Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Sztif 1.8 NA    |   << vissza

Sztif 1.8 NA

2020-03-10 2:01:56
Sztif

Sztif

Posztok: 299
Velünk: 1541 napja

Na az autó újra talpon smile Még Montihoz kell elmenni amivel kicsit iparkodni kéne mert szombaton hungaroring nyílt nap és ott tesztelném is milyen lett. smile

Na de ,hogy mi is történt

Mivel a kormányműből folyt az olaj egy ideje elküldtem felújítani. Leszedésnél néztem ,hogy a gömbfejek gumija repedezett és már elég könnyen mozognak is úgy voltam vele akkor már rakok bele újat. Moog lett mind két oldalon Illetve a kormánymű gumi szilentje helyett superpro kék polyurethane lett. Olajból pedig Motul került bele.

Kormányműre azért várni kellett pár napot addig szépen lemostam az olajsarat illetve a rozsdás tartókat szépen megcsiszoltam és lefestettem feketére. smile De ha már így belejöttem leszedtem a stab rudat is mert arról is hámlott a festék és csupa rozsda volt. Itt észre vettem ,hogy a stab pálcák szilentjei kezdenek kifordulni. Elsőnek akartam venni újat de meggondoltam magam. Inkább rakok ide is polyurethane szilentet így rendeltem is powerflexet. Abból is a "street" lila lett (ha már újpesti vagyok :D) Viszont erre várni kell addig is összeraktam a régivel ha már ilyen szép napos idők vannak. smile

Mivel most könnyű hozzáférni felraktam a szép piros vonószemet jobb oldalra illetve a bal oldalt levettem a gyárit azt is lefestettem feketére ,hogy ne legyen rozsdás smile

Ezek után van egy merevítő a váltó elejénél amit le kellett venni mert nem ment fel a kartelvédő amit vettem itt már a flexet is elő kellett venni :D Kis zörgés utána lett mindkettőnek hely smile

Igazából amit még szeretnék az egy olajcsere illetve az olajhőfokmérő bekötése. Viszont itt elakadtam :/ Ugyanis szerettem volna olyan műszert ami nem gagyi így talán pontos de bele illik az NA réges belterébe. Ezért vettem egy ilyen VDO órát. Gondoltam ez pontos lesz... Ehhez nincs szenzor azt külön kell rendelni IL-en találtam is olyat amit egyszerűen az olajleeresztő csavar helyére tekerünk be. hmmm ez egész jól hangzik sandwich plate se kell tök jó. Na megjött a cucc gondoltam azért csak ellenörzöm a pontosságot így sütöttem egy kis olajat gyorsan itthon :D Sajnos nem lettem boldog ugyan is ugye a mérés tartomány 50-150 fokig van az elején 20 fokot csal aztán ez szépen csökken 90-100 fok körül már csak tizet 130 fölött ismét növekszik az eltérés... Kapufa mondhatni. :/

Viszont amit még megcsináltam mivel lent volt a lökhárító eltudtam tüntetni végre azokat az átkozott lyukakat amit a rendszám miatt kerültek rá. Egy német kétkomponensű ragasztót használtam HOSCH a neve. Ezt már többször használtam mivel unokatesóm is forgalmazza itthon így párszor láttam milyen jó smile pl ide tökéletes feltölteni a hiányt smile Nyilván most még nem tökéletes ugyan is fényezni is kéne még de az még később majd mikor a többi hiba is ki lesz javítva smile

aláírás

94 NA 1.8 130Le

Touge Runnerz

2020-03-04 2:59:54
Sztif

Sztif

Túl régen nyúltam az autóhoz szóval itt volt az ideje tenni valamit smile

Miután voltam pár kakucs kupán jött ,hogy kéne valami jobb gumi így beszereztem egy garnitra használt pirelli rally slicket. Nem túl fiatalok de nekem gyakorolni jó lesz smile

Viszont volt 2 régebbi dolog ami ott motoszkál rég óta és mivel volt IL goup buy az egyiket meg is oldottam félig. Vettem egy olajhőfok mérő műszert. VDO lett végül mivel ez beleillik az NA belsőterébe és talán pontos is lesz (hát nem de majd később) Illetve ha már így belejöttünk rendeltem még pár dolgot.

Ezek így pihentek aztán jött egy kicsit jobb idő gondoltam itt az alkalom elsőként gondoltam berakom az új hátsó kenauto frame end bar-t amit rendeltem. Kicsomagolva nagyon szép minőséginek néz ki szinte kár ,hogy sosem látni :/ van hozzá video is de kb 30p volt felrakni pofon egyszerű.

Mivel ez olyan egyszerűen ment gondoltam berakom az ablakmosó tartályt is ami idáig nem volt. Na itt indult a lavina :D Ugyanis nem fértem hozzá a lökhárítótól. Jó semmi gond leveszem viszont mikor így elkezdtem bontani az autót rájöttem ,hogy most mennyi mindent egyszerűbben megtudok csinálni smile Ezmiatt levettem a stab rudat mert nagyon csúnya volt hámlik róla a festék és rozsdás. Lecserélem a régebben vett vonószemet. A másik oldali gyárit pedig lefestem szintén.....

