Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Rappit 96 NA VVT swap, turbo    |   << vissza

Rappit 96 NA VVT swap, turbo

2018-12-16 12:12:33
rappit4

rappit4

Posztok: 28
Velünk: 157 napja

Válasz erre: @Gyéé #133979 

Köszi!

Hát igen azért az alsó oldali nyomaték az fontos lesz, mert én mindenképp valami nagy turbót szeretnék ami későn tölt, meg azért az a köbcenti különbség nem mindegy.

2018-12-16 12:09:11
rappit4

rappit4

Válasz erre: @Liszt #133976 

Rájuk bíztam igen, már raktak össze kovácsolt BP motort.

Még a turbó setupot nem tudom pontosan, kaptam egy ajánlatot egy komplett szettre de még nem vagyok benne biztos. Leömlőből Krakent szeretnék turbóból meg majd a budgettől függően rtm KKR vagy ha úgy adódnak melók akkor viszont a garrettet átugranám és inkább valami nagyobb Borg Warner lenne. Kippuffogóból egy custom 3"-os rendszer lenne végig. 

Előbb most még a futóműben gondolkodom meg a fékrendszerben, az is kb 1 millában fog megállni. (vagyis még annál előbb abban, hogy a motor összeálljon szívóban és megtanuljak programozni tuner studioban).

2018-12-16 9:38:34
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8429
Velünk: 4407 napja

Mimdíg lenyűgöz amikor valaki egyből ilyen célt tűz ki hogy 300 ló és még jól is indul neki. 

Gratula, biztosan állat lesz!

Viszont nem értem miért nem az eredeti motorból indultál ki, ha minden belső szervét kicseréled az is majdnem ugyanolyan esélyel tudta volna amit ez, úgyis a töltésen meg a vezérlésen fog múlni mi jön ki belőle. Viszont ez így motorszám/köbcenti szinten illegál lesz, úgy meg maradt volna féllegál.

de lehet, hogy rosszul látom és sokat segít az extra köbcenti meg most márr benne vagy így már ez a legjobb út :-)

aláírás

Light Vader a Roadster bolygóról

2018-12-15 19:58:57
Liszt

Liszt

Posztok: 905
Velünk: 1388 napja

Hatha osszeall mar az a motor hamarosan a jo csapagyakkal. hajra!
Gepmuhelyre rabiztad vagy megadtad nekik, hogy milyen hezagokkal szeretned a gyuruket?
Milyen leomlot tervezel es milyen turbot?

aláírás

Dani 

2018-12-15 14:46:35
rappit4

rappit4

Megjött a csapágy, éljen éljen!!  Be is vittem a gépműhelybe és már hétfőre össze is fűzik, utána pedig beviszem a műhelyünkbe a motortatróra és mehet az összerakás, utána meg a motorcsere smile .

2018-11-30 13:09:48
rappit4

rappit4

Sziasztok!

Volt néhány fejlemény a hetekben, sajnos a motorral kapcsolatban még nem sok. Az lmsperformancenál már nem is veszik fel nekem a telefont, előző héten azt mondták ezen a héten küldik a csapágyat, ez persze nem történt meg, és persze én vagyok a f*sz, hogy oxidos (vagyis, hogy szerintük ennek semmi baja).

A motorhoz meglett a szinterkuplung közben, meg néhány apróság.

Kis apróság, megjött az ebayes centrálzár készlet is :D

Ezt legalább poén lesz beszerelni, majd ha lesz egy pár szabad pár órám. Múltkor szereztem egy NBFL elektromos csomagtartó nyitót, szóval az is fog vele majd működni.

Külsőleg pedig felkerült végre egy keménytető:

Érzetre és kinézetre is sokkal jobb így, azt hiszem nyáron is maradni fog.

2018-11-17 17:12:03
rappit4

rappit4

Sziasztok!

A fórumon inkább, mint passzív olvasó vagyok jelen, de néhányotokat már volt szerencsém megismerni. 2018.07. hó óta van nálam az autó, de elég hamar körvonalazódott, hogy nem fog gyári állapotban maradni és lévén, hogy az átalakítások 90%-át én és egy barátom fogjuk csinálni, mindenképp dokumentálni szeretném a folyamatot, hátha tudjátok ti is hasznosítani a tapasztalatokat.

