Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Csak dumálok, csak beszélek...    »    Korona vírus    |   << vissza

Korona vírus

2020-03-28 19:14:30
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1901
Velünk: 2899 napja

https://www.epicentr___019_26_marzo_eng.pdf

Fent a jelenleg legfrissebb (márc. 26.-i) olasz COVID 19 statisztika, elég beszédesek a számok!

Sajnos nálunk a számok nem tükrözik a valóságot! Azt a pletykát hallom, hogy az egészségügyben többekkel titoktartásit íratnak alá, lehet, hogy ez csak kacsa, de sajnos el tudom képzelni!

Kár, hogy a matek csak keveseknek megy kis hazánkban! Nálunk, a napokban megduplázták a tesztelések számát, így csütörtökön már 1270-et csináltak (péntekig összesen 9275 tesztet), míg Ausztriában majdnem 15ezret naponta. Persze ez nem politika, csak matek! Hetente 90000 teszttel többet csinálnak! Nálunk a "védekezésnek" hála jóval kevesebb a fertőzött, mint az Osztrákoknál!

2 hete nem vagyok teljesen jól, szerencsére gyenge tüneteim vannak (fejfájás, torokfájás, orrdugulás, fáradékonyság), nincs lázam ezért esélytelen hogy tesztet csináltathassak, még úgy sem, hogy fizetek érte. De ha valami "kapcsolat" révén mégis megcsinálják és pozitív akkor sem csinálják meg a családtagjaimnál, csak ha komoly tüneteik lennének. Viszont 2hét hatósági karantén az lesz a családtagjaimnál is, úgy, hogy általában több idő kell a gyógyuláshoz.
Ausztriában folyamatosan csinálják a teszteket és már 3 ismerősöm is pozitív lett, 45 év alattiak, 2 hete kb. ugyanazok a tüneteik mint nekem, de csak az egyiknek van láza.

Kellő számú teszt nélkül, nem lehet itt még hosszútávon sem javulást várni, teljesen mindegy, hogy 3 vagy 10hétig marad a többség otthon!

aláírás

Black Sushi

2020-03-28 15:06:06
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8867
Velünk: 4885 napja

Ja és egy info amit nem tudtok:

Minden egyéb műtét szünetel vagy az abszolút minimumon van tartva, beleertve a traumatilógiát és helyenként az onkológiát is azért mert arra számit az egészségügy, hogy nemsokára szükség lesz minden darab gumikesztyűre, maszkra, köpenyre, minden csepp fertőtlenítőre, bemosakodószerre, vérre, plazmára stb. 

Aki most balesetet szenved nem feltétlenül ugyanazt az ellátást kapja mint máskor mert limitált a műtőkapacitás. Akinek most lenne onkológiai műtétje....mindegy, nem részletezem, az otthonmaradási felszólításnak sok oka van, számomra a balesetek minimalizálása is egy. Mi traumatológiai cuccokat is árulunk, nagyon jelentősen csökkent a felhasználás. Egyszerűen csak mert kevesebben mozognak. És emiatt minden egészségügyi anyagból kevesebb fogy.

aláírás DrasticPlastic Driver
2020-03-28 14:22:07
Gyéé

Gyéé

Ordune, 2020-03-28 9:02:21

Akkor eszmecseréljünk. Nem bűnöskeresésről meg nagy megmomdásról van itt szó, mindenkinek másak a lehetőségei és a kötelességei, ezzel tisztában vagyok.

Csak a tények ne legyenek hajlíthatva azért, hogy tiszta legyen a lelkiismeret.

WHO ÖSSZEVETÉSE A SZEZONÁLIS ÉS A COVID 19 KAPCSÁN

https://www.who.int/___vid-19-and-influenza

“Mortality for COVID-19 appears higher than for influenza, especially seasonal influenza. While the true mortality of COVID-19 will take some time to fully understand, the data we have so far indicate that the crude mortality ratio (the number of reported deaths divided by the reported cases) is between 3-4%, the infection mortality rate (the number of reported deaths divided by the number of infections) will be lower. For seasonal influenza, mortality is usually well below 0.1%. However, mortality is to a large extent determined by access to and quality of health care.”

