Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Dr5Ker first NB 1,8 project    |   << vissza

Dr5Ker first NB 1,8 project

2020-07-04 15:09:52

pszentk

Posztok: 11
Velünk: 31 napja

Noha nem tervezem télen sokat hajtani, azért a tiszta napokon elő fogom venni a kocsit, ezért szerváltam olcsón egy szett 15"-os téli kereket, amit Youtube-ról tanult """"mesterfogásokkal"""" újrafújtam.

A gumik egy szezonos kínai csodák. Hóeséses éjjeli togue-okra nem ezekkel nem fogok menni, de egynek talán elmennek. Ha nagyon csúszkálnak, majd veszek rendeset.

1. Alapos mosás, szárítás
  2. Drótkoronggal és drótkefével a felületi rozsda lecsiszolása
  3. Maszkolás
  4. Zsírtalanítás denaturált szesszel
  5. 3 réteg Hammerite selyemfényű festék (2,5 kanna elég volt)

Az eredménnyel egy kerék híján elégedett vagyok, sajnos azon túl mély volt a rozsda, és a csúnya felület átlátszik a festék alól.

BEFORE / AFTER:

Történet:

Noha nem tervezem télen sokat hajtani, azért a tiszta napokon elő fogom venni a kocsit, ezért szerváltam olcsón egy szett 15"-os téli kereket, amit Youtube-ról tanult """"mesterfogásokkal"""" újrafújtam.

A gumik egy szezonos kínai csodák. Hóeséses éjjeli togue-okra nem ezekkel nem fogok menni, de egynek talán elmennek. Ha nagyon csúszkálnak, majd veszek rendeset.

1. Alapos mosás, szárítás
  2. Drótkoronggal és drótkefével a felületi rozsda lecsiszolása
  3. Maszkolás
  4. Zsírtalanítás denaturált szesszel
  5. 3 réteg Hammerite selyemfényű festék (2,5 kanna elég volt)

Az eredménnyel egy kerék híján elégedett vagyok, sajnos azon túl mély volt a rozsda, és csúnya felület átlátszik a festék alól.

BEFORE / AFTER:

2020-07-01 10:55:20

pszentk

0. Fázis: első körök

Az Aladárexpress LED rendszámvilágítást lecseréltem jó öreg Osram halogénokra. Semmit sem tartok gázabbnak, mint amikor az éjszakában meglátok egy egyébként igényes autót, aminek ki van égve az egyik utólagos LED égője. Hiába ad több és fehérebb fényt, a LED szerintem nem illik egy ilyen korú autóba.

Ezen kívül:

• alaposan lemostam, kapott egy waxréteget,
  • impregnáltam a tetőt,
  • fehér zsírral befújtam az összes zsanért,
  • trombitatisztítóval átmentem a vízelvezető csöveken.

Feltettem volna egy "hűtőrácsot" is, de az egyik csavar nem adta meg magát (ld. kép). Teljesen lekerekítettem a fejét, meg se mozdul.

Valakinek van tippje, hogy hogy tudnám kiimádkozni, a lökhárító leszedése nélkül?

Történet:

Az Aladárexpress LED rendszámvilágítást lecseréltem jó öreg Osram halogénokra. Semmit sem tartok gázabbnak, mint amikor az éjszakában meglátok egy egyébként igényes autót, aminek ki van égve az egyik utólagos LED rendszámvilágítása. Hiába ad több és fehérebb fényt, a LED szerintem nem illik egy ilyen korú autóba.

Ezen kívül:

• impregnáltam a tetőt,
  • fehér zsírral befújtam az összes zsanért.

Feltettem volna egy "hűtőrácsot" is, de az egyik csavar nem adta meg magát (ld. kép). Teljesen lekerekítettem a fejét, meg se mozdul.

Valakinek van tippje, hogy hogy tudnám kiimádkozni, a lökhárító leszedése nélkül?

