Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Csak dumálok, csak beszélek...    »    Miata.hu fórum fejlesztési tanácskozás    |   << vissza

Miata.hu fórum fejlesztési tanácskozás

2019-06-22 17:21:20
Ordune

Ordune

Posztok: 6737
Velünk: 3849 napja

Válasz erre: @Sztif #137003 

Klub szinten évi 3-5 találkozó szervezése a cél, legalább is központilag, a többihez csak felületet szeretnénk biztosítani, illetve még mindent olyat, amit kértek és lehetőség van rá (pl. bóják).

Elnyomni szerintem semmit sem nyomunk el. Ez a fórum nyilvános, a chat nyilvános mindenhol létrehozható, hírdethető minden esemény.

Persze az igaz, hogy egy olyan - “nem hivatalos”  -eseményről többet írunk, ahol mi is ott vagyunk.

aláírás

MAGYAR MX-5 KLUB Egyesület - elnök Flotta: ND 2.0 - 2016, Revolution To

2019-06-22 13:53:14
Sztif

Sztif

Posztok: 170
Velünk: 898 napja

Sziasztok 

Én csak annyit reagálnék ,hogy a fórum kihalás rajtunk is múlik sokunknak kevés vagy kevesebb ideje van. Így lehet nem ír egy 2 oldalas storyt már. A gond ,hogy nincsenek új emberek valamiért sad  

Sokan itt nagyon jókat írtak de már nem teszik mert senki nem olvassa ... Ez szerintem hülyeség pont így hal meg ami van szépen lassan senki nem ír mert nem olvassák ? Szerintem mindig érdemes írni mert a többség pont ,hogy csendben olvas okosodik smile

Ordune találkozok szerintem szerveződnek most is nem csak a klubb alatt csak valamiért vannak kiemelt találkozok valami meg el van nyomva kicsit ... az okát ki tudja smile

A face könnyű és gyors kezelhetőségével szerintem nem tud egy fórum versenyezni itt tartani lehet tagokat de másra kéne helyezni a hangsúlyt. Gyors kérdésre "villám" találkozóra pillanatnyi élményre (naplemente) tök jó a face maradjon is ott itt inkább egy tartalmas beszélgetés egy tapasztalat egy nagyobb túra egy építés .... ezeknek látom létjogosultságát. Ugyan is máshol ezek elvesznek itt megmarad elérhető mindig...  

Ami még talán oldaná a hangulatot néha lehetne helyzet jelentés nem kell hivatalos hangnem sőt ettől idegen is tud lenni de most jelenleg ha ez nincs nem tudja szinte senki ,hogy áll a fórum bár nekem ez kínai smile de azt gondolom lehet ti is több segítséget kaphattok ha időnként megírjátok mi történik a klubbal és hol tart s dolog .

Egyébként meg jó ez is hisz már ennyitől is aktívabb lett mennyivel a fórum :D

aláírás 94 NA 1.8 130Le
2019-06-21 17:53:31
padregas

padregas

Posztok: 245
Velünk: 2826 napja

Válasz erre: @Ordune #136988 

Ezek tök jó hírek. Végre.

Sosem gondoltam azt hogy neked kellene ezzel bármit is csinálnod, kb ugyanannyira nem értek hozzá én sem. A cél végül meglett, hogy adjátok ki a feladatot másnak és üzleti alapon számonkérés már jogos lehet. Egy percig sem gondoltam, hogy Hunya vagy bárki hazudott volna nekem, csupán a helybenjárás lett nyilvánvaló. 

Remélem a jövőbeni fejlesztő megosztja itt majd, hogy mire számíthatunk, ugyanakkor figyelembe veszi lehetősége szerint at eddig felmerűlt igényeket is. 

Köszönöm. 

2019-06-21 16:44:47
Pite

Pite

Posztok: 33
Velünk: 728 napja

Sziasztok Miatársak!

Mivel nem vagyok nagyigényű, ezért a fórummal kapcsolatban csak annyi változtatást szeretnék, hogy:

- legyen egy képfeltöltő rész, ahova a tagok a különböző túrákról feltölthetik a kis képcsomagjaikat

- naptárfunkció, amit akár egy 3 perces átfutással le lehetne tudni, ki, hol mikor. ( amikor hirtelen egy kis szabadidőm támad, szívesen csatlakoznék ) Ezt is tudják módosítani a Userek

- az értesítés funkció nem működik ( a hiba lehet az én készülékemben is )

Őszintén bevallom, tavaly őszig napi többször visszatértem ide, mert nagyon jó, hogy külön topikok vannak, és nem úgy ömlesztve, mint a faszbukon.

