Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Ordune`s Garage    |   << vissza

Ordune`s Garage

2020-06-26 14:45:11

Flenegen

Posztok: 168
Velünk: 3610 napja

Válasz erre: @Ordune #141767 

Jó ez a rendszám smile

STelvioZone001

2020-06-26 13:06:24
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9057
Velünk: 5365 napja

Válasz erre: @Ordune #141767 

Jó feleség lennék mert nem veszem észre a módosítást. BBR badge? Vagy alsó toldat? Antenna? Duplakipuff?

szégyellem magam...

aláírás DrasticPlastic Driver
2020-06-26 12:08:36
Ordune

Ordune

Posztok: 7201
Velünk: 4407 napja

Most vagy soha, megleptem magam egy kis ajándékkal... 

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
ND 2.0 2016 RevoTop / NA 1.6 1992

2020-06-24 23:38:24
Ordune

Ordune

Vasárnap elviszem az NA-t egy fényezőhöz, akit a sógorom ajánlott. Mond rá egy árat. Lehet, hogy még idén kész lesz teljesen... 

aláírás

MX-5 KLUB - elnök

2020-06-18 17:37:31
Ordune

Ordune

Válasz erre: @brezsi #141706 

ordune kukac miata pont hu

aláírás

MX-5 KLUB - elnök

2020-06-18 7:32:18

brezsi

Posztok: 14
Velünk: 517 napja

Szia,

kaphatok egy E-Mail cimet tôled?

Köszi

aláírás

Üdv, Brezsi 

ND 2000-160

2020-06-16 23:40:43
Ordune

Ordune

Ugyan a BBR nagyon magabiztosan állította, hogy a ECU verzió nem változott, nekem nem volt kerek a sztori, hiszen a Mazda kb. 2 órát frissítette azt, és a BBR beállítások is eltüntek.

Úgy döntöttem beszélek Jugóval, végül is, ha valaki ismeri itthon az Ecutek-et, akkor az Ő lesz. Neki is fura volt a sztori, és azt javasolta, hogy vegyem fel a kapcsolatot az Ecutek-kel, én pedig megfogadtam a tanácsát.

A Ecuteknél is baromi gyorsan reagáltak a megkeresésemre. Javasolták, hogy csináljak egy un. ROM dump-ot, amit ők kb. 5 nap alatt átkonvertálnak Ecutek-re, amit aztán elküldhetek a BBR-nek, akik ennek segítségével már könneyen rátölthetik az új ECU szoftverre a programomat. 
Az Ecutek pontosan leírta, hogy mit kell csinálnom, ill küldött egy linket, ahova fel lehet tölteni a dump-ot, a kocsi lényeges alapinformációival együtt.
Legnagyobb meglepetésemre másnap visszaírtak, hogy a BBR-nek igaza volt, mert az ECU-n Ecutek-esített ROM van, tehát valóban nem történt szoftver csere.

Így visszatöltöttem a BBR programot, ami kb. 20 másodperc volt és lássanak csodát, szépen visszatért minden. 

Minden jó, ha a vége jó! 

aláírás

MX-5 KLUB - elnök

Történet:

Ugyan a BBR nagyon magabiztosan állította, hogy a ECU verzió nem változott, nekem nem volt kerek a sztori, hiszen a Mazda kb. 2 órát frissítette azt, és a BBR beállítások is eltüntek.

Úgy döntöttem beszélek Jugóval, végül is, ha valaki ismeri itthon az Ecutek-et, akkor az Ő lesz. Neki is fura volt a sztori, és azt javasolta, hogy vegyem fel a kapcsolatot az Ecutek-kel, én pedig megfogadtam a tanácsát.

A Ecuteknél is baromi gyorsan reagáltak a megkeresésemre. Javasolták, hogy csináljak egy un. ROM dump-ot, amit ők kb. 5 nap alatt átkonvertálnak Ecutek-re, amit aztán elküldhetek a BBR-nek, akik ennek segítségével már könneyen rátölthetik az új ECU szoftverre a programomat. 
Az Ecutek pontosan leírta, hogy mit kell csinálnom, ill küldött egy linket, ahova fel lehet tölteni a dump-ot, a kocsi lényeges alapinformációival együtt.
Legnagyobb meglepetésemre másnap visszaírtak, hogy a BBR-nek igaza volt, mert az ECU-n Ecutek-esített ROM van, tehát valóban nem történt szoftver csere.

Így visszatöltöttem a BBR programot, ami kb. 20 másodperc volt és lássanak csodát, szépen visszatért minden. 

Minden jó, ha a vége jó! 

2020-06-10 22:58:33
Ordune

Ordune

Nos, egy kis gondban vagyok. ECU szakik segítsetek!

Leírtam a BBR-nek a sztorit, aki kértek egy screen shot-ot a programming screen-ről és kérték, hogy küldjem el a ProECU-Mazda.log fájlt.
Miután ezt megtettem, megírták, hogy az ECU verzió változatlan, és csak töltsem vissza az eredeti rom-ot, amit küldtek.

Most mit csináljak, hiszen nem véletlenül frissítették a szoftvert az ECU-n? Félek, hogy ha visszatöltöm a rom-ot, akkor az visszaírja a most frissített részt is.

aláírás

MX-5 KLUB - elnök

Történet:

Leírtam a BBR-nek a sztorit, aki kértek egy screen shot-ot a programming sreen-ről és kérték, hogy küldjem el a ProECU-Mazda.log fájlt.
Miután ezt megtettem, megírták, hogy az ECU verzió változatlan, és csak töltsem vissza az eredeti rom-ot, amit küldtek.

