Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Phoenix Reborn    |   << vissza

Phoenix Reborn

2019-09-12 15:53:14
susu

susu

Posztok: 493
Velünk: 2218 napja

Liszt árul most egy Tein EDFC szettet elég jó áron, ha már most belevágnál.

aláírás

Touge Runnerz

2019-09-12 14:28:02
Cleinor

Cleinor

Posztok: 51
Velünk: 1895 napja

Egyik közös gurulásunk során szembetűnő volt hogy mennyivel nagyobb kanyarsebességgel megy mindenki akinek jó futóműve volt, nekem szenvedett a két külső gumim azért hogy megőrizzék a tapadást. Ekkor már játszottam a gondolattal hogy valamit kellene ezzel kezdeni, s sok összehasonlítás és fórumos bejegyzés átnyálazása után döntést hoztam: Hungaroringre már új futóművel megyek. Fontos volt nekem hogy állítható legyen a csillapítás is, nem csak a magasság. Eredeti elképzelésem az volt hogy hétköznap egy kicsit puhább futóművel fogok járni, és ha valami keményebb autózást tervezek akkor feljebb csavarom. Esetleg mind ezt az utastérből egy EDFC-vel smile Ezen kívül jó az elméleti lehetőség hogy mivel TÜV Cert-es, sok pénzt elégetve az NKH oltárán, bevéshető a forgalmiba.

Így lett az hogy megrendeltem a Tein Street Advanced Z ( https://www.ilmotors___8e514d11bbc85c765a06 )-t. Anyagi megfontolásból nem Flex-t vásároltam, no meg mert napi használatban van a gép, nem pályára épített autó.

Utam ismét Ruzsáékhoz vezetett akik pikk pakk be is dobták a kocsiba, de:

Alánézve az autónak szerelés közben szembe jött egy kis anyagfolytonossági hiba a difitartóbakon.

IL gyorsrendelés, kedden 14:00-kor megrendelve, csütörtökön 10:00-kor a kezemben volt az alkatrész.

Milyen érzés a Tein egy gyári 15 éves futómű után? Mintha sínen mennék. Azt és úgy csinálja a kocsi amit kérek tőle, az úthibákat a legfeszesebb beállítással –ami még elvileg keményedni fog- tökéletesen lekezeli, és hiába feszesebb, ferihegyi út kifele nem rázza szét a kocsit úgy mint korábban. Kanyarsebesség az egekbe ugrott, egyszerre mind a négy gumi az úton van nem csak a két külső küszködik hogy forduljunk, kocsi nem billeg. Ég és föld.

Persze a kocsit kicsit közelebb is húzta a gravitáció az aszfalthoz, de nem sokkal csak egy két centivel J

aláírás Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem.
2019-09-11 18:23:52
Cleinor

Cleinor

Azért történt egy nem várt esemény is mégpedig a Stuttgarti út alatt.

Az volt a célom, hogy egy hosszú túrával, de azért rendeltetés szerű használat határain belül dolgoztassam meg a technikát, hogy kijöjjenek a hibák ha vannak.

Oda fele út eseménytelenül zajlott leszámítva hogy azért nem gondoltam volna hogy Pandorfi első megállásom során naptejet fogok ott venni. 30 fok volt az egész út alatt, és természetesen én vééééégig nyitott tetővel nyomtam le az utat. 130-140 utazó tempó, motor stabil 4000-4500as tartományban. Bírta. Én is bár azért lett egy kis színem. 10,5 óra volt 3 megállással.

Vissza fele azonban már 35 fok volt, autópályán pedig a tájékoztató tábla 50 fokot mutatott. És 130-as tempónál elkezdett felkúszni a hőmérséklet, ha vissza vettem a tempót 110-120-ra akkor tartotta középen a hőfokot. Azonban ha előzni kellett vagy pedig emelkedő jött akkor rohamosan szökött fel a mutató.

Meg is álltam gyorsan -rutin rókáknak evidens hogy mi szállt el, nekem nem volt akkor még az- hívtam Ruzsát hogy segíts baj van, mit csináljak, hűtővíz van, ventilátor pörög, de én is és a kocsi is megsülünk.

„Vagy radiátor, vagy termosztát. De tudsz segíteni a kocsinak: Fűtsél”

Hát köszi. 50 fokos aszfalt hőmérséklet, leengedett tető, ragyogó napsütés és még hátra van egy laza 900km. Okkké. Maradjunk annyiban hogy aznap megittam 4 litert hazafelé de cserébe nem kellett mosdóba mennem egyszer se. 11,5 óra volt az út.

Amint hazaértem egy gyors tanácskozás Krisztiánnal, szerinte elég egy termosztát csere, de azért nem baj ha ki lesz cserélve a hűtő egy alura. Főleg ha vannak jövendőbeli tervek a kocsival, jól jön neki az extra hűtés.

Úgyhogy meg is rendeltem az IL 42 milis alu radiátorát.

Csere folyamata egyszerű

Innen nem is tűnik vészesnek a radiátor:

De azért innen egészen más:

A régi termosztátot bedobtam forró vízbe az újjal együtt hogy teljesen megbizonyosodjak róla hogy ő volt a bűnös. Nem is kérdéses, ővolt a hunyó

A régi „tömítő” gyűrűt leimádkozni a termosztát házról kicsit időigényes, főleg hogy ne sértsem meg a házát. Új tömítés, majd tömítő paszta hogy tuti legyen, és persze nyomatékra húzás.

Azt írják hogy plug and play az új hűtő:

A hűtő maga egyébként valóban csere szabatos, na de annyival szélesebb hogy a szervó csőnek a gyári ventilátor már útban lesz.

Szervó cső nem semennyire nem tűnt rugalmasnak, úgyhogy inkább a ventilátor házon faragtam egy kicsit hogy  beférjen.

Hűtővíz feltölt, motor járat, újratölt, motor járat, újratölt, hőfok sasol, szépen felkúszott közép alá kicsivel. De a ventilátor semmiért sem akart elindulni. Mondjuk hő se termelődött, mentem vele egy óvatos kört, majd egy csapatósabbat, és akkor végre beröffent a ventilátor. Elvégre sokkal nagyobb a hűtő (1 literrel több ment bele mint a gyáriba)

A teljes pompájában pedig így néz ki. Szerintem feldobta a motorteret smile

2019-09-10 12:21:39
Cleinor

Cleinor

Fejegység terén nehéz helyzetben voltam, az alábbi kritériumok voltak a fejemben:

• Legyen Car-Play Waze és Spotify miatt
  • Fizikai tekerőtárcsás hangerő gomb
  • Hátul elvezetett usb, kesztyűtartóba terveztem berakni
  • Bluetooth
  • Ne legyen Macrom

A fizikai gombon vérzett el a kritérium listám elsődlegesen. No meg azon hogy Car-Play es fejegységek drágák, és nem is látnám a kijelzőt.