Manapság már csak rossz időben olvasgatom a különböző topikokat, sokon közülünk nagyon jó írói vénával vannak megáldva. 

Én nem szeretném, ha eltűnne a fórum, vagy teljesen meghalna, mert egy hatalmas tudáshalmaz jött itt létre a tagok jóvoltából, nem igazán volt még olyan probléma/ ötlet, amire itt nem kaptam volna választ.

Köszönöm, hogy leírhattam smile

aláírás

kiadta 

2019-06-21 16:27:01
Ordune

Ordune

Válasz erre: @bagoly #136981 

Szerintem ketté fog válni a csapat, de remélem lesz egy erős mag, aki ezután is itt a fórumon érzi majd jobban magát. 
Én pl. biztosan ilyen leszek.

aláírás

2019-06-21 17:02:05
Ordune

Ordune

Válasz erre: @padregas #136984 

Utoljára reagálok.

A kritika mindenkit zavar, de nem az a lényeg, hanem hogy végighallgatják/olvassák és utána felhasználják.

A fórumbeli moderálás terén meghallgattam a kritikát pár hónappal ezelőtt, liberálisabb lett a szemléletem. Szerintem azóta nem is töröltem hozzászólást, csak akkor, ha adás-vétel volta a témája.
A folytonosan újra és újra felbukkanó rutinkérdések kapcsán is abbahagytam/tuk a folytonos kioktatást, miszerint tessék használni a miata.hu keresőjét. (Érdekes mondjuk, hogy akkor az volt a kritika, hogy miért ragaszkodom/unk a honlaphoz annyira, most meg az ellenkezője, de értem én, elavult a honlap, nem eléggé interaktív stb.)

Sajnos mikor elvállaltam ezt az egészet még több szabadidőm volt, illetve kevesebb volt a feladat, most már nem rendelkezem annyival. De nem hiszem, hogy az elnök feladata, hogy mindent maga megcsináljon, de sajnos a delegálás nem ment olyan könnyen, mint reméltem. Azért az önkéntesség nem egyenlő egy munkahelyi fegyelemmel, de attól még elismerem, ez az én hibám.

Azért kaptad azt az infót, hogy az új honlap készül, mert valóban ez volt a helyzet. Sőt még mindig készül. Szóval senki sem hazudott, csak baromi lassú a folyamat.  

Nekem nem a legfontosabb dolgom a FB-on az ND Chapter, sőt nem is az én ötletem volt, ugyanúgy mint az NC Chapter sem, hanem megkerestek páran, hogy szeretnének egy ilyet. Valószínűleg ilyen szempontból szerencsétlen volt, hogy én tettem közzé a létrejöttét, de hát a legtöbbször az ilyeneket én szoktam.
Azonban, veled ellentétben én nem látom problémásnak ennek a külön chat-nek a létrejöttét, hiszen itt az oldalon is rengeteg topik közül válogathatunk. Nyilván nem ugyanaz, mint ahogy a FB sem ugyanaz, mint a honlap, de nagyon hasonló. Szóval elfogadom, hogy téged zavar, de engem pl. nem.

Ami a honlapot illeti. Úgy tűnik sikerült találnunk egy régi fórumlakót, aki most privátban nyomja a webfejlesztést, akivel üzleti alapon (de kedvezményesen), remélem sikerül nagyon hamar megállapodnunk (jövő héten). Szintén találtunk egy grafikust, aki az új honlap kinézetében fog bennünket segíteni, szintén üzleti alapon. A két felet már össze is hoztuk, úgy tűnik, hogy nincs akadály a közös munkának, így a tervünk az, hogy ősz végére már működőképes, új honlapunk legyen.  

aláírás

Történet:

Utoljára reagálok.

A kritika mindenkit zavar, de nem az a lényeg, hanem hogy végighallgatják/olvassák és utána felhasználják.

