Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Rappit 96 NA VVT swap, turbo    |   << vissza

Rappit 96 NA VVT swap, turbo

2019-04-15 11:34:20
rappit4

rappit4

Posztok: 36
Velünk: 281 napja

Hazahoztuk szombaton Lali mestertől az autót, sajnos tréleren. 

Lali szerint a hengerfejet nem jól rakta össze a gépműhely és az egyik szelep megszorulhat a szelepvezetőben és ez adhatja ki ezt az őrült kelepelést, amikor bemelegszik a motor, meg emiatt 3hengerezhet is. Ha más nem akkor leszedem a hengerfejet és visszaküldöm a gépműhelynek, hogy nézzék át.

Még előbb megpróbálok szerezni valahonnan egy másik VVT szelepet hátha tényleg az okozza ezt, de azért kétlem. De mielőtt megint leszedem a HF-et a könnyebb megoldást is megpróbálom.

Ilyen gyönyörű hangja van amikor bemelegszik :

https://www.youtube.com/watch?v=f3PxTzaJXGo

És ilyen lett amikor kihúztuk a VVT szelepet és ledugóztuk a csavarhúzó gumijával:

https://www.youtube.com/watch?v=FrW5Ai2altk

Sokkal csendesebb lett, ezért gyanakodnék a szelepre, de igazából nagyon nincs minek tönkremennie rajta.

Olajnyomás, kompresszió az jó, meg a szelephézagok is rendben vannak.

Kicsit már úgy érzem el van átkozva szegény motor, nagyon nem akar összeállni a dolog. Már csak attól félek, hogyha visszaküldöm a hengerfejet azt fogják mondani, hogy semmi baja. 

Történet:

Hazahoztuk szombaton Lali mestertől az autót, sajnos tréleren. 

Lali szerint a hengerfejet nem jól rakta össze a gépműhely és az egyik szelep megszorulhat a szelepvezetőben és ez adhatja ki ezt az őrült kelepelést, amikor bemelegszik a motor, meg emiatt 3hengerezhet is. Ha más nem akkor leszedem a hengerfejet és visszaküldöm a gépműhelynek, hogy nézzék át.

Még előbb megpróbálok szerezni valahonnan egy másik VVT szelepet hátha tényleg az okozza ezt, de azért kétlem. De mielőtt megint leszedem a HF-et a könnyeb megoldást is megpróbálom.

Ilyen gyönyörű hangja van amikor bemelegszik :

https://www.youtube.com/watch?v=f3PxTzaJXGo

És ilyen lett amikor kihúztuk a VVT szelepet és ledugóztuk a csavarhúzó gumijával:

https://www.youtube.com/watch?v=FrW5Ai2altk

Sokkal csendesebb lett, ezért gyanakodnék a szelepre, de igazából nagyon nincs minek tönkremennie rajta.

Olajnyomás, kompresszió az jó, meg a szelephézagok is rendben vannak.

Kicsit már úgy érzem el van átkozva szegény motor, nagyon nem akar összeállni a dolog. Már csak attól félek, hogyha visszaküldöm a hengerfejet azt fogják mondani, hogy semmi baja. 

2019-03-14 10:34:42
rappit4

rappit4

Válasz erre: @JRK_ #135490 

Igen azon gondolkodtam, hogy inkább injector dynamics legyen, mert annyira nagy különbség nincsen árban. 6os váltó biztos lesz, de, hogy annak a határát feszegessem muszáj lesz egy alacsonyabb kompresszió arányú dugattyú is sajnos. Most már rájöttem, hogy hülyeség volt gyárit venni, mert újonnan majdnem egy áron van a kovácsolt meg a gyári mazda, csak amikor meg kellett hozni a döntést még nem gondoltam ilyen komolyan a turbósítást.

2019-03-13 17:07:01
JRK_

JRK_

Posztok: 114
Velünk: 894 napja

Válasz erre: @rappit4 #135485 

A Deatschwerks injektorok helyett szerintem gondolkodj el egy szett Injector Dynamics-on vagy Fuel Injector Clinic-en. Nekem is DW van és nem vagyok annyira elégedett velük... Illetve, ha legalább olyan erősre szeretnéd csinálni a kocsit, mint amilyen az enyém most, akkor a sebességváltó cseréjének különböző megoldásain is gondolkodj el 

Amúgy jó, hogy veszel Boundary olajpumpát, én már bánom hogy nem vettem, amikor még kinn volt a motor...

2019-03-12 20:55:35
rappit4

rappit4

Már rég írtam, gondoltam szintre hozom a topikot.

Radics1 kolléga gyönyörűen újrakábelezte az autót és be is indult (ezúton is köszönöm neki a gyors és szuper munkát). Ami probléma, hogy ha bemelegszik iszonyat módon el kezd kelepelni a VVT szelepből, mintha kevés olajat kapna a VVT kerék. Tehát ugye alapjáraton zárthoz közeli állásban mintha túl kicsi lenne az olajnyomás ahhoz, hogy elég olaj kerüljön a kerékbe. Most hirtelen nekem nagyon sok meló bejött szóval sajnos nem tudok az autóval foglalkozni, hogy megmérjük az oljnyomást szétszedjük stb. úgyhogy inkább Lalee mester értő kezeire bíztam az autót, szólt, hogy el vannak havazva, de én is csak jövőhónapban vagy talán azután tudnék neki állni és nem is biztos, hogy egymagam rájönnék mi a baj. Reméljük nem nagy! (Mondjuk csapágy vagy olajpumpa).

