Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    TVR és Mx5 pályanap Kakucs július 22.    |   << vissza

TVR és Mx5 pályanap Kakucs július 22.

2019-07-18 14:30:43

Fankyzene

Posztok: 67
Velünk: 378 napja

Válasz erre: @Nyiri #137481 

Király, köszi!

TrackAddict pro + dual gps 160-as + iphone se lesz a setup, remélem jól fog mérni

2019-07-18 14:09:08
Hunya

Hunya

Posztok: 4936
Velünk: 4131 napja

susu, 2019-07-18 13:38:16

Én még szezonnyitóra megvettem Harry's Laptimer, ami tudja Kakucsot. Összevissza mért mindent, de rendes köridőt nem tudtam mérni vele. Külső, 10Hz GPS-el próbáltam. Most adok egy esélyt a RaceChrono-nak, meg megpróbálom a beépített, lassú GPS-el, úgysem vagyok olyan gyors, hogy számítson :D

Nekem tökéletes a Harry. Külső gps-el is. Ajfon 6s. 

De a Traccadict most a menő azt hiszem. 

aláírás May the Fairy be with You!
2019-07-18 13:38:16
susu

susu

Posztok: 142
Velünk: 423 napja

Én még szezonnyitóra megvettem Harry's Laptimer, ami tudja Kakucsot. Összevissza mért mindent, de rendes köridőt nem tudtam mérni vele. Külső, 10Hz GPS-el próbáltam. Most adok egy esélyt a RaceChrono-nak, meg megpróbálom a beépített, lassú GPS-el, úgysem vagyok olyan gyors, hogy számítson :D

aláírás

10AE

2019-07-18 11:31:16
Nyiri

Nyiri

Posztok: 588
Velünk: 981 napja

Androidon ingyenes a Race Chrono. Gondolom az apple appstore üzletpolitikája miatt kerül pénzbe ott. 

Amúgy nem feltétlen szükséges olyan cucc amiben benne van Kakucs.

Mindegyikben kell lennie track editornak (Track Addictál: Add New Track). Beállítod a START/END pontot és a hátsó egyesesben egy SPLIT-t és kész. Onnantól megvan Kakucs. Mivel GPS alapúak tuti kezelik a térképet. Térképen meg ide oda tologatva beállítod meg oda rakod ahova akarod.

Gyorsan megrajzoltam nektek Kakucsot smile Track Addictban be lehet tölteni. Add New Track - Import QR Code

aláírás

______o/___/|___

Történet:

2019-07-18 10:53:46
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8672
Velünk: 4653 napja

Akkor 6500-ért a Race chrono pro a jó döntés? Az tuti tudja Kakucsot?

aláírás DrasticPlastic Driver
2019-07-18 9:44:00

Fankyzene

Posztok: 67
Velünk: 378 napja

Válasz erre: @boborider #137476 

Nekem trackaddictból a pro van, de az sem mutatja a Kakucsot.

2019-07-18 8:26:37
boborider

boborider

Posztok: 61
Velünk: 476 napja

Köridő app: Harry Laptimer vagy Race Chrono vagy TrackAddict. 

Mind 3 tudja a Kakucsringet. 

A TrackAddict (ingyenes verziója) nem mutatja a Kakucsringet. Belföldről, csak a Hungaroring, Euroring, Pannoniaring hármast kínálja. Te a Pro verziót használod?

Másik furcsaság, hogy androidos telefonon a Play áruházban elérhető a RaceChrono ingyenes és Pro verziója is, míg az almás telefon AppStore-jában csak a RaceChrono Pro-t találom.

2019-07-17 22:08:03
Hunya

Hunya

Posztok: 4936
Velünk: 4131 napja

Gyéé, 2019-07-17 21:29:55

Örülök ennek a pályaetikett brainstormingnak, nem árt ezeket feleleveníteni/egyeztetni.

Nyugodtan írjátok meg amit fontosnak gondoltok, érdemes megvitatni olyanokat is amiben nincs konszenzus vagy nem tisztázott hogy mi a legjobb verzió.

Az elengedésrr alég a testbeszéd vagy érdemes integetni/imdexelni stb?

A pályán a kocsiból kiszállni mikor lehet? 

Köridőt mivel lehet könnyen mérni? Valami app?

Integetni nem kell. Indexelj ha elengeded. 

Sose szállj ki a kocsiból amíg nem gurultál le a fűre jó messzire az aszfalttól. 

Lehetőleg ne tolass a pályán. 

Köridő app: Harry Laptimer vagy Race Chrono vagy TrackAddict. 

Mind 3 tudja a Kakucsringet. 

aláírás May the Fairy be with You!
2019-07-17 21:29:55
Gyéé

Gyéé

Örülök ennek a pályaetikett brainstormingnak, nem árt ezeket feleleveníteni/egyeztetni.

