Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Slip Angel / 10AE    |   << vissza

Slip Angel / 10AE

2020-05-16 23:14:56
susu

susu

Posztok: 402
Velünk: 827 napja

Válasz erre: @spinny #141305 

Hengerenként is látható, de lehet holnap ezt is végigellenőrzöm mégegyszer. (Tunerstudio "test mode"-all ellenőriztem, kiszedett injektorokkal néztem, hogy spriccel-e. Szikrát ugyanígy. De ez egy hónapja volt, inkább ellenőrzöm mégegyszer, és sokkal szkeptikusabban).

Azért is a B) gyanús, mert van egy felvételem a legeslegelső sikeres indításról, ahol fordítva voltak a gyújtótrafók bekötve (és a csatlakozók megcserélésével sikerült beindítani), amin egyenletesnek tűnik az alapjárat. Ezután forrasztottam át ECU oldalon a két trafó jelét, majd jött a 3 hengerezős pöfögés.

2020-05-16 22:55:49

spinny

Posztok: 39
Velünk: 3275 napja

Válasz erre: @susu #141304 

Szerintem az A kizárható, attól még mennie kéne a 2-es hengernek. Én a B-t tartanám legvalószínűbbnek. A van szikra, van benzin az úgy általánosságban, vagy hengerenként is látható?

2020-05-16 22:34:10
susu

susu

Összeraktuk tegnap este, de ugyanúgy 3 hengerezik., 2. henger leömlője hideg.

Tunerstudio "test mode"-al letesztelve van szikra, van benzin. Vezérlés a helyén, kompresszió (hidegen mérve, ld. előző postok) van. "Engine logger" szerint az MS3 kiadja az injektor és gyújtás jeleket, jó sorrendben. Trigger log (composite log) rendben van, nincs sync loss. 1-2-es injektorokat megcseréltem, ugyanez. Trafókat is kicseréltem, szintén. Alapjárat AFR 15-16 (tekintve, hogy nem megy az egyik henger, ez normálisnak tűnik - ego correction be van kapcsolva, 100%-on van, ha jól láttam).

A.) Mégis mechanikai hiba van, ez a 2.2 baros hideg kompresszióeltérés túl sok, rossz a blokk.

B.) Nem tudok rendesen forrasztani, és megint valamit félrekötöttem (holnapra a kábelköteget tervezem végigmérni)

C.) A 36-2-es trigger wheel okozza.

D.) Bontsam el az egészet, és vegyek egy Ladát, mert abban nincs ennyi elektronika. Veztengely, ITB meg ahhoz is van.

E.) Mindmeghalunk

F.) ?

2020-05-15 8:06:44
susu

susu

Gyári előírás:

300 RPM-et nem tud az önindítóm, 200-at sem (bár gyertyákkal és zárt pillangószeleppel, kinyitva lehet pörög annyit). Viszont az durva, hogy 2 bar eltérést megenged. Mindenesetre hétévégén összerakom, beindítom, felmelegítem, kompressziót mérek, és majd csak utána sírok, ha van min.

Viszont érdekesség, a baloldali értékek a "BP", jobb oldali a "BP with TC", vagyis az MSM, aminél magasabb a "standard" érték? Elvileg a dugattyú kompressziója alacsonyabb, de valószínűleg a veztengelye hamarabb zár (kisebb összenyitás, turbós lévén), így nagyobb nyomást tud benntartani (VVT alapból full retard, tehát lehető legkésőbb zár - legkisebb összenyitás).

Forrás: http://www.mellens.n___e_technical_data.pdf

Történet:

Gyári előírás:

300 RPM-et nem tud az önindítóm, 200-at sem (bár azt gyertyákkal és zárt pillangószeleppel, kinyitva lehet pörög annyit). Viszont az durva, hogy 2 bar eltérést megenged. Mindenesetre hétévégén összerakom, beindítom, felmelegítem, kompressziót mérek, és majd csak utána sírok, ha van min.

Viszont érdekesség, a baloldali értékek a "BP", jobb oldali a "BP with TC", vagyis az MSM, aminél magasabb a "standard" érték? Elvileg a dugattyú kompressziója alacsonyabb, de valószínűleg a veztengelye hamarabb zár (kisebb összenyitás, turbós lévén), így nagyobb nyomást tud benntartani (VVT alapból full retard, tehát lehető legkésőbb zár - legkisebb összenyitás).

Forrás: http://www.mellens.net/mazda/Mazda-Miata-2005/engine_technical_data.pdf

2020-05-14 20:37:53
susu

susu

Hideg, száraz kompresszió eredmények

2020-05-14 17:32:36
susu

susu

"Slip Angel"

Illetve tegnap este erre volt csak idő, hogy felhelyezzem a hengerfejet:

Ma pedig, Ordune jóvoltából érkezett pár gyári finomság:

Igen, beteg vagyok, de jólesik ránézni a gyári cuccok címkéjére. Tudom, hogy ezeket a darabokat a mérnökök azért fejlesztették, hogy nekem jó legyen. Mindegyik kis darab hozzájárul, hogy az alkatrészek egy egységként működjenek, és nyújtsák azt az élményt, amit beleterveztek. Ezt a gondolatot fejtette ki Szász Marci is (https://youtu.be/uj8F4GJGf8w?t=1817).

Történet:

"Slip Angel"

Illetve tegnap este erre volt csak idő, hogy felhelyezzem a hengerfejet:

Ma pedig, Ordune jóvoltából érkezett pár gyári finomság:

Igen, beteg vagyok, de jólesik ránézni a gyári cuccok címkéjére. Tudom, hogy ezeket a darabokat a mérnökök azért fejlesztették, hogy nekem jó legyen. Mindegyik kis darab hozzájárul, hogy az alkatrészek egy egységként működjenek, és nyújtsák azt az élményt, amit beleterveztek. Ezt a gondolatot fejtette ki Szász Marci is (https://youtu.be/uj8F4GJGf8w?t=1817).

