Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Vegyes alkatrész, keménytető, IL    »    Keménytető    |   << vissza

Keménytető

2018-10-26 20:16:46

maaargh

Posztok: 5
Velünk: 1502 napja

Válasz erre: @Roland #133343 

Ha minden igaz, kuldtem e-mailt.

2018-11-03 11:43:03
Roland

Roland

Posztok: 100
Velünk: 1564 napja

ELADVA

Eladó egy nagyon jó állapotú, fűtőszálas, ezüst hardtop!

- Fényezése szép állapotban.
- Üveg nincsen szétkarcolva. 
- Belső "kárpit" és a csatok hibátlanok.
- A gumitömítések gyári állapotban vannak, rendszeresen ápolva voltak, így nem keményedett ki.
- Mindegyik fűtőszál működik.
- Króm rögzítők szép fényesek.
- A króm lábon a gumitalpak hibátlanok, nem vesztek el és nem lifegnek össze-vissza.
- NA és NB/NBFL modellel kompatibilis.

A tetőnek a beragadt, vagy profilsérült csavarjait cseréltem újra, azokkal se lesz baj a jövőben. smile

A tető helyesen volt tárulva, így nem tekeredett/vetemedett meg.

Történet:

Eladó egy nagyon jó állapotú, fűtőszálas, ezüst hardtop!

- Fényezése szép állapotban.
- Üveg nincsen szétkarcolva. 
- Belső "kárpit" és a csatok hibátlanok.
- A gumitömítések gyári állapotban vannak, rendszeresen ápolva voltak, így nem keményedett ki.
- Mindegyik fűtőszál működik.
- Króm rögzítők szép fényesek.
- A króm lábon a gumitalpak hibátlanok, nem vesztek el és nem lifegnek össze-vissza.
- NA és NB/NBFL modellel kompatibilis.

A tetőnek a beragadt, vagy profilsérült csavarjait cseréltem újra, azokkal se lesz baj a jövőben. :)

A tető helyesen volt tárulva, így nem tekeredett/vetemedett meg.

170e
rochyKUKACvipmailPONThu

2018-10-03 23:44:24

mcgyver

Posztok: 22
Velünk: 1207 napja
GPali, 2018-10-02 15:39:31

Válasz erre: @mcgyver #132925 

Szia,

Attól függ, hogy milyen fajta tetőd van, mivel más ápolószer kell a vinyl (ez a műanyagosabb fajta) és a mohair (ez az ami tapintásra egy puhább anyagból készült vászon) tetőkre.

Nekem a második fajta van. Arra vettem egy barátommal felesben egy autoglym márkájú tetőápolószer szettet amiben volt külön tisztító és impregnáló szer is. Ez elég drága mulatság (~16.000,- Ft) de sok fórumon ezt mondják a legjobbnak, ezért mi ilyet vettünk...  Kb. március-április környékén kitisztítottuk és impregnáltuk a tetőt, azóta is szépen gurulnak le a tetőmről a vízcseppek.

Sokan mondják, hogy a decathlonban/egyéb boltokban vásárolható sima cipőre-kabátra-sátorra való impregnáló szer is tökre jó. Ezekkel nincs tapasztalatom. 

Köszi a választ! Nekem is a kettes számú van, szerencsére egész jó állapotban, szeretném, ha ilyen is maradna... Köszönöm a tippeket is, kitalálom melyik legyen, aztán adok neki smile

Üdv!

2018-10-02 15:39:31
GPali

GPali

Posztok: 527
Velünk: 1700 napja

Válasz erre: @mcgyver #132925 

Szia,

Attól függ, hogy milyen fajta tetőd van, mivel más ápolószer kell a vinyl (ez a műanyagosabb fajta) és a mohair (ez az ami tapintásra egy puhább anyagból készült vászon) tetőkre.

Nekem a második fajta van. Arra vettem egy barátommal felesben egy autoglym márkájú tetőápolószer szettet amiben volt külön tisztító és impregnáló szer is. Ez elég drága mulatság (~16.000,- Ft) de sok fórumon ezt mondják a legjobbnak, ezért mi ilyet vettünk...  Kb. március-április környékén kitisztítottuk és impregnáltuk a tetőt, azóta is szépen gurulnak le a tetőmről a vízcseppek.

Sokan mondják, hogy a decathlonban/egyéb boltokban vásárolható sima cipőre-kabátra-sátorra való impregnáló szer is tökre jó. Ezekkel nincs tapasztalatom. 

aláírás

Touge Runnerz

2018-10-01 10:46:20

lekszikovgabor

Posztok: 4
Velünk: 1162 napja

Köszönöm a válaszokat. A nagy hidegeket egy 20 éves swiftel tervezem túlélni, az Nc a garázsban marad. Akkor skippelem a hardtopot, veszek egy jó impregnálót.