Nyugodtan írjátok meg amit fontosnak gondoltok, érdemes megvitatni olyanokat is amiben nincs konszenzus vagy nem tisztázott hogy mi a legjobb verzió.

Az elengedésrr alég a testbeszéd vagy érdemes integetni/imdexelni stb?

A pályán a kocsiból kiszállni mikor lehet? 

Köridőt mivel lehet könnyen mérni? Valami app?

2019-07-17 20:52:53

canna

Posztok: 60
Velünk: 448 napja

Annyit még hozzátennék, hogy ha valaki utolért téged akkor az azért volt mert gyorsabb nálad. A következő biztonságos részen húzódj le és engedd el. Persze ehhez türelem kell a hátulmenőtől is, hogy lehetőleg ne a visszafordítóba akarj valakit megelőzni külső/belső íven. smile (Én általában a lassabbak között vagyok szóval elengedés már nagyon megy :D )

2019-07-16 21:01:17
Kalap

Kalap

Posztok: 1588
Velünk: 4459 napja

Kis kiegészítés a legutóbbi tapasztalattal, pályaüzemeltetők kifejezett kérése:

Pályán több helyen van lezárt rész amit pályanapon nem használnak (laptiming, rallycross, stb ívek). Ha folyik a kocsiból bármi, Oda _SOHA_ NE gurulj le, MINDÍG A FŰRE  állj le és a gondnok úgyanúgy odamegy és megmondja mi a teendő.

Ok: A motorosok által használt részekről van szó, ők sokkal érzékenyebben az olaj/víz maradékokra!!!!

smilewinksmile

aláírás

Fun is not a straight line

2019-07-16 19:54:52
Gyéé

Gyéé

Tök jó hogy összefoglaltad, köszönöm.

Én nem szeretnék óvóbácsi lenni, felnőtt emberek vagyunk, bízom benne, hogy a közös érdek mindenkit maximális körültekintésre sarkall. 

Sisakot megkérdeztem, nem kötelező, egyéni döntés.

Akkor Marcellóékkal meg van a létszám. Azért egy két ember mindig befér :-)

2019-07-16 19:48:53

Beci11

Posztok: 228
Velünk: 1494 napja

Válasz erre: @Nyiri #137463 

Utóirattal teljesen egyetértek. Szezonnyitón is attól féltem majd letakarít engem a pályáról valami Schumacher, de egy két vagánytól eltekintve elnézőek voltak a tapasztaltabbak is. 

Történet:

Válasz erre: @Nyiri #137463 

Utóirattal teljesen egyetértek. Szezonnyitón is attól féltem majd letakarít engem a pályáról valami Schumacher, de eg két vagánytól eltekintve elnézőek voltak a tapasztaltabbak is. 

2019-07-16 19:30:39
Nyiri

Nyiri

Posztok: 588
Velünk: 981 napja

Bár Gyé a szervező, de azért leírnék pár dolgot. Ez ilyen fun trackday, de minimális szabályokat tartsunk be. Szerintem a legfontosabb:

MŰSZAKILAG RENDBEN LÉVŐ AUTÓVAL GYERTEK (NE FOLYJON SEMMI AZ AUTÓBÓL) ÉS ÜRES CSOMAGTARTÓ!

A pályagondnok nem nézi át az autókat, nincs gépátvétel. De senkinek nem esik le a gyűrű az ujjáról ha kipakolja az autót. 

Tavaly egy ugyanilyen mx5 pályanap lett már az elején tönkre téve, mert az egyik srác valami 5 literes olajos kannával verette és  természetesen végiglocsolta az egészet. Abban a pillanatban vége volt a pályanapnak.

Az egy dolog hogy a pálya tulaja büntetést ró arra aki ezt csinálja, de egyben tönkre is teszi 30+ ember szórakozását. Hétköznap megyünk, gondolom mindenki a szabadságából szán rá napot, nem hiszem hogy boldogok lennénk ha ideje korán abba kéne hagyni. 

MX5 nyitóbulin is le volt ez írva és mégis volt olyan aki húzta a száját, hogy tényleg ki kell? Muszáj? Nem muszáj, de pályára menni sem kötelező.

Sisak? Úgy tudom nem kötelező. De ha nem jön össze egy kanyar és ugratsz egy szépet nem mindegy hogy a fejeddel vagy a sisakkal vered ki a szélvédőt/oldal ablakot smile Ezt mindenki maga dönti el.

Ha kicsúszol a pályáról akkor ne gyere vissza. Maradj ott. Majd odamegy a gondnok körbenézi az autót és megmondja merre hagyd el a pályát. Retkes gumi és még ami leszakadt az autóról ugyanúgy tönkre tudja tenni a pálya tisztaságát.

Ha valami nem kerek az autóval elkezd valami folyni belőle. Azonnal hagyd el a pályát. Ne menj körbe és ki a boxba. Ne az ideális íven lassan, hogy szépen szétkend ami folyik. Pályán több helyen van lezárt rész amit pályanapon nem használnak (laptiming, rallycross, stb ívek). Oda gurulj le lehetőleg nem külső ívben állj le és a gondnok úgyanúgy odamegy és megmondja mi a teendő.