Szóval jómagam az autós kultúrába elég fiatalon beleszerettem, lévén, hogy 22 éves vagyok, az első meghatározó élmény, akármennyire is viccesen hangzik az első Need for Speed játékok voltak :D Itt kezdtem el érdeklődni az autók, azon belül is főleg a japán autók iránt. Már elég korán elhatároztam, hogy ha "felnövök" egy FD RX-7-em lesz. Aztán ahogy ez egyre esedékesebb lett volna és egyre reálisabban kezdtem gondolkodni rájöttem, hogy esélytelen, ahogy megy fel az ára és persze nekem napi szinten kéne az autó, amire a wankel nem a legalkalmasabb dolog. Az NA MX-5 volt a másik nagy kedvencem már régóta és egyre többet olvastam utána, aztán már azon vettem magam, hogy a miataturbot, mx5nutzot meg a miata redditet bújom, illetve a Tom's Turbo Garage youtube csatornán van egy teljes LS swap videó amitől csak továbbra beleszerettem ebbe a platformba, habár az NB és főleg az NC formája sosem tetszett, nekem a kis nevetséges NA volt mindig is az etalon. Aztán jött az élet és egy mk2 kombi focus, ami kiszolgált tökéletesen kb 2 évig, aztán most nyáron úgy voltam, hogy túl sok a hely ebben az autóban és túl keveset fogyaszt ezért eladtam és megvettem ezt a zöld 96-os németországi NA-t kb 150ezer kilóméterrel:

Az autó 535ezer forint volt egy NB puhatetővel váz nélkül, mert a gyári szakadt volt. Amivel eléggé megszívtam az az átiratás volt. júliusban vettem a német papíros autót és novemberre volt időpont az összes műszaki bázison ahol honosítani lehetett volna a műszakiját a kocsinak, így egy maszek céget kértem meg akik sos-ben elintízték kb 3 nap alatt a nevemre íratást, viszont végül 290ezret fizettem csak a papírokért.

Így 825ér már a nevemen volt ez a 96-os 1.6os NA. Maga a kocsi közepes állapotban van. A motor eresztgeti az olajat, de legalább van benne kompresszió, a kuplung az kb kuka. Az alváz rozsdás, de legalább nem rohad még. A fényezés kopottas és 1-2 helyen vannak rajta horpadások. A futómű is hagy jó sok kívánni valót maga után.

Sok sok gondolkodás és az erőtlenségéből adódó frusztráció után elhatároztam, hogy szeretnék valami kis erőt vinni bele. A kompresszort hamar elvetettem, nem tetszik az egésznek az ötlete, hogy nagyobb hengerűrtartalmat szimulálunk és idegesítene, hogy valamennyi teljesítménytől mindig megfosztaná az autót. A hangja persze vicces lenne egy darabig, de a japán autókba szerintem a turbó illik és amúgy is ha már lúd legyen kövér, meg ha már beleteszek valamit akkor legyen poén és rúgjon hátba ha úgy akarnám. Szóval turbó legyen, na de ez a motor biztos, hogy nem bírná úgyhogy kellene valami alternatíva. Így sok olvasgatás után vettem egy 2001-es 1.8 VVT-t kb 170ezer kilóméterrel.

Ahogy látszik nincs szép állapotban, de ez valamiért nem tántorított el tőle :D

Szétszedésnél a hengerfej nem tűnt vészesnek, de a dugattyúkhoz érve azért már látszott a probléma:

A 3. henger elkenődött a hengerfalon aztán az állásban berozsdásodott. Nincs mese fel kell fúrni.

Innen ment a műhelybe, ahol 0.50 túlméretre fel lett fúrva, gyári túlméretes dugattyúk és TA kovácsolt H karos hajtókarok kerültek bele ACL felfekvővel és Kingracing hajtókar csapággyal.

