Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Csak dumálok, csak beszélek...    »    Miata.hu fórum fejlesztési tanácskozás    |   << vissza

Miata.hu fórum fejlesztési tanácskozás

2020-01-17 1:15:31
Ordune

Ordune

Posztok: 7074
Velünk: 4099 napja

Válasz erre: @krajlaci #139642 

Szerintem rendben volt. smile

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
ND 2.0 2016 RevoTop / NA 1.6 1992

2020-01-16 22:58:21

krajlaci

Posztok: 52
Velünk: 1203 napja

Válasz erre: @padregas #139599 

Szép! Természetesen első sorban pont egy bikini tető hiánya gátol meg benne :D
Sajnos tavalyi évben az mx-ezésem az újítgatáson kívül kb egy szlovén túra + nagytalálkozóból tartott.
Lassan lejár mx-em türelmi ideje (Svájcban élek) és hosszabbítást vagy exportot intézni érdekes lesz, de megküzdöm.
Bár útvonalak és a táj meseszép:  rengeteg tó, hegyek, hágók, gleccser... azért nincsenek nagy távolságok, túrával (bringával/gyalog) érdemes összekötni, de kétlem, hogy idáig bárki is kijönne. Ha mégis, nyudotan írjon rám! smile

2020-01-16 22:55:09

krajlaci

Válasz erre: @Ordune #139627 

Szia Ordune,

Sebaj smile Akár én is erőltethettem volna. Így utólag visszaolvasva van egy stílusa az írásomnak, de építő jellegű akart lenni.

Üdv, Laci

2020-01-16 19:23:05
Ordune

Ordune

Válasz erre: @basti #139630 

Veled is egyetértek smile

aláírás

MX-5 KLUB - elnök

2020-01-16 18:25:00
basti

basti

Posztok: 360
Velünk: 1736 napja

Válasz erre: @Ordune #139628 

En finomitanek azert ezen, es megprobalok objektiv lenne a totalis Facebook gyuloletem ellenere is. Meritve Susu gondolataibol is.

Szigoruan nezve tenykerdes, hogy popularitasban a Facebook nyer, forumra meg nem (nagyon) irogatnak az emberek. Ez reszben annak is folyomanya, hogy egyaltalan van mas platform, mig 10 evvel ezelott nem volt mas valasztas, akinek kellett informacio az ilyen forumokon kapta meg.

De! Kihasznalhatjuk a lehetoseget! Van egy platform ami nagyon nepszeru, de nem is igazan alkalmas a forum korabbi feladatainak es tulajdonsagainak kivaltasara (tortenetek leirasa, kesobbi visszakereses, fontos dolgok kiemelese, ertelmes kategorizalas). Legyen, chitchateljenek, hasznalja arra ami: megbeszelni hogy tegnap lattam egy lila felnis kocsit, macska is volt a tetejen, itt egy foto ahol a kutyam kiontotte a talkajat az autom mellett, van-e valakinek gyorsan egy emelobakja, stb.

A forum pedig ilyen modon szelektal: aki csak ilyen 5 perces problemat akar beirni, megoldani, a pillanatnyi erzelmeit, kepeit megosztani, ott a Facebook.

Aki dokumentalni szeretne egy auto epitest, vagy olyan kerdese van amire olyan emberek valaszat varja akiknek bizik a szavaban, , stb, akar egy ilyen jellegu csoportban nyilvanossagot: itt a forum.

Az egesz hozzaszolasombol azt akarom kihozni, hogy ne legyen csak egy nosztalgia a forum, en erdemesnek tartom a karbantartasat, fejleszteset es az uzemelteteset: a megfelelo celra, a megfelelo kozonseggel.

Valoszinuleg nem kell vagy nem erdemes teljesen uj alapokra helyezni: lehet egy kicsit modernizalni (talan mar megengedhetnenk a 320x240-nel nagyobb kepek feltolteset is smile ) lehet bele par uj funkcio (vagy regi ujra, mint amit Marcello irt) es kesz.

A legfontosabb hogy legyen meg a tartalma, es legyen meg a lehetoseg arra amit fent is emlitettem: kategorizalni, archivalni es lehetoleg ertekes hozzaszolasokkal boviteni az MX5 klub tudastarat.