Így végül megalkudtam a következőben:

KENWOOD DPX-M3100BT

Kinéztem magamnak mellé egy 20-as (8”-os) Focal hangszóró szettet. Paradoxos kollégák azonban nagyon gyorsan lebeszéltek erről, mert nekik problémájuk volt a csipogók fázisba állítással a hangszóró közelség és gyári elhelyezés miatt az mx5-ben, és helyette egy JL 690X ( https://www.paradoxa___audio-jlc1-690x-9367 )-et javasoltak az ajtóba tenni. Ez egy 6x9-es ovál, sosem gondoltam hogy valaha ovál hangszóróm lesz, de ha a Paradox mondja hogy jó lesz akkor hiszek nekik mert már volt hozzájuk korábban szerencsém és még sosem csalódtam bennük, így hát bele vágtunk. 

A Hifi két lépcsőben került építésre, elsőnek szakemberre bíztam a hangszóró és fejegység beszerelését, hátha valami spec távtartó kell amit ők 10 perc alatt nulláról is le tudnak gyártani ha kell. Nem bántam meg hogy rájuk bíztam mert a gyári fejegység helye kb fél centivel mélyebben van még kerettel együtt is mint ahogy a szép lenne. Ők ezt a fém tartó kijjebb hozásával oldották meg, a végeredmény szép és stabil lett.

Hangszórót is szépen beszerelték, egyedül a mikrofon elhelyezésben nem értettünk egyet. Ők minden áron a visszapillantó tükör fölé szerették volna rakni, én mondtam nekik hogy szerintem ott nem lesz jó helyen, és a gyakorlat engem igazolt. A hívó fél csak szélzajt hallott, pont olyan turbulenciák vannak, hogy az utastérből semmi nem hallatszik hacsak nem takarom ki kézzel a mikrofon tetejét. Végül visszamentem és átrakták a kormány fölé, a kis műanyag takaró lemezre ahová eredetileg kértem. Sokkal jobb lett, most legalább hallanak. Igen visszhangos kicsit, de legalább hallják hogy „Szia,Vezetek,Majd beszélünk”

A hangszóró sokkal jobb mint elsőre remélni mertem. Sőt mi több, álló helyzetben olyan mélyek vannak bent mintha lenne egy mélynyomó a kocsiban, a közép és magas is tiszta, kiegyensúlyozott. Persze segít neki hogyha nem takarja el semmi a hang útját pl egy csomag vagy egy láb smile

Szóval ez kész is lett, másnap indultam is túrázni Stuttgartig. Tök jó hogy beraktam ezt a rendszert, mert 130 felett ugyan úgy nem hallottam semmi mást csak a zenének a körvonalait kivéve max hangerőn. Győzött a szélzaj, úgyhogy jött a második ütem, egy erősítővel való megtámogatás. Volt otthon egy Clarion apx4241 4 csatornás erősítő teljes kábelezéssel, kondenzátorral -ez utóbbi a kocsinak is jót tud tenni, főleg zenehallgatás közben smile -

Így hát 248-adjára is neki láttam az utastér lebontásának hogy beszereljem. Az erősítő méretei adottak voltak, van kisebb és jobb erősítő a piacon, de én szeretem ennek a hangját és teljesítményben is össze illenek. Nem hidaltan kötöttem be. Ülés mögé nem fog elférni sehogy ez teljesen nyilvánvaló volt. Maradt a csomagtartó, amúgy is jó tesz az akkumulátor közelsége a hangtechnikának. Na de ott sincs sok hely. Aki esetleg ismeri a Carcassonne játékot és annak egy bizonyos jelenetét miszerint mindenki, mindig oda próbál egy darabot mindenhova mielőtt lerakja. Na én ugyan azt adtam elő csak az erősítő+kondenzátorral a kezemben.

Beszerelés közben kiderült hogy oda ahová én raktam korábban valaki valamit felrögzített, az utastérből, és mivel én sem szeretek fölöslegesen ementálit csinálni a kocsiból fel használtam azokat a lukakat. Fenyőből kis méricskélés után csináltam egy távtartót, és egy rétegelt lemezre került felrögzítésre az erősítő maga, hogy könnyebb legyen esetlegesen szerelni:

Lekezeltem a fát és 

A végeredmény egy kultúrált kinézet lett

Kábelezést a kocsi jobb oldalán vittem előre majd be a könyöklő alá.

Legszebb megoldás természetesen az ha hangszóró kábelek a hangszóróig mennek. Ezzel azért már kétszer megjártam korábban hogy rendkívül körülményesen lehet vissza alakítani gyárira, úgyhogy itt a könnyebb utat választottam, megvágtam az ISO wiring harnesst és szépen megforrasztva felhasználtam a gyári kábelezést a rádiótól. Így bármikor bármi miatt vissza alakítható gyárira a harness cseréjével. Nem mellesleg nem kellett a 2.5-es kábelt át szuszakolnom az ajtón, mert hogy kisebb jó minőségű hangszórókábelt nem kaptam hirtelen.

Föld/Test pontnak az akkumulátor melletti testet használtam. Senkinek nem javaslom közvetlen az aksira kötést föld oldalról.

Itt viszont már volt akkora teljesítmény hogy az ajtót inkább megtámogattam egy kis bitumennel és szivaccsal rezgéscsillapításként:

Valamint mivel harmadjára szedtem le a fóliát, inkább kicseréltem a tömítést és a fóliát is újra.

Ha már ennyire szét lett bontva az ajtó persze nem állunk meg és nem végzünk fél munkát, kivettem a teljes ablakfelhúzó mechanikát szétszedtem, újra zsíroztam szilikonzsírral és össze raktam. Szerintem jó lett de ti mondjátok meg:

Végeredmény: Na most jó! Most nagyon jó! J

Leengedett tetővel felhúzott ablakkal 130-nál is kellemes zene. Legyőztem a szélzajt J

Persze antenna is kapott egy kapcsolót hogy ne legyen RC autó amikor Spotify-ról megy a zene.

Aki szeretné, 21-én meghallgathatja a végeredményt!

