Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Pali játszótere    |   << vissza

Pali játszótere

2021-09-12 13:07:13
GPali

GPali

Posztok: 503
Velünk: 1630 napja

Az előző olajcsere 2021.04.02. napján, 226.600 km-nél volt. Mivel elértem a 236.015 km-et, ezért ledobtam az olajat. Most majd jön az ősz-tél, szóval remélhetőleg fél évnél tovább bírni fogom a 10k-s csereperiódust.

Amúgy itt egy Transzalpina tetején krúzolgatós Videó

aláírás

Touge Runnerz

Történet:

Az előző olajcsere 2021.04.02. napján, 226.600 km-nél volt. Mivel elértem a 236.015 km-et, ezért ledobtam az olajat. Most majd jön az ősz-tél, szóval most remélhetőleg fél évnél tovább bírni fogom a 10k-s csereperiódust.

Amúgy itt egy Transzalpina tetején krúzolgatós Videó

2021-09-06 15:39:08
Sztif

Sztif

Posztok: 291
Velünk: 1506 napja

Válasz erre: @GPali #144426 

Basszus most már tényleg kell valami cipő nekem :D Szegény nagyon kivan az élettől de banyek olyan jó benne vezetni :/ :D

aláírás

94 NA 1.8 130Le

Touge Runnerz

2021-09-06 12:34:59
GPali

GPali

Tegnap tovább rizsesedett a kocsim egy Nightride matricával. Miccsoda upgrade!!!!
A háttérben pedig Sztif kedvenc vezetős cipőjét láthatjátok.

aláírás

Touge Runnerz

2021-08-30 14:51:46
Blaise

Blaise

Posztok: 55
Velünk: 1414 napja

Válasz erre: @pszentk #144394 

Szia! Olyan mohair tetőt vettem aminek ki volt törve a hátsó üvege (olcsóbb volt jóval smile )  Megoldás az lett, hogy kikapartam az összes üvegszilánkot a gumi kéderből (nem volt kis meló) és víztiszta vastag PVC-t ragasztottam az üveg helyére. Jó lett nem ázik be és könnyebben összecsukható is így a tető.

aláírás

NA  1.8  1995

2021-08-30 13:48:55
GPali

GPali

Válasz erre: @pszentk #144394 

Szerintem simán. A helyedben felkeresnék egy cabrio tetőkkel foglalkozó szakembert ( olvasgatnék itt, vagy miata.hu CHAT fb csoportban. Ha rákeresel a megfelelő címszavakra tuti csomó kontaktot lehet találni), megmutatnám neki és biztosan fog rá valami megoldást ajánlani. Győri különítmény szokta ajánlani Ács Csabát, de a telefonszámát sajnos nem tudom.

aláírás

Touge Runnerz

2021-08-30 12:49:02

pszentk

Posztok: 59
Velünk: 469 napja

Válasz erre: @GPali #144391 

Éppen ugyanott, ugyanúgy áz(t)unk. Sajnos én türelmetlen voltam, és fehér anyaggal ragasztottam (az volt kéznél), ezért nem lett valami szép. Majd egyszer újracsinálom szépen. Égyébként, olyat vállalnak valahol szerinted, hogy csak a hátsó ablakot cserélik a már meglévő tetőn? A többi rész gyakorlatilag hibátlan, csak az ablak karcos kicsit, és a ragasztás engedett el a leírt helyen. 

2021-08-30 11:06:42
GPali

GPali

A bejegyzés neve: Tető problémák

A már menőbb, mohair anyagú tető van a kocsin. Itt-ott hajlítási pontoknál már fáradgat az anyag, de beázásnak sem a kédereknél sem máshol nem volt nyoma. Az elmúlt években annyit foglalkoztam vele, hogy kb évente egy alkalommal alaposan kitisztítottam, majd impregnáltam. Két hajlítási pontnál kezdett kiszakadni az anyag, de sima esőnél még nem csöpögött a víz és mivel garázsban pihen, annyira nem zavart a dolog.

Most valamikor nyáron lettem rá figyelmes, hogy baromi nagy viharok után a kalaptartó rész nyirkos, nedves. Na mondom baj van.. Kerestem a hibát, a hátsó ablak körül már kezd engedni az illesztés de még nem ázik be. Egyik esőzéskor láttam, hogy a hátsó ablak aljánál 2 helyen csöpög be a víz. Ahol a mikroszálasok vannak:

Az ablak és az azt rögzítő műanyag alsó része engedett el, így az üveg és a műanyag között szépen beszivárgott az esővíz, ami a kalaptartóra csöpögött...

