Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    TDR Rotrex Sportive    |   << vissza

TDR Rotrex Sportive

2018-09-11 9:12:46
padregas

padregas

Posztok: 270
Velünk: 3934 napja

Na szóval...

Elmaradtam itt egy picikét, de a közben haladok a munkálatokkal:

Egy hete bekerült a nagy nyomású Walbro (190lph) szivattyú. telepítése nem űrtudomány. Sikerült is volna két óra alatt, ha nem hullik szét az az egyik üzemanyag csati. 

Összerakás sorrendje, fekete tömítés, átlátszó távtartó, zöld tömítés és kék lezáró.

Maga a pumpa azonos méretű és minden szerelvénye benne volt a csomagban. Kábelezés, bilincsezés egy csavar és kész.

Hangja nagyobb, de nem vészes. Kocsi viszonylag hamar be is indult, jött, ment és még versenyt is nyert egy héten át. Maradhat.

Vele együtt bekerültek a géptető teleszkópok is:

Szükséges extra, mert az intercooler csövek miatt nem marad majd hely a pálcának. Fél órás meló, a szettel érkezett fúrófej és menetvágó is. Nagyon tetszik, hogy tíz centivel magasabbra nyit és sokkal könnyebb így dolgozni a motortérben.

Jorpetinek hála felkerült a kuplung is. Óriási segítség volt hogy szakított rám időt, mert az aknámban, manójárásban, békatetemeken csúszkálva nem sok kedvem lett volna nekiállni.

Tegnap a 700-as Deatschwerks fecskendezőket szereltem be. Kényelmesen 3 órás meló. Bontásnál le kellett szedni a vákuumcsöveket, csatikat, gázbóvdent, pillangó házat és szívósor tetejét. A pillangóról nem vettem le a vízcsöveket, hagytam lógni rajta.

A régi injektorokat nehezen engedte el az üzemanyaghíd, de a lezsírozott újakra már könnyedén csúszott fel. A hidat három csavar tartja műanyag távtartókkal amik szeretnek behullani a motortér elérhetetlen részeire, szóval extra figyelmet igényel bontáskor. A kilazított csavarokat a helyén hagyva egyesével hoztam világra őket. Összerakásnál meg a helyükre ragasztottam őket pár csepp szilóval.

Délután még átszaladtam Újpestre Attila barátomhoz, aki egy szép foglalatot épített a szívó csőre.

Este belőttem a nagyobb "injector size"-ot az ecuba és indult az autó. Hidegen is feltűnt, hogy nem olyan dús mint kellene aztán rohamosan elkezdett elszegényedni ahogy a "warmup" görbe is. Elvileg nem kellene ilyenkor az üzemanyag cellákat bántani, de nekem az alapjárati 50-es értéket 70-ig fel kellett húzni, hogy értelmes AFR-rel járjon a motor.

Radics úr ajánlására most játszok egy kicsit az időzítéssel aztán bontom a kocsit tovább...

2018-09-05 18:28:06
Hunya

Hunya

Posztok: 5336
Velünk: 5393 napja

Liszt, 2018-09-05 12:16:57

padregas, 2018-09-04 23:33:16

Válasz erre: @Nyiri #132599 

Az me211 is használja a gyárit, de úgy néztem kb 3500-4000től annyira zajos a jel, hogy már kopogást jelezne, ezért 3500 a limitem most. A magas fordulatra kell majd koncentrálnom a teljesítményhez. Ott kell eltalálni a gyújtást.

Az is lehet, hogy szar a gyárim, vagy a stock ecu csak közép tartományt néz.

A 95ös benzinre akarok én is egy safe mapot. Szerencsére az me221 váltható két üzemanyag és gyújtás tábla közt egy kapcsolóval, nem kell gép hozzá.

Tavasszal az Olasz autópályán kényszerültem szar minőségű 95öst tankolni, csörgött is vele. Szerencsére volt nálam laptop...

Nekem is a gyari van es ms kezeli, viszont egy teljesen uj szenzornak es a mostani hasznaltnak is ugyanolyan normalis a jele, majd rakok fel kepet logokbol. Sajnos a gyujtasig nem jutottam meg el, hogy ranezzen valaki mert az olaj csak fogy es fogy, majd ha lesz ertelmes motorom akkor kap programot is es kiderul a kopogast, hogy erzekeli es kezeli az ms3.
A regi motoron regi szenzorral nagyon zajos volt a jel, ha tul alacsony volt a limit akkor egy gyorsitast is kopogasnak vett es elvette a gyujtast. Itt legalabb erzodott, hogy nagyon bebutul az auto, ugyh az a resze ment.

