Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Összes többi    »    Toyota MR2 AW11    |   << vissza

Toyota MR2 AW11

2020-09-25 22:56:31
jani

jani

Posztok: 99
Velünk: 4643 napja

Válasz erre: @Kokszi #142544 
17 éve (kb. 60 ezer km) ) használom IC nélkül 7-8 PSI nyomáson – külső hőmérséklet függő.

A kiegészítő gyújtásvezérlés egyszerű, a töltőnyomás növekedéskor visszavesz néhány fokot és egy másik kiegészítő elektronika ad neki ilyenkor plussz benzint a gyári injektorokon keresztül.

Egyetlen állítható tényező van a rendszerben, az előgyújtás.

Ezt úgy állítottam be, hogy bírja a meleget és a versenypályát.

Három dologgal segítettem a hűtésen:

1.       1. hideg levegő beszívás cold air boksszal,

2.       2. olajhűtő

3.       3. leömlő bandázsolás.

Elgondolkodtam ugyan az IC-n, de soha nem csináltam meg.

Nem akartam bonyolítani és megelégedtem 170 lóval egybekötve a gyárias működéssel és fogyasztással.

2020-09-25 11:59:59

Kokszi

Posztok: 57
Velünk: 41 napja

Válasz erre: @Gyéé #142555 

Igen, jó lenne hűteni mindenképpen. Nincs kopogásszenzor. Rövid ideig volt használva IC nélkül a kompi (10-20percek), de huzamosabb ideig nem. És mivel nincs IAT szenzor sem, így nem tudom mekkora volt a hőmérséklete a levegőnek.

Két megoldás lehet nálam. Vagy vizes IC, ami azért bonyolultabb rendszer, vagy egy sima IC ventilátorral.

2020-09-25 10:51:44
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8947
Velünk: 5057 napja

Válasz erre: @Kokszi #
Van egy másik problema is, 150 fokos levegővel máskor fog elkezdeni kopogni mint 40 fokos intake temp esetén. És ez 5-6psi-n is probema lehet bár nem tudom mennyire van erre hajlama a te motorodnak illetve hogy van-e koppszenzorod.

de lehet, hogy ilyesmiről már beszéltünk

nálunk az a probléma, hogy nagyonb töltőnyomáson IC nélkül elveszted a többlet teljesitményt a visszahúzott előgyujtás miatt.

aláírás DrasticPlastic Driver
2020-09-25 9:33:02

Kokszi

Válasz erre: @Gyéé #142550 

Tudom, hogy sokat számít, de a sok fórumozó és cikk is azt írja, hogy alacsonyabb nyomású rendszereknél kevésbé. Itt általában az 5-6psi-t tartják a határnak, efölött már mindenképpen javasolt. Egy eleve 5-6psi-s rendszert a sima IC lefolytana még 1,5-2psi-vel... És persze az sem mindegy, hogy pályázni akar vele az ember vagy valóban csak utcán használja.

Nálam a sima levegős IC azért aggályos, mert középen van a motor, így az IC-t a menetszél nem igazán tudja hűteni. A vizes IC jóval kevesebbet vesz el a nyomásból, és vannak a barrel típusúak. De egyelőre IC nélküli lesz a setup. Mivel mágneskuplungos rendszer lesz, így bármikor leállíthatom és akkor tud hűlni a kompresszorház.

2020-09-25 7:48:37
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8947
Velünk: 5057 napja

Válasz erre: @Matt #142547 

Egyszer régen Matt-el (azt fogja mondani hogy ilyen nem is volt, nemő volt, nem emlékszik stb) 60-100-at méregettünk kánikulában az IC nélküli kompis kocsijainkon. Éreztük is és a számok is mutatták hogy a kocsik valahogy alig mentek jobban mint egy széria. Estére mikor megjött a hűvös meglódultak, a különbség nagyon nagy volt. Na ennyit tesz az IC.

aláírás DrasticPlastic Driver

Történet:

Válasz erre: @Matt #142547 

Egyszer régen Matt-el (azt fogja mondani hogy ilyen nem is volt, nemő volt, nem emlékszik stb) 60-100-at méregettünk kánikulában az IC nélküli kompis kocsijainkon. Éreztük is és a számok is mutatták hogy a kocsik valahogy alig mentek jobban mint egy széria. Estére mikor meghött a hűvös meglódultak, a különbség nagyon nagy volt. Na ennyit tesz az IC.