A fórumbeli moderálás terén meghallgattam a kritikát pár hónappal ezelőtt, liberálisabb lett a szemléletem. Szerintem azóta nem is töröltem hozzászólást, csak akkor, ha adás-vétel volta a témája.
A folytonosan újra és újra felbukkanó rutinkérdések kapcsán is abbahagytam/tuk a folytonos kioktatást, miszerint tessék használni a miata.hu keresőjét. Érdekes mondjuk, hogy akkor az volt a kritika, hogy miért ragaszkodom/unk a honlaphoz annyira, most meg az ellenkezője, de értem és, elavult a honlap, nem eléggé interaktív stb.

Sajnos mikor elvállaltam ezt az egészet még több szabadidőm volt, illetve kevesebb volt a feladat, most már nem rendelkezem annyival. De nem hiszem, hogy az elnök feladata, hogy mindent maga megcsináljon és sajnos a delegálás nem ment olyan könnyen, mint reméltem. Azért az önkéntesség nem egyenlő egy munkahelyi fegyelemmel, de attól még elismerem, ez az én hibám.

Azért kaptad azt az infót, hogy az új honlap készül, mert valóban ez volt a helyzet.Sőt még mindig készül. Szóval senki sem hazudott, csak baromi lassú a folyamat.  

Nekem nem a legfontosabb dolgom a FB-on az ND Chapter, sőt nem is az én ötletem volt, ugyanúgy mint az NC Chapter sem, hanem megkerestek páran, hogy szeretnének egy ilyet. Valószínűleg ilyen szempontból szerencsétlen volt, hogy én tettem közzé a létrejöttét, de hát a legtöbbször az ilyeneket én szoktam.
Azonban, veled ellentétben én nem látom problémásnak ennek a külön chat-nek a létrejöttét, hiszen itt az oldalon is rengeteg topik közül válogathatunk. Nyilván nem ugyanaz, mint ahogy a FB sem ugyanaz, mint a honlap, de nagyon hasonló. Szóval elfogadom, hogy téged zavar, de engem pl. nem.

Ami a honlapot illeti. Úgy tűnik sikerült találnunk egy régi fórumlakót, aki most privátban nyomja a webfejlesztést, akivel üzleti alapon (de kedvezményesen), remélem sikerül nagyon hamar megállapodnunk (jövő héten). Szintén találtunk egy grafikust, aki az új honlap kinézetében fog bennünket segíteni, szintén üzleti alapon. A két felet már össze is hoztuk, úgy tűnik, hogy nincs akadály a közös munkának, így a tervünk az, hogy ősz végére már működőképes, új honlapunk legyen.  

Utoljára reagálok.

A folytonosan újra és újra felbukkanó rutinkérdések kapcsán is abbahagytam/tuk a folytonos kioktatást, miszerint tessék használni a miata.hu keresőjét. (Érdekes mondjuk, hogy akkor az volt a kritika, hogy miért ragaszkodom/unk a honlaphoz annyira, most meg az ellenkezője, de értem én, elavult a honlap, nem eléggé interaktív stb.)

Sajnos mikor elvállaltam ezt az egészet még több szabadidőm volt, illetve kevesebb volt a feladat, most már nem rendelkezem annyival. De nem hiszem, hogy az elnök feladata, hogy mindent maga megcsináljon és sajnos a delegálás nem ment olyan könnyen, mint reméltem. Azért az önkéntesség nem egyenlő egy munkahelyi fegyelemmel, de attól még elismerem, ez az én hibám.

Azért kaptad azt az infót, hogy az új honlap készül, mert valóban ez volt a helyzet.Sőt még mindig készül. Szóval senki sem hazudott, csak baromi lassú a folyamat.  

Utoljára reagálok.

Sajnos mikor elvállaltam ezt az egészet még több szabadidőm volt, illetve kevesebb volt a feladat, most már nem rendelkezem annyival. De nem hiszem, hogy az elnök feladata, hogy mindent maga megcsináljon, de sajnos a delegálás nem ment olyan könnyen, mint reméltem. Azért az önkéntesség nem egyenlő egy munkahelyi fegyelemmel, de attól még elismerem, ez az én hibám.

2019-06-21 13:04:00
padregas

padregas

Válasz erre: @Ordune #136968 

Tomi, mikor volt itt utoljára 16 szíves hozzászolás? 

