Sziasztok,

Szeretném itt is felobni az ülés alacsonyító konzol témát az MX-5 NC gyári üléseihez és a közelgő Hungaroring találkozón megmutatni az érdeklődőknek, esetleg át is adni párat, ha úgy alakulna.

A konzolokat a magasságom miatt (190 cm) magamnak terveztem hobbiból és több lépésben finomítottam, de úgy gondolom más is érdekelt lehet.

Alapinfók

- A konzolok egy NC-hez lettek igazítva, NCFL-be is valószínűleg be lehet szerelni, de az ülésnél lehet eltérés. Igény esetén egy donorra lenne szükségem

- A konzolok a gyári üléssel a fizikailag lehetséges legalacsonyabb pontig vannak ültetve

- Az ültetés mértékét az üléskonzol fém talpához viszonyítottam, így kb. 50 mm-ről van szó

- Az ülés légzsák csatlakozója elfér minden esetben

- A gyári konzol beépítéséhez szükség van a gyári csúszósínen levő talplemezek ponthegesztéseinek lefúrására

- A gyári konzolról igényesen lefúrt talplemezek visszacsavarozhatóak későbbi visszaállás esetén

- A gyári konzol módosítását, ill. teljes szerelést is vállalok

- Üléspárhoz is igényelhető

- Az ültetés miatt az ülés oldalán lévő műanyag díszelem sajnos nem fér el

- Nincsenek lefestve a konzolok

- ND-t is szívesen megnézném ott mennyit lehet ültetni a gyári ülést, ha van rá érdeklődés

3 alapváltozatot terveztem:

Mod1

- 53 mm-el alacsonyabb, mint a gyári megoldás, 25 mm állíthatósággal előre irányban

- A lehető legalacsonyabb érzetű és legegyszerűbb változat, az ülésszög viszont ilyen alacsonyan már nem túl kényelmes

- Van lehetőség a gyári sín rászerelésére is

Mod2

- A Mod1 változat kényelmesebb módosítása, de emiatt kicsit komplikáltabb

- Állítókonzol nélküli használatra készült, de rá lehet tenni a gyári, módosított konzolokat is

- Ez utóbbi esetben az ültetés csak ~25 mm.

Mod3

- 53 mm-el ültet mélyebbre a módosított gyári állítókonzol beépítése esetén

- Az ülésszög kényelmi okok miatt meredekebb a gyárinál

- A meredek állítás miatt előretoláskor agresszíven emeli az ülőmagasságot

- A gyári konzol beépítéséhez szükség van a gyári láblemezek ponthegesztéseinek lefúrásához

- Állítókonzol nélkül egyedi alátétezéssel is használható, de ezt a barkácsolókra bízom (DIY)

Képek/ábrák itt találhatóak

Árak

Mod1 - 25000 Ft

Mod2 - 35000 Ft

Mod3 - 35000 Ft

Opcionális, de ajánlott:

Gyári konzol módosítása ülésenként beszereléssel +10000 Ft

Konzol beszerelés ülésenként +3000 Ft (gyári állítható konzol helyett)

Ülés pár esetén

Mod1a - 40000 Ft

Mod2a - 50000 Ft

Mod3a - 50000 Ft

Fontos! A konzolokat hobbiból terveztem, gyártottam, és használom közel 1 éve, a szilárdságtani számításaimat nem hitelesítettem, bármilyen baleset esetén semmilyen felelősséget nem vállalok.