Az Aladárexpress LED rendszámvilágítást lecseréltem jó öreg Osram halogénokra. Semmit sem tartok gázabbnak, mint amikor az éjszakában meglátok egy egyébként igényes autót, aminek ki van égve az egyik utólagos LED égője. Hiába ad több és fehérebb fényt, a LED szerintem nem illik egy ilyen korú autóba.

Ezen kívül:

• impregnáltam a tetőt,
  • fehér zsírral befújtam az összes zsanért.

2020-06-29 21:13:27

pszentk

Sziasztok!

Ezt a remek kisautót én vettem meg Dr5ker kollégától.

Pár szóban magamról, hiszen itt és Dr5ker profilján olvashatóak a módosítások:

Az élet úgy hozta, hogy az első autóm rögtön egy szépen extrázott, fekete 200 LE-s TFSI motoros VW Eos volt. Kvázi ezen tanultam vezetni. Az autó ment, mint az álom. A turbó sziszegett, a kipufogó búgott, az egész autónak volt egy impozáns, de már-már ijesztő kiállása, köszönhetően a gengszteresre sötétített ablakoknak, a 3,5 cm-es ültetésnek és a nyomtávszélesítésnek. Szóval lehetett vele villantani, és a hegyekben sem kellett szégyenkeznem, köszönhetően a toronymerevítőnek és egy utólagos (sárga volt, valami jó cucc lehetett ) stabilizátor rúdnak.

Hogy miért váltam meg tőle? Az egész autó SOK volt nekem. A megjelenése és a karaktere sem illett egyáltalán hozzám. A vége felé már mindenféle ürügyet kellett kitalálnom, hogy megjárassam szerencsétlent. Egyszerűen nem volt jó helyen nálam, ezért tovább kellett adnom.

Persze régóta tudtam, hogy csak második generációs MX-5 lehet az utód. Túl sok minden stimmelt: egyszerű, javítható, robusztus technológia, semmi sallang, nem vált ki ellenszenvet az emberekből (hiszen mosolyog az istenadta), több van benne, mint ami elsőre látszik, ki lehet autózni a mindennapokban is, nem egy tömegautó, de van hozzá szerviz- és alkatrészháttér, szimpatikus magyar közösség, könnyű vezetni, de azért ad kihívást is,  stb., stb. Röviden: számomra, a mostani kívánt felhasználásra ez volt az egyetlen logikus választás. MIATA IS ALWAYS THE ANSWER.

Konkrétan pedig a fenti kis kékségre esett a választásom, mert 1.8-as, klímás, és van benne sperrdifi, ami az olvasottak alapján komoly plusz. A következő hónapokban megismerkedek vele alaposan. Minimális visszagyáriasítást fogok még rajta eszközölni, egy kis karbantartás itt-ott, de egyelőre megmarad jelenlegi állapotában. Néha megírom majd itt, hogy mi változott.

Nagyon várom már az első közös gurulást!

Történet:

Sziasztok!

Az élet úgy hozta, hogy az első autóm rögtön egy szépen extrázott, fekete 200 LE-s TFSI motoros VW Eos volt. Kvázi ezen tanultam vezetni. Az autó ment, mint az álom. A turbó sziszegett, a kipufogó búgott, az egész autónak volt egy impozáns, de már-már ijesztő kiállása, köszönhetően a gengszteresre sötétített ablakoknak, a 3,5 cm-es ültetésnek és a nyomtávszélesítésnek. Szóval lehetett vele villantani, és a hegyekben sem kellett szégyenkeznem, köszönhetően a toronymerevítőnek és egy utólagos (sárga volt, valami jó cucc lehetett ) stabilizátor rúdnak.

Hogy miért váltam meg tőle? Az egész autó SOK volt nekem. A megjelenése és a karaktere sem illett egyáltalán hozzám. A vége felé már mindenféle ürügyet kellett kitalálnom, hogy megjárassam szerencsétlent. Egyszerűen nem volt jó helyen nálam, ezért meg kellett váljak tőle.

