Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Sztif 1.8 NA    |   << vissza

Sztif 1.8 NA

2021-08-18 7:45:11
Blaise

Blaise

Posztok: 55
Velünk: 1450 napja

Válasz erre: @boborider #144285 

Köszi! smile

aláírás

NA  1.8  1995

2021-08-18 7:44:50
Blaise

Blaise

Válasz erre: @Sztif #144293 

Köszi! smile

aláírás

NA  1.8  1995

2021-08-17 17:35:51
Sztif

Sztif

Posztok: 299
Velünk: 1541 napja

Válasz erre: @Blaise #144284 
uhh igen bocsánat nem ellenőriztem a link valamiért nem jó :/ De arról van szó amit Boborider linkelt smile köszönöm a segítséget smile

aláírás

94 NA 1.8 130Le

Touge Runnerz

2021-08-17 17:34:14
Sztif

Sztif

Válasz erre: @GPali #144288 

De amúgy tényleg jól állt :D csak olyan mintha ülésmagasítóval vezetnék :P :D

aláírás

94 NA 1.8 130Le

Touge Runnerz

2021-08-17 16:38:33
GPali

GPali

Posztok: 514
Velünk: 1665 napja

Válasz erre: @Sztif #144276 

Véégre néhány napig szép volt a kocsid! Aztán visszacseréltük az üléseket :D 

aláírás

Touge Runnerz

2021-08-17 13:18:59
boborider

boborider

Posztok: 97
Velünk: 1273 napja

Parancsolj: https://www.fer-vill___ieszter-monofil.html

Történet:

Parancsolj: https://www.fer-vill.hu/fonott-kabelved--cs-/28832-fonott-kabelvedo-cso--langallo-polieszter-monofil.html

2021-08-17 13:11:02
Blaise

Blaise

Válasz erre: @Sztif #144283 
Azt írja a honlapon, hogy a termék nem található sad

aláírás

NA  1.8  1995

2021-08-17 13:00:15
Sztif

Sztif

Válasz erre: @Blaise #144278 

Persze konkrétan ezt raktam rá. Kicsit nehéz volt ráerőszakolni de azért rámegy. Illetve Figyelni kell mert a hossz úgy van megadva mikor 30mm es az átmérő mikor összenyomod akkor tágul viszont a hossza elég sokat csökken. Én asszem 2m ert vettem belőle mondván inkább maradjon felesleg mint kevés legyen.

Csővédő harisnya

aláírás

94 NA 1.8 130Le

Touge Runnerz

2021-08-17 8:27:32
Blaise

Blaise

Válasz erre: @Sztif #144276 

Szia! A rerout vízcsőre meg tudod mondani milyen védő hálót raktál? Nekem is NA 1.8 van és a rerout hozzáér a cső elég sok dologhoz smile

aláírás

NA  1.8  1995

2021-08-17 3:26:55
Sztif

Sztif

Volt pár történés azóta de alapvetően a kocsi jól megy smile

A rerout vízcső itt ott hozzáér valamihez. Ez aggasztott így raktam rá egy ilyen minden biztos védő hálót. Nem ment rá könnyen de legalább így le sem fog jönni és jó erős ezt nem vágja/dörzsöli ki egyhamar semmi smile

Hátul a sima papír tömítés nem lett jó így azt is levettem és most pasztával raktam össze most úgy néz ki nem folyik már ott sem.

Ezenkívül műszakira kellett felkészíteni az autót mert lejárt róla és indultunk transfogarasra smile Szerencsére Pali megszánt két ülléssel így egy kormány csere után simán vette az akadályt. Azt mondták amúgy rendeben van minden öröm boldogság smile Azért ez a világos belső nagyon jól mutat smile

Túra előtt persze vissza raktam mindent illetve hát az ülést azt az indulási ponton cseréltük vissza gyorsan mert előtte napon még Pali indult vele oszakon gyorsan :D

Ez után 4 nap románia jött..

Ahol kiégett az egyik féklámpa izzó illetve a tartalék olajat amit vittem sikerült kiönteni a csomiba. Nagyjából ennyi eseményt intézett az autó smile Jött ment tette a dolgát smile

A túra 2139km lett 210.74 l üzemanyag fogyott ez 9.8 as átlag.

Ez alatt kb még 8 deci olajat is megevett. Ami km nézve nem kevés viszont ismerve a körülményeket szerintem elmegy. smile Szegény autó érezte a törődést rendesen de szó nélkül végigcsinálta smile Ezért is imádom 

A hely változatlanul gyönyörű most azt mondom nem utoljára jártam itt smile

aláírás

94 NA 1.8 130Le

Touge Runnerz

2021-07-15 15:53:43
Sztif

Sztif

Válasz erre: @Sztif #144102 

Szóval a story ott állt meg ,hogy kocsit hazahúztuk udvarra legbelülre betoltuk és szétkéne szedni mégis mi sérült.

