Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Slip Angel / 10AE    |   << vissza

Slip Angel / 10AE

2020-02-19 22:07:31
basti

basti

Posztok: 360
Velünk: 1736 napja

Susu, elvezettel olvasom a gepeszkedesedet. A nemet "javitasokrol" nekem mindig ez jut eszembe. Par havonta megnezem ha eppen konnyesre kivanom rohogni magamat smile

https://totalcar.hu/___yolas_magasiskolaja/

2020-02-19 21:30:51

bayay

Posztok: 55
Velünk: 1733 napja

Felmerült bennem egy kérdés, de nem értek hozzá, szóval mit gondoltok arról, hogy ha a rozsdás szakasz helyére egy gyarinál erősebb lemez kerül, akkor az nem fog annyi erőhatást elnyelni (deformáció) mint az a szakasz eddig, így a megmaradt gyári szilárdságú rész többlet terhelést kap. Nem félő, hogy valami előbb utóbb engedni fog, vagy bírja? 

2020-02-19 21:23:48
Matt

Matt

Posztok: 2726
Velünk: 4682 napja

Nekem az Elise üléskonzolokhoz a 6-os laposvasakat itt hajlították jó pár éve.

http://tabalemezkft.hu/elhajlitas.html

Történet:

Nekem az Elise üléskonzolokhoz a 6-os laposvasakat itt hajlították jó pár éve.

http://tabalemezkft.hu/elhajlitas.html 

2020-02-19 21:07:06
Plazmavago

Plazmavago

Posztok: 127
Velünk: 463 napja

Válasz erre: @susu #140170 

Más fémipari cégeket nem kérdeztél, akik élhajlítással foglalkoznak? Nem ismerem őket, és bár az említett HPfém a honlapja alapján a kedvenc kategóriámba tartozik, a tipik régi műhely régi szakikkal, lehet érdemes lenne futni vele még egy kört, ha tényleg tartósat szeretnél. Végtére is, szerintem csak egy kellően erős hidraulikus hajlítógép kell hozzá, a 3mm nem tűnik vállalhatatlanul soknak.  Biztosan lenne rá ember/cég, aki lehajlítja, a kérdés persze, hogy mennyire horror áron.

Én egy győri céget ismerek, akik kimondottan ilyen munkákkal foglalkoznak, de az áraikról semmit sem tudok (http://ferenczifemipar.hu/cnc-elhajlitas).

Történet:

Válasz erre: @susu #140170 

Más fémipari cégeket nem kérdeztél, akik élhajlítással foglalkoznak? Nem ismerem őket, és bár az említett HPfém a honlapja alapján a kedvenc kategóriámba tartozik, a tipik régi műhely régi szakikkal, lehet érdemes lenne futni vele még egy kört, ha tényleg tartósat szeretnél. Végtére is, szerintem csak egy kellően erős hidraulikus hajlítógép kell hozzá, a 3mm nem tűnik vállalhatatlanul soknak.  Biztosan lenne rá ember/cég, aki lehajlítja, a kérdés persze, hogy mennyire horror áron.

2020-02-19 18:43:19

bayay

Posztok: 55
Velünk: 1733 napja

Nem tudom segít-e, de innen van készen:

https://www.themx5re___repairs-panels/&nbsp;

2020-02-19 14:12:48
susu

susu

Posztok: 402
Velünk: 827 napja

Válasz erre: @susu #140082 

HPfém-nél nem tudják lehajtani a javítóelemet sajnos. Életbe lép a B-terv, vaskerből hidegen hajlított 80x80x3-as U-profil. Ahhoz kell majd még toldani sajnos, illetve ebből meg kell venni a 6 métert. Ha nem tudnak beszerezni, akkor C-terv, hogy 2mm-es lemezből meghajtom én, de akkor abba tervezek valami plusz merevítést.

2020-02-13 12:29:37
susu

susu

Válasz erre: @susu #139756 

Végülis nem én fogom hajlítani 3mm-es lemezből a nyúlvány javítóelemét, mert ahhoz komolyabb eszközök kellenek. Úgy néz ki, hogy hpfem.hu-nál meg tudják hajlítani nekem. Viszont ehhez pontosan le kell mérnem a nyúlvány alsó méreteit, lehetőleg olyan helyen, ahol a rozsda még nem torzította el.

2020-01-25 23:01:24
susu

susu

Első nyúlványok... elsőre nem néztek ki nagyon durván, azt gondoltam elég lesz egy-két folt. Viszont egy kis kalapácsütésre kimutatta a foga fehérjét barnáját/feketéjét. Ez is a "szokásos" dupla-lemez szindróma (ld. Susu off autót bütyköl topik).

