Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Slip Angel / 10AE    |   << vissza

Slip Angel / 10AE

2020-06-07 23:28:16
susu

susu

Posztok: 402
Velünk: 827 napja

Pénteken elhoztam, még mentünk egy karikát Ákossal, hogy úton is minden jó legyen. Érezhető a javulás, felül sokkal szabadabban pörög. Az Accel Enrichment pedig jobb lett mint a gyári az előző motoron. Nagyon kezes lett így. Nem mért még a padon gyári 1.8 NBFL-t (de elvileg nemsokára fog). Amúgy a kedvencem az üvöltő szívóhang (Ákos szerint elkezd jönni szépen  a hangja 5000-től, de nem eléggé :D).

Ma még bekábeleztem az olajhőfok jeladót az utólagos műszerhez, 85-90 fok között van országúton, de majd vasárnap kapja az igazi terhelést. Ezzel a kábelezéssel műszakilag "készen van" az autó a hétvégére.

2020-06-04 10:58:55
susu

susu

Válasz erre: @szentkuti11 #141562 

Majd megkérdem tőle holnap.

2020-06-04 10:55:16
szentkuti11

szentkuti11

Posztok: 38
Velünk: 986 napja

Válasz erre: @GPali #141560 

Ezt természetesen láttam, de úgy értettem, hogy ugyanezen a padon. smile

2020-06-04 8:32:35
GPali

GPali

Posztok: 403
Velünk: 1272 napja

Válasz erre: @szentkuti11 #141557 

Van.

https://www.youtube.com/watch?v=_jxnGG4rs1I

Marci, gratulálok a stage 1. (majdnem) befejezéséhez! Teljesítetted a magad elé kitűzött "red sun festre legyen kész" célt!

Most pedig gyerünk a Pilisbe, Bükkbe, Mátrába!

2020-06-03 22:10:27
szentkuti11

szentkuti11

Posztok: 38
Velünk: 986 napja

Válasz erre: @susu #141554 

Korrekt! Van ehhez kapcsolódóan, ugyaninnen referenciamérés teljesen gyári VVT motorral is?

2020-06-04 12:22:35
susu

susu

Bár én nem vagyok egy lóerő hajhász, meg az MX-5 nem erről szól, de ezt csak ide teszem:

1-es ahogy vittem, a szedett-vedett, tákolt programmal, amihez Ákosnak eléggé bele kellett nyúlni, főleg az Accel Enrichmentbe :D 9-es a vége. Nyomatékot mindenhol tudott emelni. Betűvel is leírom, hogy meglegyen: 144.87 HP @ 6844, 166.28 Nm @ 5143

És akkor a "spec", hogy egy helyen legyen: "stage 1"

- NBFL 1.8 BP6D, VVT-s motor

- Emilio-féle DIY intake (az az U alakú cső)

- Racing Beat leömlő

- MS3x

Ami még hiányzik belőle: 60-as kipufogó középrész. Ezt a következő hetekben/hónapban remélhetőleg meglesz, utána jön egy "használós" szezon, aztán jöhet a "stage 2" smile

EDIT: tényleg nem szándékosan nagyítottam föl a számokat :D Hanem a fórummotor mesterséges intelligenciája volt :D (telefonról írtam a posztot)

EDIT2: képet is frissítettem, mert ebből semmi sem olvasható.

Történet:

Bár én nem vagyok egy lóerő hajhász, meg az MX-5 nem erről szól, de ezt csak ide teszem:

1-es ahogy vittem, a szedett-vedett, tákolt programmal, amihez Ákosnak eléggé bele kellett nyúlni, főleg az Accel Enrichmentbe :D 9-es a vége. Nyomatékot mindenhol tudott emelni. Betűvel is leírom, hogy meglegyen: 144.87 HP @ 6844, 166.28 Nm @ 5143

- Racing Beat leömlő

- MS3x

Ami még hiányzik belőle: 60-as kipufogó középrész. Ezt a következő hetekben/hónapban remélhetőleg meglesz, utána jön egy "használós" szezon, aztán jöhet a "stage 2" :)

