Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Pali játszótere    |   << vissza

Pali játszótere

2024-06-10 13:08:55
GPali

GPali

Posztok: 714
Velünk: 2629 napja

Köszönöm, Gyula.

Óriási megkönnyebbülés ez. Nem csak nekem, de a pénztárcámnak is...

- Leömlőt és hátsó dobot nem én cseréltem vissza gyárira, mert épp amúgy is szerelőnél volt a kocsi, szóval egy füst alatt ezt is megcsinálta. Kb 45-50k körül volt ennek a munkadíja.

- A bukós műszaki vizsga 16.000,- ft körül volt.

- A szélvédő cserélje - a legolcsóbb helyet választva - 48.100,- ft volt.

- Útvonalengedély 3.500,- Ft. 

- Első alsó lengőkar szilent cseréje (párban illik és gyári, Mazda szilenteket kapott), futómű beállítás és újabb műszaki vizsga együtt összesen 135.000,- ft

- És hozzátenném, hogy amiket magamnak cseréltem, azok ugye ingyen voltak (csak rengeteg időmbe került), de ha azokat is szerelő csinálta volna, akkor még hozzácsapódott volna egy jókora munkadíj. Egyéb útiköltségeim, munkából kiesés ügyintézés miatt, idegeskedés, iratok beszerzése, rendezése stb...

- És akkor majd 1-2 hétvégi napot rá kell áldoznom a visszaalakításra is... 

De cserébe most olyan állapotban van az autó, hogy szinte OT vizsgára is megfelelne ha az átépített alkatrészeket (és nyilván az autó korát) nem vesszük figyelembe.

Sok hűhó konkrétan a semmiért. Persze annyit elért a tisztelt hatóság, hogy a hátsó kipufogó dobot már lehet, hogy nem fogom visszacserélni az utólagosra. "Jobb a békesség" címszóval... Tehát a világ ismét biztonságosabb hely lett, hála a szorgalmas hatóságnak. Jut eszembe, a februárban kirabolt/megrongált autóm ügyében még mindig nincs eredmény, de hát az ki a f*szt érdekel. Ott csak egy mindennapos bűncselekmény történt, az átalakított autók sokkal veszélyesebbek a társadalomra nézve. Egyébként 2 hete hívtam a kerületi ügyészséget a feltörés ügyben, hogy megérdeklődjem mi  a helyzet, miért nem halad az ügy. Telefonban kb leszidtak, hogy mit sürgetem őket, van 30 napjuk az eljárásra. (Kit érdekel, hogy rég letelt.)

Az óracsoport számlapját már visszacseréltem a menő sárga fordulatszámmérősre. A leömlő-tágulási tartály-kerekek cseréje még hátra van. Lassan pedig egy olajcsere is befigyel, mert kb 5000 km van a mostaniban.

aláírás

Touge Runnerz

Történet:

Köszönöm, Gyula.

Óriási megkönnyebbülés ez. Nem csak nekem, de a pénztárcámnak is...

- Leömlőt és hátsó dobot nem én cseréltem vissza gyárira, mert épp amúgy is szerelőnél volt a kocsi, szóval egy füst alatt ezt is megcsinálta. Kb 45-50k körül volt ennek a munkadíja.

- A bukós műszaki vizsga 16.000,- ft körül volt.

- A szélvédő cserélje - a legolcsóbb helyet választva - 48.100,- ft volt.

- Útvonalengedély 3.500,- Ft. 

- Első alsó lengőkar szilent cseréje (párban illik és gyári, Mazda szilenteket kapott), futómű beállítás és újabb műszaki vizsga együtt összesen 135.000,- ft

- És hozzátenném, hogy amiket magamnak cseréltem, azok ugye ingyen voltak (csak rengeteg időmbe került), de ha azokat is szerelő csinálta volna, akkor még hozzácsapódott volna egy jókora munkadíj. Egyéb utiköltségeim, munkából kiesés ügyintézés miatt, idegeskedés, iratok beszerzése, rendezése stb...

- És akkor majd 1-2 hétvi napot rá kell áldoznom a visszaalakításra is... 

De cserébe most olyan állapotban van az autó, hogy szinte OT vizsgára is megfelelne ha az átépített alaktrészeket (és nyilván az autó korát) nem vesszük figyelembe.

