Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    TDR Rotrex Sportive    |   << vissza

TDR Rotrex Sportive

2018-09-23 18:59:06
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8386
Velünk: 4321 napja

Válasz erre: @padregas #132842 
Nekem van egy felesleges ablakmosó relocation kittem....tartály valami konzollal, benne a motor.

aláírás

Light Vader a Roadster bolygóról

2018-09-23 17:07:46
boogie84

boogie84

Posztok: 1286
Velünk: 1841 napja

Válasz erre: @padregas #132842 

Egy vmit én is megtanultam az építés során. Nincs olyan h plug&play. 

Azért jók a bejáratós körök mert kijönnek a gyerekbetegségek. 

Ablakmosó tartálynak tök jó egy Suzuki Cappucino tartály:

Vagy ebay univerzális...

2018-09-23 20:14:11
padregas

padregas

Posztok: 194
Velünk: 2340 napja

Szombaton átmentem Radics úrhoz reggel és bele került 100+ kilométer a kompiba közép terhelésen ami a bejáratás része. Kis programozgatás után készen álltunk a padlógázra. Hozta a mosolyt, míg el nem szakadt a szíj. Eddig is láttam, hogy nem teljesen egyenesen fut, de gondoltam ha a TDR így adja ki, akkor ez biztos ilyen, merthátugye plugnplay vagy mi... Megvettük a készleten lévő 2 centivel hosszabb szíjat a Bárdiban és UNIXban, felraktuk, annyit sem bírt. Vissza műhelybe hézagolni:

Körülbelül 2-3 milliméter volt az eltérés és pont volt egy akkora alátét is készleten hosszabb csavarokkal a garázsban:

Egy óra reszelés után nem szakadt el az utolsó szíj és elkészült a progim is, írány a miata talira.

660 kilométeres utat tettem meg vele két nap alatt. Sok nyüstölésre melegszik kicsit, sajnos az olajhőfok kábelem megszakadt így azt nem tudtam nézni, viszont legalább nem is fogyott, még. Az erő pedig végre pont jó országúti menéshez, nem szabadul el a pokol, csak jön és jön a fordulattal. Tök más mint egy csavarkompi vagy turbó. Második végén elcsavaraja a 205ös ad08akat, harmadik végén is észnél kell lenni kanyarban, főleg a jó kis hazai utakon.

Ami maradt az egy  4PK 1195 szíj és pár picit hosszabb a csomiba egy 17-es és egy 10 vilással, ha elveszne a motorról útközben, új vezetékek az olajhoz, váltó és motorolaj csere, ja meg két hátsó fék szett. Ha fogyna az olaj akkor egy 323GTX PCV szelep is.

Bakker még az ablakmosót is ki kell találni... mert az sincs.

Történet:

Szombaton átmentem Radics úrhoz reggel és bele került 100+ kilométer a kompiba közép terhelésen ami a bejáratás része. Kis programozgatás után készen álltunk a padlógázra. Hozta a mosolyt, míg el nem szakadt a szíj. Eddig is láttam, hogy nem teljesen egyenesen fut, de gondoltam ha a TDR így adja ki, akkor ez biztos ilyen, merthátugye plugnplay vagy mi... Megvettük a készleten lévő 2 centivel hosszabb szíjat a Bárdiban és UNIXban, felraktuk, annyit sem bírt. Vissza műhelybe hézagolni:

Körülbelül 2-3 milliméter volt az eltérés és pont volt egy akkora alátét is készleten hosszabb csavarokkal a garázsban:

Egy óra reszelés után nem szakadt el az utolsó szíj és elkészült a progim is, írány a miata talira.

660 kilométeres utat tettem meg vele két nap alatt. Sok nyüstölésre melegszik kicsit, sajnos az olajhőfok kábelem megszakadt így azt nem tudtam nézni, viszont legalább nem is fogyott, még. Az erő pedig végre pont jó országúti menéshez, nem szabadul el a pokol, csak jön és jön az erő. Tök más mint egy csavarkompi vagy turbó. Második végén elcsavaraja a 205ös ad08akat, harmadik végén is észnél kell lenni kanyarban, főleg a jó kis hazai utakon.

Ami maradt az egy  4PK 1195 szíj és pár picit hosszabb a csomiba egy 17-es és egy 10 vilással, ha elveszne a motorról útközben, új vezetékek az olajhoz, váltó és motorolaj csere, ja meg két hátsó fék szett. Ha fogyna az olaj akkor egy 323GTX PCV szelep is.

Bakker még az ablakmosót is ki kell találni... mert az sincs.