Ezen az oldalon megadni a személyes adataidat nem tiszteletlenség inkább nettó hülyeség. 

Nem mondtam soha hogy nem csináltok semmit, viszont eredmény a forummal nem kézzel fogható, bármit is tettetek. 

Lehet, hogy a közös szervezésben nem vettem részt, de tudod nekem is vannak gyermekeim, munkám, több hobbim és nem vállalok olyat amire nem jut időm. Nincs időm rá, nem csinálom, egyszerű. A mazdák motorsport teljesítményében pedig sok közösségi munkám van, eredményeim is, mind ugyanúgy a családom kárára... 

Az elnökség más tagjaitól érdeklődtem, akikkel napi kapcsolatban vagyok és azt a választ kapom két éve, hogy folyamatban van az új fórum motor, mindjárt kész, már tesztelik... 

Szerintem pedig de, téged nagyon is zavar a kritika, csak a kifogások szerepelnek itt is részedről. 

7 éve járok ide, olvasni többnyire. Van egy kis build topikom is, illetve szlalom, pályanap vonalom irogatok. Ez nem tudom miért kritika részedről.

Ezt a topikot a kétségbeesésem szülte, mert régen naponta többször is jártam it, de most heti egyszer TVR topikot olvasni  jövök és nem beszél róla senki, hogy ez baj. Neked pedig fontosabb a facebookon egy nd csapter.

Amit most pont te húzol le a személyeskedés szintjére, pedig nem erről szólna. 

Kérlek titeket a mentegetőzés helyett olvassátok a hozzáértő hozzászolásokat és kérjetek segítséget az itteni szakiktól. 

Történet:

Ezen az oldalon megadni a személyes adataidat nem tiszteletlenség inkább nettó hülyeség. 

Nem mondtam soha hogy nem csináltok semmit, viszont eredmény a forummal nem kézzel fogható, bármit is tettetek. 

Lehet, hogy a közös szervezésben nem vettem részt, de tudod nekem is vannak gyermekeim, munkám, több hobbim és nem vállalok olyat amire nem jut időm. Nincs időm rá, nem csinálom, egyszerű. A mazdák motorsport teljesítményében pedig sok közösségi munkám van, eredményeim is, mind ugyanúgy a családom kárára... 

Az elnökség más tagjaitól érdeklődtem, akikkel napi kapcsolatban vagyok és azt a választ kapom két éve, hogy folyamatban van az új fórum motor, mindjárt kész, már tesztelik... 

Szerintem pedig de, téged nagyon is zavar a kritika, csak a kifogások szerepelnek itt is részedről. 

7 éve járok ide, olvasni többnyire. Van egy kis build topikom is, illetve szlalom, pályanap vonalom. Ez nem tudom miért kritika részedről.

Ezt a topikot a kétségbeesésem szülte, mert régen naponta többször is jártam it, de most heti egyszer TVR topikot olvasni  jövök és nem beszél róla senki, hogy ez baj. 

Kérlek titeket a mentegetőzés helyett olvassátok a hozzáértő hozzászolásokat és kérjetek segítséget az itteni szakiktól. 

7 éve járok ide, olvasni többnyire. Van egy kis build topikom is, illetve szlalom, pályanap vonalom irogatok. Ez nem tudom miért kritika részedről.

Ezt a topikot a kétségbeesésem szülte, mert régen naponta többször is jártam it, de most heti egyszer TVR topikot olvasni  jövök és nem beszél róla senki, hogy ez baj. 

2019-06-21 11:49:30
bagoly

bagoly

Posztok: 814
Velünk: 1455 napja

Van itt élet srácok! Csak sajnos Lisztnek igaza van. Ma már senki nem olvas. Tegye mindenki kis kezét nagy szívére, mikor fogott kézbe utoljára egy könyvet? Szomorú oka még ennek az is, hogy írni-olvasni a 40 évnél fiatalabbak a szóképes rendszerrel tanultak. Angolul tökéletes, de magyarul nem jó. Szótagolós, ragozós nyelv a miénk, ha bármit elnézel, orbitális baromság jön ki belőle. Legyen igaza annak, aki bízik a FÓRUM megújulásában! Megtölteni, újra életet vinni bele, a minden infót elvesző FB-ről visszahozni a tagokat.... Ez lenne az igazi. Tévedjek egy hatalmasat, de én már nem bízom benne.

aláírás

A túrázás fárasztó, de 60 felett jobb, mint a nő.