2020-09-24 21:00:46
dr5ker

dr5ker

Posztok: 37
Velünk: 502 napja

A Wasabi project itt a build thread-ek kozott egy IC nelkuli kompis geprol szol, esetleg fusd at, hatha. smile

aláírás

MX-5 NB 1,8 sperrel, klímával

2020-09-24 20:58:46
Matt

Matt

Posztok: 2726
Velünk: 4682 napja

Nekem ment pár évet IC nélkül illetve van több klubtag aki hosszú ideje így használja. Nálam a kicsi beépített IC miatt minimális talán 1 psi volt a nyomás csökkenés, de a sokkal hidegebb levegő miatt gyújtásban több fokot feljebb lehetett menni és ott kerültek elő pónik.

IAT-t nem logolok szóval nem tudom de a többiek akik igen ott nagyon radikális a beszívott levegő csökkenés. Igazából amiatt gáz hogy ha nincs IC, mert csak nagyon-nagyon safety programmal lehet biztonságosan hosszútávon menni.

Miatán vizes IC  nem nagyon szokott számításba jönni, de talán arra is volt példa. Inkább a vízbefecsit rakták be páran, ami nálad akár érdekes is lehet.

2020-09-24 12:24:26

Kokszi

Van valaki köztetek, aki intercooler nélküli setupot működtet? Vagy korábban intercooler nélküli volt és utána került be az IC? Mi a tapasztalat? Mekkora boost csökkenés volt az IC miatt? Mennyit csökkent a levegőhőmérséklet? Illetve mennyivel lett több a hp?

Sok oldalon azt írják, hogy 5-6psi alatt nem éri meg az IC...

Illetve vizes IC-t használ valaki? Nekem a középmotor miatt a sima IC nem biztos hogy sokat segítene...

Történet:

Van valaki köztetek, aki intercooler nélküli setupot működtet? Vagy korábban intercooler nélküli volt és utána került be az IC? Mi a tapasztalat? Mekkora boost csökkenés volt az IC miatt? Mennyit csökkent a levegőhőmérséklet? Illetve mennyivel lett több a hp?

Sok oldalon azt írják, hogy 5-6psi alatt nem éri meg az IC...

2020-09-13 22:45:50
gzugzu

gzugzu

Posztok: 861
Velünk: 3108 napja

Válasz erre: @Kokszi #142504 

Nekem bevált. Biztos létezik komolyabb termék is, de hobbi célra szerintem jó.
Szép csillogó lesz tőle a fényezés és néhány hónapig szépen lepergeti a vizet. Elvileg védi is így a fényezést, feltölti az apró karcokat/hajszálrepedéseket.

2020-09-13 12:38:07

Kokszi

Válasz erre: @gzugzu #142502 

És mi a tapasztalatod?

Sajnos garázsba nem tudok leállni a kocsival, mert annyira lapos, hogy fennakad. Pallókkal letudnék, de mivel szinte napi használatban van a kocsi, ez így bonyolult lenne.

Másik kérdés: valaki használ hőálló bandázst és ha igen, mi a tapasztalata? Kissé meleg a motortér, és csökkenteni szeretném.

2020-09-13 12:05:28
gzugzu

gzugzu

Posztok: 861
Velünk: 3108 napja

Válasz erre: @Kokszi #142500 

Igen néha a Sonax termékeit. Nekem szimpatikus. wink