Mint említettem ez a dolog mármint hengerfej csere amúgy is tervezve volt csak nem most akartam :D így sok pár dolog megvolt már. Már polcon ott volt becsomagolva egy full felújított NB hengerfej. Ezt még régebben vittem el megcsináltatni. Beköszörülték a szelepeket 8 kipuff szelep cserélve is lett. Szelepszárszimering csere szelephézag be lett állítva meg persze síkba lett húzva. De nagyon nem akartam rendelni semmit amíg nem tudom mekkora a baj. Többen mondták ,hogy ez a motor átfordul és nem akad össze nem is volt csúnya hang mikor megállt de azért.... jobb látni mi történt :D

Szóval elkezdtem szétszedni az autót. Közben néztem amit lehetett. A gyertyák pl elég érdekes állapotban voltak ami kicsit fura is volt nekem. Illetve fel is írtam ,hogy akkor ebből is legyen 4 új smile

Ezenkívül ami még érdekes volt ,hogy kivettem az injectorokat és a 2-es injector feje az szét volt repedve.

Gondolom ez így azért nem a legjobb smile Habár nem tűnt ebből fel semmi nekem illetve nem látszik semmi extra ezzel kapcsolatban sehol. De itt azért elkeztdem aggódni mi legyen... Mert ezenkívül volt 4 NB injector amit kaptam a hengerfejhez. De azok máshogy néznek ki de a csatlakozó ugyan az. Kicsit utána olvastam illetve megnéztem ezt 

Ez alapján az NB kb ugyan azt tudja. Illetve olvasgatva a forumon azt írták a szórásképe még szebb is.. Gondoltam jó akkor jó lesz elvittem érdre tisztítatni nézzék azért meg milyenek mert azért állnak már egy ideje és ennyit megér. Szerencsére mind jó volt és gyári értékre vissza is tudták hozni őket egy kicsit azért már kevesebbet tudtak mint a gyári de nem volt vészes egyik sem.

Mikor levettem a fejet szerencsére kideült nem vert össze semmi semmivel szóval boldogság van. smile Ami viszont fura még ,hogy elég durván kokszos volt a szívósor és a dugattyú teteje is.

Ezután a kis listámmal telefont ragadtam és megrendeltem mindent IS :D Gondolva ,hogy másnapra megjön ami kell és akkor addig szépen eltakarítom a dolgokat.

Sajnos nem mert az NB szívósort szét lehet szedni két felé oda nincs tömítés sehol... Pillangó alá színtén nincs. Illetve IC nem tudtott szívósor alá sem tömítést adni. Bardi adott de persze rosszat... itt ezzel elment pár nap végül lett jó. De a pillangó illetve a szívósor kétfél pasztával lett megoldva jobb híján most... 

Ami kellett igazából:

Hengerfejtömítés (elring)

Hengerfejcsavar (elring)

Vezérlésszett (SKF)

Vízpumpa (ashika)

Főtengely szimering (gyári mazda már volt itthon)

Veztengely szimering (1 gyári volt itthon a másik corteco lett)

Szívósor tömítés (victor reinz)

Kipuff sor tömítés (victor reinz)

Kipuff tömítés katalizátornál mert kifújt (bosal)

Olaj (mobil1 5W50)

Olajszűrő (gyári mazda volt itthon)

Ha jól emlékszem ennyi volt.

Ez után jöhetett a takarítás az NB szívósort szétszedtem, NA pillangót is eltakarítottam a dugattyú tetejéről is óvatosan leszedtem a kokszot.  A maradék tömítéseket lekapartam mindenhonnan ezzel azért így elvoltam egy darabig mert a koksz elég nehezen akart lejönni :/

Illetve mikor terveztem ezt az egészet közben vettem egy Skidnation rerout-ot ,hogy majf könnyebb lesz berakni ha kint a fej. Ezt is most raktam be ehhez ki kellett szedni az EGR-t Itt Reményi Tomi segített és gyártott nekem kis lefalazó trapéz vasdarabot :D a kipuffnál meg elvágtam végül a csövet és behegesztettem.

Ezután már csak össze kellett rakni. Amiben volt néha kis bonyodalom mert hát igazából nem csináltam még ilyet illetve azért nem minden passzolt tökéletesen hisz gyárilag nem is volt úgy. Végül mindent igyekezdtem kitalálni ,hogy lenne a legjobb csak közben az idő is ment mert szombaton menni akartam Oszakra :/ Pénteken meg még a hengerfej sem volt fent.... aztán jött egy kisebb eső is így szombat offos is lett sajnos. Pláne ,hogy a sietésben mikor felkerült a fej lehúztam örültem jöttem rá ,hogy faszán felraktam a rerout-ot de a termosztátot nem raktam be.... na ott összepakoltam és úgy gondoltam mára ennyi elég is lesz :D amúgy is már kb 8 óra volt este mondom jó.