Valaki osztrák vagy német "szakember" már "javította", a lyukakat befedte kb. 0.6 mm lemezzel, aztán az egészet lekente valami alvázvédővel. Kb. ahol dupla a lemez (U-alakban, két oldalt és alul), ott teljesen gatya, a tetején viszont rozsdamentes. Az alsó, U-alakú részeket újra fogom hajtani 3 mm hidegen hengerelt lemezből. Az nagyon merev, stabil lesz tőle a nyúlvány, viszont én meg szívni fogok, mire meghajlítom. Sajnos az első bölcsőt is le kell kapni, mert egyrészt nem férek hozzá rendesen, másrészt afölött is lehet gond.

Egyszer szeretném megcsinálni, Brunox Epoxy alapozót fog kapni az egész kívül-belül (svájci cucc, az ára is, de oldtimerekre is ezt fújják, szeretik), utána lehet színre fújom, aztán vagy Dinitrol üregvédő/alvázvédő, vagy Mike Sanders zsír belülre (de még nem tudom, hogy akarok-e főzőcskézni vele, meg ha esetleg egy-egy nyári pályanapon meleg lesz a motortérben, akkor nem szeretném összezsírozni a pályát).

Képek, nyugalom megzavarása, blabla.

Másik oldal, szakszerűen javítva. Annyira siettek vele, hogy a rátapadt huzalt sem szedték le. Igénytelenség felsőfokon:

Elkezdtem gondolkodni, ha úgyis le kell venni a bölcsőt... akkor a lengőkarokat is elküldhetném homokszóratni/porfestetni... meg lehetne akár PU szilentezni is... De most nem növelhetem tovább a teendőket, különben sosem lesz kész. 

2020-01-21 10:35:00
GPali

GPali

Posztok: 403
Velünk: 1272 napja

Remek móka volt. Alig várom, hogy a helyére tegyük a vvt-t! Gondolom te még jobban 

Történet:

Remek móka volt. Alig várom, hogy a helyére tegyük a vvt-t! Gondolom te még jobban 

2020-01-20 22:08:11
susu

susu

Tegnap Pali segítségével kijött a motor! Kellett logisztikázni, mert az aknát vissza kellett fedni, hogy a zsiráf ne essen bele, aztán kiderült, hogy az autót fel kell bakolni, mert nem fér be a lengőkarok alá a zsiráf lába. Aztán a PPF-ből nem akasztottuk ki a váltót (csavarok már kint voltak).

Az önindító csavarjait se föntről, se lentről nem értük el amíg bent volt a motor és a kuplung csövét is az tartotta. Így elkezdtük kiemelni, és amikor már elértük, akkor szedtük le. Csak később derült ki számunkra, hogy az önindítót is azok a csavarok tartották :D

Motortartó bakokat elfelejtettük az aknából lelazítani:

Ezzel a kiegyensúlyozóval nagyon könnyű dolgunk volt, nagyon finoman tudtuk dönteni a motort. Két ember kellett hozzá, egyikünk a darut kezelte, másik a motort fogta és koordinált.

Meglepően gyorsan kiemeltük, nem kellett senkinek se ráállni a váltóra, meg ilyenek :D Ja, és úgy tűnik semmit nem téptünk el!

Love engine is in the air!

(látjátok azt a két kiálló benzincsövet a szívósor alatt? A kettő a lényeg, nemsokára leírom miért)

Nincs motor:

Péntek késő este kezdtem neki, rengeteget fotóztam, cetliztem, és kiszedtem a szívórészt, ablakmosót, stb.

Szombaton szedtem ki a hűtőt, hűtőcsöveket, kábelköteget, motorháztetőt, váltóoldali ppf csavarokat, váltó elektromos csatlakozásokat, leömlőt (ezt elvileg nem kellett volna, de lambdaszonda kiszedőm nem volt, és meglepően könnyen jöttek a csavarok).

Vasárnap meg a maradékot, olaj, váltóolaj, ppf difi oldalról, kuplung munkahenger, önindító kábelek, motortartó bak. Ja meg a motor smile

1.8 NB-NBFL benzin mizéria: este még megnéztem a VVT motort, feltűnt, hogy csak egy benzincső van rajta. Kiderült, hogy "returnless" rendszere van az NBFL-nek, míg az NB-nek "return-style". Utóbbiban folyamatosan kering a benzin, a benzinnyomás szabályzó valamennyit mindig visszaenged a tankba. (USA-ban már NB-n is returnless van, de EU + Japánban nem). A returnless rendszerhez a nyomásszabályzó elvileg a tankban van, tehát az én autómnak mindenképpek return-style kell, emiatt a régi NB motorról majd át kell tennem a hidat.

Majd még egy rozsdás poszttal jelentkezem.

Történet:

Tegnap Pali segítségével kijött a motor! Kellett logisztikázni, mert az aknát vissza kellett fedni, hogy a zsiráf ne essen bele, aztán kiderült, hogy az autót fel kell bakolni, mert nem fér be a lengőkarok alá a zsiráf lába. Aztán a PPF-ből nem akasztottuk ki a váltót (csavarok már kint voltak).

