Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Rattila Miata Garage    |   << vissza

Rattila Miata Garage

2020-03-18 22:12:05

spinny

Posztok: 37
Velünk: 3228 napja

Válasz erre: @rattila #140581 

Jók ezek a részletes leírások, csak így tovább!

2020-03-18 12:52:27
rattila

rattila

Posztok: 898
Velünk: 2010 napja

Sziasztok,

Mivel láttam ,hogy volt némi interakció emiatt akkor kezdjünk is bele smile

A kocsi szépen készült a karosszériás barátom műhelyében, ezidő alatt a motorral foglalkoztam.

Természetesen nem egyedül tettem ezt. A motor összeszerelését Lalee végezte el, de akad bőven nekem is feladatom az előkészítéseben.

Nézzük is sorjában.

A motor alany a versenyautómból jött, gondolom sokan emlékeztek rá ,hogy volt 2016-ban fekete jobbkormányos verda amit versenyautónak neveztünk ki... sajnos az idő hiány miatt át kellett hogy alakuljon :P ennek az egyik terméke volt az az 1.8vvt moci ami átkerült az utcai autómba nevezzük Cirminek smile

A motor nagyon jól bírta a pályahasználatot 0 olajfogyasztással hozta a gyilkolást kakucson..,úgyhogy ezen febuzdulva némi kompresszió vizsgálat után úgy döntöttem ,hogy nem lesz megbontva a motor csak a kötelező dolgokat cseréljük és ugrik bele Crimibe aztán megy rá a kompresszor is..

A motor külsőleg nem annyira nézet ki jól :D

A Kezdő állapot:

Nyilván nem maradhatott így.. meg aki ismer tudja ,hogy a rozsdás dolgokat nehezen viselem el... :D

Úgyhogy a motorról mindent bebontottam amit csak lehetett így a végére egy csúpasz motorblokk maradt hengerfejjel.. meg cöccelékkel.

Meg is kezdődhetett a felújítási folyamat:

1.Szelepfedél:

Elég sokan kerestetek mostanában a VHT téma miatt. Elég sokat megcsináltam az elmúlt évben.Az első amit csináltam az viszont az enyém volt még 2018 augusztusában.

Az első fújás botrány szar lett ... újra le kellett homokszórnom és újra fújni..Na de az már jó lett.

Első lépésként teljesen szétszedtem:

tömítések kukába, PVC kör le, minden csavar elmos, a szelepfedelet pedig gőzölős alkatrészmosóval tisztára mostam.

Ezután kezdődhet újboli zsírtalanítás és maszkolás (minden csavarhelyet is kimaszkolok egyesével ,mert nem vagyok a magam ellensége :D)

A festést pedig 3 rétegben az előírások szerint 3 különböző szögben viszem fel. az eredmény pedig itt Látható:

A betűket modellfestékkel szoktam kihúzni, injekciós tű és fecskendő segítségével. A ezüsttel vigyázzatok, mert a pigmentek miatt nagyon nehéz szépen megcsinálni. Fehér, fekete, piros színnel 100x könnyebb dolgozni.

A VV szelep és csövezést hőálló Motip motorblokk festékkel fényeztem, nyilván maszkolás után smile

Szelepfedél végeredmény:

"" bocsánat a fos minőségű képekért ,de csak ezt bírja el a fórum""

Instán a rattila.miata oldalon jobb minőségben is láthatjátok őket smile

Következőben megyünk tovább a többi alkatrész felújításával smile

Ati

aláírás Üdv, Ati