Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Vegyes alkatrész, keménytető, IL    »    Keménytető    |   << vissza

Keménytető

2005-11-02 9:47:14

scythe

Posztok: 11
Velünk: 5874 napja

Bocsi, hosszú lesz... Pár gondolat: -A keménytetőből jobban lehet kilátni, mint a vászon alol, ez száz. Halkabb is (bár nekem nyiszog alatta a vászon) és jobban szigetel (Igen, tényleg!). Ügyesen egy ember is le tudja szedni, talán még fel is tudja rakni, de két emberrel milliószor egyszerűbb. -Itthon 300k alatt nagyon ritkán van és többnyire csak kocsihoz adják, ezt tapasztaltam. -Mobile.de-n mostanában nem nagyon van, ha van akkor is 7-800 eurókért. -A fűthető ritkaság, de megéri olyat keresni. Az egyém asszem nem gyári mazda, és van rajta egy plussz belső lámpa is. ---------------------------------------------- Ebay: Elkértem egy barátom ebay.de-s acc-ját, mert ugye postai úton küldik ki az accountot reg-gelés után, ez időigényes. Elkezdtem keresni hardtopot, mindig van fent 8-10 darab. Az ebay-es licit úgy működik, hogy megadsz egy számot, ami a te maximum licited (bid-ed) és a rendszer automatikusan licitál a te nevedben addig, amíg a maxodat el nem éri. Mindig a minimum összeggel növeli a licitet, ami az aktuális ártól függ. Mivel fent említett barátom rendszeresen vesz dolgokat ebay-ről kiokosított, hogy megy ez: A profik nem licitálnak az aukció utsó 1 percéig. Tehát ha megvan a megnyerni kívánt tető, a következő a teendő: Megnézed mikor jár le a licit (ált 10 nap körül van fent egy-egy aukció) és lejárat előtt negyed órával oda ülsz a nethez. Folyamatosan refresh-elgeted az oldalt, majd amikor már csak 1 perc van kb hátra, vagy még kevesebb, megadsz egy olyan licitet, ami elég sokkal van az aktuális felett. Figyelem, vigyázni kell, mert az aktuális licit egyáltalán nem biztos, hogy a jelenlegi licitáló maximum bidje, ergo lehet, hogy nem tudod felül licitálni ha nem elég nagy a különbség kettőtök ajánlata között. Figyelni kell arra is, hogy az ebay licit előtt kér még egy megerősítést, ami plussz 10 mp. Ugyanakkor érdemes miniél kevesebb időt hagyni a többieknek, hogy felül licitáljanak téged, mert a németek is ugyanezzel a módszerrel licitálnak. Ha nyertél kezdhetsz email-ezni az eladóval, aminek többnyire németországi kirándulás a vége (mint nálam is). Ehhez térképet (rendeset) javaslok, mert mi egy faluba kellett, hogy menjünk, és még a szomszéd faluból sem tudták, hogy lehet odajutni... Ez külön sztori, majd egy találkozón elmesélem smile Még valami fontos, amiről lehet, hogy ti tudtok: Nekem mindig azt mondták, hogy az NA és NB keménytetők teljesen azonosak, és kompatibilisek egymással. Namost: az én tetőm egy NA-n volt és nekem NB-m van. A tető teljesen passzol, csakhogy ha felhúzom az ablakot, az ablak széle odaütődik a tetőhöz, ha felhúzott ablakkal zárom be az ajtót, az üveg sarka kivülre záródik (pár miliméterrel) a tetőre. Megnéztük autószerelő haverral, azt mondja nem gáz, a karosszériásuk leszed pár milit a tetőből. Ami a kérdés: Most akkor az NA és NB tetők nem teljesen azonosak, mert a kocsik ajtaján lévő ablaküveg más alakú lenne? Bocs a ronda fogalmazásért, jobban nem megy... Huh, jó hosszú lett... Üdv minden miatásnak!

2005-11-01 22:28:27
Chaos

Chaos

Posztok: 189
Velünk: 6010 napja
560-ert tudok szinkodos gyari tetot rendelni, kb 20 napos szallitassal, vagy 620-ert MazdaSpeed konnyitettet fenyezetlenul.
LOOL XJS, ne vicceljünk már. smile Nem mindenki vesz NC-t zsebből wink . Topimaci, nézdegesd a Hasznaltauto.hu-t, sok kocsit adnak keménytetővel, hívd fel őket, sztem 250-300-ért el lehet hozni csak a tetőt. Tapasztalat szerint eBay felejtő, mindig lemaradsz, meg sokat ügyeskednek is rajta, akkor már jobb a mobile.de, 500-1000 euróért néha ki lehet fogni. Én feketét vettem anno 500-ért, tökéletes állapotban, ha kimész és behozod kocsin, 200 000 alatt megúszod. Egyébként SOKKAL jobb a kilátás belőle, mert a hátsó ablak (buborék smile ) nagyobb, ráadásul nem az a béna összekarcosodott plexi. smile Ja, és az enyémen hátsóablakfűtés is van, nagy luxus ám! smile

aláírás

[img]http://www.nextage.hu/NextAge_files/mx5.jpg [/img]

Sárga - gondolja. Átvillan a fején a szó: sárga. Vajon hogy jön ez ide?