Mindjárt kész a Tein!

Történet:

Fejegység terén nehéz helyzetben voltam, az alábbi kritériumok voltak a fejemben:

• Legyen Car-Play Waze és Spotify miatt
  • Fizikai tekerőtárcsás hangerő gomb
  • Hátul elvezetett usb, kesztyűtartóba terveztem berakni
  • Bluetooth
  • Ne legyen Macrom

A fizikai gombon vérzett el a kritérium listám elsődlegesen. No meg azon hogy Car-Play es fejegységek drágák, és nem is látnám a kijelzőt.

Így végül megalkudtam a következőben:

KENWOOD DPX-M3100BT

Kinéztem magamnak mellé egy 20-as (8”-os) Focal hangszóró szettet. Paradoxos kollégák azonban nagyon gyorsan lebeszéltek erről, mert nekik problémájuk volt a csipogók fázisba állítással a hangszóró közelség és gyári elhelyezés miatt az mx5-ben, és helyette egy JL 690X ( https://www.paradoxautohifi.hu/autohifi/autohifi-hangszoro/jl-audio-jlc1-690x-9367 )-et javasoltak az ajtóba tenni. Ez egy 6x9-es ovál, sosem gondoltam hogy valaha ovál hangszóróm lesz, de ha a Paradox mondja hogy jó lesz akkor hiszek nekik mert már volt hozzájuk korábban szerencsém és még sosem csalódtam bennük, így hát bele vágtunk. 

A Hifi két lépcsőben került építésre, elsőnek szakemberre bíztam a hangszóró és fejegység beszerelését, hátha valami spec távtartó kell amit ők 10 perc alatt nulláról is le tudnak gyártani ha kell. Nem bántam meg hogy rájuk bíztam mert a gyári fejegység helye kb fél centivel mélyebben van még kerettel együtt is mint ahogy a szép lenne. Ők ezt a fém tartó kijjebb hozásával oldották meg, a végeredmény szép és stabil lett.

Hangszórót is szépen beszerelték, egyedül a mikrofon elhelyezésben nem értettünk egyet. Ők minden áron a visszapillantó tükör fölé szerették volna rakni, én mondtam nekik hogy szerintem ott nem lesz jó helyen, és a gyakorlat engem igazolt. A hívó fél csak szélzajt hallott, pont olyan turbulenciák vannak, hogy az utastérből semmi nem hallatszik hacsak nem takarom ki kézzel a mikrofon tetejét. Végül visszamentem és átrakták a kormány fölé, a kis műanyag takaró lemezre ahová eredetileg kértem. Sokkal jobb lett, most legalább hallanak. Igen visszhangos kicsit, de legalább hallják hogy „Szia,Vezetek,Majd beszélünk”

A hangszóró sokkal jobb mint elsőre remélni mertem. Sőt mi több, álló helyzetben olyan mélyek vannak bent mintha lenne egy mélynyomó a kocsiban, a közép és magas is tiszta, kiegyensúlyozott. Persze segít neki hogyha nem takarja el semmi a hang útját pl egy csomag vagy egy láb :)

Szóval ez kész is lett, másnap indultam is túrázni Stuttgartig. Tök jó hogy beraktam ezt a rendszert, mert 130 felett ugyan úgy nem hallottam semmi mást csak a zenének a körvonalait kivéve max hangerőn. Győzött a szélzaj, úgyhogy jött a második ütem, egy erősítővel való megtámogatás. Volt otthon egy Clarion apx4241 4 csatornás erősítő teljes kábelezéssel, kondenzátorral -ez utóbbi a kocsinak is jót tud tenni, főleg zenehallgatás közben :) -

Így hát 248-adjára is neki láttam az utastér lebontásának hogy beszereljem. Az erősítő méretei adottak voltak, van kisebb és jobb erősítő a piacon, de én szeretem ennek a hangját és teljesítményben is össze illenek. Nem hidaltan kötöttem be. Ülés mögé nem fog elférni sehogy ez teljesen nyilvánvaló volt. Maradt a csomagtartó, amúgy is jó tesz az akkumulátor közelsége a hangtechnikának. Na de ott sincs sok hely. Aki esetlen ismeri a Carcassonne játékot és annak egy bizonyos jelenetét miszerint mindenki, mindig oda próbál egy darabot mindenhova mielőtt lerakja. Na én ugyan azt adtam elő csak az erősítő+kondenzátorral a kezemben.

Beszerelés közben kiderült hogy oda ahová én raktam korábban valaki valamit felrögzített, az utastérből, és mivel én sem szeretek fölöslegesen ementálit csinálni a kocsiból fel használtam azokat a lukakat. Fenyőből kis méricskélés után csináltam egy távtartót, és egy rétegelt lemezre került felrögzítésre az erősítő maga, hogy könnyebb legyen esetlegesen szerelni:

Lekezeltem a fát és 

A végeredmény egy kultúrált kinézet lett

Kábelezést a kocsi jobb oldalán vittem előre majd be a könyöklő alá.

Legszebb megoldás természetesen az ha hangszóró kábelek a hangszóróig mennek. Ezzel azért már kétszer megjártam korábban hogy rendkívül körülményesen lehet vissza alakítani gyárira, úgyhogy itt a könnyebb utat választottam, megvágtam az ISO wiring harnesst és szépen megforrasztva felhasználtam a gyári kábelezést a rádiótól. Így bármikor bármi miatt vissza alakítható gyárira a harness cseréjével. Nem mellesleg nem kellett a 2.5-es kábelt át szuszakolnom az ajtón, mert hogy kisebb jó minőségű hangszórókábelt nem kaptam hirtelen.

Föld/Test pontnak az akkumulátor melletti testet használtam. Senkinek nem javaslom közvetlen az aksira kötést föld oldalról.

Itt viszont már volt akkora teljesítmény hogy az ajtót inkább megtámogattam egy kis bitumennel és szivaccsal rezgéscsillapításként:

Valamint mivel harmadjára szedtem le a fóliát, inkább kicseréltem a tömítést és a fóliát is újra.

Ha már ennyire szét lett bontva az ajtó persze nem állunk meg és nem végzünk fél munkát, kivettem a teljes ablakfelhúzó mechanikát szétszedtem, újra zsíroztam szilikonzsírral és össze raktam. Szerintem jó lett de ti mondjátok meg:

Végeredmény: Na most jó! Most nagyon jó! J

Leengedett tetővel felhúzott ablakkal 130-nál is kellemes zene. Legyőztem a szélzajt J

Persze antenna is kapott egy kapcsolót hogy ne legyen RC autó amikor Spotify-ról megy a zene.

