Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Összes többi    »    100% off: TVR CHIMAERA / Gyéé    |   << vissza

100% off: TVR CHIMAERA / Gyéé

2021-04-25 21:10:22
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9027
Velünk: 5282 napja

Befejezésül befújkáltam az eleve feketés ragaccsal fedett részeket még egy réteg feketés ragaccsal, ahonnan meg ledörgöltem a mindenféle védő trutyikat meg a kardánkeresztből szétcsapódó zsírt oda az átlátszó ragacsos vaxot fútam. Kíváncsi vagyok idővel mi lesz vele, gondolom védi a felületeket csak nem tudom mennyire lesz gusztustalan a portól.

aláírás DrasticPlastic Driver
2021-04-25 8:58:47
Gyéé

Gyéé

Tegnap összeállt a kocsi, ma már csak felkerülnek a kerekek, beállítjuk a kéziféket és haza hozom sógortól. 

Amit csináltunk:

- benzinszűrő / elöregedett csövek cseréje

- 2 féltengelycsukló csere, így mind a 4 új lett

- kardán zsírzása

- leszerelt vas dolgok galvanizálása, csavarok cseréje

- kipuff bilincsek és mindenféle függesztők cseréje

- kipuff rozsdátlanítás/heggesztés 

- a vázon felhólyagzott festések kijavítása

- akksi felújítása egy spéci töltővel https://trakis-hetra.com/termek/doctor-charge-50-6v12v24v/

- a most nem kezelt felületi roszdás vagy kitett helyek alvázvédővel/wax-al lekezelése ezekkel

- rázósnak ígérkező csavarkötések megbontása a későbbiekben esedékes vezértengelycsere előkészítésére. Pl. kipufogó Y részének leszerelése

Nem tudom, hogy az probléma amiért eredetileg belebonyolódtam ebbe a szerelésbe megszűnik-e az új féltengelytől de nagyon örülök, hogy elvégeztük ezt a sok mindent. 

Sokat tanultam, jobban képben vagyok a hosszú távon szemmel tartandó részekkel kapcsolatban és sikerült megoldani pár sunyi hibát. 

Asszem végképp kihúztam a fejem a homokból, már nem gondolok rettegéssel a kocsi vázára, amiket most megcsináltam rajta meg fogom tudni csinálni máshol is ha kell. 

Történet:

Tegnap összeállt a kocsi, ma már csak felkerülnek a kerekek, beállítjuk a kéziféket és haza hozom sógortól. 

Amit csináltunk:

- kardán zsírzása

- akksi felújítása egy spéci töltővel https://trakis-hetra.com/termek/doctor-charge-50-6v12v24v/

- a most nem kezelt felületi roszdás vagy kitett helyek alvázvédővel/wax-al lekezelése

- rázósnak ígérkező csavarkötések megbontása a későbbiekben esedékes vezértengelycsere előkészítésére. Pl. kipufogó Y részének leszerelése

Nem tudom, hogy az probléma amiért eredetileg belebonyolódtam ebbe a szerelésbe megszűnik-e az új féltengelytől de nagyon örülök, hogy elvégeztük ezt a sok mindent. 

Sokat tanultam, jobban képben vagyok a hosszú távon szemmel tartandó részekkel kapcsolatban és sikerült megoldani pár sunyi hibát. 

Asszem végképp kihúztam a fejem a homokból, már nem gondolok rettegéssel a kocsi vázára, amiket most megcsináltam rajta meg fogom tudni csinálni máshol is ha kell. 

Amit csináltunk:

- kardán zsírzása

- a most nem kezelt felületi roszdás vagy kitett helyek alvázvédővel/wax-al lekezelése

Amit csináltunk:

- kardán zsírzása

2021-04-19 19:15:30
Gyéé

Gyéé

padregas, 2021-04-19 16:54:00

És ez már biztos?

Ha a foltosságra vonatkozik Pimpa, akkor azzal az a terv, hogy lepucolom teljesen és beszórom vékonyan valami ilyesmivel

https://eshop.wurth.___U/HUF/?NativeSearch=*%253A*%2540%2540+%252B%2528CategoryUUIDLevelMulti%253A3132+%2529+-CategoryUUIDLevelMulti%253A31322001030105++-CategoryUUIDLevelMulti%253A313207++-CategoryUUIDLevelMulti%253A31322001030103++-CategoryUUIDLevelMulti%253A31323007140109++-CategoryUUIDLevelMulti%253A31320506010408++-CategoryUUIDLevelMulti%253A313295++-CategoryUUIDLevelMulti%253A3132560501++-CategoryUUIDLevelMulti%253A313285++-CategoryUUIDLevelMulti%253A313267++AND+%252Bvisibility%253A3132+%252B%2528CategoryUUIDLevelMulti%253A313230061502+OR+additionalFamilyPaths%253A313230061502%2529&SelectedFilterValues=%5B%5D&DisplaySequence=%5B%22AT_QuantityOfTradingUnit%22,%22AT_Color%22,%22AT_TimeOfSkinFormationMinMax%22,%22AT_TimeOfSkinFormationCondition%22,%22AT_DesignOfTheProduct%22,%22AT_TemperatureResistanceMin%22,%22AT_TemperatureResistanceMax%22,%22AT_SprayingDistanceMin%22,%22AT_ProcessingTemperatureMin%22,%22AT_ProcessingTemperatureMax%22,%22AT_Density%22,%22AT_DensityCondition%22%5D&CategoryRef=313230061502@WuerthGroup-Wuerth-3132

Történet:

padregas, 2021-04-19 16:54:00

És ez már biztos?

