Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Dr5Ker first NB 1,8 project    |   << vissza

Dr5Ker first NB 1,8 project

2021-04-12 9:33:25

pszentk

Posztok: 54
Velünk: 377 napja

T

Mázsás téli lemezfelnik OFF, gyári Enkei szett fel. Szezonindító Italian tuneup is megvolt a mindössze párszor megszakított téli álom után. Felemelve-alvázmosás során egy kisebb lyukkezdeményt fedeztem fel a vezetőoldal padlólemezen . Hihetetlen, hogy rágják szegényt a bogarak, hisz vizet gyakorlatilag csak mosáskor lát. Megkaparásztam, passziváltam, lefújtam alvázvédővel. Szezon végééig kell kibírja. Érik már az a lakatolás. 

2021-02-06 16:21:18

pszentk

Újra van (ép) antennánk.

És hogy ne legyen több baleset, beépítettem egy kapcsolót, amivel ki lehet iktatni az antenna erektálását, ha nincs rá szükség.

2021-02-06 16:22:35

pszentk

Ma fent voltam a Normafán. Tejfel köd volt, 30 m látótávolság. Lefelé befagyhatott az antennám. A "hegy" alján tankoltam. Hiába húzta volna vissza a motor az antennát, az egyes teleszkóp-részek beragadtak, a motor kiakadt, az egész szomorúan lekonyult... Kézi rásegítéssel sikerült visszaszívatni a rendszerrel a részeket, de úgy voltam vele, hogy inkább disconnect, jobb a békesség. Természetesen a csatlakozó nem akarta elengedni az antennát, így nem volt más hátra, elvágtam a kék vezetéket, amiről tudtam, hogy a rádiótól jön, és az antennamotor aktiválásáért felel. Hogy miért nem hagyam kikapcsolva a rádiót, és mentem így haza? Akkor még nem tudtam, hogy ez lett volna a jobb döntés. A következő, tankolás utáni indításkor nem kapcsolt be rádió, elszállt egy biztosíték - gondoltam. Már csak otthon tudtam megkeresni és pótolni. A "ROOM" nevű 10 A-es volt, nem a RADIO, és nem is az AUDIO...

Valószínűleg kell egy új antenna...

Történet:

A sorsnak van iróniája... A héten megrendeltem a Conradtól mindaton eszközöket, amelyek az antenna ki-bekapcsokásához kellenek, de még nem vettem át őket.

Ma fent voltam a Normafán. Tejfel köd volt, 30 m látótávolság. Lefelé befagyhatott az antennám. A "hegy" alján tankoltam. Hiába húzta volna vissza a motor az antennát, az egyes teleszkóp-részek beragadtak, a motor kiakadt, az egész szomorúan lekonyult... Kézi rásegítéssel sikerült visszaszívatni a rendszerrel a részeket, de úgy voltam vele, hogy inkább disconnect, jobb a békesség. Természetesen a csatlakozó nem akarta elengedni az antennát, így nem volt más hátra, elvágtam a kék vezetéket, amiről tudtam, hogy a rádiótól jön, és az antennamotor aktiválásáért felel. A következő, tankolás utáni indításkor nem kapcsolt be rádió, elszállt egy biztosíték - gondoltam. Már csak otthon tudtam megkeresni és pótolni. A "ROOM" nevű 10 A-es volt, nem a RADIO, és nem is az AUDIO...

Lényeg, hogy az antenna most le lett, kell egy új, mert nem tudom, hogy mennyire javítható, ha az egyes fém-részek különválltak...

A sorsnak van iróniája... A héten megrendeltem a Conradtól mindaton eszközöket, amelyek az antenna ki-bekapcsokásához kellenek, de még nem vettem át őket.

Ma fent voltam a Normafán. Tejfel köd volt, 30 m látótávolság. Lefelé befagyhatott az antennám. A "hegy" alján tankoltam. Hiába húzta volna vissza a motor az antennát, az egyes teleszkóp-részek beragadtak, a motor kiakadt, az egész szomorúan lekonyult... Kézi rásegítéssel sikerült visszaszívatni a rendszerrel a részeket, de úgy voltam vele, hogy inkább disconnect, jobb a békesség. Természetesen a csatlakozó nem akarta elengedni az antennát, így nem volt más hátra, elvágtam a kék vezetéket, amiről tudtam, hogy a rádiótól jön, és az antennamotor aktiválásáért felel. A következő, tankolás utáni indításkor nem kapcsolt be rádió, elszállt egy biztosíték - gondoltam. Már csak otthon tudtam megkeresni és pótolni. A "ROOM" nevű 10 A-es volt, nem a RADIO, és nem is az AUDIO...

