Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Alapjárat furcsaság    |   << vissza

Alapjárat furcsaság

2021-05-04 21:01:53

Nyiri

Posztok: 643
Velünk: 1609 napja

Válasz erre: @GPali #143830 

Lehet egy tisztítással kezdenék csere előtt

2021-05-04 15:07:01
GPali

GPali

Posztok: 461
Velünk: 1497 napja

Válasz erre: @Tarack #143826 

Köszi szépen. Neki talán kicsit más volt a tünet, de valóban hasonló a probléma, szóval egy ilyen idle control valve cserét lehet megér a dolog.

Ide be is linkelem a cserés videót, hátha másnak is jól jön smile

Idle control valve cserebere

2021-05-03 18:53:37

Tarack

Posztok: 7
Velünk: 18 napja

Válasz erre: @GPali #143825 

Nem tudom ez mennyire hasonló, nekem annak hangzik: https://www.youtube.com/watch?v=KGTUK5IGySE

Azt írják, hogy annak a szelepnek az 12 Ohmot kell mutatnia, azt meg lehet mérni, ha nagyon nem annyi, lehet hogy ez az Idle Control Valve szelep a ludas.

aláírás

2005 NBFL, 1.6 OpenAir

2021-05-03 17:03:39
GPali

GPali

Posztok: 461
Velünk: 1497 napja

Sziasztok,

Az alany egy 2005-ös 1.6 nbfl.

Kb 2 szezonnal ezelőtt kezdődött a jelenség, csak eddig nem foglalkoztam vele, meg egyébként is csak ritkán jön elő a probléma. Most viszont nagyon szeretném még a szezon elején megjavítani/javíttatni a kocsit.

Tehát ha nyári melegben, erős napsütésben üzemmelegen bekerülök egy dugóba-araszolósabb sorba, akkor kb 5-10 perc forróságban álldogálás-araszolás után az alapjárat elkezd felfelé kúszni. Szépen lassan, de konstans kúszik felfele az alap 850 ? rpm-ről egészen sokáig; volt már, hogy 4000 rpm körülire is felment... Ez alapjáratban, üresben történik. Elég ijesztő... Ha sebességbe rakom és engedem fel a kuplungot akkor ugye oda megy a fordulat amit úgymond adok neki, tehát ha sebességben van a kocsi és a kuplung felengedésével elkezdem az erőátvitelt akkor normálisan működünk, de amint újra kirakom üresbe visszamegy és baromi magasra kúszik fel az alapjárat.

Ha vége az araszolásnak-dugónak és tudok haladni, akkor viszonylag hamar -  kb 10 perc normális tempóban haladástól - abba is hagyja és szépen visszaáll a normális 850 rpm körüli alapjáratra. Olyan mintha a menetszél jó hatással lenne rá és az elmulasztaná ezt a szörnyű jelenséget.

Legelőször talán a 2019-es Transzfogarasi túráról hazajövet tapasztaltam ezt amikor autópálya tempó után elértük a határt és ott kellett araszolva haladni a kb 30 fokos napsütésben.

Víz nem melegszik, gyertyák-kábelek viszonylag újak, ahogy a termosztát és a tps szenzor is. Pillangószelepet tisztítottam már. Hibakódot nem dob a kocsi.

Valaki tapasztalt már hasonlót? Mi lett a megoldás? Vagy szerintetek milyen irányba kéne elindulnom a probléma megtalálásához?

2016-05-31 8:17:17
csabihal

csabihal

Posztok: 1848
Velünk: 2661 napja

Válasz erre: @Teszla #104961 

Szia!

amit szoktak okosok mondani, hogy hideg állapotnál nagyobb a vákuum, ami később üzemmelegen lecsökken (remélem nálunk is így van)

Neked nagyobb vákuum esetén van nyűgöd.

A szívócsőben levő "vákuum"  meg alapeleme az alapjárati rendszernek.

Így laikusként vmi koszolódásra gondolnék valahol itt:

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2016-05-31 0:17:28
Teszla

Teszla

Posztok: 292
Velünk: 2485 napja
12vereb, 2016-05-28 21:53:30

Srácok, hülye kérdésem lenne. 
December óta van meg az NB, kicsit elhanyagolt volt szegény, kis törődéssel egész jól helyreállt, de...
Ugrált az alapjárat, nehezen indult. Átnéztem, megtisztogattam mindent, majd szervizbe vittem, aztán EGR szelep koszolódást találtak, kipucolták, és remekül működik. 

Viszont a minap becsurogtunk Hamburgba, pályán üzemmeleg lett a gép, és azt vettem észre, hogy az alapjáratot 1500-hoz szögezi egész addig, amíg a kocsi állóra nem fékez a kocsi, utána stabil 850-en áll. Eddig 900-1000 között volt valahol. Tudom, kell a teljesítménytartalék hirtelen fékezésre, de nem túlzás ez egy kicsit? Mi a normális egyáltalán?