Aki szeretné, 21-én meghallgathatja a végeredményt!

Mindjárt kész a Tein!

2019-09-09 17:34:59
Cleinor

Cleinor

Válasz erre: @kapeti #138173 

Jó meglátás. Ezt vettem és ebben alapból benne volt. Féltem is hogy nem fog-e nyomni, de észre se lehet venni smile

Amúgy megérkezett a csiga, köszönöm! smile  

2019-09-09 16:16:23
kapeti

kapeti

Posztok: 107
Velünk: 2700 napja

Válasz erre: @Cleinor #138168 

Szia,

és gratula, ugye hogy nem ördögtől való megjavítani az ülésfűtést

Nekem szinte ugyanott volt elszakadva. Ami kérdés bennem felmerült, hogy mi a helyzet

a kis termosztáttal, ami a gyáriban volt? Én visszakötöttem, mert az újban nem volt, és kell

is, mert sokkal hamarabb felfűt az új.

Üdv

P.

aláírás

NBFL 2002 Sportive, BRG  "Mancs"

NA 1989 SU Red "piNA" felújítás alatt

#sidescoop csigagyár

www.sidescoop.net                         

2019-09-09 12:00:05
Cleinor

Cleinor

Gutten tag!

Ma beadtam a kocsit Ruzsáékhoz hogy a Tein-t beépítsék, és mire vissza kapom addigra szeretném utol érni magam ezzel a threaddel.

A következő amit szinte a vásárlást követően azonnal megcsináltam az a sofőr ülés, ezzel két probléma volt:

• Ülőlap ki volt szakadva, de szerencsére csak a varrás engedett el
  • Ülésfűtés nem ment

Első lépés, szedjük ki az ülést. Na ennél a mozzanatnál jöttem rá hogy nincs megfelelő szerszámom az autószereléshez otthon. Két 14-es csavar elöl egyszerűen kijött, de a 2 hátsóval 2 kiskrovát tettem tönkre és legalább 1 órát szenvedtem. Nyílván ezt a műveletet este 10kor kell elkezdeni, hogy esélye ne legyen az embernek normális szerszámot vásárolni. Végül győzött az ideg vezérelt kreativitás, 14-es villáskulcsra egy csillagkulcstoldás, kalapács, valamint némi nemű szóismétlés nélküli káromkodás éééés:

Egyéb iránt kerti bútornak sem utolsó:

Elkezdtem kimérni hogy az ülésfűtés milyen paraméterek mentén dolgozik. Sorosan vagy Párhuzamosan van e kötve, hány Ohm, hol van a szakadás. Tippem az volt hogy a kiszakadt ülőlapnál lesz a gond és elég lesz azt cserélni, tévedtem, a háttámlában volt a hiba és az ellenállása a fűtőszálaknak jelentősen eltértek (2 vs 8 Ohm). Verdikt: cseréljük le az egészet hogy egyenletesen fűtsön, gyári kapcsolót megtartjuk, utána sorosan jön az IL-es saját kapcsoló (ezzel Low-High mód közt lehet váltani)

Eddig volt egyszerű persze, mert ez az ülés még gyári rögzítésekkel bírt, és soha nem volt korábban szétszedve. Másnap reggel beszerezve egy fix szárat –jééé ezzel mennyivel egyszerűbb….- és egy nagykrova szettet neki láttam a bontásnak.

Fém kis kampókkal van rögzítve a bőr a vázhoz, ezt egy fogóval és egy csavaró mozdulattal lehet feladásra kényszeríteni, vissza fele pedig tökéletesen működik a gyors kötöző erre a célra.

Az ülőlapról a bőrt egyáltalán nem egyszerű lefejteni, kezdtem megérteni miért kerül a kárpitos munka olyan sokba. Az ülésen belül is megy két fém szál, amikhez az anyag belülről van hozzá fogatva, ez adja meg a formáját és tartását. Cserébe viszont k nehéz vele dolgozni, pláne hogy az eredeti fém karmantyúk kiszedése cseppet se áll kézre. De miután megadta magát minden, belekerült a helyére az új fűtőszál, és rögzítés gyors kötözővel történt, hogy jövőben könnyebb legyen szerelni ha kell:

És meglett a hiba forrása is hogy miért nem megy az ülésfűtés:

A műanyag túlságosan hozzá volt húzva a fűtőszálhoz és elfüstölt, ami bele megy fűtőlap az sokkal strapabíróbb, ezzel nem lesz gond:

Már csak az ülőlap megvarrása volt hátra:

Itt csodára azért nem számítottam mert ez nem tegnap szakadt el és az bőr már összébb ment. Célom annyi volt hogy ne legyen luk, aztán amikor a kárpit végleg megadja magát akkor egyben ki lesz cserélve a bőr. 3 évig az én kézzel varrásom pont megteszi.

Egy kis kábel management és bőr ápolás után a végeredmény egy működő ülésfűtés. Persze ha már ott voltam akkor teljesen a mechanikát is kipucoltam és újra zsíroztam szilikon zsírral:

Ez kiszereléssel és visszarakással együtt egy nap volt. Persze most már menne 3 óra alatt is J

Ezzel egy időben a középkonzol pohártartóinak fedele a szokásos betegségben szenvedett, nem akart becsukva maradni. Szétszedtem és megnéztem mi lehet a baj, a kis műanyag kampók voltak eltörve amik tartják a rugót. Valami fém hulladékkal megerősítettem és megragasztottam, ez soha többet nem fog elengedni

Tehát ekkor motorikusan kész volt, gumi pöpec, fék vadonatúj, kapott egy alapos takarítást, belsőtér kis apróságai kijavítva.

Irány Stuttgart!

Terv szerint:

1100 km, autópálya mert oda kellene érni.

10.5 óra

Azonban nagyon zavart a tény hogy a kocsiban nincs kihangosító, főleg egy hosszú utazás előtt, úgyhogy rávettem magam hogy fejegységet cserélek. Sokáig vacilláltam, mert eredeti elképzelés egy Car-Play kompatibilis multimédiás fejegység lett volna. De végül a puszta tény hogy leengedett tetővel semmit nem látnék belőle döntött abban hogy inkább a fejegység árát a hifire költjük, így be is jelentkeztem a Paradox autóhifihez.

Folyt köv.

