Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    TDR Rotrex Sportive    |   << vissza

TDR Rotrex Sportive

2018-09-23 8:09:14
Hunya

Hunya

Posztok: 5336
Velünk: 5393 napja

Sunyi lopakodó ez a rotrex. 

Csendes, nem vág hátba, szinte nem is érzed hogy mennyire nagyon megy mert nem tol hátba de nagyon nem kompatibilis a forgalommal. :-)

Brankó szerintem csigákról álmodott egész éjjel. 

Nagyon tetszik. Nem a csigák. A roti. :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2018-09-22 19:45:31
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9146
Velünk: 5915 napja

Válasz erre: @padregas #132826 

Tipikus :-)

Roli mintha kicsit behorkolt volna.

aláírás DrasticPlastic Driver

Történet:

Válasz erre: @padregas #132826 

Tipikus :-)

2018-09-22 19:10:48
padregas

padregas

Posztok: 270
Velünk: 3934 napja

2018-09-21 19:57:17
Hunya

Hunya

Posztok: 5336
Velünk: 5393 napja
padregas, 2018-09-21 14:53:35

Tegnap, lenyomtunk kemény 8 kilométert!

Semmi hiba nem volt, folyás is maximum a kisgatyámban...

Valami kép nincs? :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2018-09-21 14:53:35
padregas

padregas

Tegnap, lenyomtunk kemény 8 kilométert!

Semmi hiba nem volt, folyás is maximum a kisgatyámban...

2018-09-20 8:10:03
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9146
Velünk: 5915 napja

Olyan kis csini az egész.

aláírás DrasticPlastic Driver
2018-09-19 23:26:56
padregas

padregas

Jó pár nap szünet után ma végre indult az autó.

Szereztem biztonságos gyújtás táblát és felraktam egy körülbelüli üzemanyag táblát is. A lambda korrekció magasra lett állítva, így jó eséllyel holnap megteszem vele az első métereket is. A kompi zörgött és csörgött egy darabig, de amint felvette a 7,5 deci olajat a rendszer, lassan visszahalkult. Csak a lefújó szelep kerreg már, ha minden igaz. A leállítást követően szörcsög egy picit:

2018-09-17 12:02:36
padregas

padregas

Szombaton nem történt semmi, ellenben vasárnap loptam a családtól pár órát és gyártottam a hűtőkre pajzsot. Egyrészt Gleris mondta, hogy illene, másrészt pedig a gyári dobbetét sem úgy fért vissza mint ahogy az volt: 

És végre beállítottam a csöveket is:

Be kellett áldoznom a tágulási cső egyik tartó fülét hozzá, de jó lett!

Tudom a képen hozzáér, de nem ez a végleges helyzet. Majd éjszaka amikor mindenki aludt visszaosontam a garázsba és visszapakoltam a kocsi alját. Nem szép munka szétvágni a gyári műanyagokat, de így a vége felé már egyre kevésbé zavart az ilyesmi. Képem nincs róla, mert fél kettőig mókoltam a kocsi alatt fetrengve és amúgy sem túl látványos az eredmény.

Vissza kell rakni a kerekeket, feltölteni a vízhűtőt és a szervót, berakni négy új gyertyát, felkalibrálni az új levegő hőmérőt (IAT), feltölteni egy kapott üzemanyag, gyújtás és afr táblát és az első indítást túlélni. Ez így egy laza délelőttnek ígérkezik, talán szerdán meg is eshet.

2018-09-14 21:01:50
padregas

padregas

Ma,

A szíjjal szívattam magam, mert béna vagyok és nem tudtam felrakni, Rendeltem egy centivel hosszabbat, nem lett jó. Félre raktam és csináltam inkább konzolt az olajhűtőnek:

Íme végleges helyén:

A custom szélterelőm pont rá fogja tolni a levegőt a szájból. Legalábbis terveim szerint. Ha nem akkor kap egy csinos kis ventit is. Bízom benne, hogy nem olvad le a ködlámpám...

Világra hoztam az eddigi IL motorsport szendvicset a szűrővel és szenzorokkal, majd visszaszültem a BAT motorsport termosztátos pogiját. Erről értelmes képet lőni csak ultrahanggal lehet, bocsánat:

Utána pedig növesztettem egy képzeletbeli harmadik kezet és egy durva jógapózban felraktam az eredeti szíjat amiről azt hittem rossz:

Takarítás is viszi az időt rendesen így csak felraktam a levegő csöveket, de beállításra nem maradt időm sem erőm:

Valami ilyesmi lesz, de most egy darabig pihenek, mert nehéz egy hét volt ez eddig.