Jah igen Illetve még az NB szívósorban van egy VICS-nevű kis szelep amit a vákum mozgat és az ECU vezérli. Ez gyakorlatilag a szívócső hosszát változtatja így ad extra erőt. Alap esetben zárva van úgy tudom így alul és középen erősebb aztán kinyit így a magasabb fordulaton erősebb az autó. Ugye mivel nekem ilyet nem tud az ecu én nem kötöttem be így fixxen nyitva van nálam ez... Ami erre megoldás lehet majd így jöhet is a következő fejlesztés :D egy NBfl szívósor ott ez már nincs benne illetve ahogy néztem azzal még lehet nyerni egy kis extra lóerőt. (akár +2 is!!!! az a nem mindegy smile )

Másnap újra lelkesen kiszedtem hátulról az egész istenien szerelhető vackot beraktam a termosztátot és haladtam tovább.

Közben a szelepfedelet is lefestettem újra hátha szebb lesz de most sem vagyok elragadtatva :D Amit annó vettem Rigó Atitól az sokkal jobb volt kár ,hogy az NB nem lett jó sad

Első indításnál gyertya nélkül megvártam míg az olajnyomás felépül addig indítóztam. Aztán gyertya be és start smile Egyből szépen indult csak füstölt mint állat :D De szépen járt aztán elkezdett a motortér is füstölni. Ott kicsit megijedtem le is állítottam néztem mi lehet a gond. Végül semmi csak a kipuff hővédőt is lefestettem és a meleget kezdte élvezni a hőálló festék. smile Aztán 1-2 perc múlva már eltűnt a füst mindenhonnan.

Azért a rerout-ot légteleníteni nem volt egyszerű de sikerült szerintem most meleget fúj. Viszont hátul amennyire láttam lehet ,hogy folyik mert láttam az elején pár csepp vizet ott a váltó tetején. Viszont azóta nem. Mindegy egyenlőre erősen nézegetem. Itt amúgy beszéltem Susuval ő mondta jobb pasztázni ott is mert papírtömítés neki sem volt jó. Szóval gyanús ,hogy ezt még egyszer ki kell szedni onnan hurááááá :/

Illetve ami vízcső jön elölre az sem fér el olyan tökéletesen. A széntartály egyébként is ugrott szintén ,hogy legyen hely de így sem az igazi így vettem a csőre egy harisnyát ami védeni fogja a kidörzsöléstől ezt is rárakom szerintem. Egyébként az autóval azóta mentem egy kezdő óvatos kört nem volt gond. Majd egy veretős bajna héreg vonalat. Na itt még jött egy kisebb probléma ha teljesen nyitva a pillangó akkor beleakad a vízcsőbe és nem jön vissza. De ezt egy gyorskötegelő végül megoldotta smile

Összeségében elköltöttem egy valag pénzt :D a motor csendesebb lett nincs hidrotőke hang ami jó smile . Lecseréltem a vezérlést ami sosem árt ugye :D illetve ha lehet hinni az internetnek a kocsi erősebb is így... legalább 4 lóerővel!!!! Mindegy az autó megy az után ,hogy szétszedtem és össze raktam szóval öröm bódogság van smile

aláírás

94 NA 1.8 130Le

Touge Runnerz

2021-07-07 17:22:57
Plazmavago

Plazmavago

Posztok: 156
Velünk: 856 napja

Válasz erre: @Sztif #144108 

Jaa értem, akkor szuper, azt hittem, nagyobb a baj 

A közelben biztos néztek, hogy ejj, a májer kabriós itt durrogtatja ezerkétszázon.

2021-07-07 14:40:39

poteka

Posztok: 83
Velünk: 659 napja

Válasz erre: @Sztif #144109 

Én is erre gondoltam, hogyha melegen elkezd tikkelni, az nem azt jelenti, hogy nem megy bele olaj a lerakódások miatt, hanem azt, hogy elereszti a nyomást. Azon meg tényleg nem segít az adalék.

A következő vezérléscserénél szerintem belekalkulálom a hidrotőkék cseréjét is, addig marad a sűrű olajcsere és a rezzenéstelen arc nyáron a piros lámpánál.

2021-07-07 14:08:47
Sztif

Sztif

Válasz erre: @poteka #144107 

Én próbáltam 10w60 olajat 5w50-et 5w40-et 10w40-est egyik se lett jobb raktam bele hidrotőke tisztítót attól sem.. Igazából ha már megvan kopva nincs csoda nem segít csak a csere :/ Nekem friss olajjal jellemzően nem csinálta de ahogy kimentem pályanapra egyszer megmelegedett az olaj onnantól bármikor elkezdte aztán gondolt egyet abbahagyta majd újra kezdte :/ 

Én egyébként 5w50 olajjal járok de ezt főleg a gyakori pálya használat indokolja nálam. Meg amúgy is az olaj kicsit vallás kérdés :D

aláírás

94 NA 1.8 130Le

Touge Runnerz

2021-07-07 14:05:33
Sztif

Sztif

Köszönöm kicsit nyitva hagytam az ablakot csak egyben soklett volna megírni :D de az autó már ismét megy smile

a durranás csak a nyitott szelepeken végbemenő munkaütem volt gondolom mert a kipufogóból jött nem is volt rendellenes csak ilyen kis fordulaton nem volt még :D

aláírás

94 NA 1.8 130Le

Touge Runnerz