A motor így itt most egy kicsit meg is állt sajnos. Már lassan egy hónapja a műhelyben van az autó fel is van fúrva, már csak fel kellene fűzni, csak a hajtókar csapágyból 2db a csomagolásból kibontva már oxidos volt.

Most pedig már 2-3 hete ezen megy a huzavona és kb. már csak ez van hátra a motorból és mehetne bele az autóba. Az lmsperformancetól rendeltem őket és amint megjön nekik az új, elvileg küldik. Ki tudja ez mikor fog megtörténni sajnos, most már bánom, hogy nem a Red Suntól rendeltem, most tudtam meg nemrég, hogy náluk lett volna.

Amíg állt a motor a szívósort meg a szelepfedelet megtisztogattam és lefestettem ezzel a VHT wrinkle plus festékkel, nekem nagyon tetszik a végeredmény élőben.

Aztán meglett a Megasquirt MS3X kiegészítő panellel és hozzá egy Innovate LC-2 wideband, műszerrel és egy Type 1 Torsen is.

A következő nagy bravúr a torsen beépíte volt ezen a héten. Délután 5kor raktuk fel az emelőre az autót és kezdtük el a mutatványt, gondoltuk majd kb 1-2-ig maradunk, de az emelő kelleni fog másnap a műhelyben reggel úgyhogy mindenképp be kell fejeznünk. Ja és ha már úgyis leszedjük a féltengelyeket, a hátsó csapágyakat is kicserélem mert brummog a baloldali.

Ami egy kicsit keresztberántotta a projektet, hogy a Torsen háza kilyukadt revepisztolyozás közben :D Nagyszerű.

Ahogy látszik a ház eléggé meg is van rohadva, ez így nagyon nem jó. A Torsen napkereket mindenképp bele kell raknunk a nyitott diffi házába. Megy a tanakodás, hogy mégis mi legyen, még egyikünk sem hézagolt ezelőtt diffit. Sok telefonálgatás és utánaolvasás és egy nagyon szuper Bofi racinges cikk után éjjel 1-kor elindultunk egy hézagolóért egy ismerőshöz. 

https://bofiracing.c___a-type-1-4-3-torsen/

https://bofiracing.c___open-diff-to-an-lsd/&nbsp wink

Még egy röpke pár óra és reggel 5re már kész is a két hátsó csapágy és benn a diffi. Ami kicsit aggasztó volt, hogy nehezen fordult mind a két kerék, talán túlhúzhattuk a kerékagy csavarokat, vagy csak kell egy kis idő amíg bejáratódnak a csapágyak, erre még nem jöttem rá. Felforrósodni nem forrósodik és nem is ad hangot, a diffi pedig zseniális lett, kotyogása tökéletes és hát tényleg nagyot dob az autón!

Szóval most nagyjából így áll az autó smile

A jövőbeni tervek pedig, ha kész lesz a motor bemegy a helyére a megasquirttel, egy Stefan Zorst féle szinterkuplunggal és egy 6os váltóval aztán addigra remélhetőleg kész lesz a Red Sun-os bukócső, ami majd szintén a helyére kerül. Az olajteknőt megfúrom most a visszafolyónak és jövő nyár körül már csak a nagyja van vissza a turbónak. Előtte tavasszal mindenképp lesz bele egy Tein street advance, superpro szilent készlettel és az egész bölcső le lesz szedve porfestésre és akkor ki lesz lakatolva az egész autó illetve valamiféle alváz merevítők is felkerülnek. Utána pedig előre egy 4 vagy 6 hengeres willwood fékszett jön hátra pedig egy sportiveé. Ezzel így már azért szépen fel lesz készítve a turbóra az autó és jöhet a móka smile A teljesítménybeli cél kb 300lóerő a keréken. Ezt tűztem így ki magamnak és ehhez próbálom az alkatrészeket is összeválogatni, meglátjuk mit ad majd a valóság.

Élnézést ha egy kicsit hosszúra sikeredett, de szerettem volna most szintre hozni ezzel a dologgal a buildet és majd innen folytatom ahogy halad a dolog.

Köszönöm a figyelmet! smile