2021-04-19 16:54:00
padregas

padregas

Posztok: 263
Velünk: 3301 napja

2021-04-18 17:25:06
Gyéé

Gyéé

Teszek rá majd egy kis védelmet. Mint itten:

https://m.youtube.com/watch?v=faRoFwYWt2A

2021-04-18 15:36:16
Gyéé

Gyéé

Összevissza vannak forgatva a képek, mindegy a lényeg, hogy atomra le van kezelve a minden fontos rész, a váz legvégén volt a legramatyabb a festék a zártszelvény főváz 5 centis nyúlványain amihez a kaszti leghátsó csavarjai csatlakoznak. A jobboldali ilyen nyúlvány vízszintes felső felülete volt az egyetlen hely ahol lemezes vastagabb rozsdát találtam, a többi helyen csak felületi volt.

Ez a kép fejjel lefelé mutatta azt a helyet, itt alább bekarikáztam a rajzon.

Ilyen volt mikor neki kezdtem::

Történet:

Összevissza vannak forgatva a képek, mindegy a lényeg, hogy atomra le van kezelve a minden fontos rész, a váz legvégén volt a legramatyabb a festék a zártszelvény főváz 5 centis nyúlványain amihez a kaszti leghátsó csavarjai csatlakoznak. A jobboldali ilyen nyúlvány vízszintes felső felülete volt az egyetlen hely ahol lemezes vastagabb rozsdát találtam, a többi helyen csak felületi volt.

Ilyen volt mikor neki kezdtem::

2021-04-18 15:07:20
Gyéé

Gyéé

Kész a pingáció, konzerváltam amit láttam. Vannak helyek amikhez könnyű hozzáférni és rájuk fért volna a kezelés de nem struktúrális részek, azokat most hagytam.

folyamat:

1. Hólyagos repedt festék ledolgozása

2. High speed drótkefe/köszörű

3. Zsírtalanítás POR15 lemosóval

4. Rozsdaátépítő POR15 kezelés 

5. Két réteg POR15

6. Két réteg Hammarite

képekben:

2021-04-18 13:41:01
Gyéé

Gyéé

Válasz erre: @Hunya #143737 

Megvettem neked legózni.

2021-04-18 8:49:29
Hunya

Hunya

Posztok: 5234
Velünk: 4760 napja
Gyéé, 2021-04-17 6:54:45

-1 tegnap óta

Nem az enyém hálistennek....porsche driver családtag vitte el próbakörre,  utasülésen a tulajjal.

nem sikerült adaptálódni a fullanalog technikához úgyhogy a kocsi kidobta a seggét és becélzott egy kamiont.

mindenki épségben szállt ki és kiderült, hogy az “outrigger” nevű váznyúlvány rész ami a küszöbök alatt fut hosszában érdemi védelmet ad ha nincs szétrohadva. 

De megvetted alkatrésznek ugye?

aláírás May the Fairy be with You!
2021-04-17 10:55:38
mester

mester

Posztok: 632
Velünk: 4130 napja

...úgy érzem,meg tudnám csinálni..." idézet a Doc hollywood _ból,amikor a porsche 356 total k.o lett smile

2021-04-17 6:54:45
Gyéé

Gyéé

-1 tegnap óta

Nem az enyém hálistennek....porsche driver családtag vitte el próbakörre,  utasülésen a tulajjal.

nem sikerült adaptálódni a fullanalog technikához úgyhogy a kocsi kidobta a seggét és becélzott egy kamiont.

mindenki épségben szállt ki és kiderült, hogy az “outrigger” nevű váznyúlvány rész ami a küszöbök alatt fut hosszában érdemi védelmet ad ha nincs szétrohadva. 

2021-04-09 20:10:16
Gyéé

Gyéé

csabihal, 2021-04-07 7:26:45

Válasz erre: @Gyéé #143632 

Szia Gyéé!

ha véletlen itthon hozzájutsz a linkelt rozsdakezelő készlethez, akkor kérlek áruld el hogyan sikerült! wink - köszi! 

Most veszem át a POR-15 kittet személyes átadással. Elvileg a linkelt veteránautó vállakozàs megy.

meg is van!

Annyira izgis!!!!

A francba, erre nem figyeltem....

Jobb alul....fekete! Asszem rámegyek egy réteg fehérrel a végén.

Történet:

Szia Gyéé!

ha véletlen itthon hozzájutsz a linkelt rozsdakezelő készlethez, akkor kérlek áruld el hogyan sikerült! ;)- köszi! 

Most veszem át a POR-15 kittet személyes átadással. Elvileg a linkelt veteránautó vállakozàs megy.

Szia Gyéé!

ha véletlen itthon hozzájutsz a linkelt rozsdakezelő készlethez, akkor kérlek áruld el hogyan sikerült! ;)- köszi! 

meg is van!

Annyira izgis!!!!