Lényeg, hogy az antenna most le lett, kell egy új, mert nem tudom, hogy mennyire javítható, ha az egyes fém-részek különválltak...

Ma fent voltam a Normafán. Tejfel köd volt, 30 m látótávolság. Lefelé befagyhatott az antennám. A "hegy" alján tankoltam. Hiába húzta volna vissza a motor az antennát, az egyes teleszkóp-részek beragadtak, a motor kiakadt, az egész szomorúan lekonyult... Kézi rásegítéssel sikerült visszaszívatni a rendszerrel a részeket, de úgy voltam vele, hogy inkább disconnect, jobb a békesség. Természetesen a csatlakozó nem akarta elengedni az antennát, így nem volt más hátra, elvágtam a kék vezetéket, amiről tudtam, hogy a rádiótól jön, és az antennamotor aktiválásáért felel. Hogy miért nem hagyam kikapcsolva a rádiót, és mentem így haza? Akkor még nem tudtam, hogy ez lett volna a jobb döntés. A következő, tankolás utáni indításkor nem kapcsolt be rádió, elszállt egy biztosíték - gondoltam. Már csak otthon tudtam megkeresni és pótolni. A "ROOM" nevű 10 A-es volt, nem a RADIO, és nem is az AUDIO...

A sorsnak van iróniája... A héten megrendeltem a Conradtól mindazon eszközöket, amelyek az antenna ki-bekapcsokásához kellenek, de még nem vettem át őket.

2020-11-22 14:26:44
dr5ker

dr5ker

Posztok: 39
Velünk: 768 napja

Válasz erre: @pszentk #142829 

Ilyen koptatót én is akartam, szóval ezúton is köszönöm, hogy végül ezt az elképzelésem megkapta az autó. :D
Szerintem jól áll neki és ez a fekete rács tényleg nem hivalkodó, viszont a klímahűtő biztos meg fogja köszönni a jövőben. smile

aláírás

MX-5 NB 1,8 sperrel, klímával

2020-11-21 19:05:06

pszentk

Válasz erre: @dr5ker #142771 

A héten vettem Ruzsa Krisztiántól egy Cupra koptatót, melyet fel is tetettem, és egyúttal helyére került az autó nyári vétele óta heverő I.L. grill is. Szerintem még a jó ízlés határain belül vagyunk, ennyi visszafogott tunerjóskulás belefér. 

Felszereltem a téli kerekeket, és megvolt a próbakör is a (hmmm... mi is?) Fortune Snowfun FSR-901 gumikkal. Hogy is mondjam, erős váltás a Nankang NS-II után, de majd igyekszem óvatos lenni. Ha leesik a hó és jön a sózás, egyébként sem hiszem, hogy sűrűn előveszem majd a kocsit.

2020-11-09 8:11:11
dr5ker

dr5ker

Posztok: 39
Velünk: 768 napja

Válasz erre: @bbubby00 #142770 

Karriered kezdete. :D

En is orommel olvasom a sorait Petinek, jo helyre kerult a kicsi. smile

aláírás

MX-5 NB 1,8 sperrel, klímával

2020-11-09 7:10:52
bbubby00

bbubby00

Posztok: 299
Velünk: 1428 napja

Jó látni, hogy fejlődik a kiskocsi smile

Tőlem származik :D

aláírás

Kell egy Mazda MX-5? Segítek! ;) - Békéscsaba

2020-11-08 18:04:51

pszentk

Egyik este lemostam az autómat, és még nedvesen álltam be vele a garázsba. Másnap reggel még láttam cseppeket a csomagtartón. Természetesen ebben semmi meglepő nincs ősszel, és az előző kocsimon is megfigyeltem hasonlót, de most úgy éreztem, nem tehetek mást, mint hogy szombaton korán reggel felkerekedjek, és gondos fejben-tervezés után kifosszam a Praktiker fürdőszobai elszívó részlegét.