Tartok a kocsiban pont ilyen esetekre egy oktanszamnovelo adalekot, bar tesztek alapjan semmit sem er. De felek ettol en is, hogy egyszer nem lesz 100-as es az sem tiszta, hogy feltetlen kell-e ez az 100-as egy kisebb nyomas eseteben. 

Anno amikor próbálgattam akkor kb 3 fok volt a különbség a 100-as és a jó minőségű 95-ös között. A szar minőségűnél meg 5-6 fok. A 100-hoz képest. Szóval szerintem a jó üzemanyag kincset azaz komoly lóerőt ér. 

Ezért én is kapcsolóval szabályzom a programot. 

aláírás May the Fairy be with You!
2018-09-05 12:16:57
Liszt

Liszt

Posztok: 1008
Velünk: 2896 napja

padregas, 2018-09-04 23:33:16

Az me211 is használja a gyárit, de úgy néztem kb 3500-4000től annyira zajos a jel, hogy már kopogást jelezne, ezért 3500 a limitem most. A magas fordulatra kell majd koncentrálnom a teljesítményhez. Ott kell eltalálni a gyújtást.

A 95ös benzinre akarok én is egy safe mapot. Szerencsére az me221 váltható két üzemanyag és gyújtás tábla közt egy kapcsolóval, nem kell gép hozzá.

Tavasszal az Olasz autópályán kényszerültem szar minőségű 95öst tankolni, csörgött is vele. Szerencsére volt nálam laptop...

Nekem is a gyari van es ms kezeli, viszont egy teljesen uj szenzornak es a mostani hasznaltnak is ugyanolyan normalis a jele, majd rakok fel kepet logokbol. Sajnos a gyujtasig nem jutottam meg el, hogy ranezzen valaki mert az olaj csak fogy es fogy, majd ha lesz ertelmes motorom akkor kap programot is es kiderul a kopogast, hogy erzekeli es kezeli az ms3.
A regi motoron regi szenzorral nagyon zajos volt a jel, ha tul alacsony volt a limit akkor egy gyorsitast is kopogasnak vett es elvette a gyujtast. Itt legalabb erzodott, hogy nagyon bebutul az auto, ugyh az a resze ment.

Tartok a kocsiban pont ilyen esetekre egy oktanszamnovelo adalekot, bar tesztek alapjan semmit sem er. De felek ettol en is, hogy egyszer nem lesz 100-as es az sem tiszta, hogy feltetlen kell-e ez az 100-as egy kisebb nyomas eseteben. 

aláírás

Dani 

2018-09-05 7:50:08

Pampalini

Posztok: 1914
Velünk: 3929 napja
padregas, 2018-09-04 8:01:29

Válasz erre: @Gyéé #132579 

Jó reggelt,

De, aludtam, ugyanis holnap vár rám egy műszaki vizsga, csütörtökön kuplung csere, pénteken futómű állítás és végül szombaton szlalom verseny a Lacházi reptéren. Vasárnap tervezem kitakarítani a garázst és előkészíteni amit kell. Eddig már elkészült egy két dolog, azokat külön posztban, képpel illusztrálva hamarosan közlöm majd.

Sűrű lesz a hét!  :-)

aláírás

Black Sushi

2018-09-04 23:33:16
padregas

padregas

Történet:

A 95ös benzinre akarok én is egy safe mapot. Szerencsére az me221 váltható két üzemanyag és gyújtás tábla közt egy kapcsolóval.

2018-09-04 22:52:58

Nyiri

Posztok: 682
Velünk: 2242 napja

Válasz erre: @padregas #132596 

Gyárival. MS használja. Mondjuk én mindig 100as benzinnel járok. Így lehet soha nem csörögne be. Bár ha kész a blokk lehet csináltatok egy 95-s programot is.

2018-09-04 20:33:36
Hunya

Hunya

Posztok: 5336
Velünk: 5393 napja
padregas, 2018-09-04 20:17:57

Válasz erre: @GPali #132585 

Köszi Srácok a motiváló szavakat!

Viszonylag könnyű építésnek tűnik a leírások alapján, igazából csak a programozás okoz majd némi fejtörést, mert eddig egy  1.8nb rotrex c30-74 mapot sikerült csak szerezni, ami kisebb kompresszióval megy.

Akkor meg is kérdezném, hogy feltöltősként milyen kopogás szenzorral mentek? Illetve használjátok-e valamire?

Gyárit kezeli az MS2 és használja is. Nekem is és Boogienak is. 

aláírás May the Fairy be with You!
2018-09-04 20:17:57
padregas

padregas

Válasz erre: @GPali #132585 

Köszi Srácok a motiváló szavakat!