Peace. Ha Gyének nem tetszik akkor törlöm a hozzászólást smile

PS.: Nem verseny. Pályanap. Nem kell beesni a lassúbbaknak féktávon belső íven. Senki nem fog kupát adni ha kifékezed. Esélyes hogy megijed és mindketten pórul jártok. Ha nem tudsz elmenni mellette, akkor csinálj egy hűtőkört és maradj le és aztán újra lehet nyomni.

aláírás

______o/___/|___

Történet:

Bár Gyé a szervező, de azért leírnék pár dolgot. Ez ilyen fun trackday, de minimális szabályokat tartsunk be. Szerintem a legfontosabb:

MŰSZAKILAG RENDBEN LÉVŐ AUTÓVAL GYERTEK (NE FOLYJON SEMMI AZ AUTÓBÓL) ÉS ÜRES CSOMAGTARTÓ!

A pályagondnok nem nézi át az autókat, nincs gépátvétel. De senkinek nem esik le a gyűrű az ujjáról ha kipakolja az autót. 

Tavaly egy ugyanilyen mx5 pályanap lett már az elején tönkre téve, mert az egyik srác valami 5 literes olajos kannával verette és  természetesen végiglocsolta az egészet. Abban a pillanatban vége volt a pályanapnak.

Az egy dolog hogy a pálya tulaja büntetést ró arra aki ezt csinálja, de egyben tönkre is teszi 30+ ember szórakozását. Hétköznap megyünk, gondolom mindenki a szabadságából szán rá napot, nem hiszem hogy boldogok lennénk ha ideje korán abba kéne hagyni. 

MX5 nyitóbulin is le volt ez írva és mégis volt olyan aki húzta a száját, hogy tényleg ki kell? Muszáj? Nem muszáj, de pályára menni sem kötelező.

Sisak? Úgy tudom nem kötelező. De ha nem jön össze egy kanyar és ugratsz egy szépet nem mindegy hogy a fejeddel vagy a sisakkal vered ki a szélvédőt/oldal ablakot :) Ezt mindenki maga dönti el.

Peace. Ha Gyének nem tetszik akkor törlöm a hozzászólást :)

Sisak? Úgy tudom nem kötelező. De ha nem jön össze egy kanyar és ugratsz egy szépet nem mindegy hogy a fejeddel vagy a sisakkal vered ki a szélvédőt/oldal ablakot :) Ezt mindenki maga dönti el.

Ha kicsúszol a pályáról akkor ne gyere vissza. Maradj ott. Majd odamegy a gondnok körbenézi az autót és megmondja merre hagyd el a pályát. Retkes gumi és még ami leszakadt az autóról ugyanúgy tönkre tudja tenni a pálya tisztaságát.

Ha valami nem kerek az autóval elkezd valami folyni belőle. Azonnal hagyd el a pályát. Ne menj körbe és ki a boxba. Ne az ideális íven lassan, hogy szépen szétkend ami folyik. Pályán több helyen van lezárt rész amit pályanapon nem használnak (laptiming, rallycross, stb ívek). Oda gurulj le lehetőleg nem külső ívben állj le és a gondnok úgyanúgy odamegy és megmondja mi a teendő.

Peace. Ha Gyének nem tetszik akkor törlöm a hozzászólást :)

2019-07-16 18:57:19
Marcello

Marcello

Posztok: 486
Velünk: 1928 napja

Tehát így nézünk ki:

F 1. Gyéé - Chimaera Trevor

F 2. Boborider

F 3. Fankyzene

F 4. RallyPiX munkatársa 330i-vel (Rally fizette)

F 5. Beci11 

F 6. Canna

F 7. Gergő

F 8. Kalap

F 9. MrFace

F 10. Hunya di Cabrio 

F 11.  Nyiri

F 12. RallyPix

F 13. Starksew

F 14. Jorpet

F 15. Susu

F 16. (37. ) Yebo Porsche Boxster

F 17. xperience5

F 19. kocka Honda Civic

20. Kiri

F 22. Barabás Péter a 944-el (Hunya fizette)

F 23. Rattila

F 24. Alain

F 25. NemMate

F 26. Cserko12

F 27. K Zsolt Mr2-vel

F 28. FodorT

31. Black Knight

F 32. Narancs

33. Basq

34. gadget

F 35. Mike Spode  / Lotus Evora

——————————-

szumma 31 eddig

aki utal vagy jelzi hogy valamiért a helyszinen tud csak fizetni az jöhet, cél még mindig a 35 kocsi.

Még nem utaltak:

29. Áron - Civic

30. Mazda 6 MPS

+1 Marcello Swift GTI, ha túlélem a Kékszalagot.