2019-09-06 12:39:09
GPali

GPali

Posztok: 720
Velünk: 2663 napja

KIrályság! Valóban jó kezekbe került az autó!

Anno pontosan ugyanebből a megfontolásból esett a választásom az Uniroyal rainsport 3-ra. :D Azóta rájöttem, hogy hamar kopik és szárazon azért nem a legszuperebb a tapadása, azonban vizes úton tényleg meglepően jó!  Mikor újra nyári gumit kellett vennem, akkor megint ugyanerre esett a választásom.

A külső csomagtartót sokan nem szeretik mert: megkarcolja a csomagtérajtó fényezését, "nagypapás" kinézete lesz tőle az autónak, extra súly etc... Ennek ellenére rendkívül praktikus, én is imádom.

Hajrá hajrá, szépüljön tovább!

aláírás

Touge Runnerz

2019-09-06 16:25:34
Cleinor

Cleinor

Válasz erre: @csabihal #138132 

Köszönöm csabihal, felírtam J

Íme a folytatás:

Vásárlást követően elkezdtem feltérképezni a problémákat szépen sorban egy hétvégi krúzolás keretében. Gyári erő megvan, de picit „kerepel” a motor. Gumit AZONNAL cserélni, még játszósnak is rossz. Fék beremeg.

Kollégámtól megkaptam Ruzsáék elérhetőségét és még aznap el is gurultam hozzájuk megmutatni a szerzeményt.

Ruzsáékat ajánlom mindenkinek. Gábor és Krisztián rendkívül lelkiismeretesen dolgozik, nagyon jó páros, szívük lelkük belerakják az autókba. Beszélgettem velük egy pár órát, és én biztos hozzájuk viszem jövőben is az autót ha valami van vele amit én nem tudok megcsinálni. Ezúton szeretném ismételten megköszönni nekik hogy segítenek az újjászületésben.

Már kapunyitásnál láttam hogy felismerték az autót –egy közepes sápadás társaságában :D – mondták is hogy 2 hete volt itt a kis Miata állapot felmérésen. Örömmel elmondták a tapasztaltakat, valamint azt is hogy javasolták az autó NEM megvételét.

És 900-ért jó vétel volt?
- Annyiért jó! De költeni kell rá.

Ekkor megsimogattam a kicsikét hogy egyet se félj, nálam jó kezekben leszel. Meg is beszéltünk egy teljes csomagot, végül a következőket csinálták:

• Vezérmű + vízpumpa
  • Kerepelés forrásának megkeresése, EGR cső el volt rohadva, filléres csere és a motor olyan szépen jár mint az álom.
  • Gyerták csere
  • Gyújtókábel csere
  • Féktárcsák + fékbetétek + bal első féknyereg helyre pofozása
  • Minden ami folyik csere (Motor+váltó+difi olaj, fékfolyadék)
  • Leszedték az alvázról a már elkorrodált hőtakaró lemezeket, megnézték az alvázat, megállapították hogy Október/Novemberben találkozunk, addig viszont használjam, nem fog alattam ketté esni a kocsi
  • IL-es rendszámtartó felszerelése

Ezzel párhuzamosan kapott 4 új papucsot is, Uniroyal RainSport 3-ra esett a választásom, mivel azért még kezdő Miatas vagyok, jól jön az a kis plussz tapadás a vízen.

Bőröztetés:

Kormány elfogadhatatlan állapotban volt, sajnos/szerencsére csak ez a képem van meg róla, de a többi része csak rosszabb volt:
Ruzsáék ajánlására hozzájuk fordultam kormánybőrözésért: http://www.bestkarpit.hu/
A végeredménnyel nagyon elégedett vagyok:

Élőben nem üt el ennyire a két barna, és idővel még sötétedni is fog picit. Jó fogása van, Off autómon is meg fogom csinálni hamarosan.

Csomatartó rugó:

Csomagtartó fedélre szerelhető külső csomagtartótól egyáltalán nem akart nyitva maradni az ajtó. Sőt mi több, miután harmadjára vertem be a fejem eljutottam a mostani kedvenc weboldalamra –ILMotorsport.de- és meg is vettem a következőt: https://www.ilmotors___8e514d11bbc85c765a06
Mostmár nem csukódik le magától és a fejemről is elmúlt a púp. Mondták többször hogy vegyem le, de egyrészről nekem tetszik, másrészről már többször jött nagyon jól, és nem szeretném le föl rakosgatni.

Cseréhez semmi nem kellett csupán egy kombifogó.

Műszerfal világítás:

Még megvételkor úton hazafelé rám esteledett és szomorúan konstatáltam hogy a 4db műszerfal „világításból” kiégett 3. És a fűtés kapcsolónál lévő 2 is, szinte teljes sötétségben kerestem a fűtés kapcsolót.
Rendeltem a műszeregységbe 2 féle led-es izzót (ez a nagyobbik a kettő közül).

• Ebay 5050-es led ből van benne 5 darab, tuti jó lesz. Nem lett jó, Gyenge fénye van, gondolom kevés neki a feszültség amikor az 4 db párhuzamosan van kötve.
  • ILmotorsport Na ez fain, bevált, ilyen a végeredmény vaksötétben full fényerőn –élőben nem vakít-:

Cseréhez csupán egy csillagfejű csavarhúzó és némi bátorság kell.

A HVAC egység ledjeinek cseréjéhez mondjuk már a belteret le kellett bontani. A foglalat megnevezése: Toshiba V-2. Cseréje a következőképpen néz ki:

1. Rádió ki
  2. Kesztyűtartó ki
  3. Belsőkeringtetés Bowden leszedése utasoldalon lábtérben
  4. Hőfok egység Bowden leszedése sofőroldalon lábtérben
  5. Egység kiimádkozása a helyéről (hozzá való spec szerszámmal könnyebb, egy U alakú vastag 1mm széles "rúd")
  6. Bumszli kezűek innentől hátrányban, mert kb 2 centis lukon kell benyúlni egy ujjal, elfordítani az égőt és kipiszkálni, majd vissza ugyan ez.

Ezeket követően újból “régi fényében” pompázik a beltér. J

Nem voltam kibékülve a váltóval sem teljesen, egyrészről kuszának éreztem, másrészről nem csak fentről jött az utastérbe a külvilág zaja és bűze hanem lentről is, úgyhogy rendeltem egy váltó gumi szettet is mx5parts.co.uk-ról mivel úgy is szét kellett bontani mindent –most már az egész művelet csukott szemmel hátra kötött kézzel is megy-

A gyanúm be is igazolódott, azért jött szag fel az utastérbe és a meleg is, mert mind két gumi teljesen el volt szakadva, és a hangszigetelés is erősen cserés volt.

