Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Fütyül, és nem teáskanna    |   << vissza

Fütyül, és nem teáskanna

2012-05-30 16:39:23
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9171
Velünk: 6308 napja

lehet hogy a nagy fogolódásban koppra tekert kormánnyal pörgetted a motort és a szervópumpán megcsúszott a szíj. Nem gond.

aláírás DrasticPlastic Driver
2012-05-30 15:53:11
m4n4

m4n4

Posztok: 977
Velünk: 5191 napja

Hahó,

Hétvégén egy nagyon elhagyatott út kereszteződésében 1-es fokozatban forgattam az autót körbekörbe és bizonyos (viszonylag magas) fordulatszám felett sikításba kezdett. Aztán elvettem és abba is hagyta. Ismételt forgolódásra megint előjött. Mintha valami csúszott volna..mert a motortérből jött. Egyenes menetben nem tapasztalok ilyet, pedig úgy is forgattam majdnem szabályozásig (persze az is lehet, hogy csak nem hallom a menetszél miatt smile )

Mit gondoltok érdemes lenne megnézetnem, hogy mi okozhatta? Annó amikor volt vezérlés csere, akkor az egyik IL szíj (nem a vezérműszíj smile is sivítós volt (de már alapjáraton) ezért visszaraktuk a régit. Lehet, hogy ez a régi kezd nagyon kinyúlni?

m4n4

2011-09-08 12:33:17
VDaNi

VDaNi

Posztok: 290
Velünk: 5959 napja

Nekem is u.ilyen a 2.0 NC.
Nekem nagyon bejön, kb. 60.000 km-nél kezdte.

Csak nagy/padlógázra fütyül és magas fordulaton. Sokan azthiszik turbós a kocsi! :D Kipuff az.

2011-09-07 16:32:23
Bird

Bird

Posztok: 3820
Velünk: 6583 napja

Én amikor ezt a fütyülő hangot hallottam az autótokból akkor az a kipufogóbol jött!

Tehát szerintem a kipufogó kialakítása okozza ezt a hangjelenséget.

Gram miután lecserélte a kipufogó rendszerét ,megszűnt, azaz nem hallotam ezt a hangot ,igaz jóval hangosabb lett a kisautója! smile

aláírás Kilinccsel elöre:)
2011-09-07 13:09:05
Matt

Matt

Posztok: 2769
Velünk: 5933 napja

nem emlékszem már, h olvastam vagy más mondta, de nekem is a kipufogó oldal kialakítása rémlik ami ezt a fütyülést kiadja. konkrétan a kipufogó szelepek nyitása magas fordulaton asszem. mondjuk tényleg elég fura h akkor miért nem csinálja minden NA ugynúgy, sőt egy régi talin volt egy NB is ami csinálta és már alacsonyabb fordulatról.

haverom régi Pug 205Gti-je dettó ezt a feature-t nyomatta magas fordulaton, megis lett a böjtje, az a motor nem szerette ha sokáig hallgatgatják, sztrájkba lépett és szétfosta magát. smile

én üresben is hallom amúgy ha magas fordulaton túráztatom a gépszerkezetet.

2011-09-07 12:55:03
Zolo

Zolo

Posztok: 1133
Velünk: 5574 napja

Szerintem, ha egészen rátolatsz valami falra és megfigyeled, alapjáraton is van egy pici fütyülése, úgy kb 1300/min fordulatig, aztán elhallghat és 4500-nál kezdi újra. ;-) Szerintem mókás.

aláírás

Feel da faya, tak' da ride, sunshine, driftin' MX5! B-)

2011-09-07 12:31:27
Cimbi

Cimbi

Posztok: 1217
Velünk: 4935 napja

Én átnézetném és ha nem találtok semmi komolyat, akkor nem foglalkoznék vele... olaj van benne? smile

aláírás

if in doubt, flat out.