2019-06-20 23:21:19
Liszt

Liszt

Posztok: 972
Velünk: 1788 napja

Válasz erre: @RallyPiX #136963 

szerintem ha ujul a forum akkor tobb embert fog megmozgatni, valamiert a mostani "rendszertelenseget" (mert amugy van rendszer csak ahhoz olvasni kell sokat) nem tudjak kezelni es inkabb bezarjak. Ami amugy par esetben nem rossz, mert egy alap szurot biztosit igy. 
En sem frissitem a topicom mert mar nem lattam ertelmet annyira kihalt az egesz. De naponta tobbszor megnyitom..szoval ja elkezdem irni ha ezzel ujra eletre lehet kelteni, hatha csatlakozik mas is mert erre lenne szukseg es nem a Facebookra ahol tenyleg siralmas ami megy.

aláírás

Dani 

2019-06-20 22:54:05
Ordune

Ordune

Válasz erre: @Silent #136972 

Újra csak köszönetemet tudom neked kifejezni, mert te voltál igazából az egyetlen az elmúlt 2 évben, aki tudta is mit beszél, és be is tartotta az igéretét és nem utolsó sorban komoly munkát tett bele a dologba.

Sajnos igazad van, 3x futottunk lyukra az elmúlt 2 évben a low budgetes próbálkozásainkkal. Több alkalommal is jeleztem a közösségben, itt is és a FB-on is, hogy segítségre lenne szükségünk, de nagyon kevesen jelentkeztek (te voltál az egyik), és aztán még kevesebben segítettek is.   

aláírás

Történet:

Válasz erre: @Silent #136972 

Újra csak köszönetemet tudom neked kifejezni, mert te voltál igazából az egyetlen az elmúlt 2 évben, aki tudta is mit beszél, és be is tartotta az igéretét és nem utolsó sorban komoly munkát tett bele a dologban.

Sajnos igazad van, 3x futottunk lyukra az elmúlt 2 évben a low budgetes próbálkozásainkkal. Több alkalommal is jeleztem a közösségben, itt is és a FB-on is, hogy segítségre lenne szükségünk, de nagyon kevesen jelentkeztek (te voltál az egyik), és aztán még kevesebben segítettek is.   

2019-06-20 23:25:14
Ordune

Ordune

"Dobhatnátok be oda néha pár olyan postot, ami megmozgatja az embereket és hozzászólnak. Az sem baj, ha nem kapcsolódik a miatához a téma (lásd Hunya kérdését arról, hogy ki mivel foglalkozik), vagy csak simán lájkvadász. "

De miért (csak) mi dobjunk be ilyen posztokat? Ez egy klub, nem egy cég! Mi nem fizetett alkalmazottai vagyunk a klubnak, hanem önkéntes segtői! Ezt nem alulról kéne inkább vezérelni? Mi csak moderálni próbáltunk (az utóbbi dőben már azt sem), de nem (csak) a mi feladatunk értelmes beszélgetést folytatni bárhol is. 

Nekünk nem az lenne a dolgunk, hogy megteremtsük a lehetőséget arra, hogy a tagaság értelmes diszkurzust folytasson (ezért van moderálás is btw)? 
Ugyanez a helyzet a találkozókkal. Nem az a feladatunk, hogy heti rendszerességgel találkozókat szervezzünk. Mi megszervezzük azt az évi 3-5 nagyobb talit, aztán a többi a ti (tagság) dolgotok. Itt a honlap, ott a FB, csak élni kell(ene) vele (ahogy teszi ezt pl. Kabdebo Marci, a Mészáros család, Halasi Zoli vagy Vámos Laci is.)

aláírás

Történet:

"Dobhatnátok be oda néha pár olyan postot, ami megmozgatja az embereket és hozzászólnak. Az sem baj, ha nem kapcsolódik a miatához a téma (lásd Hunya kérdését arról, hogy ki mivel foglalkozik), vagy csak simán lájkvadász. "

De miért (csak) mi dobjunk be ilyen posztokat? Ez egy klub, nem egy cég! Mi nem fizetett alkalmazottai vagyunk a klubnak, hanem önkéntes segtői! Ezt nem alulról kéne inkább vezérelni? Mi csak moderálni próbáltunk (az utóbbi dőben már azt sem), de nem (csak) a mi feladatunk értelmes beszélgetést folytatni bárhol is. 