Már majdnem minden jó. Kivéve az ülés fűtést. Folyt köv.

Történet:

Válasz erre: @csabihal #138132 

Köszönöm csabihal, felírtam J

Íme a folytatás:

Vásárlást követően elkezdtem feltérképezni a problémákat szépen sorban egy hétvégi krúzolás keretében. Gyári erő megvan, de picit „kerepel” a motor. Gumit AZONNAL cserélni, még játszósnak is rossz. Fék beremeg.

Kollégámtól megkaptam Ruzsáék elérhetőségét és még aznap el is gurultam hozzájuk megmutatni a szerzeményt.

Ruzsáékat ajánlom mindenkinek. Gábor és Krisztián rendkívül lelkiismeretesen dolgozik, nagyon jó páros, szívük lelkük belerakják az autókba. Beszélgettem velük egy pár órát, és én biztos hozzájuk viszem jövőben is az autót ha valami van vele amit én nem tudok megcsinálni. Ezúton szeretném ismételten megköszönni nekik hogy segítenek az újjászületésben.

Már kapunyitásnál láttam hogy felismerték az autót –egy közepes sápadás társaságában :D – mondták is hogy 2 hete volt itt a kis Miata állapot felmérésen. Örömmel elmondták a tapasztaltakat, valamint azt is hogy javasolták az autó NEM megvételét.

És 900-ért jó vétel volt?
- Annyiért jó! De költeni kell rá.

Ekkor megsimogattam a kicsikét hogy egyet se félj, nálam jó kezekben leszel. Meg is beszéltünk egy teljes csomagot, végül a következőket csinálták:

• Vezérmű + vízpumpa
  • Kerepelés forrásának megkeresése, EGR cső el volt rohadva, filléres csere és a motor olyan szépen jár mint az álom.
  • Gyerták csere
  • Gyújtókábel csere
  • Féktárcsák + fékbetétek + bal első féknyereg helyre pofozása
  • Minden ami folyik csere (Motor+váltó+difi olaj, fékfolyadék)
  • Leszedték az alvázról a már elkorrodált hőtakaró lemezeket, megnézték az alvázat, megállapították hogy Október/Novemberben találkozunk, addig viszont használjam, nem fog alattam ketté esni a kocsi
  • IL-es rendszámtartó felszerelése

Ezzel párhuzamosan kapott 4 új papucsot is, Uniroyal RainSport 3-ra esett a választásom, mivel azért még kezdő Miatas vagyok, jól jön az a kis plussz tapadás a vízen.

Bőröztetés:

Kormány elfogadhatatlan állapotban volt, sajnos/szerencsére csak ez a képem van meg róla, de a többi része csak rosszabb volt:
Ruzsáék ajánlására hozzájuk fordultam kormánybőrözésért: http://www.bestkarpit.hu/
A végeredménnyel nagyon elégedett vagyok:

Élőben nem üt el ennyire a két barna, és idővel még sötétedni is fog picit. Jó fogása van, Off autómon is meg fogom csinálni hamarosan.

Csomatartó rugó:

Csomagtartó fedélre szerelhető külső csomagtartótól egyáltalán nem akart nyitva maradni az ajtó. Sőt mi több, miután harmadjára vertem be a fejem eljutottam a mostani kedvenc weboldalamra –ILMotorsport.de- és meg is vettem a következőt: https://www.ilmotorsport.de/shop/article_detail.php5?aid=4759&oid=&depth=0&page=0&count=1&PHPSESSID=bfd7bb8aedb78e514d11bbc85c765a06
Mostmár nem csukódik le magától és a fejemről is elmúlt a púp. Mondták többször hogy vegyem le, de egyrészről nekem tetszik, másrészről már többször jött nagyon jól, és nem szeretném le föl rakosgatni.

Cseréhez semmi nem kellett csupán egy kombifogó.

Műszerfal világítás:

Még megvételkor úton hazafelé rám esteledett és szomorúan konstatáltam hogy a 4db műszerfal „világításból” kiégett 3. És a fűtés kapcsolónál lévő 2 is, szinte teljes sötétségben kerestem a fűtés kapcsolót.
Rendeltem a műszeregységbe 2 féle led-es izzót (ez a nagyobbik a kettő közül).

• Ebay 5050-es led ből van benne 5 darab, tutó jó lesz. Nem lett jó, Gyenge fénye van, gondolom kevés neki a feszültség amikor az 4 db párhuzamosan van kötve.
  • ILmotorsport Na ez fain, bevált, ilyen a végeredmény vaksötétben full fényerőn –élőben nem vakít-:

Cseréhez csupán egy csillagfejű csavarhúzó és némi bátorság kell.

A HVAC egység ledjeinek cseréjéhez mondjuk már a belteret le kellett bontani. A foglalat megnevezése: Toshiba V-2. Cseréje a következőképpen néz ki:

1. Rádió ki
  2. Kesztyűtartó ki
  3. Belsőkeringtetés Bowden leszedése utasoldalon lábtérben
  4. Hőfok egység Bowden leszedése sofőroldalon lábtérben
  5. Egység kiimádkozása a helyéről (hozzá való spec szerszámmal könnyebb, egy U alakú vastag 1mm széles "rúd")
  6. Bumszli kezűek innentől hátrányban, mert kb 2 centis lukon kell benyúlni egy ujjal, elfordítani az égőt és kipiszkálni, majd vissza ugyan ez.

Ezeket követően újból “régi fényében” pompázik a beltér. J

Nem voltam kibékülve a váltóval sem teljesen, egyrészről kuszának éreztem, másrészről nem csak fentről jött az utastérbe a külvilág zaja és bűze hanem lentről is, úgyhogy rendeltem egy váltó gumi szettet is mx5parts.co.uk-ról mivel úgy is szét kellett bontani mindent –most már az egész művelet csukott szemmel hátra kötött kézzel is megy-

A gyanúm be is igazolódott, azért jött szag fel az utastérbe és a meleg is, mert mind két gumi teljesen el volt szakadva, és a hangszigetelés is erősen cserés volt.

Már majdnem minden jó. Kivéve az ülés fűtést. Folyt köv.

2019-09-06 7:47:29
csabihal

csabihal

Posztok: 1902
Velünk: 3827 napja

Válasz erre: @Cleinor #138131 

Köszönöm, alvázszám alapján valszeg a 3. verzió nyert! 