Egy axiális, csőbe szerelhető venitlátor, 2 x 1 m PVC cső, pár toldó-, szorító. és felfogatóelem, egy kivezető rács hálóval, egy PVC és egy alu flexibilis cső, egy fa lap, egy mechanikus időkapcsoló, egy kültéri elosztó, és még pár apróság, amire nem emlékszem... Ezekkel siettem haza, hogy még napfényben elkészüljek.

A garázs passzív bevilágításáért felelős üvegablakocskák közül egyet kiműtöttem,  vágtam a helyére egy illeszkedő fenyőlapot, amit beragasztottam. Előtte persze fűrészeltem bele egy megfelelő méretű nyílást a szellőzőnek. Ezt követi már belül egy rövid csőrész után a ventilátor, amit egy sima konnektoros időkapcsolóba kötöttem be. A szellőzőcsövezet vége (vagyis inkább az eleje) a garázs térbeli közepe felé lóg alá a mennyezetről.

A ventilátor 8h, 13h, 19h időpontokban kapcsol be fél-fél órára. Remélem a motor bírni fogja, az az egyetlen mozgó alkatrész, meghibásodási lehetőség (nem számolva az időkapcsolót, de azt nem féltem).

Azóta voltam lent akkor, amikor épp ment a rendszer, és meglepően jó huzatot csinál, nagy reményeket fűzök hozzá. Majd veszek egy higrométert, hogy szemmel tudjam tartani a páratartalmat.

Ezen kívül ma végrehajtottam egy olajcserét Motul 8100 X-Cess 5W-40 olajjal. Könnyen ment. Egyedül a szűrő izzasztott meg, de miután megkopogtattam egy kicsit egy kalapáccsal, megadta magát. Annyi youtube-tutorial nézéssel készültem a műveletre, hogy amikor elkezdtem beönteni a friss olajat, szabályosan meglepett, hogy nem hangzott fel a háttérben valami standard youtube EDM...

Bonus képek:

:3

Szerpentinezés + gombászás. (Őzlábgombák a Mátrából.)
2020-10-20 13:48:09

pszentk

Villámgyorsan megjött két hátsó sárvédő javítóelem az Autozube-től, el is tároltam a pót-ajtók mellé a pincébe...

2020-09-24 7:57:24

pszentk

Kisautómmal túl vagyunk ez első többnapos túrán: Balatonfelvidéki (Káli-medence) tekergés. Nagyon élte ezeket a domborzati- és útviszonyokat: két embert és csomagokat, többször klímázva is 7,2 l-es átlagfogyasztással szállított.

A napokban lehet, hogy megpróbálkozom életem első diy olajcseréjével, csak úgy passzióból.

2020-09-14 20:58:00

pszentk

Beépítésre került egy gyári toronymerevítő smile A próbakör még várat magára, nagy különbségre nem számítok. de maga a tudat számít smile

Kellett hozzá egy rövid légszűrő előtti cső is. Mind a kettőért Kopacz Gyulának tartozom köszönettel

Itt még a hosszú cső, látható, hogy nem férne el a toronymerevítő.

Itt pedig a rövid. Két csavar helyett eggyel rögzíthető.

Egy alapos motortér-kitakarítás igencsak elkellene már, de még nem szántam rá magam.

2020-08-26 10:01:26

pszentk

Pontosan még nem látom az összefüggést, de valamiért az MX-5 érkezése táján lehetett, amikor elkezdtem élénkülő érdeklődést mutatni a korrózió elleni készítmények iránt. Furcsa. Egyszer csak azon kaptam magam, hogy kell egy új polc a garázsba, és lépten-nyomon vizsgálgatom a lakás körüli fémeket, hogy mit lehetne korantozni, hammerite-ozni

2020-08-17 20:14:43

pszentk

1000 közös km, 0 fogyás [kopp-kopp]

Kiváló személygépjármű smile

Történet:

Kiváló személygépjármű :)

2020-08-16 10:39:55

pszentk

Válasz erre: @dr5ker #142086 

És tényleg. Köszi, hogy szóltál! Nagyon érdekes, mert egyik gépről látszódik, másik gépről nem. Javítottam.

Azért az megnyugtat, hogy a Haynes Manual is tartalmazza a módszert

Történet:

És tényleg. Köszi, hogy szóltál! Nagyon érdekes, mert egyik gépről látszódik, másik gépről nem. Javítom.

És tényleg. Köszi, hogy szóltál! Nagyon érdekes, mert egyik gépről látszódik, másik gépről nem. Javítom.

Update: fix'd