Persze régóta tudtam, hogy csak második generációs MX-5 lehet az utód. Túl sok minden stimmelt: egyszerű, javítható, robusztus technológia, semmi sallang, nem vált ki ellenszenvet az emberekből (hiszen mosolyog az istenadta), több van benne, mint ami elsőre látszik, ki lehet autózni a mindennapokban is, nem egy tömegautó, de van hozzá szerviz- és alkatrészháttér, szimpatikus magyar közösség, könnyű vezetni, de azért ad kihívást is,  stb., stb. Röviden: számomra, a mostani kívánt felhasználásra ez volt az egyetlen logikus választás. MIATA IS ALWAYS THE ANSWER.

Konkrétan pedig a fenti kis kékségre esett a választásom, mert 1.8-as, klímás, és van benne sperrdifi, ami az olvasottak alapján komoly plusz. A következő hónapokban megismerkedek vele alaposan. Minimális visszagyáriasítást fogok még rajta eszközölni, egy kis karbantartás itt-ott, de egyelőre megmarad jelenlegi állapotában. Néha megírom majd itt, hogy mi változott.

Sziasztok!

Hogy miért váltam meg tőle? Az egész autó SOK volt nekem. A megjelenése és a karaktere sem illett egyáltalán hozzám. A vége felé már mindenféle ürügyet kellett kitalálnom, hogy megjárassam szerencsétlent. Egyszerűen nem volt jó helyen nálam, ezért meg kellett váljak tőle.

Sziasztok!

2019-11-10 17:43:19
dr5ker

dr5ker

Posztok: 31
Velünk: 422 napja

Nos a héten több dologban is előrelépést tett a projekt.

Megjött a csomag az MX5Parts-tól, így már van rozsdamentes hátsó dob, új IL Motorsport-os Rain Rail, a csatok végére a két kis műanyag illesztő, továbbá a Goodridge fékcső szett.

Nagyon tetszik, azt hiszem így el is tudnék aludni velük ha nem tűnnék nettó agyalágyultnak miatta. :D

Közben megérkeztek a 3D nyomtatott apróságok is, egy pár door bushing, amit Tarczali Boldi készített és egy Makai Gyula által kreált gombóc váltógomb. 

A door bushing érezhetően javított az ajtók merevségén, tökéletesen illeszkednek, de mégsem szorulnak. Nyilván nem lett tőle kanyarvadász turbós huligán, de egy picit reszponzívabb a gép, na meg a gyárinál könnyebb és tartósabb is ez a kialakítás.

Így nézett ki a gyári...azt hiszem ráfért a csere:

Közben a téli álomra is felkészítettem az autót, 100-as benyával teletankoltam, nyári ablakmosót kiürítettem belőle, már csak egy fagyálló csere vár rá, mert az elég elkeserítő értéket adott ki a bemérésnél és nem akarok kockáztatni.

És jött még a nagy falat, ugyanis a tető ugye jó ideje nincs rajta, vártam a Rain Rail érkezését, meg egyébként is szerettem volna mindent szépen felújítani mielőtt visszakerül.

Az idő sajnos nem volt a barátom, így becuccoltam a legnagyobb szobába és nekifogtam csiszolni, takarítani és pótolni a törött/elveszett apróságokat. Egy teljes délután ráment, de mindenképpen megérte, nagyon szép lett, immár hiánytalan, a Rain Railt kell még felrakás előtt felpattintanom (innen is csókolom az IL-t, hogy bontható patenteket küldenek hozzá és nem popszegecselni kell). Íme a képek, sokat nem csináltam, de bizonyos területeken a szorító elemeken volt bőven korrózió és a nap is megviselte a műanyagokat az évek alatt. Na és persze a vezető oldali csatra is ráfért a csiszolás/fújás, valaki gányolt rajta korábban és igen csúnyán. Az ablakfűtés kábelét is bebandázsoltam, így szépen illeszkedik a környezetbe.