Viszonylag könnyű építésnek tűnik a leírások alapján, igazából csak a programozás okoz majd némi fejtörést, mert eddig egy  1.8nb rotrex c30-74 mapot sikerült csak szerezni, ami kisebb kompresszióval megy.

Akkor meg is kérdezném, hogy feltöltősként milyen kopogás szenzorral mentek? Illetve használjátok-e valamire?

2018-09-04 18:35:37
padregas

padregas

Szóval olvasni kezdtem a Rotrex építéseket és szép lassan meggyőztem magamat. Track Dog Racing vagy Krafwerks kitek közti ár különbség jelentős, de a minőség is az, pl. Kraftwerks konzol tört már el mazdában TDR soha.

Megrendeltem. - fuel and timing card nélkül

A szállítás hajón hosszú idő, moziztam tovább: Mit kell majd még megoldani mielőtt beszerelem a kompresszort?

Olyan nagyon sok mindent nem. Egy tavaszi túrán már feltűnt, hogy nem csak az olaj melegszik a sztrádán, hanem a vizem is és megy a venti folyton. Akkor kezdjük is el: már rendeltem is a Mishimotot.

Utólag persze simán elég lett volna a feléért venni valami keskenyebbet, amire nem kell majd később, az intercooler beszereléskor slim ventiket is rakni. Ezzel ugyanis a gyári ventilátor beleérne a kanyarstabiba, ahogy lentebb és hátrébb kerül majd a kittel.

Két extra Spal venti után egy Spec stage 2+ kuplunggal és egy Imre Miata féle Setrab Pro olaj hűtő szettel, mondjuk úgy, hogy már átléptem a virtuális tuningszámlám határát.

Hozzá kell tennem, hogy a motorbakok cseréje is kötelező, de azokat már mazdapeedesre cseréltem korábban.

Történet:

Szóval olvasni kezdtem a Rotrex építéseket és szép lassan meggyőztem magamat. Track Dog Racing vagy Krafwerks kitek közti ár különbség jelentős, de a minőség is az, pl. Kraftwerks konzol tört már el mazdában TDR soha.

Megrendeltem.

A szállítás hajón hosszú idő, moziztam tovább: Mit kell majd még megoldani mielőtt beszerelem a kompresszort?

Olyan nagyon sok mindent nem. Egy tavaszi túrán már feltűnt, hogy nem csak az olaj melegszik a sztrádán, hanem a vizem is és megy a venti folyton. Akkor kezdjük is el: már rendeltem is a Mishimotot.

Utólag persze simán elég lett volna a feléért venni valami keskeyebbet, amire nem kell majd később, a cooler beszereléskor slim ventiket is rakni. Ezzel ugyanis a gyári ventilátor beleérne a kanyarstabiba, ahogy lentebb és hátrébb kerül majd a kittel.

Két extra Spal venti után egy Spec stage 2+ kuplunggal és egy Imre Miata féle Setrab Pro olaj hűtő szettel, mondjuk úgy, hogy már átléptem a virtuális tuningszámlám határát.

Hozzá kell tennem, hogy a motorbakok cseréje is kötelező, de azokat már mazdapeedesre cseréltem korábban.

Utólag persze simán elég lett volna a feléért venni valami keskeyebbet, amire nem kell majd később, a cooler beszereléskor slim ventiket is rakni. Ezzel ugyanis a gyári ventilátor beleérne a kanyarstabiba, ahogy lentebb és hátrébb kerül majd a kittel.

Utólag persze simán elég lett volna a feléért venni valami keskenyebbet, amire nem kell majd később, a cooler beszereléskor slim ventiket is rakni. Ezzel ugyanis a gyári ventilátor beleérne a kanyarstabiba, ahogy lentebb és hátrébb kerül majd a kittel.

Utólag persze simán elég lett volna a feléért venni valami keskenyebbet, amire nem kell majd később, a intercooler beszereléskor slim ventiket is rakni. Ezzel ugyanis a gyári ventilátor beleérne a kanyarstabiba, ahogy lentebb és hátrébb kerül majd a kittel.

2018-09-04 10:54:59
GPali

GPali

Posztok: 644
Velünk: 2130 napja

Válasz erre: @Liszt #132584 

Pont ezen méláztam el ma reggel ennek a topicnak a láttán, hogy milyen rengeteg mx épül/töltődik fel mostanában itthon 

Én is szurkolok ezerrel, hajrá!

aláírás

Touge Runnerz

2018-09-04 10:17:50
Liszt

Liszt

Posztok: 1008
Velünk: 2896 napja

Hajra innen is! Elkepeszto, hogy viszonylag kis orszag, de annal tobb miata es lesz mar itthon is minden fele feltoltes.  Annyira jo smile  

aláírás

Dani 

2018-09-04 9:06:08

Nyiri

Posztok: 682
Velünk: 2242 napja

Válasz erre: @padregas #132580 

Hajrá. Kiváncsi vagyok nagyon.