Ezen kívül, ahogy írtam magán a vásznon is volt 2 kicsi feslés. Ilyenek:

Gondolkoztam, hogy kompletten csináltatok egy új tetőt és viszontáltás. De csak zavart a dolog, meg hát tetőjavító mesterekre is olyan várólisták vannak, hogy ihajj. Nem maradhat így, beázósan. A fesléseket Soma kartárs barátosnéja szívességből megvarrta nekem. Nem is akárhogy! Nagyon profi lett. Mondjuk hobbiból népviseleteket varr, úgyhogy pár méter cérna már elfogyott a kezei alatt.

Miközben ő varrt, én szélvédőragasztóval bíbelődtem a hátsó ablak illesztésénél. Az én munkám nem lett olyan profi mint a varrás. Ráadásul a kezem is tele lett a fekete, nagyon ragadós anyaggal. Ezt csodák csodájára a manapság mindenhol jelen levő kézfertőtlenítő nagyon jól leszedte. Íme a ragasztásom eredménye:

Most szombaton Lipták Gergő ex miatárs lagziján voltunk (Innen is sok boldogságot Nektek!) ahonnan hazafele menet elkapott egy nagyobb vihar. Meglepő módon a ragasztásom szépen szigetelt, a kalaptartóm pedig csontszáraz maradt.

Szóval újra beázásmentes a kocsi, a tető újrahúzására képzeletben elkülönített pénzt pedig majd költhetem másra... :D Mondjuk pályanapokra.

aláírás

Touge Runnerz

Történet:

A bejegyzés neve: Tető problémák

A már menőbb, mohair anyagú tető van a kocsin. Itt-ott hajlítási pontoknál már fáradgat az anyag, de beázásnak sem a kédereknél sem máshol nem volt nyoma. Az elmúlt években annyit foglalkoztam vele, hogy kb évente egy alkalommal alaposan kitisztítottam, majd impregnáltam. Két hajlítási pontnál kezdett kiszakadni az anyag, de sima esőnél még nem csöpögött a víz és mivel garázsban pihen, annyira nem zavart a dolog.

Most valamikor nyáron lettem rá figyelmes, hogy baromi nagy viharok után a kalaptartó rész nyirkos, nedves. Na mondom baj van.. Kerestem a hibát, a hátsó ablak körül már kezd engedni az illesztés de még nem ázik be. Egyik esőzéskor láttam, hogy a hátsó ablak aljánál 2 helyen csöpög be a víz. Ahol a mikroszálasok vannak:

Az ablak és az azt rögzítő műanyag alsó része engedett el, így az üveg és a műanyag között szépen beszivárgott az esővíz, ami a kalaptartóra csöpögött...

Ezen kívül, ahogy írtam magán a vásznon is volt 2 kicsi feslés. Ilyenek:

Gondolkoztam, hogy kompletten csináltatok egy új tetőt és viszontáltás. De csak zavart a dolog, meg hát tetőjavító mesterekre is olyan várólisták vannak, hogy ihajj. Nem maradhat így, beázósan. A fesléseket Soma kartárs barátosnéja szívességből megvarrta nekem. Nem is akárhogy! Nagyon profi lett. Mondjuk hobbiból népviseleteket varr, úgyhogy pár méter cérna már elfogyott a kezei alatt.

Miközben ő varrt, én szélvédőragasztóval bíbelődtem a hátsó ablak illesztésénél. Az én munkám nem lett olyan profi mint a varrás. Ráadásul a kezem is tele lett a fekete, nagyon ragadós anyaggal. Ezt csodák csodájára a manapság mindenhol jelen levő kézfertőtlenítő nagyon jól leszedte. Íme a ragasztásom eredménye:

Most szombaton Lipták Gergő ex miatárs lagziján voltunk (Innen is sok boldogságot Nektek!) ahonnan hazafele menet elkapott egy nagyobb vihar. Csodák csodájára a ragasztásom szépen szigetelt, a kalaptartóm pedig csontszáraz maradt.

Szóval újra beázásmentes a kocsi, a tető újrahúzására képzeletben elkülönített pénzt pedig majd költhetem másra... :D Mondjuk pályanapra.