2020-05-13 18:25:39
susu

susu

Szóval hogy mit is csináltak a hengerfejjel? Valami ilyesmit: https://www.youtube.com/watch?v=MWctCxpY3_E

Meg kapott új szelepeket, szimeringeket, becsiszolva, behézagolva.

2020-05-07 17:15:20
susu

susu

Na, jövőhétre készen lesz a hengerfej, 16 új szelepet kap. Most még marad minden gyári egyelőre a szelepházban, egyrészt mert lehet lesz valami más elborult projektem is (aztán akkor a költségvetés így adja ki), másrészt még képtelen voltam döntést hozni a vezérműtengelyekről :D (és az határozza meg, hogy mennyire kell megtámogatni). (Ha kisebb alapkörös lesz a veztengely, akkor a hézagot teljesen másképp kell belőni, szóval ez nem tud ennyire fokozatos lenni, a gyári tengely nem lenne jó az új szelepművekhez)

Amúgy ők sem tudták megmondani, hogy ezt mi okozhatta pontosan, valószínűleg korábban nem volt megfelelő a szelephézag (és emiatt nem ült bele a szelepfészekbe, így nem tudott kihűlni).

2020-04-19 15:50:28
basti

basti

Posztok: 360
Velünk: 1736 napja

Válasz erre: @susu #140941 

Most nem talalom, de valaki kuldott USA-bol az MSM-el kapcsolatban (ugye az alacsonyabb kompresszioju mint az NBFL VVT motorok)  a gyari szerelesi konyv szerint a bejaratasi ciklus utan a vadiuj motornak 175-185psi koze kene esni hengerenkent. Kb ezt varjak el a tokeletesen felujitott motoroktol is.

A 9.5-es kompresszio (MSM eseten, amugy kb 138psi) ugy ervenyes, hogy az a minimum amit 100e km ciklus utan is tudnia kell meg az egeszseges motornak.

Tovabbi mese es valos meresek

https://forum.miata.net/vb/showthread.php?t=659765

2020-04-19 11:11:17
susu

susu

Válasz erre: @gzugzu #140944 

Nem volt, de az lesz a sorsa. Viszont, ha ott már úgyis szétszedik, akkor már összerakhatják a végleges terveim szerint (shim-under-bucket, double spring, illetve új, kisebb alapkörös veztengelyek). Most amúgy sem tudom nagyon használni az autót, akkor már elkezdem a következő szintet. A gyári VVT motor + RB leömlő + MS3x lett volna a "Stage 1" (stock++ powaa), amivel az idei szezon nagyrészét lenyomom, utána a "Stage 2" (big powaa) (veztengelyek, erősített szelepmű, strapabíróbb olajpumpa, jobb damper), aztán "Stage 3" (screaming powaa... smile )

2020-04-18 20:15:52
gzugzu

gzugzu

Posztok: 861
Velünk: 3108 napja

Válasz erre: @susu #140943 

Gépműhelyben volt a HF? Sikolas miatt úgyis érdemes. Ott be szokták csiszolni a szelepeket is, beállítják a szelephezagokat, megnézik a szelepvezetőket, nyomáspróba stb. Nem olcsó egy ilyen kör, de én minden hf leszedesnel megcsinaltatnam.

Történet:

Gépműhelyben volt a HF? Sikolas miatt úgyis érdemes. Ott be szokták csiszolni a szelepeket is, beállítják a szelehezagokat, megnézik a szelepvezetőket, nyomáspróba stb. Nem olcsó egy ilyen kör, de én nem hagynám ki.

Gépműhelyben volt a HF? Sikolas miatt úgyis érdemes. Ott be szokták csiszolni a szelepeket is, beállítják a szelehezagokat, megnézik a szelepvezetőket, nyomáspróba stb. Nem olcsó egy ilyen kör, de én minden hf leszedesnel megcsinaltatnam.

2020-04-18 20:06:02
susu

susu

Válasz erre: @csabihal #140942 

Lehet nem írtam, de néztem, és határértéken belül.

2020-04-18 19:49:33
csabihal

csabihal

Posztok: 1824
Velünk: 2436 napja

Válasz erre: @susu #140941 

Szia!

bocs, ha már írtad (visszafelé nem találtam), szelephézagod nézted?

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2020-04-18 19:09:46
susu

susu

A másik hengerfejjel mindegyik 6 bar csúcsnyomást ad. Ugyan hidegen mértem, de Hunya threadjében is olvasható, hogy 10 barnak kellene lennie egy egészséges motorban a kompressziónak.

Szívóoldali szelepek nem zárnak, kézzel átforgatva hallom, és a hengerfejbe belenyúlva érzem is, hogy szelel a sűrítési ütemben.

Most még van egy olyan opcióm, hogy a régi NB fejet teszem rá. Az NBFL blokkról még nem derült ki, hogy rossz...

(elvileg van garancia a motorokra, felvettem a kapcsolatot az eladóval, bár túl sok reményt nem fűzök hozzá)

2020-04-18 8:52:44
susu

susu

Egy lefejezve, másik fölakasztva...

Szóval előkészítettem az új fejet (ennyire nem akartam szétszedni, de az első termosztátnyakból sehogy nem jött ki egy tőcsavar, így az egész nyakat cseréltem, amihez viszont le kellett szedni a vezérműkerekeket.

Illetve az alsó képen látszik, hogy hiányzik pár tőcsavar a leömlőtől, még azokkal szórakoztam.