Azért már 3-4 hónapja nem vezettem, eléggé hiányzik. Böngészem azért a fórumokat, meg ilyesmi bevásárló listákat állítgatok össze

2019-02-01 21:14:30
rappit4

rappit4

Na szóval bekerült a motor előző előtti héten. Hát nem volt egy könnyű menet az biztos. Megszívtam az olajáteresztő csavarral meg a motortartó vas ugye az 1.6-os motoron nyilván kisebb, de ez nem jutott eszembe úgyhogy ilyesmiken eléggé elhúzódott a dolog, a műhelyünket meg csak délutánonként meg hétvégenként tudom használni, úgyhogy nehézkesen, de bekerült a motor.

Amíg mást nem tudtunk csinálni, mert hiányzott 1-2 dolog addig felraktunk egy NB kipuffogót is, hogy addig se fojtson az 1.75-ös gyári rendszer, amíg majd bekerül a 3"-os rendszer a turbóval. Egész szépen felillett az NB rendszer, azért néhány helyen kellett farigcsálni meg hegesztgetni. Kicsit lelóg a leömlő végénél, de az alváz legalacsonyabb pontjánál nem lejjebb szerencsére.

És most kb. a kábelezés alatt így néz ki. Van egy gyönyörű occó racsinges hot air intake a radiátor mögött :D Első beindításig jó lesz, csak már indulna be.

Naigen és itt a kábelezésnél egy kicsit meg is bukott a dolog. Elég nehéz találni ehhez az EU 1.6-os verzióhoz kapcsolási rajzot, amit találtam az is teljesen más pedig Europe és 1.6. Amcsiban ugye meg 94től 1.8as motor van csak, szóval az én autóm egy ilyen öszvér kábelezésben. Például a MAF még a 94 előtti, az O2 szenzor meg az injetorok pedig az 1.8assal egyeznek meg. Emiatt itt el is kezdődött a szopás, leginkább a gyújtás résznél. Összekötöttem először csak egy próbára, hogy egyáltalán beindul e egy basemappal, de nyilván nem (az önindító legalább működik és olajnyomás van :D ). A trafó szépen egy idő után el is kezdett füstölögni, a másik pedig szintén forró volt, gyorsan levettem gyújtásról és leszedtem az akksi sarut, de sajna az egyik trafó úgy néz ki megsült. Ezután elkezdtem mindent előröl, mert a TPS sem működött pl. Azt sikerült megcsinálnom úgy, hogy az ECUnál a gyári csatlakozóból átforrasztottam egy kábelt ami a TPS signalja a jó helyre (az MS3-amhoz egy 94es NA kábelkötegéhez van kialakítva egy aljzat). Az legalább működik, de a trafó továbbra is melegszik (most átkötöttem a 12V- forrást oda ahol a gyújtás modul kapta az előző motorban a 12-t és így már kevésbe de sajna még mindig melegszik.). Itt a dolog már sajnos meghaladt engem úgyhogy tegnap radics1 kollégához került az autó, aki megpróbálja ezt a káoszt valahogy kisilabizálni. Nagyon szorítok, hogy sikerüljön. 

3 hónapja először legalább már gurult. :D

2019-01-24 12:50:52
rappit4

rappit4

2019-01-15 21:21:35
rappit4

rappit4

Közben hétvégén összeállt a motor! smile

Nem a legszebb, de a lényeg, hogy működjön. 

Elvittem az injektorokat is kitisztítani, nehogy ebből baj legyen amíg bekerülnek az új 600/1000cc-sek.

A kábelezés is folyamatosan áll össze fejben, a megasquirtnek az X paneljéhez építettem egy csatlakozót, illetve a belső MS- MSX panelhez is kellett csinálnom szalagkábeleket. Az MS-t lezártam már, remélhetőleg nem kell többet kinyitnom.

És a szerelésről 1-2 kép. Sajna többet nem csináltam a folyamatról, bennem volt a flow :D

A csúnya kipufogó gázokból nem kérünk a szívósorba!!

Aztán ami hiányzik, a VVT olajvonalából egy olajvezető csavar, az intake manifold merevítője, a cam szenzor, a crank szenzor műanyagja pedig el van törve. :D Ha ezek meglesznek a hét végéig akkor még megvárom vele a motor berakást, de ha nem akkor így berakjuk ahogy van és majd benn befejezzük. Reményeim szerint a hétvégén be fog indulni. 

A jövőbeni tervekről pedig, összeírtam egy kis bevásárlólistát tavasz végéig:

MeisterR ClubRace coilover, teljes SuperPro poly szilentkészlet, az állítható verzió, diffi szilentből IL motorsportos, mert most a motortartó bak is az kerül be, skidnationös butterfly brace és frame rail szett, teljes bölcső és lengőkar homokolás és porfestés, illetve valamilyen watanabe stílusú 15-ös felni 205 vagy 225 széles gumikkal.  

Ha minden jól halad ezek olyan márciusra meglesznek, de persze most a legfontosabb, hogy összeálljon végre az új motor!!

2019-01-08 22:09:42
radics1

radics1

Posztok: 419
Velünk: 2178 napja

Válasz erre: @RallyPiX #134382 

Programban ez van. Elég levágni még egy fogat,viszont úgy kell felrakni,mint az FM kereket,különben megint gond lehet.

aláírás e-mail:radics1@freemail.hu
2019-01-08 21:57:37
RallyPiX

RallyPiX

Posztok: 72
Velünk: 628 napja

Válasz erre: @radics1 #134379 
Ahhh azt hittem 36-2-es az enyém is. Benéztem akkor, sorry. Nem nagyon néztem, hogy hány fog hiányzik róla, csak be lett szerelve, mert bent volt az előző setupban is, és Balázzsal úgy voltunk, hogy első körben maradjon minden úgy, ahogy volt a korábbi autón is. smile Tavaszi projectnek azért majd jó lenne beállítani a vvt-t is, max majd szerzek hozzá masik kereket.