TEHÁT SOK NAGYSÁGRENDDEL NAGYOBB A MORTALITÁS

The reproductive number – the number of secondary infections generated from one infected individual – is understood to be between 2 and 2.5 for COVID-19 virus, higher than for influenza.”

TEHÁT SOKKAL JOBBAN FERTŐZ

“ While the range of symptoms for the two viruses is similar, the fraction with severe disease appears to be different. For COVID-19, data to date suggest that 80% of infections are mild or asymptomatic, 15% are severe infection, requiring oxygen and 5% are critical infections, requiring ventilation. These fractions of severe and critical infection would be higher than what is observed for influenza infection.“

TEHÁT SOKKAL NAGYOBB ARÁNYBAN KERÜLNEK SÚLYOS ÁLLAPOTBA A FERTŐZÖTTEK

While there are a number of therapeutics currently in clinical trials in China and more than 20 vaccines in development for COVID-19, there are currently no licensed vaccines or therapeutics for COVID-19.  In contrast, antivirals and vaccines available for influenza.”

TEHÁT SEM AZ IMMUNIZÁLÁSRA SEM A GYÓGYÍTÁSÁRA NINCS SZER JELENLEG A COVID 19-re

Szóval sokszor halálosabb, sokszor fertőzőbb, sokkal többeket juttat kórházba és semmilyen szer nincs a gyógyitására és a megelőzésére es jelenleg ilyen vonallal írható le halálozások száma világszerte.

És annak a vonalnak csak alig több mint két hete változott ilyen durvára a meredeksége. De mikor és mitől fog laposabbra váltani? 

Állítólag attól ha mindenki minimalizálja a mozgását és otthon marad. Azt hittem azért vásárolt be mindenki őrültül mert erre készültünk.

Közben persze jött a felismerés, hogy a gazdaság, a felépített életünk a pénzünk házunk kocsink. Maximálisan érintett vagyok ebben, hiszen minden pénzkereseti forrásunk család szinten falnak ment, egyáltalán nem vagyok védett helyzetben. 

Valaki magyarázza meg, hogy miért nevezik pániknak azt ha valaki komolyan veszi az összes tiltást ajánlást és a veszelyeket  és erre igyekszik figyelmeztetni másokat. 

Azt se értem, hogy ha ez pánik akkor ebből mi baj lehet? Mindenki túl komolyan veszi és bezárkózik pár hétre. Ebből milyen rossz származhat ami összemérhető súlyú az emberek halálával?

Történet:

Ordune, 2020-03-28 9:02:21

Akkor eszmecseréljünk. Nem bűnöskeresésről meg nagy megmomdásról van itt szó, mindenkinek másak a lehetőségei és a kötelességei, ezzel tisztában vagyok.

Csak a tények ne legyenek hajlíthatva azért, hogy tiszta legyen a lelkiismeret.

WHO ÖSSZEVETÉSE A SZEZONÁLIS ÉS A COVID 19 KAPCSÁN

https://www.who.int/news-room/q-a-detail/q-a-similarities-and-differences-covid-19-and-influenza

“Mortality for COVID-19 appears higher than for influenza, especially seasonal influenza. While the true mortality of COVID-19 will take some time to fully understand, the data we have so far indicate that the crude mortality ratio (the number of reported deaths divided by the reported cases) is between 3-4%, the infection mortality rate (the number of reported deaths divided by the number of infections) will be lower. For seasonal influenza, mortality is usually well below 0.1%. However, mortality is to a large extent determined by access to and quality of health care.”

TEHÁT SOK NAGYSÁGRENDDEL NAGYOBB A MORTALITÁS

The reproductive number – the number of secondary infections generated from one infected individual – is understood to be between 2 and 2.5 for COVID-19 virus, higher than for influenza.”