Nekünk nem az lenne a dolgunk, hogy megteremtsük a lehetőséget arra, hogy a tagaság értelmes diszkurzust folytasson (ezért van moderálás is btw)? 
Ugyanez a helyzet a találkozókkal. Nem az a feladatunk, hogy heti rendszerességgeé találkozókat szervezzünk. Mi megszervezzük azt az évi 3-5 nagyobb talit, aztán a többi a ti (tagság) dolgotok. Itt a honlap, ott a FB, csak élni kell(ene) vele (ahogy teszi ezt pl. Kabdebo Marci, a Mészáros család, Halasi Zoli vagy Vámos Laci is.)

Ugyanez a helyzet a találkozókkal. Nem az a feladatunk, hogy heti rendszerességgel találkozókat szervezzünk. Mi megszervezzük azt az évi 3-5 nagyobb talit, aztán a többi a ti (tagság) dolgotok. Itt a honlap, ott a FB, csak élni kell(ene) vele (ahogy teszi ezt pl. Kabdebo Marci, a Mészáros család, Halasi Zoli vagy Vámos Laci is.)

2019-06-20 22:38:28
Silent

Silent

Posztok: 271
Velünk: 1836 napja

Válasz erre: @padregas #136966 
Ezt a specifikációt kb. 15 hónapja én dobtam össze, ha bármi nem szimpatikus benne, akkor nekem jöhet érte a kritika. Fejlesztőt sajnos nem tudtam biztosítani, mert nyakig voltunk akkoriban a melóban (meg azóta is). Néhány ilyen klubos környezet frissítését végigcsináltam, nem annyira könnyed téma mint ahogy tűnik. A munka során folyamatosan kerülnek elő aknák, a költségek mindig elszállnak. A megrendelői oldal jellemzően nehezen fogalmazza meg az igényeket, ráadásul jelen esetben önkéntes munkát végeznek a srácok szabadidőben. Az ilyen önkéntes munka mindig szívás, mert ha dolgoznak a megoldáson az nem látszik, viszont kritika akkor is jár érte, ha gőzerővel teszik bele az időt és az energiát.
Jelenleg munkaerőhiány van, a hozzáértők közül a legtöbben egy ilyen migrálást be sem vállalnak, mert rengeteg vele a garantált szívás. Aki komoly munkaerő és vállalja is a munkát, annak az óradíját(5kHUF+ÁFA-tól felfele) általában nem akarja a megrendelő kifizetni. A specifikáció elkészítésén túl már nem láttam bele, de gondolom a srácok lukra futottak pár budget kategóriás kóklerrel. Az meg eléggé kilátástalan érzésekkel tud eltölteni valakit aki nem minimum IT project manager.
Hup.hu esetében, ahol elvileg nincs hiány hozzáértő profikból(Susu, nehogy beröhögj), 11 éve frissül a fórum motor, szóval peace, nem olyan rossz a helyzet.
A GDPR 2018-as szöveget azért látod benne, mert az eltökélt szándék Tomiék részéről az volt, hogy 2018 év végére kész legyen az upgrade.

2019-06-20 22:26:05
Ordune

Ordune

Válasz erre: @Silent #136967 

Nekem ez már kínai, sorry.

aláírás

2019-06-20 22:25:46
padregas

padregas

Tök jogos felvetés, lehet akár így is hagyni. Viszont ha egy app, mondjuk tapatalk kezelné és kapna némi facebook hátszelet, biztos jönne tartalom is. A mostani állapot komolytalan egy új arcnak. 

Az elnökséget sem védekező állásba akarom állítani, hanem összerakni az igenyeket ami irányt adna. Kommunikáció nulla volt eddig és simán lehet, hogy igazad van és késő. 

2019-06-20 22:23:46
Ordune

Ordune

Én mindent idetettem, amim volt, de sajnos nem értek hozzá. sad

Inkább Balage76-tól kérdezzetek, vagy Flametől, ők legalább értik a kérdéseket. smile

aláírás