De persze nem sikerült bevezetni az idei költségsapkát, mert ma berendeltem egy direkszűrő készletet, szóval mind szívó, mind kipufogó oldalon meglesz az okosítás.

Jelenleg ennyi. smile

aláírás

MX-5 NB 1,8 sperrel, klímával

2019-10-29 19:14:25
dr5ker

dr5ker

Posztok: 31
Velünk: 422 napja

Sziasztok!

Először is egy rövid kitekintés:

Az első MX-5-öm idén tavasszal vettem, hirtelen ötlettől vezérelve, egy magánéleti probléma miatt. A lehető legjobb időpontban volt a deal, ugyanis sötét volt és egész nap esett, hideg volt, mikor vegyél kabriót, ha nem ilyenkor. :D

Szóval egy közepes állapotú, itt-ott a szokásos helyeken korrodált, de műszakilag jó 1,6-os gazdája lettem. Szépítgettem, kapott új hűtőradit, nagytakarítást, sok kis apróságot és egy Unplugged FL bőrbelsőt. Megjártam vele a Mátrát, Sopront és sok hétvégi gurulás volt vele, egy olyan autós élményt adott, amit előtte semmi, elkezdtem általa új ismerősöket is szerezni.

Aztán jött a Hungaroringen nemrég a Miatali és ott annyi impulzus ért, hogy elhatároztam, bár szigorúan megtiltottam magamnak, hogy megint autóra költsek, de apránként felépítek egy olyan NB-t, ami alkalmas pályázásra is, jobban, mint az alap 1,6-os, annak azért a 2x4 körön már rendesen elfőtt mindene IS, nyúlt, puha volt, de azért embertelen élményt adott. :D

Így az eladásra került és jött a helyére egy 1,8-as, sperres, klímás NB, Twilight Blue színben.

A tetőt átcseréltem a kis NUT-ról, jobb minőségű és szebb is, új IL Motorsport-os Rain Rail-lel lesz majd felrakva, amint megérkezik az MX5Parts-ról, továbbá a kis műanyag csöcsöket (Catch Stopper) is pótlom.

Vannak rajta hibák, egy nagyszerviz is elfér, de ez a szín/1,8/sperr/klíma kvartett kihagyhatatlan volt azon az áron. smile

A Lexus-style lámpák azt hiszem elférnek rajta, bár minden ilyen tunyingnak ellene vagyok, de ehhez a színhez kiadja, aztán majd eldől, lehet kap FL gyáriakat tavasszal...

És akkor az első lépések, hogy jövőre már bírja egy picit jobban a pályát és még jobban tetsszen újdonsült gazdijának:

Szintén úton Angliából egy 90 mm-es Cobalt copy MX5Parts rozsdamentes kipufdob és Goodridge rozsdamentes fékcsőszett. Ezektől némileg morcosabb hangot és jobb fékhatást várok, mindkettőt sokan dicsérték és igen korrekt áron beszerezhetőek.

Illetve szert tettem egy gyári 15-ös Enkei felniszettre, vadonatúj Nankang NS2-R semislick-ekkel, aminek nagyon örülök, épp ilyen párost akartam és felbukkant egyben. smile

Szóval az első apróságok megérkeztek, azt hiszem kezdésnek nem is olyan rossz. smile

Nem titkolt terv, hogy amennyiben minden jól alakul, akkor mindezen dolgok amiket megkap, egy megalapozása a turbósításnak. Ez vagy össze jön vagy nem, úgy érzem a futómű, fék és minden egyéb magasabb szintre emelése csak jobbá teszi a drágát és meg fogja hálálni.

Igyekszem rendszeresen írni, vezetni a blogot, ami tavaszig nem igen fog bővülni jelentős dolgokkal, de sosem lehet tudni...

aláírás

MX-5 NB 1,8 sperrel, klímával