Ha a fentiekre meg a hozzaszolasokat iro tagok is odafigyelnek, az maga a gyozelem.

Ez a velemenyem, de elfogadom azt is ha masok nem igy latjak.

2020-01-16 17:57:01
Ordune

Ordune

dbpeti, 2020-01-14 11:31:56

Tényleg csak saját vélemény, de szerintem sajnos a fórum egy nosztalgia lett, eljárt felette az idő, mint pár éve az emailek felett is. Meghalni sosem fog, a kemény mag mindig életben tartja, de az, hogy itt ki aktív és ki nem, az nem azon múlik, hogy milyen fejlett a fórummotor, vagy milyen szisztéma szerint van kitalálva. Lehet itt tenni bármit, sokkal több bejegyzés nem fog születni naponta.

Ezért (annak ellenére, hogy szívesen látnék változást)...

Teljesen egyetértek Veled.

aláírás

MX-5 KLUB - elnök

2020-01-16 17:54:50
Ordune

Ordune

Válasz erre: @krajlaci #139544 

Szia Laci, őszintén nem emlékszem már a felajánlásodra, de utólag is köszönjük az akkorit és a mostanit is, és most ezen a fórumon kérek elnézést, amiért nem jeleztünk vissza anno, becs' szó nem volt szándékos.

Jelenleg folyamatban van a fejlesztés, így szerintem egyelőre nincs szükség újabb segítségre, illetve ha mégis van, akkor jelentkezni fog az is, akinél ez a segítség valójában manifesztálódhat (azaz a fejlesztő, akivel dolgozunk, szintén klubtag), mert  ő is olvassa a fórumot.
Én ehhez a témához nem igazán értek, így az elnökség részéről inkább Balázs (Balage76) az, akivel érdemi beszélgetést tudsz folytatni a témában.   

Üdv, Ordune

aláírás

MX-5 KLUB - elnök

2020-01-14 21:01:59
Hunya

Hunya

Posztok: 5114
Velünk: 4535 napja

padregas, 2020-01-14 14:10:20

Most sem fogsz. Írás helyett szervezz inkább programot. 

Inkább írj már egy összegzést egy év rotrexezés után hogy mi jó, mi nem, motor bírja-e, stb.

Szerintem sokan olvasgatnák. Én biztos. 

aláírás May the Fairy be with You!

Történet:

padregas, 2020-01-14 14:10:20

Inkább írd már egy összegzést egy év rotrexezés után hogy mi jó, mi nem, motor bírja-e, stb.

Szerintem sokan olvasgatnák. Én biztos. 

2020-01-14 16:47:11
susu

susu

Posztok: 402
Velünk: 827 napja

Válasz erre: @dbpeti #139597 

A facebook egy óriási hátránya, hogy elvesznek a régi bejegyzések, és/vagy baromi nehezen kereshető, nem lehet kategorizálni a posztokat. Sorrendet, meg hogy mi jelenik meg, a facebook AI-algoritmusai döntik el. Locsi-fecsihez viszont tökéletes.

Valamint, másik hátránya, hogy (nem szeretek sértő lenni, de most az leszek) boldog-boldogtalan tudja használni, emiatt nagyon "felhígult" a társaság, a kommunikáció színvonala pedig lecsökkent. Ezért léptem ki onnan tavaly szeptemberben.

Klubtagságért meg 3 ajánlás kell, nem asztalra pakolás smile Klubtagság nélkül meg nem tudsz topicot nyitni :D Szóval hajrá! smile

2020-01-14 14:10:20
padregas

padregas

Posztok: 259
Velünk: 3076 napja

Történet:

Most sem fogsz. Irás helyett szervezz inkább programot. 

2020-01-14 11:31:56

dbpeti

Posztok: 4
Velünk: 423 napja

Sziasztok!

Bár lelkes mx5 tulaj vagyok, a fórumot egyelőre nem használtam, klubtagságért még nem jelentkeztem, mert úgy érzem, először le kell tegyek valamit az asztalra. Tavasszal kezdem az autóm felújítását, amit szeretnék itt a fórumon megörökíteni, mert én is imádom mások szerelési projektjeit olvasni.