Sok hűhó konkrétan a semmiért. Persze annyit elért a tisztelt hatóság, hogy a hátsó kipufogó dobot már lehet, hogy nem fogom visszacserélni az utólagosra. "Jobb a békesség" címszóval... Tehát a világ ismét biztonságosabb hely lett, hála a szorgalmas hatóságnak. Jut eszembe, a februárban kirabolt/megrongált autóm ügyében még mindig nincs eredmény, de hát az ki a f*szt érdekel. Ott csak egy mindennapos bűncselekmény történt, az átalakított autók sokkal veszélyesebbek a társadalomra nézve. Egyébként 2 hete hívtam a kerületi ügyészséget a feltörés ügyben, hogy megérdeklődjem mi  a helyzet, miért nem halad az ügy. Telefonban kb leszidtak, hogy mit sürgetem őket, van 30 napjuk az eljárásra. (Kit érdekel, hogy egyébként rég letelt.)

Az óracsoport számlapját már visszacseréltem a menő sárga fordulatszámmérősre. A leömlő-tágulási tartály-kerekek cseréje még hátra van. Lassan pedig egy olajcsere is befigyel, mert kb 5000 km van a mostaniban.

2024-06-10 18:33:41
Gyula

Gyula

Posztok: 409
Velünk: 2635 napja

Válasz erre: @GPali #146726 

ÉLJEN,ÉLJEN,HURRÁ!!!!!    

Lehet itt bármilyen választás,mindenképpen ez a hét legjelentősebb eseménye!Sose legyen részed az előző hetekéihez hasonló élményekben.Sok-sok gondtalan km-t!  

aláírás

TETEJETLEN 

Történet:

Válasz erre: @GPali #146726 

ÉLJEN,ÉLJEN,HURRÁ!!!!!    

Lehet itt bármilyen választás,mindenképpen ez a hét legjelentősebb eseménye!Sose legyen részed az előző hetekéihez hasonló élményekben.Sok-sok gondtalan km-t.  

2024-06-06 13:41:05
GPali

GPali

Igen!

Újra van ÉRVÉNYES műszaki vizsga az autón!

Kérem a jó mélyen tisztelt hatóságot, hogy mostantól szíveskedjen békén hagyni.

Szép nyarat 

aláírás

Touge Runnerz

2024-05-23 9:12:00
GPali

GPali

Plazmavago: sajnos a hatóság szerintem ennyire nem átgondoltan működik ebben az ügyben. smile Szerintem kaptak egy utasítást, az alapján megindították az eljárást és a többi nem érdekli őket.

gzugzu: az fix, hogy nem fogom bedobni a sztorit a becsületesneppernek. Így is 90%, hogy miatta/miattuk indult el ez a lavina. Ha még tovább húzza az ügyet, azzal én nem leszek előrébb. Max annyit érnék el vele, hogy ő kap plusz 500 like-ot egy videójára, engem meg esetleg tovább csesztet a hatóság, hiszen egy ellenük uszító videóban szerepelne az autóm.

Gyula: jelentem, a film sajnos forog tovább smile

Tegnap este kaptam az infót, hogy a szerviz, ahova elvittem az autót mégsem vállalja a futómű szilent cseréjét, mert "nagyon bonyolult az autó futóműve és nem mernek hozzányúlni." Magyarra fordítva: túl sok meló lenne vele, nem éri meg nekik. A film következő kockája pedig az, hogy ennek ellenére megkérdeztek 3-4 közeli vizsgaállomást, hogy vállalnák-e az autó vizsgáztatását. Mindegyik helyről egy határozott NEM volt a válasz, arra hivatkozással, hogy ők közlekedési hatóságnál bukott autóval nem szeretnének szívni.

Szóval sem a szilent nincs kicserélve, sem pedig a vizsga nincs kilátásba helyezve, tehát egy hét leforgása alatt semennyit sem haladt előre az ügy. Ma délelőtt felhívok egy másik helyi szervizt, hátha vállalja a szilent cserét.

aláírás

Touge Runnerz

2024-05-21 9:22:18
Gyula

Gyula

Posztok: 409
Velünk: 2635 napja

Válasz erre: @GPali #146707 

Húvaze ez elég durva horror sztori.Amerikában ebből filmet csinálnának! 

aláírás

TETEJETLEN 

2024-05-16 19:03:13
gzugzu

gzugzu

Posztok: 975
Velünk: 4465 napja

Válasz erre: @GPali #146706 

sad

A becsületesnepper szokott készíteni az NKH-sokrol kedves videókat. Szerintem ez is megerne egy részt.