TEHÁT SOKKAL JOBBAN FERTŐZ

“ While the range of symptoms for the two viruses is similar, the fraction with severe disease appears to be different. For COVID-19, data to date suggest that 80% of infections are mild or asymptomatic, 15% are severe infection, requiring oxygen and 5% are critical infections, requiring ventilation. These fractions of severe and critical infection would be higher than what is observed for influenza infection.“

TEHÁT SOKKAL NAGYOBB ARÁNYBAN KERÜLNEK SÚLYOS ÁLLAPOTBA A FERTŐZÖTTEK

While there are a number of therapeutics currently in clinical trials in China and more than 20 vaccines in development for COVID-19, there are currently no licensed vaccines or therapeutics for COVID-19.  In contrast, antivirals and vaccines available for influenza.”

TEHÁT SEM AZ IMMUNIZÁLÁSRA SEM A GYÓGYÍTÁSÁRA NINCS SZER JELENLEG A COVID 19-re

Szóval sokszor halálosabb, sokszor fertőzőbb, sokkal többeket juttat kórházba és semmijen szer nincs a gyógyitására és a megelőzésére es jelenleg ilyen vonallal írható le halálozások száma világszerte.

És annak a vonalnak csak alig több mint két hete változott ilyen durvára a meredeksége. De mikor és mitől fog laposabbra váltani? 

Állítólag attól ha mindenki minimalizálja a mozgását és otthon marad. Azt hittem azért vásárolt be mindenki őrültül mert erre készültünk.

Közben persze jött a felismerés, hogy a gazdaság, a felépített életünk a pénzünk házunk kocsink. Maximálisan érintett vagyok ebben, hiszen minden pénzkereseti forrásunk család szinten falnak ment, egyáltalán nem vagyok védett helyzetben. 

Valaki magyarázza meg, hogy miért nevezik pániknak azt ha valaki komolyan veszi az összes tiltást ajánlást és a veszelyeket  és erre igyekszik figyelmeztetni másokat. 

Azt se értem, hogy ha ez pánik akkor ebből mi baj lehet? Mindenki túl komolyan veszi és bezárkózik pár hétre. Ebből milyen rossz származhat ami összemérhető súlyú az emberek halálával?

2020-03-28 12:51:26
csabihal

csabihal

Posztok: 1770
Velünk: 2264 napja

végszükség esetére kiskapu (de tényleg csak mielőtt megölne otthon a család többi tagja):

"A rendszeres mozgás is fontos az egészségmegőrzéshez és ezek szerint nem büntetendő, ha valaki úgy dönt, autózik egyet vagy autóval hagyja el a várost, hogy a természetben sétáljon, sportoljon."

"Mi nem a hobbiautózást javasoljuk,..."
https://totalcar.hu/___i_korlatozas_idejen/

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2020-03-28 9:02:21
Ordune

Ordune

Posztok: 6900
Velünk: 3927 napja

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
ND 2.0 2016 RevoTop / NA 1.6 1992

Történet:

2020-03-27 21:08:43
csabihal

csabihal

Posztok: 1770
Velünk: 2264 napja

kezdésnek nem rossz, de mi ennél többet tudunk, ugye!  - természetesen a család nagy örömére! 

https://www.youtube.com/watch?v=tHzQfSp3RJ0

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)

Történet:

kezdésnek nem rossz, de mi ennél többet tudunk, ugye!  - természetesen a család nagy örömére! 

2020-03-26 10:29:17
bagoly

bagoly

Posztok: 841
Velünk: 1532 napja

Igazi magyar humor, nem tudom ki írta, de szerintem nagyon jó! Fogadjátok szeretettel!

Ülj le magyar! Most a haza

kéri, hogy ne menj sehova!

Otthon legyünk most szabadok,

hozzunk ennyi áldozatot!

A magyarok érdekében esküszünk,

Esküszünk,

Hogy fenekünkön megülünk!

Ha nem értetted idáig:

Veszélyben vannak apáink!

Minél többen eljárkálnak,

Annál többen meghalhatnak.

Esküszünk,

Nem könnyű, de ébredj, ember,

Változtatni azonnal kell!