- Racing Beat leömlő

- MS3x

Ami még hiányzik belőle: 60-as kipufogó középrész. Ezt a következő hetekben/hónapban remélhetőleg meglesz, utána jön egy "használós" szezon, aztán jöhet a "stage 2" :)

EDIT: tényleg nem szándékosan nagyítottam föl a számokat :D Hanem a fórummotor mesterséges intelligenciája volt :D (telefonról írtam a posztot)

- Racing Beat leömlő

- MS3x

EDIT2: képet is frissítettem, mert ebből semmi sem olvasható.

2020-06-01 11:47:48
susu

susu

Ma elhoztam eddigi leghosszabb útjára az angyalkát, olaj-víz stabil 90-92 fok. Az olajhűtő termosztátja is szépen reagál, gyorsan bemelegszik az olaj, pedig 14-15 fokban indultam el. Ja és nem szivárog a hűtővíz smile

Radics mesterhez hoztam amúgy a gépet, jól megbeszéltük, hogy a szívótuning mennyire nem éri meg :D Kíváncsi leszek mit hoz ki belőle, mennyire igazak az internetes tippek :D. Amúgy Ákos nagyon jófej smile Még annyi hibázik, hogy a kipufogó középrész még a gyári virsli, oda majd Hasperéknél készül egy szép 60-as, fémmagvas-középdobos darab.

2020-05-31 22:02:35
susu

susu

Ja meg két hatalmas upgrade készült el az autón:

IAT jeladót (beszívott levegő hő) befúrtam a helyére. Akkora batár nagy ez az S2000 légszűrő, hogy pont elfért a 20mm-es lyuk rajta:

Illetve egy "because racecar" mod is a helyére került; egy konzol a poroltónak. Eddig ott gurult összevissza, vagy a csomagtartóban volt (ami nem a legjobb hely neki szükség esetén):

Egy sima 1mm vastag lemez amúgy, pont úgy állítottam be, hogy nincs útban az ülésnek sehogy (utasnak majd lehet útban lesz, de ez egy ilyen autó).

2020-05-31 21:54:08
susu

susu

Két hét múlva RedSun! Azt tűztem ki eredetileg is célul, de öröm a járvány-ürömben, hogy megvártak vele, mert az eredeti dátumra (a rossz hengerfej miatt) nem készültem volna el.

Még volt egy kis hűtővíz szivárgás az első termosztátnyaknál, hűtővíz le, tömít, hűtővíz vissza. De megint nem volt fűtés, csak nagyon halványan, pedig hátulról töltöttem föl. Gondoltam kicsit megmozgatom az autót; miközben álltam ki, hallottam, hogy valami lögybölődik, mint amikor kancsóból öntenek pohárba vizet. Mire a kapuhoz értem, már meleget fújt. Mentem egy-két kört a tömb körül, hogy a termosztát is nyisson, közben nagyon néztem a hőmérsékletet és a fűtést. Utca végére érve már brutál meleget fújt smile

2020-05-24 19:23:13
susu

susu

Délután voltunk kint "VEAL-ozni", utána simogattam kicsit a VE táblát, aztán elmentem még egy körre, hogy az Accel Enrichmentet átállítottam Accel Pump-ra, 2-3-szor kellett finomítani, így már egész szépen lép. 500%/sec TPSdot fölött (ehhez nagyon hirtelen kell padlóznom) kicsit köhint, meg mintha váltásoknál is... de lehet, hogy én vagyok béna, és nem tudok kuplungolni :D Szóval köszi a tippet, ezzel tényleg szebben gyorsít.

Hazafelé logoltam, ott megnézem majd, hogy az AFR / AFR error mennyire ugrál.

Már most imádom vezetni :D

2020-05-22 19:24:52
JRK_

JRK_

Posztok: 155
Velünk: 1420 napja

Válasz erre: @susu #141394 

Első körben akkor térj át az Accel Pump típusra, az sokkal újabb és jobban megírt kód és könnyebb is jól belőni. A TPSdot threshold minél kisebb legyen, de ne annyira kicsi hogy a stabilan tartott gázra is reagáljon. MAP-ot nem feltétlenül érdemes neked használni, nekem van benne 25% abból is, de csak azért mert ha pl kis fordulaton padlózok, akkor a gázállás nem változik, de a MAP gyorsan és bár elvileg ez már a VE tábla feladata lenne, jobbnak láttam egy kis MAPdot alapú enrichmentet is beletenni. Kikapcsolva elég szar lesz, de nézd csak meg :D

Ha maradnál a Time based-nél, akkor úgy függne az rpm-től, ha átraknád Ignition eventsre. Az AccelPump meg tudtommal belsőleg van kezelve ilyen szempontból.

Az AFR táblád meg véletlenül se kezd el kézzel átskálázni. Bal alsó sarokban ott az a kétirányú derékszögű nyíl, arra rányomsz és magát a skálát tudod átírni, amihez képest az értékeket interpolálni fogja majd. Amúgy nálam ezek így festenek:

2020-05-22 18:34:16
susu

susu

Válasz erre: @JRK_ #141391 

Accel Enrichment beállítás maradt az, ami Lisztnek is volt, de most látom, hogy ez ReqFuel percent-et állít, Lisztnek meg kb. kétszer ekkorák voltak az injektorai, ha jól emlékszem (emiatt kb. feleekkora ReqFuel). Ja meg az övé turbós volt, ott egy-egy gázadásra kicsit több levegő juthatott be :D 

Amúgy Time-based, és csak TPS. Kicsit majd visszább veszek belőle, amúgy így néz ki jelenleg: 

Meg itt van még házifeladatom rendesen, mert nem teljesen értem, hogy mi történik itt :D

Ha jól értem, a TPSdot a TPS "sebessége" (deriváltja / változásának értéke másodpercenként), erre reakcióként az ECU azonnal extra benzint ad, mert a beáramló levegő hirtelen elszegényíteni a keveréket (emiatt megtorpanna az autó). És a MAP érték meg túl lassan változna, gagyi lenne a gázreakció. De lehet majd kipróbálom milyen, ha ki van kapcsolva smile

Amúgy ennek nem kéne függnie az RPM-től?

2020-05-22 18:14:46
susu

susu

AFR Target table-t ígértem még az előző posztomhoz.

Ne tévesszen meg senkit, hogy 200kPa-ig megy, ez szívó, 100kPa a WOT, a tábla felső fele nincs használva. Csak szimplán lusta voltam végigirogatni, meg ide talán nem kell akkora felbontás. Bár lehet pont a "cruise" terület miatt érdemes lenne átskálázni.

2020-05-22 9:01:35
JRK_

JRK_

Posztok: 155
Velünk: 1420 napja

Válasz erre: @susu #141389 

15.5-15.6 körül van nekem cruiseban. Az, hogy accel enrichmentnél túldúsít az nem feltétlenül normális, kicsit visszább vehetsz belőle, de fontos, hogy ott első körben nem arra megyünk, hogy tökéletes számokat mutasson az AFR, hanem hogy érzésre jó legyen, ne torpanjon. Ha esetleg annyira unatkozol, hogy minden gázmozdulatra kb tökéletes AFR-t akarsz látni, akkor nézd majd meg az EAE-t vagy X-TAU-t, azokkal lehet sokat molyolni, de elvileg betonstabil AFR-t lehet vele elérni tranziensekben is. Milyen Accel stratégiát használsz amúgy? Time based vagy Accel Pump? Map + tps vagy csak tps?

Én picit amúgy csalódtam Emilben amikor nála volt a kocsim. Nem nagyon foglalkozott a gyújtással csak high load-high rpm-ben, amúgy kicsit maszatolta a VE táblát, nem vette észre, hogy az IAT korrekciós görbe nem jó, és a closed loop ebc beállításomat is elbarmolta, mert nem gondolt arra, hogy a dyno nem ad akkora loadot, mint az utcai használat, ezért túlvezérelte és hazafele rögtön túltöltött és jött a boost cut.

Legközelebb, ha még viszem a kocsit padra valamikor, akkor szerintem Radicshoz viszem majd, hátha elégedettebb leszek vele. Bár ez lehet olyan, hogy mivel tudom mit és hogy kéne csinálni, mindenképp fogok valami olyat találni ami nem tetszik?

Én azt javaslom neked, hogy kezd el használni az autót úgy, hogy megy közben a TunerStudioban a VEAL, aztán meg simítsd ki szépen a VE táblát, ha már kb mindenhol jók az AFR-ek. Ja és az Incorporate AFR legyen mindenképp bekapcsolva

Történet:

Válasz erre: @susu #141389 

15.5-15.6 körül van nekem cruiseban. Az, hogy accel enrichmentnél túldúsít az nem feltétlenül normális, kicsit visszább vehetsz belőle, de fontos, hogy ott első körben nem arra megyünk, hogy tökéletes számokat mutasson az AFR, hanem hogy érzésre jó legyen, ne torpanjon. Ha esetleg annyira unatkozol, hogy minden gázmozdulatra kb tökéletes AFR-t akarsz látni, akkor nézd majd meg az EAE-t vagy X-TAU-t, azokkal lehet sokat molyolni, de elvileg betonstabil AFR-t lehet vele elérni tranziensekben is. Milyen Accel stratégiát használsz amúgy? Time based vagy Accel Pump? Map + tps vagy csak tps?

Én picit amúgy csalódtam Emilben amikor nála volt a kocsim. Nem nagyon foglalkozott a gyújtással csak high load-high rpm-ben, amúgy kicsit maszatolta a VE táblát, nem vette észre, hogy az IAT korrekciós görbe nem jó, és a closed loop ebc beállításomat is elbarmolta, mert nem gondolt arra, hogy a dyno nem ad akkora loadot, mint az utcai használat, ezért túlvezérelte és hazafele rögtön túltöltött és jött a boost cut.

Én azt javaslom neked, hogy kezd el használni az autót úgy, hogy megy közben a TunerStudioban a VEAL, aztán meg simítsd ki szépen a VE táblát, ha már kb mindenhol jók az AFR-ek. Ja és az Incorporate AFR legyen mindenképp bekapcsolva

2020-05-22 0:22:52
susu

susu

Ja, az előző posztomból lemaradt a kép, így történt a feltöltés:

Ma még kellett kicsit rátölteni a hűtőfolyadékra, aztán elvittem lemosni, meg megmutatni. A programja még butuska, de egész szépen indul már, alapjárat stabil, 0-3000-ig használható a VE map.

"Krúzolósba" kinek mennyi a target AFR? Én ott kicsit szegényebbre akartam venni, de 70-nél máshol van ez a terület, mint először gondoltam (45kpa, 2-3k). Majd beposztolom ide az AFR target táblámat.

Accel Enrichment viszont nagyon bedúsít, AFR lemegy 11 köré is egy-egy pedál pöccintésre. Ez mennyire normális? Az autó egész szépen reagál, nincs gondolkodás.

Gyújtástáblát úgy guberáltam össze internetről, annak a beállítását majd HubDyno Budapestre és Emilre szeretném bízni, amint hazaér. 100-as benzin van benne, a gyári VVT motor (10:1 kompresszió) elvileg nem knock limited.

Amúgy lehúzott tetőnél egyértelműen hallatszik a különbség a gyári leömlőhöz képest, hangosabb és kicsit mélyebb a tónusa. Nagyobb gáznál elkezd szép ordító hangja lenni az S2000 papírszűrőnek és az U-alakú aluminium csőnek.

Aztán sajnos az is lehet, hogy lyukas a Japspeed hűtőm, láttunk zöldes, fagyálló ízű anyagot összegyűlni alatta. Remélem valami másik bilincs lesz, de sajnos nem úgy tűnik... itt is igaz, hogy drágább az olcsóbb? sad