Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Plazmavágó NBFL-je    |   << vissza

Plazmavágó NBFL-je

2024-06-15 13:15:00
Plazmavago

Plazmavago

Posztok: 207
Velünk: 1819 napja

Válasz erre: @Plazmavago #146697 

Jó lassan bírtam kirpóbálni, csomó minden közbejött. A kipróbálás sikerült, az eszközt működésre bírni nem...

Szóval az adaptert a messzi Kínából küldték idáig, de legalább nem került sokba:

A csomag:

Nekem marhára be vannak csípődve a gyári/gyárias dolgok, illetve hogy ha alakítok is valamit az autókon, azt könnyen nyom nélkül bármikor vissza lehessen csinálni. Így arra gondoltam, hogy nem a fejegységbe menő kapcsolt szálat szenvedtetem (valószínűleg vágással), hanem a szivargyújtóra kötöm rá, úgy, hogy ahogy a gyári kábel rácsatlakozik a szivargyújtóra, oda kap egy közdarabot, szépen sarut saruba dugva működik is, de nyom nélkül bontható.

Az egy kisebb bonyodalmat okozott, hogy csak 6,3 mm-es saruval készültem, és a negatív fele az is, de a pozitív az 4,8, olyanom nem volt. Sebaj, szereztem. Így nézett ki a közdarabos adapter (a képen még minden saru 6,3-as, ne tévesszen meg):

Fejegység ki, mindent mindennel összedug, próba. Nem túl sok infót találtam erről az egészről, ebben a videóban egy sokkal drágább adapterrel mutatja a csávó, hogy a fejegységen CD gombot nyomkodva választja ki forrásnak a külső CD-tárat. Ezt próbáltam korábban is, de nem történt semmi. Nem aggódtam túl, gondoltam, ha nincs semmi rádugva, lehet, hogy nem engedi kiválasztani. Most sem engedte. Megpróbáltam telefonnal rácsatlakozni a modulra, egyáltalán működik-e, és igen, sikerült, csak épp a fejegységen nem tudtam a külső CD-tárat kiválasztani. Még azt is megpróbáltam, hogy tettem bele egy CD-t, hogy hátha valami hülye logikával csak akkor engedi a külső tárat, ha van benne is, de nem. Próbálkoztam vele egy ideig, aztán már egyrészt igen el is untam, másrészt kezdett beesteledni, úgyhogy úgy döntöttem, nem rakom össze úgy, hogy benne van ez a szar, kiveszem inkább.

Egyelőre most ott vagyok, mint egész eddig, lehet agyalok még rajta, ez most nem jött össze.

2024-05-16 18:07:59
Plazmavago

Plazmavago

Ismét eltelt 2 év, jövő hétig volt érvényes a műszakim. Elvittem, átment. smile

Más helyen csinálták, mint az előző kettőt. Egy észrevételük volt, hogy a fékfolyadék forráspontja lassan kezdi közelíteni a határt. Egy időben egy helyen elég közelről néztem műszakikat, ott ezt speciel soha nem mérték meg, ezek szerint itt igen, ami amúgy alapvetően inkább jó dolog szerintem, hogy veszik a fáradtságot megmérni. Őszintén mondom, meglepődtem picit a dolgon, mert szintén 2 éve a hátsó nyergek felújításakor cseréltem a folyadékot a rendszerben, és oké, hogy 2-4 év a csereperiódus, de nem gondoltam, hogy ennyire mérhető a degradálódás, nagyobb biztonsági tényezőt gondoltam ebbe az ökölszabályba. (Akkor amelyik autóban sose vagy 10 évente cserélik, az mit tud vajon?)

Válasz erre: @lazac84 #146696 

A bluetooth-os mókolás sínen van, már bent lehetne, csak kicsit túlbonyolítottam az ügyet, nemsokára jön a próba, remélem.

2024-05-09 7:40:20
Plazmavago

Plazmavago

Válasz erre: @lazac84 #146696 

Elvileg pont ma érkezik, ha minden jól megy, jövő héten valamikor lesz is időm kipróbálni, reménykedek smile