2018-09-29 17:37:34

mcgyver

Posztok: 22
Velünk: 1207 napja

Válasz erre: @GPali #132876 

Akkor kérdeznék én is, ha nem bánod:

Tisztítást impregnálást mivel csinálod? Mi az ami bevált cucc? Nekem még friss ez az egész Miata dolog, vászontetőstül, úgyhogy bármilyen infó jól jönne! smile Köszönöm!

2018-09-25 17:26:05
tom65

tom65

Posztok: 454
Velünk: 3903 napja

Válasz erre: @montoya #132875 

Nálam az autó 2001-es 2011 óta van nálam, még a gyári tető van rajta és téli-nyári használatban van. 2011-2015 között első autóként használtam, most az öcsém tolja ugyanígy. Soha nem volt bajom a puha tető miatt, egyszer vettem egy hardtopot, de el is adtam nagyon hamar. Két előnyét éreztem: kisebb szélzaj és jobb kilátás hátra, viszont ezzel szemben több emberes a felrakás és a tárolás is macerás azoknak akik lakásban laknak. Illetve a tél annyira rövid ideig durván hideg és olyan gyakran van nov-febr közt hirtelen jó idő, amikor lehet nyitott kocsival járni, hogy nem éri meg szerintem fel-le rakosgatni. De ez biztos mindenki másként látja...

aláírás tom65
2018-09-25 16:59:01
GPali

GPali

Válasz erre: @montoya #132875 

Kérdezz. 2014 nyara óta vászontetővel nyomom télen-nyáron. Az előző autónak és ennek sem volt soha semmi nyűgje a hideg/hó/jég miatt.

A friss havat mindig egy kefével söpröm le róla, az esetleges ráfagyott jeget (nem sok ilyen volt) pedig soha nem bántottam, az idővel leolvad használat közben. Nyilván nem kell rideg állapotban nyitogatni meg csukogatni, azt nem szereti, és egy tisztítás+impregnálás sem árt neki néha.

De eddigi tapasztalatom alapján nem lesz semmi baja a tetőnek a téli használattól.

Ja hozzá kell tennem, hogy mindkét autón szövet tető volt/van, nem pedig az a műanyagos vinyl fajta. Gondolom ez számíthat.

aláírás

Touge Runnerz

2018-09-25 16:15:06
montoya

montoya

Posztok: 123
Velünk: 1356 napja

Válasz erre: @GPali #132873 

Azért vannak kérdéseim azokhoz, akik hóban-latyakban vászonnal tolják... 

2018-09-25 12:48:50
GPali

GPali

Válasz erre: @lekszikovgabor #132872 

Szia, 

NC-hez ritka és (talán pont ezért) drága is a keménytető.  Ha nagyon úgy érzed, hogy szükséges a kemény fedél a fejed fölé és nc-ben gondolkozol, akkor szerintem keress alapból keménytetőset.

Egyébként nem létszükség a keménytető. A vászon is bírja a telet/esőt, nincs vele semmi baj. smile

aláírás

Touge Runnerz

Történet:

Válasz erre: @lekszikovgabor #132872 

Szia, 

NC-hez ritka és (talán pont ezért) drága is a keménytető.  Ha nagyon úgy érzed, hogy szükséges a kemény fedél a fejed fölé és nc-ben gondolkozol, akkor szerintem keress alapból keménytetőset.

Szerintem egyébként nem létszükség a keménytető. A vászon is bírja a telet/esőt, nincs vele semmi baj. :)

2018-09-25 12:13:03

lekszikovgabor

Posztok: 4
Velünk: 1162 napja

Sziasztok!

Új vagyok még, kérdezni szeretnék. A keménytető kiadásfüggő? Egy NC vásárlása van folyamatban épp, ehhez keresnék keménytetőt. Mit érdemes szem előtt tartani?

Köszi!

2018-09-04 20:42:14

Csero8

Posztok: 16
Velünk: 2717 napja

Üdv! Eladó fűthető keménytető. Tel szám : 06 30 háromnyolcnégy 6411 

Elkelt

Történet:

2018-08-29 7:08:21

atx808

Posztok: 10
Velünk: 1961 napja

Sziasztok!

NBFL-re keresek keménytetőt.

Esztétika, fűthetőség nem számít, csak komplett legyen.

tavaly telet soft-al csináltam végig, idén kímélném.

Köszi

aláírás

MAZDA MX-5 NBFL 1.8i 2001

Korábban:

Mistubishi Cordia, Mercedes W140, W201

BMW E36 325i coupé, E39 530i touring

Honda Jazz

2018-07-26 10:53:13

szepkris

Posztok: 52
Velünk: 1499 napja

Válasz erre: @balubalu #131866 
minőségi

https://www.autokarpitos.hu/kapcsolat/ 

olcso:

http://www.cabrio-teto.hu/kapcsolat

2018-07-25 23:16:14

balubalu

Posztok: 3
Velünk: 1408 napja

Sziasztok,

tudtok esetleg Bp-n céget, aki NB-s soft tetőt javítana? A hátsó ablaknál fáradt el a varrás. 

Valószínűleg az egészet újra kéne varrni.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Tamas