Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Phoenix Reborn    |   << vissza

Phoenix Reborn

2020-03-25 9:05:05
GPali

GPali

Posztok: 358
Velünk: 1089 napja

Válasz erre: @Cleinor #140633 

Ez valóban egy főnix.

A porrá rohadt autó "hamvaiból" születik újjá :D

De amikor kész lesz akkor gyönyörű, fennséges főnixmadárként szelheti majd az utakat.

2020-03-23 22:38:44
Cleinor

Cleinor

Posztok: 38
Velünk: 321 napja

Válasz erre: @N0rb1 #140634 

Dede, így ahogy mondod, vácrátóti wellness központban ápolják a kicsikét, és pont a te ajánlásodra vittem oda smile Köszönöm!

aláírás Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem.
2020-03-23 22:18:52

N0rb1

Posztok: 49
Velünk: 978 napja

Válasz erre: @Cleinor #140633 

Ő nem a vácrátóti mester? Én is nála csináltattam néhány éve az enyémet. Nem olcsó, de tényleg jó kezekben van. Kitartást smile  

2020-03-23 22:13:59
Cleinor

Cleinor

Üdv Miatársak.

Kaptam helyzetjelentést a gép baloldaláról. Mondott egy számot, én ekkor leültem valahová, majd küldött képeket ezek alapján sokkal könnyebb elfogadni a matematikát.

Így néz ki az impulzus vásárolt nem rozsdamentes, de kívülről egész elfogadhatóan kinéző gép belülről, némi kapargatás után:

Összes kép itt

De ahogy a topik címe is mutatja: Feltámasszuk smile Jó kezekben van.

Valamint a lakatosmesterrel is jót teszek hogy egy kocsival tud foglalkozni hetekig így korona idején, nem pedig egy sarki pék ahová 80 ember megfordul egy óra alatt. wink

Történet:

Üdv Miatársak.

Kaptam helyzet jelentést a gép baloldaláról. Mondott egy számot, én ekkor leültem valahová, majd küldött képeket ezek alapján sokkal könnyebb elfogadni a matematikát.

Így néz ki az impulzus vásárolt nem rozsdamentes, de kívülről egész elfogadhatóan kinéző gép belülről, némi kapargatás után:

Összes kép itt

De ahogy a topik címe is mutatja: Feltámasszuk :) Jó kezekben van.

Valamint a lakatosmesterrel is jót teszek hogy egy kocsival tud foglalkozni hetekig így korona idején, nem pedig egy sarki pék ahová 80 ember megfordul egy óra alatt. ;)

2020-03-15 19:36:18
Cleinor

Cleinor

Lakatostól visszakaptam hétvégére a kocsit hogy el tudjam vinni pályázni, ami sajnos meghiúsult a vírus miatt, de legalább fel tudtam rá rakni a felnit. Jól áll neki smile

Jobb oldala a kocsinak kész, akit érdekel az megtudja nézni a lakatolás képeit itt: Összes kép  de azért egy kis ízelítő:

Ez a hátulja volt, illetve inkább ami maradt belőle. Még a padló lemez is ki volt rohadva hátul. De semmi sem menthetetlen smile

Jöhet a bal oldala. Meg az eleje. Meg a hátulja, de azt megcsinálom majd én smile

2020-03-03 11:55:23

Nyiri

Posztok: 629
Velünk: 1201 napja

susu, 2020-03-03 11:29:59

Válasz erre: @Cleinor #140300 

MS-t többen nem szeretik, mert alapvetően egy elavult hardver, ami tákolgatva van, hogy jó legyen. Pl. ha jól tudom MS3-ban még a régi crank position decoder áramkör van. Miataturbon többen ekézik emiatt az MSextra-s arcokat. MS-nek kicsik a táblái, nem autóipari csatlakozók vannak rajta, hanem kb. "nyomtató port"), nem vízálló a doboza, stb. (viszont pont ezek miatt DIY, nem kell hozzá spéci krimpelő fogó, stb.). Tunerstudio sem egy mai gyerek, régi, esetlen UI, perceket lehet benne keresgélni.

MS-t többen szeretik, mert Miata körökben bevált, működik, megbízható, rengetegen használják, sok a tapasztalat, leírás, viszont sok a rossz/félrevezető információ is. Pl. van egy thread miataturbon-n, hogy MS3x-en kell-e flyback dióda a VVT és IAC szolenoidok elé. Számomra nem egyértelmű, de én fogok rátenni.

Van még ME221 ebben az ársávban, de arról vegyesek a vélemények, nem mindenkinek működik.

Így van ahogy leírtad. MS szar mert öreg, MS jó mert rengeteg infó van hozzá. MS szar mert régi a tunerstudio, MS jó mert amúgy jó a tunerstudii, ME221 jó mert friss, ME221 szar mert a support egy fasz. ME221 fasza mert már van ME442, ME221 szar mert mivel van ME442 így leszarják már a régi vásárlókat. Vegyél újat. Stb...

