Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Susu bütyköl...    |   << vissza

Susu bütyköl...

2019-06-25 16:17:17
gzugzu

gzugzu

Posztok: 753
Velünk: 2673 napja

Válasz erre: @susu #137076 

Eleg valoszinu akkor, hogy ott a gond. Csereld ki a csatlakozot, vagy a CAS szenzort!

2019-06-25 14:57:17
susu

susu

Posztok: 122
Velünk: 392 napja

Tegnap cseréltem szelepfedél tömítést, előtte villogtattam hibakódot, P1345-t számoltam, ami Camshaft Position Sensor. Ha jól értem az ECU innen tudja, hogy mikor melyik hengernek kell benzint adni, tehát ez a hiba simán összefügg a durva rángatással. Amikor kiszedtem, koszos volt, megtisztogattam, illetve a vezérműkereket is. Csatlakozóját is megtisztítottam. Valaki ezt a csatit korábban eltörte és egy gyorskötözővel van összehúzva. Lehet, hogy a csati tud szétcsúszni, és emiatt volt ilyen? De akkor miért most kezdte?

Keresztkérdés: NB-nél a gyújtótrafó honnan kapja a testet? Csatlakozó vagy a ház?

aláírás

10AE

2019-06-24 16:15:33
gzugzu

gzugzu

Posztok: 753
Velünk: 2673 napja

Válasz erre: @susu #137052 

Nezz utana, hogy honnan kapja a jelet a ford. szammero. (Gondolom a CAS szenzorrol) Es arrafele nezegelödnek.

2019-06-24 15:28:26
susu

susu

Válasz erre: @susu #137051 

Ja igen, azt nem hangsúlyoztam, hogy a fordulatszámmérő azonnal leugrik, amikor ez a hiba van. Motorféknél is, pedig ott a valós fordulatszám nem változik.

aláírás

10AE

2019-06-24 15:26:23
susu

susu

A 3. tünet tegnap is előjött. Olyan mintha egy pillanatra leállna a motor, mintha az injektorok kikapcsolnának. Nagy gáznál határozottan ránt az autó, és a kipufogó tényleg puffog (nem csattog-durrog). Tegnap feltöltöttem OMV prémium benzinnel, hátha az okozta, de független a probléma. Ezenkívűl még azt vettem észre, hogy úthibák után fél-egy másodperccel szokott, vagy elindulás után. Mintha lenne köze a problémának az autó mozgásához, rázkódásához, csak késleltetve.

miata.net-en találtam hasonló tünetet (NA), neki a ECU-ban folyt szét egy kondenzátor. Írták neki, hogy földeléseket nézze meg, más meg CAS cserét ajánlott. Valakinek a régi injektor biztosíték cseréje oldotta meg, valakinek egy relé kupakja esett le (ez pont egy Anni volt...).
https://forum.miata.net/vb/showthread.php?t=584870

Szóval van egy jó kis listám, amit ellenőrizhetek :D

aláírás

10AE

2019-06-20 23:50:15
susu

susu

Válasz erre: @Kalap #136885 

Köszi, NGK blue rajta van a listámon smile

aláírás

10AE

2019-06-18 15:43:08
Kalap

Kalap

Posztok: 1584
Velünk: 4428 napja

Gyújtókábel csere az 1. sz. tünetet nekem megoldotta NA-nál!

aláírás

Fun is not a straight line

2019-06-18 13:07:05
susu

susu

Válasz erre: @basti #136866 

@gzugzu, köszi, majd lehet, hogy szükség lesz rá smile

Leírom a kisautó kórtörténetét a rángatásokat illetően smile

1. tünet: Amikor megvettem, hidegen, az alapjárat (főleg amikor megálltam, pl. lámpánál) fél-egy másodpercre leesett, aztán vissza. Néha csak egyszer, néha ezt periodikusan csinálta. Pillangószelep tisztítás sokat javított a helyzeten, de néha még mindig csinálja. Teljesen melegen már nem csinálta. Ez csak alapjáraton történt, amúgy húz rendesen.

2. tünet: Indítás után néha beköhög. De ha beköhög, akkor többször egymás után, egyszer volt olyan is, hogy le is fulladt. Ehhez még jött az, hogy kb. 3000 alatti motorféknél kicsit rángatott. Egyik indításnál előjött, másiknál meg semmi. De ez is csak zárt pillangószelepnél jött elő. Itt próbáltam villogtatni hibakódot, de nem volt. Gyertyacsere (ideiglenesen?) megoldotta.

Itt közben meghalt a generátorom, volt egy csere.

3. tünet: A legfrissebb, hogy néha már gázadásra is berángat (mintha egy pillanatra leállna a motor), sokkal erősebben mint korábban. Ez a legutóbbi utamon jött elő, nem tudom, hogy van-e köze a motor hőmérsékletéhez. Mentem vele rosszabb úton is, de nem tudtam eldönteni, hogy van-e köze a rázkódáshoz. Itt megfigyeltem azt is, hogy a fordulatszámmérő is lezuhan. Motorféknél is előjött, de ott nem volt érezhető rángatás, viszont a fordulatszámmérő leugrált. Ez utóbbi miatt gondoltam először arra, hogy letestel az akksi.

Amúgy gyertyacsere után simább lett a motor járása, húzása, gázadásra/gázelvételre nem ránt akkorát mint korábban (hülyén hangzik, de a motorfék "gyengébb" lett, tehát nem fogja annyira az autót).

Köszi a segítséget, én csak elkezdtem cserélgetni a legolcsóbb kopó/fogyó alkatrészektől kezdve smile

aláírás

10AE