2011-09-07 12:19:05
Kalap

Kalap

Posztok: 1638
Velünk: 6113 napja

Volt idő, mikor hátul 2.7bar volt benne, de nem.. smile És a többieké miért csinálja? Ez nem bug, hanem feature, ahogy a tanult programozó mondaná? smile

aláírás

Fun is not a straight line

2011-09-07 12:17:29
Cimbi

Cimbi

Nekem volt kocsim amin visított az ékszíj... lehet, hogy csak kilazult valami feszítő, én elsőkörben megnézném... a kipunak mindegy, hogy terhelés alatt vagy állóhelyzetben forgatod, ugyanúgy hallanod kéne... Te Kalap... nem lehet, hogy túl sokat fújtál hátra és az nyikkan? smile

aláírás

if in doubt, flat out.

2011-09-07 12:07:03
Zolo

Zolo

Posztok: 1133
Velünk: 5574 napja

Az én 1,8 NA-m pont ugyanígy fütyül. Kipufogós azt mondta, hogy ilyen a rendszer kiképzése, ez gyári dolog. Én spec imádom. ;-)

aláírás

Feel da faya, tak' da ride, sunshine, driftin' MX5! B-)

2011-09-07 12:05:54
Kalap

Kalap

Az nyikorgás lenne, klasszik ékszíjhang, ez meg egyértelműen sivít, mintha luk lenne a kupuffon..

Adalék: Csak terhelés alatt hallható, üresben túráztatva pl nem!

aláírás

2011-09-07 12:00:40
Cimbi

Cimbi

Viszont akkor nemigen lehet se szívó se kipu oldal nem? Ott változnia kellene... nemigaz? Nem lehet, hogy valami szíj csúszogat meg?

aláírás

if in doubt, flat out.

2011-09-07 11:55:25
Kalap

Kalap

Ja igen; a fütyülés tonális magassága nem változik, (nem emelkedik, ahogy a fordulatszámmal pl. egy egyenes fogazású váltó..) hanem ugyanolyan!

aláírás

2011-09-07 11:49:45
Cimbi

Cimbi

Szia!

Nekem a váltóból jön halk fütyülés, de csak akkor hallom amikor elhagyatott csendes úton megyek. A sebbesség növésével hangosodik (nem lesz hangos, csak jobban hallani), leginkább a sikítós váltókhoz tudnám hasonlítani... és akit megkérdeztem az azt mondta, hogy ez a váltóból jön, nincs ezzel semmi gond...

Mellesleg off corolla TS pajtások között is van 1db TS aminek kompresszorhoz hasonlítható sikító hangja van, pedig nincs is benne... a tulaj élvezi :D

aláírás

if in doubt, flat out.

2011-09-07 11:27:22
Kalap

Kalap

..Előre bocsátanám, nincs turbóm. Sajnos. De viszont van egy mókás kis jelenség az autóban, ami a következő: kb. 4500rpm felett előjön egy fütyülő-sivító hang, ami kissé erősödik, és megvan egészen leszabályozásig. (nem lesz magasabb a hang) Minden sebességfokozatban. Mikor váltok, és a kuplung visszaengedésekor lepadlózom, egy rövidet füttyen addig, amíg a fordulatszám a kb 4500 feletti tartományban leledzik, de már padlógáz (WOT) van.

A jelenség egyértelműen gázáramlásból fakad, a kérdés hogy szívó vagy kipufogó oldalon? Az enyém 1.6-os NA, de tudom, hogy Matt 1.8 NA-ja is csinálja, viszont neki nem gyári a légszűrőrendszere, az enyémen minden gyári. Kipufogó? Vajon kifúj, mert lukas? Na jó, de Matt-nek is ugyanott?

ÉS most a poén: ez nem akarom megszüntetni, mert tetszik, csak érdekel, hogy mihez ne nyúljak, hogy megmaradjon a fake turbóm. Viccelsz, legalább +20Le fejben!!!!!!! smile smile smile Kinek van ilyenje?

aláírás