Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Az eladhatatlan NA    |   << vissza

Az eladhatatlan NA

2020-01-11 21:38:54
bbubby00

bbubby00

Posztok: 239
Velünk: 913 napja

Válasz erre: @Plazmavago #139552 

Koszi, kitakaritom, aztan ideiglenesen visszarakom, hogy lehessen mozgatni az autot. Szezon kezdetere lehet, h szerzek bele egy ujat (esetleg egy szep bontottat Kopitol jovoheten).

aláírás

Kell egy Mazda MX-5? Segítek! ;) - Békéscsaba

2020-01-11 20:57:48
Plazmavago

Plazmavago

Posztok: 60
Velünk: 213 napja

Válasz erre: @bbubby00 #139551 

Gratula a munkához, nagyon szép, kitartást! smile

A képek alapján eléggé barna a hűtőd teteje. Amennyire én tudom, ez már a vég kezdete. Lehet, érdemes lenne cserélni smile

2020-01-11 19:52:42
bbubby00

bbubby00

Eltelt pár nap a bejelentkezésem óta, de nem tétlenkedtem, szabadidőmben próbálkoztam az autóval IS foglalkozni.

Első lépésként a váltó került leszerelésre, hisz valami csúnyán súrlódó hang jött felőle. Ez a művelet beletelt kb 2 napomba, hisz mint mondtam, sosem csináltam ilyet, youtube videók és jótanácsok alapján tájékozódtam. Tehát leömlő kivételével lekerült a kipufogórendszer, a hosszanti merevítő, ugye ki kellett pakolni a középkonzolt és sok millió beragadt csavart meglazítani és kiszedni. Tudom, a kiput nem kellett volna ennyire meggyérítenem, de ha már aknán álltam, gondoltam az alján levő korrózióknak is elcsípem a nyakát. Van az autó alatt egy alvázvédelem, de ugye néhány helyen ahol leért a kocsi alja, vagy csatlakozási pontok vannak, bizony megjelent a felületi rozsda. Ezeket fúróra felszerelt drótkorongokkal pár nap alatt megszabadultam. Futómű alkatrészeknek is nekiesek (már elkezdtem) és lekezelek mindent annak rendje és módja szerint. Buda-Primer korróziógátló alapozóval dolgozok, majd Body alvázvédőt fogok felvinni kompresszor segítségével. Üregvédőből is a Body márkát javasolták a nagyok, így majd a közeljövőben annak is nekilátok. 

Az autó hűtővize kitudja mikor volt cserélve, így leengedtem azt is, kiszedtem a tartályt és magát a hűtőt is. Ezek kitakarítása után majd visszakerülnek a helyükre, immár friss lével feltöltve.

Továbbá leszedtem az autó első lökösét, sárvédőket, tartókat. Felületi rozsdákat eltávolítom, majd nekiesek ezek alapozásának is. Képeket csatoltam egy megosztott Gdrive mappában, ahol is folyamatosan feltöltésre kerülnek majd a képeim, ha irományban is nem tudok mindig ide eljutni. A váltót nem mertem szétszedni, hisz semmilyen dokumentációt nem találtam róla, de bevittem a Mazda szervizbe és szétkaptuk a srácokkal, videón látjátok, hogy melyik csapágy adta meg magát. Hétfőn megyek be, kicseréljük azt és a nyelestengelyt tartó csapágyat is (kb 5000ft a 2db koyo). Öröm az egészben, nekem kellett szétszednem saját kezűleg és össze is kell raknom, a fiúk csak felügyelik a munkámat és okítanak. Végre láttam, h h működik a valóságban egy váltó. Kedden, szerdán visszaszerelem annyira az alkatrészeket, hogy mozgatható állapotban legyen a gép, hisz csütörtök reggel viszem karosszéria lakatoshoz, hogy kijavítsa a bal hátsó íven a hibákat. Kap egy olaj és gyertya cserét.  Hirtelen ennyi jutott eszembe. 

Bármi észrevételetek, tanácsotok vagy akár csak bátorító szavatok van (kell mert néha agyfaszt kapnék), írjatok ide nyugodtan! 

GDRIVE LINK

aláírás

2019-12-29 20:12:33
bbubby00

bbubby00

Válasz erre: @csabihal #139438 

Fent volt egy jo ideig, aki szerette volna, az biztos elviszi. Enyem lett eme nemes feladat. Elszorakozom en vele, legalabb felszerelem a muhelyem es tapasztalatot szerzem. Ketten egyutt epulunk es tanulunk a kis NA-val. Ez egy uj fejezet kezdete szamomra is.

aláírás

2019-12-29 20:05:22
csabihal

csabihal

Posztok: 1750
Velünk: 2186 napja

Válasz erre: @bbubby00 #139436 

pedig ha tudnád, hogy van aki pont ilyen állapotú autót keresett azért, hogy "állatorvosi ló" stílusban elszórakoztassa magát hosszú éveken keresztül...

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2019-12-29 18:21:02
bbubby00

bbubby00

Mivel elkezdtem MX5-ök behozatalával foglalkozni, így jónak láttam saját kezűleg nekiállni szerelni egy sajátot, hogy ne csak a levegőbe hadobáljak és tudjam mondani mekkora meló is beleállni egy ilyenbe. Napokban nekikezdtem első saját projektemhez. Jelenleg a rozsdák feltárását kezdtem meg, vezetőoldalon lakatolás szükségeltetik a hátsó ív alsó felén. Alvázvédőt lekapirgálom a kritikusabb részeken és ott, ahol már le akar jönni, aztán jön egy fémig csiszolás, majd alapozó, ezután a futómű alkatrészeket is csiszolom és lekezelem, ezután egy teljes alvázvédőzés következik. Ezzel párhuzamosan lecsavaroztam a hosszanti merevítőt, a leömlőn kívül az egész kipufogórendszert. Mindezt azért, mert ki kell cseréljem a nyelestengelycsapágyat. A váltót már csak 2db csavar fogja, azt is azért, mert holnap fogom leszedni. Mindezeket youtube videók alapján abszolválom. Hát, mit ne mondjak, nehezebb, mint amilyennek kinéz, de ha már belekezdtem, nem hagyom annyiban :D Köszönöm Tusán Józsinak az eddigi telefonos segítségeket és az ezutániakat is :D

Holnap fojt köv, képeket lövök, hátha egyszer eladó lesz a lakkhibás, eladhatatlan NA.

aláírás