Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Ordune`s Garage    |   << vissza

Ordune`s Garage

2018-12-26 10:51:37
Ordune

Ordune

Posztok: 7195
Velünk: 4365 napja

Válasz erre: @Gyéé #134132 

Hát ez igencsak impulzusvásárlás volt... 

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
ND 2.0 2016 RevoTop / NA 1.6 1992

2018-12-25 20:40:36
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9032
Velünk: 5323 napja

Jó kis ajándékot intéztél magadnak, gondolom nem rég még nagy pénzben fogadtál volna hogy nem lesz ND-d 2018-ban. 

Szép munka! 

aláírás DrasticPlastic Driver
2018-12-25 20:53:01
Ordune

Ordune

Most itthon ülök és ND videókat nézek a YouTube-on... azt hiszem jó döntés volt belevágni... 

Rég vártam ennyire a tavaszt... 

aláírás

MX-5 KLUB - elnök

Történet:

Most itthon ülök és ND videókat nézek a YouTube-on... azt hiszem jó döntés volt belevágni... 

Rég nem vártam ennyire a tavaszt... 

2018-12-23 19:31:08
Ordune

Ordune

Egyelőre még közel parkolnak egymáshoz a kicsikék. 

aláírás

MX-5 KLUB - elnök

Történet:

Egyelőre még közel parkolnak a kicsikék. 

2018-12-23 19:27:58
Ordune

Ordune

Válasz erre: @budaiistvan #134116 

Úgy lesz - úgy lesz! smile

aláírás

MX-5 KLUB - elnök

2018-12-23 11:49:25
budaiistvan

budaiistvan

Posztok: 146
Velünk: 1805 napja

Nagyon örülök, hogy olyanhoz került az autó, aki értékeli a belefektetett +munkát és pénzt. smile Tessék menni vele sokat és messzire. :D Ismeri az utat Európa legjobb szerpentinjeire. :D 

2018-12-23 11:20:33
Ordune

Ordune

Válasz erre: @Gyéé #134109 

Sajnos nem tudtam/mertem igazán kiautózni, mert kicsit kopott nyári gumik vannak rajta, de ettől függetlenül nagyon jó volt a hazaút.

Amit rögtön észrevettem, hogy ugyan a kipufogónak (utólag beszerelt gyári Mazda sport rendszer) sportosabb hangja van, mint a gyárinak, mégis 130-nál már a szélzaj teljesen elnyomta, míg an NC Cobalt-ja már néha zavaróan hangos volt, főleg hosszabb távon.

Az autó tuningja már elkezdődött, hiszen a sportkipufogó (közép és hátsó dob), K&N légszűrőbetét és az ültetés mellett van benne egy BBR ND Super 175+ upgrade, ami már nagyon jó alap. Egyelőre ezt kell kitapasztalni, aztán majd meglátjuk, de őszintén szólva egyelőre ennél többet nem tervezek.

Amiről szó lehet, az pár kisebb, külső módosítás, amivel az autót kicsit a saját képemre formálhatom, de még semmi konkrét, hiszen az egész kicsit hirtelen jött.    

aláírás

MX-5 KLUB - elnök

Történet:

Válasz erre: @Gyéé #134109 

Sajnos nem tudtam/mertem igazán kiautózni, mert kicsit kopott nyári gumik vannak rajta, de ettől függetlenül nagyon jó volt a hazaút.

Amit rögtön észrevettem, hogy ugyan a kipufogónak (utólag beszerelt gyári Mazda sport dob) sportosabb hangja van, mint a gyárinak, mégis 130-nál már a szélzaj teljesen elnyomta, míg an NC Cobalt-ja már néha zavaróan hangos volt, főleg hosszabb távon.

Az autó tuningja már elkezdődött, hiszen a sportkipufogó (közép és hátsó dob), K&N légszűrőbetét és az ültetés mellett van benne egy BBR ND Super 175+ upgrade, ami már nagyon jó alap. Egyelőre ezt kell kitapasztalni, aztán majd meglátjuk, de őszintén szólva egyelőre ennél többet nem tervezek.

Amiről szó lehet, az pár kisebb, külső módosítás, amivel az autót kicsit a saját képemre formálhatom, de még semmi konkrét, hiszen az egész kicsit hirtelen jött.    