Az önindító csavarjait se föntről, se lentről nem értük el amíg bent volt a motor és a kuplung csövét is az tartotta. Így elkezdtük kiemelni, és amikor már elértük, akkor szedtük le. Csak később derült ki számunkra, hogy az önindítót is azok a csavarok tartották :D

Motortartó bakokat elfelejtettük az aknából lelazítani:

Ezzel a kiegyensúlyozóval nagyon könnyű dolgunk volt, nagyon finoman tudtuk dönteni a motort. Két ember kellett hozzá, egyikünk a darut kezelte, másik a motort fogta és koordinált.

Meglepően gyorsan kiemeltük, nem kellett senkinek se ráállni a váltóra, meg ilyenek :D Ja, és úgy tűnik semmit nem téptünk el!

Love engine is in the air!

(látjátok azt a két kiálló benzincsövet a szívósor alatt? A kettő a lényeg, nemsokára leírom miért)

Nincs motor:

Péntek késő este kezdtem neki, rengeteget fotóztam, cetliztem, és kiszedtem a szívórészt, ablakmosót, stb.

Szombaton szedtem ki a hűtőt, hűtőcsöveket, kábelköteget, motorháztetőt, váltóoldali ppf csavarokat, váltó elektromos csatlakozásokat, leömlőt (ezt elvileg nem kellett volna, de lambdaszonda kiszedőm nem volt, és meglepően könnyen jöttek a csavarok).

Vasárnap meg a maradékot, olaj, váltóolaj, ppf difi oldalról, kuplung munkahenger, önindító kábelek, motortartó bak. Ja meg a motor :)

1.8 NB-NBFL benzin mizéria: este még megnéztem a VVT motort, feltűnt, hogy csak egy benzincső van rajta. Kiderült, hogy "returnless" rendszere van az NBFL-nek, míg az NB-nek "return-style". Utóbbiban folyamatosan kering a benzin, a benzinnyomás szabályzó valamennyit mindig visszaenged a tankba. (USA-ban már NB-n is returnless van, de EU + Japánban nem). A returnless rendszerhez a nyomásszabályzó elvileg a tankban van, tehát az én autómnak mindenképpek return-style kell, emiatt a régi NB motorról majd át kell tennem a hidat.

Majd még egy rozsdás poszttal jelentkezem.

2020-01-20 19:43:42

Veres

Posztok: 14
Velünk: 642 napja

Sziasztok!

Európában elég húzósak a gyári árak, ezért dőlünk be az IL féle kínai sz@rnak. Én most ilyen témában az 5X Racingtől hoztam cuccot az USA-ból. Nem mondom, hogy ingyen adják, de a 96 dolláros ár a teljes gyári felújító szettre a bronz persellyel szerintem korrekt. Plusz ők árulnak a malacfarkat is kiváltó kuplung hidraulika csövet.

2020-01-19 1:18:37
susu

susu

Tényleg gyárit vegyetek a váltó gumiharangból. Bedőltem az IL motorsportos kamunak, hogy "reinforced", meg "improved".

The shift boot is an improved version of the OEM part. The rubber is thicker and of high quality for longevity!

Egy lófüttyöt, 1 év 3 hónap (longevity :D) után rosszabbul néz ki, mint a gyári, amit kivettem belőle! Szinte teljesen körbe van szakadva:

Másik oldala:

Igaz, a gyári kétszer annyiba kerül, de ha az kitart 3 évig, máris jobban megéri.

A fenti nagy gumi viszont hibátlan (eddig).

2020-01-18 20:55:21
susu

susu

Válasz erre: @mester #139678 

Inkább elszánt... :D Amúgy pörögni kell, és akkor nem fázik az ember, meg azért van jó pár izmozós csavar, azoktól ki lehet melegedni smile  

Igen, ez a garázs inkább csak egy beálló, ami körbe van tekerve teherautóponyvával.

4-2-1-hez: szívótuningot ilyen 2-3 lóerőkből kell összerakni smile  

2020-01-18 15:49:44

mester

Posztok: 614
Velünk: 3905 napja

A régi na tulaj már vett 4.2.1 leömlőt,ami tunning, és kettővel többet megy tőle a verda...

Történet:

A régi na tulaj már vett 4.2.1 leömlőt,ami tunning, és kettővel többet megy tőle a verda...????

A régi na tulaj már vett 4.2.1 leömlőt,ami tunning, és kettővel többet megy tőle a verda...????

2020-01-18 14:33:34
csabihal

csabihal

Posztok: 1824
Velünk: 2436 napja

Válasz erre: @susu #139677 

így igaz! és ezt szokták, pont ezért elkunyizni NA tulajok! wink   (miután a sajátjuk elrepedt)

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)