és akkor a színkódod nem 25G hanem 29Y

Sok sikert az építgetéshez, és köszönjük a beszámolókat! smile

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2019-09-05 23:24:22
Cleinor

Cleinor

Válasz erre: @csabihal #138130 

Nem maradhat rejtély, derítsük ki!

Egyszerűség kedvéért: JMZNB186240407624 az alvázszám, hátha valaki ebből pontosan meg tudja mondani mi a rejtély nyitja. Több teóriám is van az eredettel kapcsolatban:

1. Valami oknál fogva csak 2004-ben lett üzembe helyezve ez a példány.
  2. Csipkebokor vessző
  3. Valaki a németországi léte során belevásárolt egy Phoenix belsőt, ajtó kárpitostul, kormányostul, és egy felni szettet is.
  4. Egy titkos rejtett limitált széria, Macudáék kinyitották a raktárt és rájöttek hogy még maradt egy példányra való bőr, és 2004-ben legyártották az utolsó példányt belőle.

Köszönöm a tippeket, lehet rosszul fogalmaztam, közeljövőben bővebben kifejtem természetesen: 4 hónapja nálam van már az autó.

Módosítom a következőképp: "Ami biztosan jön ebben a fórum  -re-build threadben: Amiket már megcsináltam: Belső apró javítások, teljes hifi építés. Amiket már megrendeltem és beszerelésre vár: tein futómű, bukócső, és még a jövőben kitudja mi smile "

Tein-t kifejtem egyben majd hogy miért, főleg mivel jelenleg már így várja izgatottan a beszerelést, de akkor előre szaladok egy friss és ropogós képpel:

Ruzsáékkal már össze ismerkedtünk smile Róluk egy külön ódát tervezek zengeni, és már le van beszélve velük egy jó kis őszi lakatolást is smile

2019-09-05 18:25:20
csabihal

csabihal

Posztok: 1902
Velünk: 3827 napja

Szia!

Ezt az autót néztem hetekig, amikor még Hódmezővásárhelyen árulta egy kereskedő, kb 2 évvel korábban, hasonló futással.

Akkor nem tudtuk eldönteni, hogy miféle szerzet, mert a 2004-es titánszürke, nagyfékkel stimmel, ha gyári szövet tető van hozzá (lilás színű cérnáról ismerszik meg)

de

ahhoz nem járt Magic/Phoenix barna beltér, sem a limitált felni, mert az csak 2002-ben volt.

Végül elmentem Győr mellől megnézni, a kereskedés szombat délelőtt zárva volt, így a kocsiról nem tudtam meg többet, s később már nem foglalkoztam vele. Most is csak az ülés háttámlájának a fekete betétjére kaptam fel a fejem

a válasz így örök rejtély maradt számomra smile

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2019-09-05 16:07:21
GPali

GPali

Posztok: 720
Velünk: 2663 napja

Válasz erre: @Cleinor #138125 

Szia,

Gratulálok a szerzeményhez, a phoenix egy gyönyörű kiadás

Ha hosszútávon tervezel vele, akkor tanácsolom, hogy első körben a rozsdától szabadulj meg. Sajons ez egy hosszú, lassú, drága, idegesítő és nem látványos "upgrade", de szerintem az első célnak a rendberakásnak kell lennie. Ha az megvan, akkor ezután lehet futómű, hifi, rollbar stb valóban upgrade-n gondolkozni.

Lakatolásra tudom javasolni pl a Ruzsa szervízt, ők szokták vállalni. Elérhetőség: fb: az "mx-5 market (alkatrészek eladása-vétele)" nevű csoportban megtalálod őket.

Sok erőt, kitartást és sikert kívánok a (re)bulid-hez és még több zseniális túrát és kanyargást!

aláírás

Touge Runnerz

2019-09-05 16:05:19
susu

susu

Posztok: 493
Velünk: 2218 napja

Juhhú, új build thread smile Hajrá és sok sikert! smile  

Tein futóműhöz egy megjegyzés: itthon elég nagy hype-ja van, sokáig én is azt gondoltam, hogy Tein, abból is a Flex. Aztán külső noszogatásra jobban utánanéztem. Hogy működnek, twintube/monotube, előnyök/hátrányok, külföldi fórumokban vélemények, stb. Aztán arra jutottam, hogy Tein Flex árban kaphatok a pénzemért jobbat is. Nálam most a HSD Monopro a kiszemelt.

aláírás

Touge Runnerz

2019-09-07 7:09:20
Cleinor

Cleinor

Sziasztok,

Úgy gondoltam hogy elkezdem én is a saját (re)build threademet. Nagyon jó a facebook, de sajnos az információk teljesen elvesznek ott, itt pedig az esetleges tapasztalatok a később érkezőknek is hasznosak lehetnek, egyelőre ennyi a célom.

Magamról pár szót: 30-as IT-s mérnök/projekt manager vagyok, szabadidőmben pedig ezermester. Szeretem tudni mi hogy működik, valamint hogy mi miért nem működik, ugyan ez vonatkozik az autóra is. Mindent ami menetbiztonságot nem veszélyeztet és van hozzá megfelelő szerszámom és nem kell hozzá 10 év autószerelői tapasztalat, azt megcsinálom magam.

Hogy lettem MX5 tulaj? 20 éves korom körül fertőződtem meg először az MX5-el, de akkor főleg még csak az internet miatt, és nagy befolyással volt rám a Totalcar, valamint a Népitélet, nem tudtam egyértelműen megfogni hogy miért hisz sosem ültem benne, de mindig játszottam a gondolattal hogy eladom az aktuális autóm és veszek egy NB-t. Évekig nézegettem, hirdetéseket figyeltem. De amíg nincs garázs addig nem akartam, illetve sajnáltam volna az autót a csillagos ég alatt tartani. Úgyhogy vártam, akkor még türelmesen.

2018 nyarán volt szerencsém kibérelni egy hétvégére egy NB-t és akkor tudtam, rövid időn belül kell egy saját, de még mindig nincs garázs, így el hessegettem a gondolatot.