Neten kb vallás szinten megy mi a jó és mi nem. 

Aftermarket ecuk nem lesznek soha gyári minőségüek. Vagyis lehet venni hasonló minőséget, de az autó áráért. Kinek mi éri meg. Saját maga dönti el.

Nekem MS van nem mondom hogy a legjobb, de már kiismertem. ME221-t nem tudtam még megszokni, de szerencsére nem is kell.

Történet:

susu, 2020-03-03 11:29:59

MS-t többen nem szeretik, mert alapvetően egy elavult hardver, ami tákolgatva van, hogy jó legyen. Pl. ha jól tudom MS3-ban még a régi crank position decoder áramkör van. Miataturbon többen ekézik emiatt az MSextra-s arcokat. MS-nek kicsik a táblái, nem autóipari csatlakozók vannak rajta, hanem kb. "nyomtató port"), nem vízálló a doboza, stb. (viszont pont ezek miatt DIY, nem kell hozzá spéci krimpelő fogó, stb.). Tunerstudio sem egy mai gyerek, régi, esetlen UI, perceket lehet benne keresgélni.

MS-t többen szeretik, mert Miata körökben bevált, működik, megbízható, rengetegen használják, sok a tapasztalat, leírás, viszont sok a rossz/félrevezető információ is. Pl. van egy thread miataturbon-n, hogy MS3x-en kell-e flyback dióda a VVT és IAC szolenoidok elé. Számomra nem egyértelmű, de én fogok rátenni.

Van még ME221 ebben az ársávban, de arról vegyesek a vélemények, nem mindenkinek működik.

Így van ahogy leírtad. MS szar mert öreg, MS jó mert rengeteg infó van hozzá. MS szar mert régi a tunerstudio, MS jó mert amúgy jó a tunerstudii, ME221 jó mert friss, ME221 szar mert a support egy fasz. ME221 fasza mert már van ME442, ME221 szar mert mivel van ME442 így leszarják már a régi vásárlókat. Vegyél újat. Stb...

Aftermarket ecuk nem lesznek soha gyári minőségüek. Vagyis lehet venni hasonló minőséget, de az autó áráért. Kinek mi éri meg. Saját maga dönti el.

Nekem MS van nem mondom hogy a legjobb, de már kiismertem. ME221-t nem tudtam még megszokni, de szerencsére nem is kell.

2020-03-03 11:48:51

Nyiri

Posztok: 629
Velünk: 1201 napja
Cleinor, 2020-03-03 10:22:00

Válasz erre: @spinny #140298 

Maxxecut javasolt és a Hubdyno-t

Mivel azt árul smile

2020-03-03 11:29:59
susu

susu

Posztok: 296
Velünk: 644 napja

2020-03-03 10:22:00
Cleinor

Cleinor

Válasz erre: @spinny #140298 

Maxxecut javasolt és a Hubdyno-t

2020-03-03 9:56:07

spinny

Posztok: 11
Velünk: 3092 napja
Cleinor, 2019-11-12 20:18:41

Válasz erre: @rattila #139048 

Jugo-val sikerült beszélnem, ahogy azt vártam szépen meg is erősített és el is bizonytalanított egyszerre. Röviden: Jó az MS hisz mindenki azt rak bele, valamint jó a cobalt hisz mindenki azt rak bele, valamint jó a tein hisz mindenki azt rak bele.

És milyen igaza van (amúgy ezt a jelenséget hívják echo chamber-nek). Mondjuk a Tein tényleg jó lett, de nyilván nem tudom összehasonlítani mással csak a gyárival. Szóval javasolt egy másik ECU-t hasonló ársávban. Úgyhogy megyek megcsinálom a mérést és beszélgetek velük hogy mennyi-hogyan-milyen.

Lehet amúgy tudni, hogy milyen ECU-t javasolt? Én turbóban gondolkodom, bár előtte rám is vár egy teljes lakatolás, motor-futómű felújítás.

Történet:

Cleinor, 2019-11-12 20:18:41

Válasz erre: @rattila #139048 

Jugo-val sikerült beszélnem, ahogy azt vártam szépen meg is erősített és el is bizonytalanított egyszerre. Röviden: Jó az MS hisz mindenki azt rak bele, valamint jó a cobalt hisz mindenki azt rak bele, valamint jó a tein hisz mindenki azt rak bele.

És milyen igaza van (amúgy ezt a jelenséget hívják echo chamber-nek). Mondjuk a Tein tényleg jó lett, de nyilván nem tudom összehasonlítani mással csak a gyárival. Szóval javasolt egy másik ECU-t hasonló ársávban. Úgyhogy megyek megcsinálom a mérést és beszélgetek velük hogy mennyi-hogyan-milyen.

Sokat olvasom itt a fórumban Jugo nevét, ő kicsoda? (sajnos eddig nem sikerült rájönnöm) Lehet amúgy tudni, hogy milyen ECU-t javasolt? Én turbóban gondolkodom, bár előtte rám is vár egy teljes lakatolás, motor-futómű felújítás.