2018-12-23 11:06:22
Ordune

Ordune

Válasz erre: @BCapelluti #134107 

Az nem volt nála, de mondtam neki, hogy jobban jár ha már csak januárban lép be. 

aláírás

MX-5 KLUB - elnök

2018-12-23 11:02:24
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9032
Velünk: 5323 napja

Tudom hogy viszonylag sokat vezettél ilyet de milyen volt a hazaút? Milyen érzés sajátként menni vele? Hozza amit akartál?

Tuning/mod/spécizés van-e tervben?

aláírás DrasticPlastic Driver
2018-12-23 10:56:55
Ordune

Ordune

Válasz erre: @bbubby00 #134102 

Köszi! smile

Van egy olyan érzésem, hogy 5 év múlva már nekem kell majd ráfizetnem a cserénél az NA-dra. smile

aláírás

MX-5 KLUB - elnök

2018-12-23 10:43:18
BCapelluti

BCapelluti

Posztok: 371
Velünk: 1415 napja

Ordune, 2018-12-22 21:42:07

Nem kellett sokáig várni, hétfőn már jelentkezett is 2 komolynak tűnő érdeklődő az autóra, akikkel miután aznap vidéken voltam, keddre beszéltem meg randevút. Kedden aztán András egy kb. 10 perces nézelődés után leelőlegezte az autót, majd miután szerdán ismét vidékre kellett mennem, csütörtökön el is vitte az autót. 

Mit is mondjak, az egyik szemem sírt, a másik nevetett.
Nevetett, mert egy olyan tulajdonoshoz került, akivel minden bizonnyal sokat fogunk találkozni még a klubban, meg büszke is voltam, hogy ilyen hamar gazdára talált.

Szóval András az adásvételivel együtt a belépési nyilatkozatot is aláírta? 

2018-12-23 0:41:42
bbubby00

bbubby00

Posztok: 299
Velünk: 1428 napja

Válasz erre: @Ordune #134100 

Gratula. Sok balesetmenteset. 

Nagyon szep ez az auto. Majd 5ev mulva veszek egyet en is :D

aláírás

Kell egy Mazda MX-5? Segítek! ;) - Békéscsaba

2018-12-23 19:28:51
Ordune

Ordune

Akkor kicsit visszalépve az időben pár napot az események krónikája:

Budai István miatársunk pár napja tett egy visszautasíthatatlan ajánlatot, miszerint a család bővülése miatt eladja nekem az ND-jét (amely fullosan tartalmaz mindazt, amire csak egy vérbeli MX-5 fanatikus vágyhat) most, de ráérek azt kifizetni miután eladtam az NC-t,  amennyiben vállalom, hogy az autót mindenképpen kifizetem és elviszem legkésőbb február vége-március elejéig, mire megjön helyette az új, immáron kettőnél több személyt is befogadni képes autója.

Megbeszéltük itthon, és arra jutottunk, addig csak elmegy az NC, hiszen szuper állapotban van, alacsony kilométer futással, ráadásul a felszereltsége is igen magas. Ezért december 16-án Istvánnal virtuálisan egymás tenyerébe csaptunk, én meg még aznap meghirdettem az NC-t itt, és a Facebook piacon.

Nem kellett sokáig várni, hétfőn már jelentkezett is 2 komolynak tűnő érdeklődő az autóra, akikkel miután aznap vidéken voltam, keddre beszéltem meg randevút. Kedden aztán András egy kb. 10 perces nézelődés után leelőlegezte az autót, majd miután szerdán ismét vidékre kellett mennem, csütörtökön el is vitte az autót. 

Nevetett, mert egy olyan tulajdonoshoz került, akivel minden bizonnyal sokat fogunk találkozni még a klubban, meg büszke is voltam, hogy ilyen hamar gazdára talált.
Sírt, mert a 3 szezon alatt az autó nagyon a szívemhez nőtt. Amennyire nem szerettem az elején az NC-ket, annyira szerettem most meg ezt az autót. Kényelmes, nagy, biztonságos, mégis hozta azt a játékosságot, amit egy MX-5-nek kell és még erő is van benne, viszont sosem tudta velem feledtetni az NA roppant finom, letisztult "angolosságát", amit viszont az ND újra visszahozott az MX-5-be (szerintem). Így bár az ND kisebb, kényelmetlenebb, nem két oldalra van kivezetve az egy-egy kipufogója, és nincs igazi coupe kivitel belőle, mégis közelebb van a forráshoz, mint az NC.      