2019 májusában egyik kollégám aki ugyan úgy autóbu*i mint én vett egy NB-t, és kihívott hogy nézzem meg, tessék, majd kezembe nyomta a kulcsot. Az első gáz pöccintésnél egy iszonyatos birtoklási vágy mint egy cunami mosta el az ész érveket, és nem mellesleg ekkor jutott eszembe hogy már van otthon garázsom. Ez egy hétfői nap volt. Pénteken mentem megnézni az első autót. Megkértem egy nagyon jó barátomat hogy jöjjön velem és rugdosson odébb ha olyan autót akarok megvenni amit nem kellene. Igazából én abban a másodpercben tudtam hogy ezzel a kocsival fogok hazamenni amikor rápöccintettem a gázra, pedig ez a piac egyik legolcsóbb autója volt akkor, és messze nem tökéletes az autó. Jóbarátom nem tiltakozott, úgyhogy neki köszönhetitek ezt a re-build threadet. smile

Az autó:

2004-es NB, 1.6, 5gang, Nyitott difi, Nagy fék, vásárláskor óra szerint 102k.

Állapot: Rozsdás mind a 4 ív és a 2 küszöb, de a motor nagyon szépen jár, bár hallottam valami kis mellék hangot a motorból, amit végül csak egy lukas EGR cső okozott. Belseje látott már szebb napokat. Fék gatya. Gumi kuka. Kormányról a bőr mállott lefelé. Egyik ülésfűtés nem megy.

Hazaértem, folyamatosan gondolkozva hogy vajon jó döntést hoztam-e azzal hogy megvettem és nem vártam meg egy szép példányt, egészen addig amíg utána nem néztem hogy ez melyik típus pontosan: Phoenix.

Úgyhogy megnyugodtam s belevágtam az újjá születésébe. Eltelt 4 hónap, 7000KM. Nem bántam meg.

Íme az első kép amit a vásárlás után készítettem róla!

Ami biztosan jön: Belső apró javítások, teljes hifi építés, tein futómű, bukócső, és még kitudja mi smile

Történet:

Sziasztok,

Úgy gondoltam hogy elkezdem én is a saját (re)build threademet. Nagyon jó a facebook, de sajnos az információk teljesen elvesznek ott, itt pedig az esetleges tapasztalatok a később érkezőknek is hasznosak lehetnek, egyenlőre ennyi a célom.

Magamról pár szót: 30-as IT-s mérnök/projekt manager vagyok, szabadidőmben pedig ezermester. Szeretem tudni mi hogy működik, valamint hogy mi miért nem működik, ugyan ez vonatkozik az autóra is. Mindent ami menetbiztonságot nem veszélyeztet és van hozzá megfelelő szerszámom és nem kell hozzá 10 év autószerelői tapasztalat, azt megcsinálom magam.

Hogy lettem MX5 tulaj? 20 éves korom körül fertőződtem meg először az MX5-el, de akkor főleg még csak az internet miatt, és nagy befolyással volt rám a Totalcar, valamint a Népitélet, nem tudtam egyértelműen megfogni hogy miért hisz sosem ültem benne, de mindig játszottam a gondolattal hogy eladom az aktuális autóm és veszek egy NB-t. Évekig nézegettem, hirdetéseket figyeltem. De amíg nincs garázs addig nem akartam, illetve sajnáltam volna az autót a csillagos ég alatt tartani. Úgyhogy vártam, akkor még türelmesen.

2018 nyarán volt szerencsém kibérelni egy hétvégére egy NB-t és akkor tudtam, rövid időn belül kell egy saját, de még mindig nincs garázs, így el hessegettem a gondolatot.

2019 májusában egyik kollégám aki ugyan úgy autóbu*i mint én vett egy NB-t, é kihívott hogy nézzem meg, tessék, majd kezembe nyomta a kulcsot. Az első gáz pöccintésnél egy iszonyatos birtoklási vágy mint egy cunami mosta el az ész érveket, és nem mellesleg ekkor jutott eszembe hogy már van otthon garázsom. Ez egy hétfői nap volt. Pénteken mentem megnézni az első autót. Megkértem egy nagyon jó barátomat hogy jöjjön velem és rugdosson odébb ha olyan autót akarok megvenni amit nem kellene. Igazából én abban a másodpercben tudtam hogy ezzel a kocsival fogok hazamenni amikor rápöccintettem a gázra, pedig ez a piac egyik legolcsóbb autója volt akkor, és messze nem tökéletes az autó. Jóbarátom nem tiltakozott, úgyhogy neki köszönhetitek ezt a re-build threadet. :)

Az autó:

Állapot: Rozsdás mind a 4 ív és a 2 küszöb, de a motor nagyon szépen jár, bár hallottam valami kis mellék hangot a motorból, amit végül csak egy lukas EGR cső okozott. Belseje látott már szebb napokat. Fék gatya. Gumi kuka. Kormányról a bőr mállott lefelé. Egyik ülésfűtés nem megy.

Hazaértem, folyamatosan gondolkozva hogy vajon jó döntést hoztam-e azzal hogy megvettem és nem vártam meg egy szép példányt, egészen addig amíg utána nem néztem hogy ez melyik típus pontosan: Phoenix.

Úgyhogy megnyugodtam s belevágtam az újjá születésébe. Eltelt 4 hónap, 7000KM. Nem bántam meg.

Ami biztosan jön: Belső apró javítások, teljes hifi építés, tein futómű, bukócső, és még kitudja mi :)

Sziasztok,

Úgy gondoltam hogy elkezdem én is a saját (re)build threademet. Nagyon jó a facebook, de sajnos az információk teljesen elvesznek ott, itt pedig az esetleges tapasztalatok a később érkezőknek is hasznosak lehetnek, egyenlőre ennyi a célom.

2019 májusában egyik kollégám aki ugyan úgy autóbu*i mint én vett egy NB-t, és kihívott hogy nézzem meg, tessék, majd kezembe nyomta a kulcsot. Az első gáz pöccintésnél egy iszonyatos birtoklási vágy mint egy cunami mosta el az ész érveket, és nem mellesleg ekkor jutott eszembe hogy már van otthon garázsom. Ez egy hétfői nap volt. Pénteken mentem megnézni az első autót. Megkértem egy nagyon jó barátomat hogy jöjjön velem és rugdosson odébb ha olyan autót akarok megvenni amit nem kellene. Igazából én abban a másodpercben tudtam hogy ezzel a kocsival fogok hazamenni amikor rápöccintettem a gázra, pedig ez a piac egyik legolcsóbb autója volt akkor, és messze nem tökéletes az autó. Jóbarátom nem tiltakozott, úgyhogy neki köszönhetitek ezt a re-build threadet. :)

Az autó:

Ami biztosan jön: Belső apró javítások, teljes hifi építés, tein futómű, bukócső, és még kitudja mi :)