Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Plazmavágó NBFL-je    |   << vissza

Plazmavágó NBFL-je

2019-11-14 15:06:35
Plazmavago

Plazmavago

Posztok: 40
Velünk: 144 napja

MarcielloNBFL, 2019-11-04 21:19:03

Válasz erre: @pedro #138960 
Két dolog miatt sem lehet ez a probléma sajnos. Egyszer, én mindig ugyanott mérem, a helyén a mélygarázsban, és ahogy a kiskönyve írja, teljesen üzemmeleg motor leállítása után 5 perccel kb. A másik, hogy utántöltés óta nem változott a szint amire feltöltöttem.

A hidegen vagy melegen című olajszintméréses témát kiegészíteném kicsit.

Én eddig mindig hidegen mértem, mert úgy sokkal jobban kontrollálható az egész. Oké-oké, az üzemszerű működés közben meleg nyílván, de úgy sokkal több benne a változó. Mikor MarcelloNBFL mondta, hogy a könyve szerint melegen kell, elbizonytalanodtam kicsit, így megkérdeztem az egyik ismerősöm, aki olajakkal és kenéstechnikával foglalkozik, ő mit mont erre. Egy olajokról és a bennük lezajlódó hatásmechanizmusokról szóló okítás után a válasz, hogy mindig melegen kell nézni, nem számít, melyik internetes oldal mit ír, meg ki mit gondol, sok-sok oka van ennek, melegen kell, és kész (neki elhiszem).

Azt ő is megerősítette, hogy ezt sokkal nehezebb jól mérni. Ugye az üzemmeleg állapot általában 90 °C, de ha már egy ideje a faluban poroszkálok csak, meg utána még alapjáraton pöfög egy kicsit, az is üzemmeleg, és simán leeshet 75-80 °C-ra, míg a Hungaroringről lerhajtva - főleg, ha a hűtésed se a legjobb - lehet akár 130 is, tehát az üzemmeleg állapotban van egy 50 °C-os eltérés. Jó, ez azért kicsit csúsztatás, mert egyrészt a 130 remélhetőleg sose áll be, meg nyilván senki sem néz olajat olyan forrón, de értitek ezzel a bajomat. (Ezzel szemben hidegen kvázi állandó hőfokok (vagy jól mérhető különbséggel) mérhető.) Nem baj, ezentúl melegen, leállítás után 5 perccel smile

Kicsit szégyellem magam, hogy ezt nem jól tudtam, pedig illene... Mindig tanul újat az ember. Eddig tehát rosszul csináltam, de azt legalább konzekvensen 

2019-11-12 21:21:28
Plazmavago

Plazmavago

Be lehet szerezni olcsóbban is, mi? 

2019-11-11 15:27:51
boborider

boborider

Posztok: 65
Velünk: 561 napja

Válasz erre: @Plazmavago #139019 

Megtennéd kérlek, hogy alkalomadtán megnézed az NGK cikkszámot a terméken, vagy annak csomagolásán és leírod nekem? Sajnos az Ilmotorosport oldalán nem tüntetik fel (érthető okokból). Az NGK katalógusában csak ezt találtam, de nem vagyok benne biztos, hogy ugyanaz:

Köszi előre is!

Történet:

Válasz erre: @Plazmavago #139019 

Megtennéd kérlek, hogy alkalomadtán megnézed az NGK cikkszámot a terméken, vagy annak csomagolásán és leírod nekem? Sajnos az Ilmotorosport oldalán nem tüntetik fel (érthető okokból). Az NGK katalógusában csak ezt találtam, de félek, hogy nem ugyanaz:

Köszi előre is!

2019-11-10 18:08:31
Plazmavago

Plazmavago

Válasz erre: @N0rb1 #139018 

https://www.ilmotors___6116b2284c766164a780