Most mit csináljak, hiszen nem véletlenül frissítették a szoftvert az ECU-n, félek, hogy ha visszatöltöm a rom-ot, akkor az visszaírja a most frissített részt is?

Leírtam a BBR-nek a sztorit, aki kértek egy screen shot-ot a programming screen-ről és kérték, hogy küldjem el a ProECU-Mazda.log fájlt.

Most mit csináljak, hiszen nem véletlenül frissítették a szoftvert az ECU-n, félek, hogy ha visszatöltöm a rom-ot, akkor az visszaírja a most frissített részt is?

2020-05-29 21:05:34
Ordune

Ordune

Ma visszavittem az autót a Miraiba, ahol a garanciális I-ELOOP problémához kapcsolatos - a múltkor kimaradt - szoftverfrissítést kellett elvégezni. Kb. 1 órát mondtak rá, végül több, mint 1,5 óra lett.

Sajnos ez egy full szoftvercsere volt, így elveszett a BBR által feltelepített program. sad

Nem merem visszatölteni a korábban kapott programot, mert valószínűleg nem véletlen lett teljesen új szoftver töltve az autóba.

Kedden felhívom a BBR-t, hogy ilyenkor mi a teendő.

Apropó, az érintett autók: 2015.05.15. – 2017.04.13. – alvázszámok: JMZ ND**** ** 100039 és 130750 között.

aláírás

MX-5 KLUB - elnök

Történet:

Ma visszavittem az autót a Miraiba, ahol a garanciális I-ELOOP problémához kapcsolatos - a múltkor kimaradt - szoftverfrissítést kellet elvégezni. Kb. 1 órát mondtak rá, végül több, mint 1,5 óra lett.

Sajnos ez egy full szoftvercsere volt, így elveszett a BBR által feltelepített program. :(

Nem merem visszatölteni a korábban kapott programot, mert valószínűleg nem véletlen lett teljesen új szoftver töltve az autóba.

Ma visszavittem az autót a Miraiba, ahol a garanciális I-ELOOP problémához kapcsolatos - a múltkor kimaradt - szoftverfrissítést kellett elvégezni. Kb. 1 órát mondtak rá, végül több, mint 1,5 óra lett.

Sajnos ez egy full szoftvercsere volt, így elveszett a BBR által feltelepített program. :(

Apropó, az érintett autók: 15.05.2015 – 13.04.2017 – alvázszámok: JMZ ND**** ** 100039 és 130750 között.

2020-05-09 22:01:08
Steel

Steel

Posztok: 1055
Velünk: 2801 napja
Steel, 2020-05-09 21:58:54

Ordune, 2020-05-09 21:05:33

Lusta voltam visszatenni a gyári toronymerevítőt az ND-be, gondoltam hamar kerül bele másik. Azonban Japánból olyan drága lett volna a szállítás légi úton a koranvírusra való tekintettel, hogy inkább a hajó melett döntöttem, ami június körüli érkezést jelent.

Viszont a hátsó toronymerevítővel, az első nélkül olyan ugrálós lett a feneke, hogy úgy döntöttem inkább ma visszarakom a gyárit. Lényegesen kezesebb lett tőle.

Plusz ma beszereltem az új LED-es rendszámtáblavilágítást is. Nappal nagyon jól néz ki, most este elfelejtettem megnézni. Majd kutyasétáltatás előtt megnézem. smile

Az NA-ba pedig betettem a széélterelőt és mentünk egy kört vele a tesómmal, aki baromira élvezte vezetni. 

Hátul gyárilag van?

Jó, most olvasom, hogy Cusco - akkor biztos nem gyári smile

2020-05-09 21:58:54
Steel

Steel

Posztok: 1055
Velünk: 2801 napja
Ordune, 2020-05-09 21:05:33

Lusta voltam visszatenni a gyári toronymerevítőt az ND-be, gondoltam hamar kerül bele másik. Azonban Japánból olyan drága lett volna a szállítás légi úton a koranvírusra való tekintettel, hogy inkább a hajó melett döntöttem, ami június körüli érkezést jelent.

Viszont a hátsó toronymerevítővel, az első nélkül olyan ugrálós lett a feneke, hogy úgy döntöttem inkább ma visszarakom a gyárit. Lényegesen kezesebb lett tőle.

Plusz ma beszereltem az új LED-es rendszámtáblavilágítást is. Nappal nagyon jól néz ki, most este elfelejtettem megnézni. Majd kutyasétáltatás előtt megnézem. smile

Az NA-ba pedig betettem a széélterelőt és mentünk egy kört vele a tesómmal, aki baromira élvezte vezetni. 

Hátul gyárilag van?

2020-05-09 21:05:33
Ordune

Ordune

aláírás

MX-5 KLUB - elnök

Történet:

2020-05-07 20:55:32
Ordune

Ordune

Válasz erre: @tourist #141136 

Köszi, nagyon dolgozom rajta, hogy ne legyen feltöltés, meg coilover, meg ilyenek 

aláírás

MX-5 KLUB - elnök

2020-05-07 20:54:12
tourist

tourist

Posztok: 403
Velünk: 2465 napja

Ordune, 2020-05-07 20:41:52

Válasz erre: @tourist #141134 

Viccelsz, már kb. 2 éve van újra egy másik. 

őőő, figyelmetlen voltam, azt olvastam, hogy beszerzése. Hajrá Tomi! (csak ne kapjon el nagyon a gépszíj )

2020-05-07 20:41:52
Ordune

Ordune

Válasz erre: @tourist #141134 

Viccelsz, már kb. 2 éve van újra egy másik. 

aláírás

MX-5 KLUB - elnök