Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Összes többi    »    Toyota MR2 AW11    |   << vissza

Toyota MR2 AW11

2021-09-02 10:59:36

Kokszi

Posztok: 79
Velünk: 399 napja

Sziasztok!

Ez az év úgy látszik a szerelésekről szól...

Meglett a hiba oka. Sajnos nem a vízcsövekkel volt a gond, az egyszerűbb lett volna. Pár napja már olaj is volt a hűtővízben, úgyhogy adott volt, hogy itt csakis a motor lehet a ludas.

Szerencsére nem hengerfejes, az azért rosszabb lett volna. A hengerfej, a dugattyúk, szelepek, minden jó állapotban van.

Végül az lett, amit Lasi is megjósolt. A blokk teteje van berohadva. Hiába, 36 éves már. Szóval most blokktető + hengerfej síkolás lesz. Minél kevesebb, remélem pár tizedmilliméter, mert már így is 12-es a kompresszió a hengerekben. Szóval valószínű vastagabb tömítés is fog kelleni. Majd kiderül.

Szóval ez van! sad

2021-08-25 11:14:51

Kokszi

Sziasztok!

Valami továbbra sem stimmel a hűtőfolyadékkal... valahol elmegy. Folt nincs a kocsi alatt, úgyhogy menet közben tolhatja ki valahol, de csak akkor, ha nagyon meghajtom. Most át lesz nézve az egész csőrendszer.

+ néha berecseg az 5. fokozat, valószínű a szinkrongyűrű. Ez csak pár napja van.

2021-08-12 11:31:37

Kokszi

Tegnap az úton szembejött egy sötétkék NA, nagyon klasszul nézett ki. A dugó miatt pont egymás mellett álltunk meg, így kérdeztem, hogy fórumos-e, mondta nem, de szokta olvasni. Szóval akkor innen is üdvözlöm! smile

2021-08-11 13:00:52

Kokszi

Válasz erre: @Gyéé #144254 

Röviden: de. smile

Hosszabban: igazság szerint nincs gond a hűtéssel, ha nem szivárog és nem levegős. smile Nekem volt már olyan, hogy közel 4 liter hűtőfolyadék hiányzott, és menet közben nem is vettem észre, mert a gyári hőfokmérő teljesen középen állt. Viszont amint lassítottam, elkezdett felkúszni a vízhőfok. Egyébként a hosszú vízkör miatt 12,8l megy bele. smile Szóval nem kevés.

Amúgy pont az ilyen lassítás, városi araszolás miatt van benne az a motortéri ventilátor, ami most nálam nem működik.

Van benne egy olajhűtő, de amolyan bypass rendszerű. Van, de minek. Persze valamennyit biztos használ. Én leginkább az olajnyomásmérőt nézem, ha kezd csökkenni, akkor melegszik az olaj. De tervbe van egy rendes olajhőfokmérő beszerelése is.

A gyári olajhűtő helyett pedig szoktak betenni rendes bordázott olajhűtőt, lehet egyszer arra is sor kerül.

2021-08-10 14:49:53
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9081
Velünk: 5415 napja

A Skodás tapasztalataim alapján gondolom, hogy a hűtéssel nem lehet packázni, ha azzal gond van pár perc alatt megfő a motor. Nem szokás valami második védőhálót létrehozni emiatt? Mondjuk egy jól megválasztott helyre berakott hengerfejkörnyéki vízhőfokot mérő műszert és valami combos olajhűtőt kisegítésként ventivel?

Esetleg a fűteskörrel ügyeskedni valamit?

aláírás DrasticPlastic Driver