2018-09-04 8:01:29
padregas

padregas

Jó reggelt,

De, aludtam, ugyanis holnap vár rám egy műszaki vizsga, csütörtökön kuplung csere, pénteken futómű állítás és végül szombaton szlalom verseny a Lacházi reptéren. Vasárnap tervezem kitakarítani a garázst és előkészíteni amit kell. Eddig már elkészült egy két dolog, azokat külön posztban, képpel illusztrálva hamarosan közlöm majd.

Történet:

Jó reggelt,

Nem, ugyanis holnap vár rám egy műszaki vizsga, csütörtökön kuplung csere, pénteken futómű állítás és végül szombat szlalom verseny a Lacházi reptéren. Vasárnap tervezem kitakarítani a garázst és előkészíteni amit kell. Eddig már elkészült egy két dolog azokat külön posztban képpel illusztrálva hamarosan közlöm majd.

Jó reggelt,

De, ugyanis holnap vár rám egy műszaki vizsga, csütörtökön kuplung csere, pénteken futómű állítás és végül szombat szlalom verseny a Lacházi reptéren. Vasárnap tervezem kitakarítani a garázst és előkészíteni amit kell. Eddig már elkészült egy két dolog azokat külön posztban képpel illusztrálva hamarosan közlöm majd.

Jó reggelt,

De, aludtam, ugyanis holnap vár rám egy műszaki vizsga, csütörtökön kuplung csere, pénteken futómű állítás és végül szombat szlalom verseny a Lacházi reptéren. Vasárnap tervezem kitakarítani a garázst és előkészíteni amit kell. Eddig már elkészült egy két dolog azokat külön posztban képpel illusztrálva hamarosan közlöm majd.

Jó reggelt,

De, aludtam, ugyanis holnap vár rám egy műszaki vizsga, csütörtökön kuplung csere, pénteken futómű állítás és végül szombat szlalom verseny a Lacházi reptéren. Vasárnap tervezem kitakarítani a garázst és előkészíteni amit kell. Eddig már elkészült egy két dolog, azokat külön posztban, képpel illusztrálva hamarosan közlöm majd.

2018-09-04 7:14:40
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9146
Velünk: 5915 napja

Jó reggelt!

Beszerelted? Elkészült? Beindítottad?

Vagy aludtál? Nemá!

aláírás DrasticPlastic Driver
2018-09-04 8:02:25
padregas

padregas

Retrospektív Rotrexsportive:

Anyám Trabantjával indult minden, 95ben, amikor még csak megkértem egy szerelőt, hogy legyen erősebb és az lett. A 90-es évek végén az első autóm egy Kispolszki volt, amit már én tuningoltam. Lengyel oldalakról szedtem az infót modemes nettel: Karbi, gyujtás és hűtés mod után bírta a tartós 100at. Majd lett egy F Astrám, amin semmit sem érdemes fejleszteni, de kapott egy MOMO kormányt 2003-ban, ami azóta egy A Corsa GSi után most is az Mx5ömben figyel. A Corsából volt egy C20XE motoros 150 lovas játszós autóm is. Akkor kezdődött a futómű és fék tuning: Astra GSi fék, PU szilentek, FK fahrwerk és semislick. Sajnos a futóműve zsákutca volt, eladtam. Majd hoztam egy 1,6 NB-t eladásra és megtaláltam benne a pontenciált versenyautó építésre. Használtam végül egy bő évig amíg el nem dőlt, hogy az alap nem az, hanem 1.8-as hatsebességes sperres lesz majd. Timeattack, szlalom és sprint versenyre.

2001-es Sportive lett, 105000 kilométerrel pont négy évvel ezelőtt. A fejlesztés konzerválással indult, bölcsők, stabok, lengőkarok homokszórva és szinterezve lettek, az összes csavar pedig aranyra galvanizálva. Ha már szét volt szedve akkor az összerakáshoz már csak beruháztam egy Powerflex szilent szettre, meg gyártattam hozzá fékcsöveket is  - nem is bántam meg. Ahogy az alábbiakat sem:

TR-lane cső - első a biztonság, de az 1,6 NB-re is akartam volna bikinit húzni, így ez két legyet egy csapásra beruházás volt

TEIN monosport - beszerelése hozta meg az első kupám szlalomon, továbbá Kakucson nekem egy másodpercet nyert, azaz bementem 43 alá

Ennél a pontnál mindenkinek azt kommunikáltam, hogy az autó kész, így jó. A felszínem történ pár nem technikai jellegű fejlesztés, pl. az utastérben a magasságom miatt, hifi, stb. Ellenben amikor lement a nap egyből turbo és kompresszor build threadeket bújtam. A turbó csúzlii nagyon jó érzés, de engem zavar, hogy késik a gázreakció és nem tudni mekkora nyomaték jön meg, maradt a kompresszor projekt.