2018-09-14 8:47:24
padregas

padregas

Tegnap,

Reggel felépítettem a kompi konzolt. A szervót le kellett billneteni oldalra és kibontani a feszítőjét.

Megtámaszkodik a fejen is, rendkívül masszív cucc. Fel is szórtam rá mindent gyorsan:

A kábeleket el kellett vezetni másképp. Itt nem a TDR leírásra hagyatkoztam, inkább mókoltam vele és jobb is lett. A feszítőgörgő T anyája más menetereszkedésű volt (1,5-es), ezért ebéd helyett csavart vásároltam. Ezután jött a kompi olajköre: hűtő, tartály és szűrő:

Ment a matek a csövekkel, mit hova, hol milyen hosszú lesz, de kiadta. Ideje volt beakasztani a kompit is:

Este lejöttem még, hogy a szíjat és hűtőt vissza rakjam, de pechemre rossz szíjat küldtek, éppen nem megy fel. Hát feltöltöttem a kompit olajjal és lelégtelenítettem.

Jelenleg bő egynapos késést szedtem össze kocsin kívüli dolgok miatt az autón kb fél veszett oda. A mai napot meg kell nyomni!

2018-09-13 8:54:05
padregas

padregas

Tegnap,

Sikerült kifúrni és újramenetezni a jobbos kanyarstabi konzolt és felkerült a hűtő konzol az új helyre:

Bal oldali kerék előtt lesz a Rotrex olajhűtő 45 fokban befordítva és a TDR szélterelő fog neki levegőt adni:

Ebből kiindulva a jobb oldalit is méretre vágtam, hogy az olajhűtőre is hasonlóképpen jusson levegő:

Kisebb lett a rés a vonószem miatt, de terveim szerint egy kis venti is támogatja majd a hűtést. Vonószem pedig kötelező versenypályán, szóval ez maradt.

Az intercoolerhez több szélterelő panel is tartozik, minden szépen passzolt, eléggé jól átgondolt cuccot csinál a TDR.

A szervóhűtőt méretre kellett vágni és alaposan átmosni, hogy ne maradjon benne reszelék, majd felkerült az intercooler alján lévő foglalatra:

Ennyi volt tegnap, tudom nem sok, de sokat matekoltam az olajhűtővel. Szerencse, hogy többin nem kell agyalni sokat.

2018-09-12 9:51:43
padregas

padregas

Válasz erre: @Nyiri #132664 

Hogy kell-e ekkora, azt én nem tudom megítélni, de bízom Track Dogékban.

2018-09-12 9:22:38
padregas

padregas

A tegnapi nap főként a bontásról szólt.

Kijött minden a szívósorig, ablakmosó, dobbetétek, alsó fedél, lökösbetét és a hűtő. Majd bekerült a hőpajzs és a lecsapató.

A lecsapató a képen még nincs fent, ne keresd.

Szervószivattyú maradt még tartályostul. A hűtőre viszont felkerültek a ventik:

A beépítéshez a hűtő konzolt lejjebb kell rakni stabi konzolra és sajnos az anyós oldalon a csavarok feje csuklóból szakadt le:

Veszem is elő a fúrógépet...

2018-09-11 13:04:41

Nyiri

Posztok: 682
Velünk: 2242 napja

Válasz erre: @padregas #132662 

Én is úgy hoztam el Petitől még szívóban az autót hogy mikor hazaértem azt mondta hogy KURVA jó kis autó ez. Aztán mikor megjött a töltés átgondoltam. Mindig lehet jobb smile

Kiváncsian várom a folytatást. Csak így tovább.

Tényleg szükséges volt nagyobb benzinpumpa? Ekkora teljestményt amit a TDR cucc hoz simán tudja a gyári is szerintem.

2018-09-11 14:55:29
padregas

padregas

A befecskendező para megolva, injector dead time-on kellett állítani és minimális üzemanyagtábla emeléssel megint gyárias az autó.

A próbakörön mintha erősebb is lett volna, de ezt placebo hatás is okozhatta. Ez volt a kocsi utolsó útja szívóban. Vegyes érzelmekkel állok neki a folytatásnak, mert így is nagyon fasza kisautó ez. Imádom.

Történet:

A befecskendező para megolva, injector dead time-on kellett állítani és minimális üzemanyagtábla emeléssel megint gyárias az autó.

A próbakörön mintha erősebb is lett volna, de ezt placebo hatás is okozhatta. Ez volt a kocsi utolsó útja szívóban. Vegyes érzelmekkel állok neki a folytatásnak, mert így nagyon fasza kisautó ez. Imádom.