(c) Artur Dent, Galaxis útikalauz

2005-11-01 18:03:23
Erno

Erno

Posztok: 1451
Velünk: 6058 napja
560-ert tudok szinkodos gyari tetot rendelni, kb 20 napos szallitassal, vagy 620-ert MazdaSpeed konnyitettet fenyezetlenul.
Nálam egyke a kicsike, még minden cipekedési próbált kiállt,(fő művem: komplett nyári-gumiszet egy fordulóban gumistól haza), de jut eszembe ennyi pénzért 4 db Wartburgkombi, és akkor lehet cuccolni és nem kell tél miatt sem aggódni. Ja és minden héten más színű. Mit tud egy keménytető ennyi pénzért? Miért jó az?? Igen, savanyú a szőlő...
2005-11-01 14:49:10

XJS

Posztok: 106
Velünk: 6337 napja

2005-11-01 13:49:05
Erno

Erno

Szerintem sem szukseges, raadasul allitolag nehezebb kilatni. Es az arabol valoban lehet parszor ponyvat cserelni :D
Kilátás álítólag jobb, mert nagyobb a hátsó ablak, és sokkal csendesebb is. Nyáron viszont a keménytető elhelyetzésére is gondolni kell. Nappaliban hülyén mutat a bicikli mellett (lakótelep garázs nélkül) smilesmile
2005-11-01 13:34:15

balneum

Felfüggesztett fiók
Posztok: 727
Velünk: 5870 napja
Kár hogy nem adod el, érdekelt volna... Megköszönöm ha elmeséled hogy jutottál hozzá, Én teljesen járatlan vagyok ilyen témákban
Olvass utána itt a fórumon, nagyon jól áttelel az autó keménytető nélkül is az utcán parkolva. Néha söpörd le a havat, ne fagyjon rá. Istenigazából nem kell.De mivel gyártanak hozzá, mért ne vegye meg az ember. Ennek árából sokszor cserélheted a ponyvát, ha mégis tönkremenne.De nem megy ugyse....
Szerintem sem szukseges, raadasul allitolag nehezebb kilatni. Es az arabol valoban lehet parszor ponyvat cserelni :D
2005-11-01 13:30:08
Erno

Erno

Kár hogy nem adod el, érdekelt volna... Megköszönöm ha elmeséled hogy jutottál hozzá, Én teljesen járatlan vagyok ilyen témákban
Olvass utána itt a fórumon, nagyon jól áttelel az autó keménytető nélkül is az utcán parkolva. Néha söpörd le a havat, ne fagyjon rá. Istenigazából nem kell.De mivel gyártanak hozzá, mért ne vegye meg az ember. Ennek árából sokszor cserélheted a ponyvát, ha mégis tönkremenne.De nem megy ugyse....
2005-11-01 13:19:27
Erno

Erno

Gondoltam nem olyan bonyolult: Ha azt mondom megvettem, és nem kell, és mutatok egy linket az eladásra, az egyértelmű... Szóval eladó lett volna, de mégis használom majd a kocsit, úgyhogy sztornó. Viszont ha valakit érdekel, elmesélem, hogy szereztem a tetőt ebay-en németországból.
De olyan bonyolult volt. És semmivel sem lett egyszerübb a helyzet azzal hogy hirdeted, de mégse eladó. smile Mondd el viszont akkor már, hogy kell ügyesen szerezni egyett..
2005-11-01 8:13:32

topimacko

Posztok: 4
Velünk: 5143 napja

2005-10-31 18:20:04

scythe

Akkor most eladod? vagy ezt vetted meg? vagymi?
Gondoltam nem olyan bonyolult: Ha azt mondom megvettem, és nem kell, és mutatok egy linket az eladásra, az egyértelmű... Szóval eladó lett volna, de mégis használom majd a kocsit, úgyhogy sztornó. Viszont ha valakit érdekel, elmesélem, hogy szereztem a tetőt ebay-en németországból.
2005-10-31 16:31:38
Erno

Erno

Sziasztok! Nemrég vettem keménytetőt használtan, de úgy tűnik télen mégsem fogom használni a kocsit... http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=4155544
Akkor most eladod? vagy ezt vetted meg? vagymi?
2005-10-31 10:36:28

scythe

Sziasztok! Nemrég vettem keménytetőt használtan, de úgy tűnik télen mégsem fogom használni a kocsit... http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=4155544

2005-10-31 8:21:04

balneum

Felfüggesztett fiók
Posztok: 727
Velünk: 5870 napja

En is lattam az ebay-en mar 500-600 Eurokert is, engem sem nagyon erdekelne a szine vagy ha meg is itthon atfestetnem. Lenyeg az, hogy Nemetorszagban olcson meguszod ezt a mutatvanyt

2005-10-30 15:44:41
Erno

Erno

Próbáld kicsit nyugatabbra, bújd a hírdetéseket, alkudj merészen és főleg ne gondolkodj sokat ha találsz egy alkalmi darabot. 800-1000 Euroért már lehet kapni. Szinben ne válogass! Szerintem a pl. a fekete tető is jól mutathat a zöld autón. Vagy festesd át itthon, még mindig olcsóbb.

2007-11-01 11:28:49

topimacko

Posztok: 4
Velünk: 5143 napja

Szervusztok, Tudna valaki segíteni Nekem? Keménytetőt keresek, de a hivatalos bótban nagyon sokba kerül. 250,-300 ezerért keresek zölt hardtopot, nem baj ha használt köszönöm