Beszart az ECUm pont egy verseny előtt pár nappal és Hunya felajánlotta, hogy hajthatom a Tündért. Vezettem már korábban Kakucson de a szlalom más:

A pontosan adagolható gáz, szívó karakter, mintha egy nagyobb motor lenne benne. Kell.

Vennem kellett egy ECU-t, mert karácsonyra megállt a kocsim teljesen és akkor az legyen írható fajta: ME221 - Innovate LC-2 lambdával. Csabihal felhívta a figyelmem a Rotrexra, amit ismertem ugyan, de drágáltam és nem jártam kőrbe a témát addig. 

Nehezen jött ma álom a szememre mert már lent van a garázsban a komplett szett a kocsi mellett, de most elfáradtam.

Addig is hallgassátok:

Történet:

Anyám Trabantjával indult minden, 95ben, amikor még csak megkértem egy szerelőt, hogy legyen erősebb és az lett. A 90-es évek végén az első autóm egy Kispolszki volt, amit már én tuningoltam. Lengyel oldalakról szedtem az infót modemes nettel: Karbi, gyujtás és hűtés mod után bírta a tartós 100at. Majd lett egy F Astrám, amin semmit sem érdemes fejleszteni, de kapott egy MOMO kormányt 2003-ban, ami azóta egy A Corsa GSi után most is az Mx5ömben figyel. A Corsából volt egy C20XE motoros 150 lovas játszós autóm is. Akkor kezdődött a futómű és fék tuning: Astra GSi fék, PU szilentek, FK fahrwerk és semislick. Sajnos a futóműve zsákutca volt, eladtam. Majd hoztam egy 1,6 NB-t eladásra és megtaláltam benne a pontenciált versenyautó építésre. Használtam végül egy bő évig amíg el nem dőlt, hogy az alap nem az, hanem 1.8-as hatsebességes sperres lesz majd. Timeattack, szlalom és sprint versenyre.

2001-es Sportive lett, 105000 kilométerrel pont négy évvel ezelőtt. A fejlesztés konzerválással indult, bölcsők, stabok, lengőkarok homokszórva és szinterezve lettek, az összes csavar pedig aranyra galvanizálva. Ha már szét volt szedve akkor az összerakáshoz már csak beruháztam egy Powerflex szilent szettre, meg gyártattam hozzá fékcsöveket is  - nem is bántam meg. Ahogy az alábbiakat sem:

TR-lane cső - első a biztonság, de az 1,6 NB-re is akartam volna bikinit húzni, így ez két legyet egy csapásra beruházás volt

TEIN monosport - beszerelése hozta meg az első kupám szlalomon, továbbá Kakucson nekem egy másodpercet nyert, azaz bementem 43 alá

Ennél a pontnál mindenkinek azt kommunikáltam, hogy az autó kész, így jó. A felszínem történ pár nem technikai jellegű fejlesztés, pl. az utastérben a magasságom miatt, hifi, stb. Ellenben amikor lement a nap egyből turbo és kompresszor build threadeket bújtam. A turbó csúzlii nagyon jó érzés, de engem zavar, hogy késik a gázreakció és nem tudni mekkora nyomaték jön meg, maradt a kompresszor projekt.

Beszart az ECUm pont egy verseny előtt pár nappal és Hunya felajánlotta, hogy hajthatom a Tündért. Vezettem már korábban Kakucson de a szlalom más:

A pontosan adagolható gáz, szívó karakter, mintha egy nagyobb motor lenne benne. Kell.

Vennem kellett egy ECU-t, mert karácsonyra megállt a kocsim teljesen és akkor az legyen írható fajta: ME221 - Innovate LC-2 lambdával. Csabihal felhívta a figyelmem a Rotrexra, amit ismertem ugyan, de drágáltam és nem jártam kőrbe a témát addig. 

Nehezen jön álom a szememre mert már lent van a garázsban a komplett szett a kocsi mellett, de most már elfáradtam.

Addig is hallgassátok:

Nehezen jött ma álom a szememre mert már lent van a garázsban a komplett szett a kocsi mellett, de most már elfáradtam.

Addig is hallgassátok: