Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Slip Angel / 10AE    |   << vissza

Slip Angel / 10AE

2020-05-19 21:35:20
csabihal

csabihal

Posztok: 1824
Velünk: 2436 napja

Válasz erre: @susu #141358 

ennél sokkal fontosabb, hogy valószínüleg így sikerült rendesen légteleníteni a hengerfejet is, amivel megelőzöd a gyors túlmelegedés okozta sérülést!

örülök, hogy tudtam segíteni! 

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2020-05-19 19:49:13
susu

susu

Posztok: 402
Velünk: 827 napja

Válasz erre: @csabihal #141354 

Csabihal, nagyon szépen köszönöm a tippet, megcsináltam a fűtés felöli feltöltést, bejött! Van fűtés! Ősszel nem kell majd nagykabátban vezetnem :D 

2020-05-19 14:56:07
susu

susu

Válasz erre: @spinny #141353 

Viszont a gyári hűtősapkát lehet lecserélném egy újra. Mondjuk hallottam olyat is, hogy az aftermarket hűtőhöz kapott volt szar.

Az 1.3 baros sapka, amit a Japspeed hűtőhöz adtak szerintem nem jó, mert ha azt tettem föl (előző motornál is), mindig elkezdett valahol máshol szivárogni. De igazad van, ezen kívül szinte minden új a hűtőrendszerben, érdemes már lecserélni ezt is, nehogy ez legyen a leggyengébb láncszem smile

2020-05-19 14:50:06
susu

susu

Válasz erre: @csabihal #141354 

Köszi szépen a fotel-tippeket, ma este megpróbálom ezt a feltöltést smile

Nekem is eszembe jutott a dugulás lehetősége, bár az előző motorral nagyon jó forró fűtésem volt, hűvösebb időben is tudtam lehúzott tetővel menni smile Illetve amíg nem volt benne motor, lezártam a fűtőradiátor csöcseit. Remélem nem az dugult el. De majd belefújok minden csőbe.

Jiggle-pines a termosztát és figyeltem rá, hogy fölfelé álljon.

2020-05-19 14:19:14
csabihal

csabihal

Válasz erre: @susu #141352 
köszöntem!

olyanok jönnek elő bennem, amit szerintem már megcsináltál, de hátha:

az enyém másféle (Mike) reroute, így fejvakarás ON

főleg mert ennek könnyedén kéne légmentesülni, mivel hidegen csak két ágon mehet az áramlás miután beszívta a vízpumpa a fűtőradiátortól jövő vizet

>pillangószelep felé ami végül a fűtőradiátor elé ér ki

>blokk, majd fütőradiátor felé

termosztát így az elején nem is játszik, tehát az sem baj, ha nem  jiggle pin-es

én ezek alapján azt próbálnám, hogy itt:

álló motornál bontanám a rendszert:

a piros kör alatti csövet lehúz, majd magasra emel,

miközben a fűtőradiátor szabad csöcsére húznék egy másik csövet és azon át tölteném fel amíg csak tudom.

esetleg a fűtőradiátorba belefújnék, hogy rendben átjárható-e

Nem biztos, hogy 15 perc alatt meglesz, ne kérdezd honnan tudom...

ennyit tudtam "fotel" stílusban hozzátenni, többet már csak a kocsid mellett állva

2020-05-19 13:04:43

spinny

Posztok: 39
Velünk: 3275 napja

Válasz erre: @susu #141352 

Tök jó ez a rajz.

Viszont a gyári hűtősapkát lehet lecserélném egy újra. Mondjuk hallottam olyat is, hogy az aftermarket hűtőhöz kapott volt szar.

2020-05-19 11:53:12
susu

susu

Válasz erre: @csabihal #141350 

Nem írtam le eddig, max. annyit, hogy Skidnation reroute smile

Azt hiszem rajzolni egyszerűbb lesz: 

A "GATES" cső a Skidnation-től is beszerezhető gumicső (22436), ezenkívűl minden más cső új, gyári gumicső (egy pici cső a régi termosztátnyak és vízpumpa bemenet között lemaradt a rendelésből, vagy elszórtam, oda vágtam szilikoncsövet).
- termosztát: Stant Superstat 90 fokos, szintén új
- vízpumpa: Aisin, szintén új.
- bilincsek: NormaClamp Torro WF, kivéve a pillangószelep és a régi termosztátnyak között, mert ott régi gyári van.
- hűtősapka 1.1 baros, régi
- a vízhőfok jeladó a "Skidnation közdarabban" van, gyári.

2020-05-19 10:03:27
csabihal

csabihal

eljött az idő, kérdezek inkább:

miből áll a hűtés-rendszered? mi, hol, hogyan, milyen cső, milyen termosztát, stb

ha visszalapozva megvan részletesen leírva akkor bocs, átsiklottam felette!

2020-05-18 20:10:29
susu

susu

Válasz erre: @csabihal #141335 

Úgy rendesen megemeltem, a hűtő teteje kb. a köldökömnél volt, felmelegedett 90 fokra, fűtés semmi, hűtő nem melegedett, majd gyorsan elkezdett fölmenni 100-ra, hűtő még mindig hideg, coolant reroute cső szintén, leállítottam, kicsit nyomokodtam kézzel a csövet, lejjebb engedtem, nyomokodtam, így sikerült 90 alá menni. Fűtés még mindig semmi. Megint beindítottam, de 95 foknál leállítottam. Így a hűtő forró, de biztosan nem 80 fokos. Fűtés semmi.

Amúgy ha 4 keréken van az autó, akkor fölmelegszik a hűtő is, 90 fokon megáll a hőmérséklet, de fűtés úgy sincs. 90 fokos a termosztátom.

Kezdem azt hinni, hogy nem megy a vízpumpa, pedig cseréltem azt is. Vagy tényleg ennyire szívás a reroute légtelenítése? Ha ezt tudom, inkább kihagyom, így is kb. 50-es a Japspeed hűtőm, elég volt bőven, csak gondoltam fullba nyomom már a megbízhatóságot.

Ja a hűtő kupakját ha nem teszem rá indítás után lassan elkezd emelkedni a szint és kifolyik.

Holnap este megpróbálom a B verziót, hogy leengedem és külön feltöltöm a fűtésradiátort.

Vízpumpa ellenőrzésre (teljes kibontás nélkül) tudtok valami  módszert?

2020-05-18 12:59:18
csabihal

csabihal

Válasz erre: @susu #141333 

szívesen! smile

nyúlvány tetején kígyózó csővel működött nekem a nózit fel! módszer + mellé hullámzó fordulat 1000-2000 közt

2020-05-18 11:55:10
susu

susu

Válasz erre: @csabihal #141323 

Köszi, ezt nem tudtam, hogy külön érdemes tölteni a fűtőradiátort. Már össze van rakva, és én is azt olvastam, hogy tényleg nagyon magasra kell emelni az elejét. Lehet leengedem és újra feltöltöm ezzel a módszerrel. Szerencsére van aknám, így nem kell csúszni mászni hozzá smile Meg ez már apróság a többi szereléshez képest :D

Nincs róla fotó, de a reroute cső teljesen le van fektetve a jobboldali nyúlvány tetejére, (lemezek széleire élvédő, csőre meg szőtt borítás).

2020-05-17 22:33:42
csabihal

csabihal

Válasz erre: @susu #141322 

coolant reroute: fűtőradiátort előre feltölt 

vagy ha már összeraktad a rendszert, akkor a kocsi orrát nagyon magasra, bár kérdés, hogyan vezetted el az odamenő ágat

hibatalálathoz gratula!

2020-05-17 22:10:42
susu

susu

INJ D (2.henger) jelkábele volt leszakadva. Valószínűleg, amikor a trafókat cseréltem, eltéptem. De azt nem tudom, hogy egy hónapja, amikor ellenőriztem az injektorokat, akkor mit szívtam (túl sok benzingőzt...), hogy ennyire benéztem.

Aztán hagytam, hadd melegedjen, egyik vízcsőről lemaradtak a bilincsek, az eresztett. Viszont a fűtés semmit meleget nem fújt, úgy tűnik még nagyon levegős. Coolant reroute-ot ti hogyan légtelenítitek?

Történet:

INJ D (3.henger) jelkábele volt leszakadva. Valószínűleg, amikor a trafókat cseréltem, eltéptem. De azt nem tudom, hogy egy hónapja, amikor ellenőriztem az injektorokat, akkor mit szívtam (túl sok benzingőzt...), hogy ennyire benéztem.

Aztán hagytam, hadd melegedjen, egyik vízcsőről lemaradtak a bilincsek, az eresztett. Viszont a fűtés semmit meleget nem fújt, úgy tűnik még nagyon levegős. Coolant reroute-ot ti hogyan légtelenítitek?

2020-05-17 13:46:48
susu

susu

Végre találtam nyomot! 2-es injektor nem spriccel, nem kattan. (MS3-ban: INJ D, mert ott gyújtási sorrendben vannak, A-B-C-D: 1-3-4-2). Vezeték probléma lesz, mert 1-2 injektort megcserélve ugyanúgy a 2-es nem spriccel. Hogy múltkor miért spriccelt, vagy mit néztem be, nem tudom.

Ez az 1-es, ami spriccel. Látható a speciális szóráskép-elemző sablon, UK-ból jött ez is.

2020-05-17 0:40:52
GPali

GPali

Posztok: 403
Velünk: 1272 napja

Válasz erre: @susu #141304 

A D.) pontot kizárnám. Az E.) pont tuti, de nem most! Az F.) pont talán.

Megyek inasnak és segítek amiben tudok!