Azon, hogy most megérted-e,

Múlhat szeretted élete!

Esküszünk,

Régen jó volt harcra a kard,

Vírus ellen ne azt akard!

Ne piszkáljuk kézzel arcunk,

Önfegyelmet gyakoroljuk!

Esküszünk,

Úgy áldozz jövőnek s múltnak,

Ne indulj, csak okkal útnak!

A remény és imádság mellett,

Mossuk is meg kezeinket!

Esküszünk,

aláírás

A túrázás fárasztó, de 60 felett jobb, mint a nő.

2020-03-22 10:03:09
bagoly

bagoly

Posztok: 841
Velünk: 1532 napja

Mi, J1 és én benne vagyunk a "kritikus korban". Nem kell eljárnunk otthonról. Mégis tegnap mentünk egy kört Eplénybe. Akinek nagyon hiányzik a gurulás, a következőt tudom ajánlani: némi élvezkedés a cseszneki kanyarokban, a parkolóban mindenkitől távol  (min 2 m), némi kávé termoszból. Az eplényi sípálya fölső parkolója üres, mint a Góbi sivatag. A hegyoldalban medvehagyma, Ági szedett is egy marékkal. Újabb kávészünet a cseszneki parkolóban, érzékeny (távoli) búcsú a velünk guruló társamtól és kislányától, majd érkezés haza. Totál fertőtlenítés, pedig semmit nem fogtunk meg, nem érintkeztünk senkivel. Cigi a teraszon, némi belső fertőtlenítéssel. Fél óra múlva eső, de ez már a garázsban érte Annikót. Szép nap volt, jól esett.

Biztos mindenki közelében lehet valami hasonlót csinálni. Ne menj be sehova, ne fogj meg semmit, tankolásnál se!, védd a szemedet is és ha van, használj munkavédelmi porvédő maszkot (sokkal jobb, mint az a kis zöld nudli)

aláírás

A túrázás fárasztó, de 60 felett jobb, mint a nő.

2020-03-21 23:05:35
furjesm

furjesm

Posztok: 35
Velünk: 764 napja

Én már 8 napja itthon vagyok. Sajnos cukorbetegként nem annyira jó ötlet a vevőkkel kapcsolatban lenni. Szerencsésnek mondhatom magam mert a családi vállalkozásban vagyok, így megtehetem, hogy otthon tudok maradni főleg azért mert a betegségem miatt jó lenne elkerülnöm ezt a járványt. Már nagyon nehéz itthon lenni mazdát ameddig szép idő volt kipucoltam és lassan kezdenek fogyni az itthoni teendők is. Gondolom mindenki hasonlóan van ezzel. 

Mindenkinek egészséget, sok türelmet és kitartást kívánok! smile  

Egy lelkes tag smile  

2020-03-21 12:06:39
sYg75

sYg75

Posztok: 41
Velünk: 1091 napja

Nekem 2 hét alatt felborult a világ... csak remélem hogy túléljük.  

2020-03-21 11:33:36
Hunya

Hunya

Posztok: 5037
Velünk: 4363 napja

Sosem lesz ennyire rendben a kert mint idén. Garázsból,padlásról ki a lomok.

Minden felszerel, felfúr, szögel, kalapál.

Kertben az új gyümölcsfák.

Kocsi szerelőnél. Így biztos nem megyek sehová. :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2020-03-21 9:06:26
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1901
Velünk: 2899 napja

Csütörtökön még mentem egy kis karikát, mielőtt most megint hosszabb távra lerakom a kocsit. Tihanyi félszigeten autózva az láttam, hogy szinte csak idős (65+-os) néni és bácsika sétálgatott a parton. Olyan volt mint valami nyugdíjas találkozó. Pont a veszélyeztetett öregek nem tudnak otthon maradni! Kitartást! Vigyázzatok magatokra és egymásra!