Engedelmetekkel leírnám a véleményem ezzel a fórum mizériával kapcsolatban, remélem nem lesz sértő senkinek, hogy így majdnem outsiderként teszem ezt:

Az mx5 mellett sokáig E39 tulaj voltam, évekig használtam nagy elégedettséggel az E39 klub fórumos oldalát, ami tizenakárhány éve lendületes volt, jól kitalált, mindennek megvolt benne a maga kis helye, öröm volt használni. Napi több száz bejegyzés született változatos témákban. Tudjátok mi történt 1-2 éve? Jött a facebook, és konkrétan szinte egyik pillanatról a másikra meghalt a fórum, olyan lett mintha valami szellemvárosban járnál valami atomkatasztrófa után. A magam fajta nosztalgiázni szerető embernek ez rossz érzés, de elfogadom, és nem húzom a szám emiatt. Ez van, lehet ettől a közösségépítés nehezebb lett, de megoldható.

Tényleg csak saját vélemény, de szerintem sajnos a fórum egy nosztalgia lett, eljárt felette az idő, mint pár éve az emailek felett is. Meghalni sosem fog, a kemény mag mindig életben tartja, de az, hogy itt ki aktív és ki nem, az nem azon múlik, hogy milyen fejlett a fórummotor, vagy milyen szisztéma szerint van kitalálva. Lehet itt tenni bármit, sokkal több bejegyzés nem fog születni naponta.

Ezért (annak ellenére, hogy szívesen látnék változást), egyetértek azzal, ha nem a fórum az elsődleges prioritás, amit meg kell oldaniuk az illetékeseknek a klubbal kapcsolatban.

Köszönöm, ha elfogadjátok a véleményem és nem veszitek jogtalan belepofázásnak.

Üdv: dbpeti

Történet:

Sziasztok!

Bár lelkes mx5 tulaj vagyok, klubtagságért még nem jelentkeztem, mert úgy érzem, először le kell tegyek valamit az asztalra. Tavasszal kezdem az autóm felújítását, amit szeretnék itt a fórumon megörökíteni, mert én is imádom mások szerelési projektjeit olvasni. 

Engedelmetekkel leírnám a véleményem ezzel a fórum mizériával kapcsolatban, remélem nem lesz sértő senkinek, hogy így majdnem outsiderként teszem ezt:

Az mx5 mellett sokáig E39 tulaj voltam, évekig használtam nagy elégedettséggel az E39 klub fórumos oldalát, ami tizenakárhány éve lendületes volt, jól kitalált, mindennek megvolt benne a maga kis helye, öröm volt használni. Napi több száz bejegyzés született változatos témákban. Tudjátok mi történt 1-2 éve? Jött a facebook, és konkrétan szinte egyik pillanatról a másikra meghalt a fórum, olyan lett mintha valami szellemvárosban járnál valami atomkatasztrófa után. A magam fajta nosztalgiázni szerető embernek ez rossz érzés, de elfogadom, és nem húzom a szám emiatt. Ez van, lehet ettől a közösségépítés nehezebb lett, de megoldható.

Ezért (annak ellenére, hogy szívesen látnék változást), egyetértek azzal, ha nem a fórum az elsődleges prioritás, amit meg kell oldaniuk az illetékeseknek a klubbal kapcsolatban.

Köszönöm, ha elfogadjátok a véleményem és nem veszitek jogtalan belepofázásnak.

Üdv: dbpeti

2020-01-12 23:15:10
Marcello

Marcello

Posztok: 574
Velünk: 2331 napja

Sziasztok,

én feljlesztésben nem, de minden másban szívesen segítek. Üzemeltetünk pár weboldalt és valóban tök jogos az észrevétel, sem adatkezelési nyilatkozat, sem impresszum, semmi, de még egy cookie policy sincs az oldalon. 

Nyilván emiatt senki nem fogja bezáratni az oldalt, de valóban így egyértelműen nem GDPR kompatibilis az oldal, ami adott esetben büntetést is vonhat maga után.