Szóval, ez is eljött, immáron az NC helyett egy ND-vel fogom szelni az utakat. smile

Köszönöm Istvánnak a rugalmasságot és a kedvességet, Gabesznak a fuvart és a feleségemnek, hogy támogatta a projektet.
Love you all! 

aláírás

MX-5 KLUB - elnök

Történet:

Akkor kicsit visszalépve az időben pár napot az események krónikája:

Budai István miatársunk pár napja tett egy visszautasíthatatlan ajánlatot, miszerint a család bővülése miatt eladja nekem az ND-jét (amely fullosan tartalmaz mindazt, amire csak egy vérbeli MX-5 fanatikus vágyhat) most, de ráérek azt kifizetni miután eladtam az NC-t,  amennyiben vállalom, hogy az autót mindenképpen kifizetem és elviszem legkésőbb február vége-március elejéig, mire megjön helyette az új, immáron kettőnél több személyt is befogadni képes autója.

Megbeszéltük itthon, és arra jutottunk, addig csak elmegy az NC, hiszen szuper állapotban van, kevés kilométer futással, ráadásul a felszereltsége is igen magas. Ezért december 16-án Istvánnal virtuálisan egymás tenyerébe csaptunk, én meg még aznap meghirdettem az NC-t itt, és a Facebook piacon.

Sírt, mert a 3 szezon alatt az autó nagyon a szívemhez nőtt. Amennyire nem szerettem az elején az NC-ket, annyira szerettem most meg ezt az autót. Kényelmes, nagy, biztonságos, mégis hozta azt a játékosságot, amit egy MX-5-nek kell és még erő is van benne, viszont sosem tudta velem feledtetni az NA roppant finom, letisztult "angolosságát", amit viszont az ND újra visszahozott az MX-5-be (szerintem). Így bár az ND kisebb, kényelmetlenebb, nem két oldalra van kivezetve az egy-egy kipufogója, és nincs igazi coupe kivitel belőle, mégis közelebb van a forráshoz, mint az NC.      

Szóval, ez is eljött, immáron az NC helyett egy ND-vel fogom szelni az utakat. :)

Köszönöm Istvánnak a rugalmasságot és a kedvességet, Gabesznak a fuvart és a feleségemnek, hogy támogatta a projektet.
Love you all! 

2018-12-20 17:17:18
Ordune

Ordune

Maradt pár eladó motyóm az NC-ből:

Cobalt első toronymerevítő - vadi új, dobozos - 60.000 Ft 
https://www.moss-europe.co.uk/cobalt-strut-braces-53419.html

OEM - gyári oldalsó alsó spoiler (festetlen) - vadi új, dobozos - 56.000 Ft 
https://www.mx5parts___nted-mk3-p-3578.html

Gyári csomagtartó - használt, de jó állapotban - 75.000 Ft
https://www.mx5parts___t-mk3-35-p-1328.html

EcuTek - külön álló ECU-ra feltéve (azaz nem kell a saját ECU-t módosítani, hanem csak kicseréled az ECU-t és használod EcuTek-kel, aztán ha már nem kell, csak visszadugod a régit, és minden a régi. 
Az ECU-t az egyik legelismertebb amerikai tuner készítette - Jay. 
http://www.tdr-mx5tuning.com 
Jay lifetime ingyen módosítást is vállal a programra, azaz log-olsz, elküldöd neki, majd visszaküldi módosítva (Balage76 tud róla bővebb infót, ő már túl van rajta) - 
170.000 Ft 

aláírás

MX-5 KLUB - elnök

2018-12-19 23:02:56
Ordune

Ordune

Válasz erre: @Ordune #133527 

Hát amikor ennyi mindent rendeltem, nem gondoltam, hogy tavasszal már nem az én gépembe épülnek majd be. 

Ma CsBeci elvitte az RPF1-et (itt is nagyon köszönöm a segítséget a leszerelésben!), remélem legalább annyi öröme lesz bennük, mint nekem. 
Elvileg holnap az NC-t is elviszik, akkor meg jöhet az újabb kaland, egy ND. 

Állhatok neki megint RPF1-et keresni, de most 4x100 R17-ben...  

aláírás

MX-5 KLUB - elnök