aláírás

Black Sushi

2020-03-20 21:40:57

Brady917

Posztok: 3
Velünk: 29 napja

Válasz erre: @Gyéé #140609 
Jó ötlet, most kicsit ki kell bírni a bezártságot, hogy mielőbb szabadok lehessünk.

kedvenc “célpontjaink” se látnak szívesen most senkit, pl Visegrád és Zebegény is arra kér mindenkit, hogy most ne kiránduljon feléjük senki.

kitartást mindekinek, és persze szerelgetni, csinosítgatni lehet a Miatákat ( és a TVR-t is :-D )

aláírás

Brady917

NB 1.8 - Orsi

2020-03-20 20:41:08
Ordune

Ordune

Posztok: 6900
Velünk: 3927 napja

Válasz erre: @Gyéé #140609 

Koronavírus egy szó, bocs.

Egyetértünk, de sajnos nem mindenki engedheti meg magának, hogy otthonról dolgozzon, így az elmúlt 3 napban legalább a munkába járás és a hazaút  örömteli volt. Tankolni pedig a céges kocsit is kell, igaz kevesebbszer.  

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
ND 2.0 2016 RevoTop / NA 1.6 1992

2020-03-20 19:11:18
Gyéé

Gyéé

Íratlan szabály hogy no politika stb a fórumon. De most nem normális időket élünk és csak remélni tudom, hogy senki nem látja politikai ügynek a korona vírust. De ha mégis, akkor aki így látja most ne itt kommenteljen ilyen véleményt.

Szóval szép az idő, kabriózásra csábit, ami ugye magányos dolog, legalábbis az első tankolásig. Vagy kajálásig. 

Inkább ne tegyük. Mondom ezt úgy, hogy tegnap vittem Laleehoz a kocsit -igaz rettentő gondosan fertőtlenitve/gumikesztyűben - de igazából ezt se  szabadott  volna.

Lassan adaptálódik az ember fejben és ez a lépéshátrány nagyban segít a vírusnak. 

Javaslom mimdannyiunknak, hogy ahogy egyébként már sokszor bizonyítottuk most is legyünk mi a normálisak között, a felelősen cselekvők között, hadd legyünk büszkék magunkra hogy mi fegyelmezetten megtettük amit kellett/lehetett.

Egy pályanapon se szegjük meg a szabályokat, igaz? De még a kéréseket se eresztjük el a fülünk mellett, mert figyelembe vesszük egymás érdekeit, a pálya üzemeltetőjének érdekeit, stb.

Most egy kicsit nagyobb a tét, vegyük még  komolyabban.

Gondoljátok meg. Maradjatok otthon hacsak nem abszolút elkerülhetetlen kimenni.

Történet:

Íratlan szabály hogy no politika stb a fórumon. De most nem normális időket élünk és csak remélni tudom, hogy senki nem látja politikai ügynek a korona vírust. De ha mégis, akkor aki így látja most ne itt kommenteljen ilyen véleményt.

Szóval szép az idő, kabriózásra csábit, ami ugye magányos dolog, legalábbis az első tankolásig. Vagy kajálásig. 

Inkább ne tegyük. Mondom ezt úgy, hogy tegnap vittem Laleehoz a kocsit -igaz rettentő gondosan fertőtlenitve/gumikesztyűben - de igazából ezt se  szabadott  volna.

Lassan adaptálódik az ember fejben és ez a lépéshátrány nagyban segít a vírusnak. 

Javaslom mimdannyiunknak, hogy ahogy egyébként már sokszor bizonyítottuk most is legyünk mi a normálisak között, a felelősen cselekvők között, hadd legyünk büszkék magunkra hogy mi fegyelmezetten megtettük amit kellett/lehetett.

Egy pályanapon se szegjük meg a szabályokat, igaz? De még a kéréseket se eresztjük el a fülünk mellett, mert figyelembe vesszük egymás érdekeit, a pálya üzemeltetőjének érdekeit, stb.

Most egy kicsit nagyobb a tét, vegyük komolyabban.

Gondoljátok meg. Maradjatok otthon hacsak nem abszolút elkerülhetetlen kimenni.