2020-01-11 2:15:04

krajlaci

Válasz erre: @Ordune #139533 

Egy eve felajanlottam a segitsegemet neked cimezve -  bo 10ev  tapasztalatom van szoftverfejlesztesben - es

semmi visszajelzest nem kaptam 

Sajnos nem csak a forum elavultsaghal, kezelhetoseggel van a baj, elso blikkre kovetkezok jutottak eszembe, így hajnalban...

valoszinunek tartom:

1) szemelyes adatkezelesben vannak hianyossagok, ill. jogi nyilatkozatokban is, már ha valoban szemelyes adatok vannak tatolva, ha ez igy van fel kellene fuggeszteni a forum mukodeset amig a hiba javitasa meg nem tortenik, senki sem akar jogserto lenni.

Szemely szerint pl. azert nem akartam forum tag lenni, mert nem akarom latni senki szemelyes adatat anelkul, hogy az illeto beleegyezne.

2) ez a forum nem biztonsagi reseket tartalmaz, hanem konkretan szinte semmi adatvedelmet, akaratlanul is bármit tehetnek vele, egy rosszindulatu kis gimis srac letorli az egeszet, legalabb archivaljatok rendszeresen valahova, ha nem lenne

Történet:

Válasz erre: @Ordune #139533 

Egy eve felajanlottam a segitsegemet neked cimezve -  bo 10ev  tapasztalatom van szoftverfejlesztesben - es

semmi visszajelzest nem kaptam ????

Sajnos nem csak a forum elavultsaghal, kezelhetoseggel van a baj, elso blikkre kovetkezok jutottak eszembe, így hajnalban...

valoszinunek tartom:

1) szemelyes adatkezelesben vannak hianyossagok, ill. jogi nyilatkozatokban is, már ha valoban szemelyes adatok vannak tatolva, ha ez igy van fel kellene fuggeszteni a forum mukodeset amig a hiba javitasa meg nem tortenik, senki sem akar jogserto lenni.

Szemely szerint pl. azert nem akartam forum tag lenni, mert nem akarom latni senki szemelyes adatat anelkul, hogy az illeto beleegyezne.

2) ez a forum nem biztonsagi reseket tartalmaz, hanem konkretan szinte semmi adatvedelmet, akaratlanul is bármit tehetnek vele, egy rosszindulatu kis gimis srac letorli az egeszet, legalabb archivaljatok rendszeresen valahova, ha nem lenne

2020-01-10 15:11:32
Ordune

Ordune

Válasz erre: @padregas #139532 

A fórum nekem személy szerint prioritás, sokkal jobban szeretem, mint a FB-ot, de működik. Az itt lévő anyag elérhető. 

Tudom, nem a legalkalmasabb formátumban, elavultan, körülményesen, de a klubélet még folyik rajta és rajta kívül is.

Azonban találkozókra szükség van, mert az a lényeg, és azokra próbálunk koncentrálni a jelenlegi internetes felületek üzemeltetése, szinten tartása mellett. Jómagam még a könyveléssel, a banki, egyesületi és egyéb adminisztrációval is időt kell, hogy töltsek. 

Az is volt vagy 1-1,5 óra, amire megírtam ezt a kis közleményt itt a munkahelyemen, ahol folyamatosan jönnek a telefonok, e-mailek, kérdeznek a kollégák stb. 

aláírás

MX-5 KLUB - elnök

Történet:

Válasz erre: @padregas #139532 

A fórum nekem személy szerint prioritás, sokkal jobban szeretem, mint a FB-ot, de működik. Az itt lévő anyag elérhető. 

Tudom, nem a legalkalmasabb formátumban, elavultan, körülményesen, de a klubélet még folyik rajta és rajta kívül.

Azonban találkozókra szükség van, mert az a lényeg, és azokra próbálunk koncentrálni a jelenlegi internetes felületek üzemeltetése, szinten tartása mellett. Jómagam még a könyveléssel, a banki, egyesületi és egyéb adminisztrációval is időt kell, hogy töltsek. 

Az is volt vagy 1-1,5 óra, amire megírtam ezt a kis közleményt itt a munkahelyemen, ahol folyamatosan jönnek a telefonok, e-mailek, kérdeznek a kollégák stb. 

2020-01-10 14:48:58
padregas

padregas

Posztok: 259
Velünk: 3076 napja

Válasz erre: @Ordune #139529 

Oké, jó válasz.

Nem úgy volt amikor megalakult az egyesület, hogy a fórum magas prioritást élvez?

Már csak azért is kellene, mert klubtaggá válni csak itt lehet,továbbá tele van értékkel és történelemmel.