Előre is köszönöm.

Nekem is van alapjárati gondom, eddig megoldás nem született. Napi első indításnál, hideg motorral egy ideig 1500-as fordulatra ugrik fel. Ahogy melegszik a motor, úgy áll be lassan a normális alapjáratra. Ha rögtön elindulok, és mondjuk 100 méter után kuplungolok, ugyanúgy felugrik 1500-ra, talán egy kicsit még fölé.
A másik gondom viszont az, hogy ha engedem fel a kuplungot, akkor elkezd esni a fordulatszám, egészen 500 környékéig, ahol már szinte lefullad. Ha teljesen benyomom a kuplungot, akkor visszaugrik a normál alapjáratra. Ha viszont szépen lassan engedem fel, akkor leesik ugyan 5-600 körülre, de ha engedem tovább, akkor átesik ezen a holtponton és felengedett kuplungnál már megint normális az alapjárat. Tavaly lett kuplung cserélve, pár ezer km van benne, de már az előzővel is csinálta, kb. mióta megvettem 2 éve.

Történet:

12vereb, 2016-05-28 21:53:30

December óta van meg az NB, kicsit elhanyagolt volt szegény, kis törődéssel egész jól helyreállt, de...
Ugrált az alapjárat, nehezen indult. Átnéztem, megtisztogattam mindent, majd szervizbe vittem, aztán EGR szelep koszolódást találtak, kipucolták, és remekül működik. 

Viszont a minap becsurogtunk Hamburgba, pályán üzemmeleg lett a gép, és azt vettem észre, hogy az alapjáratot 1500-hoz szögezi egész addig, amíg a kocsi állóra nem fékez a kocsi, utána stabil 850-en áll. Eddig 900-1000 között volt valahol. Tudom, kell a teljesítménytartalék hirtelen fékezésre, de nem túlzás ez egy kicsit? Mi a normális egyáltalán?

Előre is köszönöm.

Nekem is van alapjárati gondom, eddig megoldás nem született. Napi első indításnál, hideg motorral egy ideig 1500-as fordulatra ugrik fel. Ahogy melegszik a motor, úgy áll be lassan a normális alapjáratra. Ha rögtön elindulok, és mondjuk 100 méter utány kuplungolok, ugyanúgy felugrik 1500-ra, talán egy kicsit még fölé.
A másik gondom viszont az, hogy ha engedem fel a kuplungot, akkor elkezd esni a fordulatszám, egészen 500 környékéig, ahol már szinte lefullad. Ha teljesen benyomom a kuplungot, akkor visszaugrik a normál alapjáratra. Ha viszont szépen lassan engedem fel, akkor leesik ugyan 5-600 körülre, de ha engedem tovább, akkor átesik ezen a holtponton és felengedett kuplungnál már megint normális az alapjárat. Tavaly lett kuplung cserélve, pár ezer km van benne, de már az előzővel is csinálta, kb. mióta megvettem 2 éve.
2016-05-30 21:41:42

Gulliver123

Posztok: 24
Velünk: 1889 napja

Válasz erre: @12vereb #104949 
Szia,

Nekem váltáskor kuplung benyomása után fulladt a motor, ami az EGR tisztítása után teljesen megszűnt. Mikor kivettem az EGR-t kiderült hogy a koromtól nem zár szinte egyáltalán. Ezt a másik jelenséget sajnos én csak suzuki swift en tapasztaltam egészen pontosan így ahogy írod. De műszaki vizsga előtt mindig beállították, tehát valami kis kosz, és alapjárat beállítás lehet a gond. Sajnos a pontos diagnózist arra nem-tudom.

Üdv.

2016-05-30 19:03:55

12vereb

Posztok: 40
Velünk: 2020 napja

Valamelyikőtöknek van még ilyen alapjárati működése?

2016-05-28 21:53:30

12vereb

Posztok: 40
Velünk: 2020 napja

Előre is köszönöm.

2016-03-21 21:27:40
Taishikan

Taishikan

Posztok: 638
Velünk: 1990 napja

Nekem Mitsubishinél jelentkezett ez a probléma (mintha mindig túráztattam volna a motort pár másodpercenként, 1000-2500 között), ami az alapjárati motor hibájának bizonyult.

aláírás

大使館

2016-03-21 16:48:27

Baki

Posztok: 92
Velünk: 2119 napja

Köszi, megnézzük azt is. Bár nálam nem a kuplung kinyomásától függ, simán üresben, alapjáraton is ugrál, akkor is ha benne sem ülök.

aláírás Drive Topless Forever!
2016-03-21 7:19:43
mikulas00

mikulas00

Posztok: 576
Velünk: 2289 napja

kuplungnál van egy kapcsoló, Lalee azt cserélte nekem utána nem ingadozott mikor kuplungot kinyomtam.