Ezenkívül a kormányműből az olaj már egy ideje folyik sajnos így itt volt az ideje ezt is megoldani levettem és elküldtem felújítani. Amit ma kaptam vissza szóval jelenleg itt tartok. smile Meglátjuk még mit sikerül megoldani mert elég jó kis listát raktam össze magamnak :O

aláírás

94 NA 1.8 130Le

Touge Runnerz

2019-12-11 15:21:23

Nyiri

Posztok: 650
Velünk: 1778 napja
Sztif, 2019-12-11 12:01:36

Válasz erre: @Nyiri #139293 

Bizony legközelebb tessék szépen jönni és akkor faggatlak :D 

Bolyákat azért vettem lassabban amúgy mert nap elején majdnem telin átmentem de utána akkor a jobb bal nem adta ki :/ Bár lehet így meg már pont túl óvatos :D Illetve ami feltűnt ,hogy a célegyenes után a jobb bal ból én nem engedem ki eléggé és így nem viszek át akkora tempót a hosszú balba amit én 2. ba veszek ti meg ahogy néztem 3 ba.

December 30 tervben van. Ha minden igaz komoly regroup lesz. Branko, Gleris, Jorpet és én is megyek. Talány Hunya is kedvet kap 3 tepsi bejgli után egy kis versenyre.

2019-12-11 12:01:36
Sztif

Sztif

Válasz erre: @Nyiri #139293 

Bizony legközelebb tessék szépen jönni és akkor faggatlak :D 

Bolyákat azért vettem lassabban amúgy mert nap elején majdnem telin átmentem de utána akkor a jobb bal nem adta ki :/ Bár lehet így meg már pont túl óvatos :D Illetve ami feltűnt ,hogy a célegyenes után a jobb bal ból én nem engedem ki eléggé és így nem viszek át akkora tempót a hosszú balba amit én 2. ba veszek ti meg ahogy néztem 3 ba.

aláírás

94 NA 1.8 130Le

Touge Runnerz

2019-12-11 9:48:36

Nyiri

Sztif, 2019-12-10 18:50:59

Na megvolt a kakucskupa 3. forduló. az autó gond nélkül végigment és az az igazság ,hogy egyre jobban élvezem bár lehet az is erősen befolyásol ,hogy jelenleg csak ilyen alkalmakkor ülök az autóban és piszkosul hiányzik smile

Nap elején még vizes volt a pálya és elég hideg is volt csúsztunk másztunk kb semmi tapadás nem volt. Napközbe kisütött a nap és a pálya is szépen száradt fel így végül sikerült menni egy 2:13.517-es időt ami mx5 kategóriába a 4. helyre volt elég a 6-ból.

Sajnos most elég kevesen voltunk konkrétan Jorpet és én képviseltük a "rendszámos" mazda szekciót :D a röbbi az rallycross autó volt. Ettől független jól éreztem magam szép idő is volt nap folyamán végigjavultam. Itthon vissza nézve a videókat azért látom hol kéne fejlődni. Bár azt nem tudom ,hogy azt a 10 másodpercet hol kéne behozni amit Petitől kaptam :D

100 LE+ (de inkább a +150nm  ami számít), gátló, dupla stabilizátor, lengőkar bekötés, brutál gumik és több éves verseny tapasztalat. Ennyi a matek. Körönként 3 másodperc így is soknak számít azért. Bólya sikánt nagyon megtisztelted. Célegyenes után töröd a kanyart. Szívó 1.8-al többször mehetnél nagyobb gázzal. Oké fotelből nagy a pofám, mert most nem voltam a versenyen. De a pálya elég gyorsnak tűnt egyedüli hátsó lassító ami érdekes, de az sem vészes.

Történet:

Na megvolt a kakucskupa 3. forduló. az autó gond nélkül végigment és az az igazság ,hogy egyre jobban élvezem bár lehet az is erősen befolyásol ,hogy jelenleg csak ilyen alkalmakkor ülök az autóban és piszkosul hiányzik :)

Nap elején még vizes volt a pálya és elég hideg is volt csúsztunk másztunk kb semmi tapadás nem volt. Napközbe kisütött a nap és a pálya is szépen száradt fel így végül sikerült menni egy 2:13.517-es időt ami mx5 kategóriába a 4. helyre volt elég a 6-ból.

Sajnos most elég kevesen voltunk konkrétan Jorpet és én képviseltük a "rendszámos" mazda szekciót :D a röbbi az rallycross autó volt. Ettől független jól éreztem magam szép idő is volt nap folyamán végigjavultam. Itthon vissza nézve a videókat azért látom hol kéne fejlődni. Bár azt nem tudom ,hogy azt a 10 másodpercet hol kéne behozni amit Petitől kaptam :D

100 LE+, gátló, stabilizátor, brutál gumik és több éves verseny tapasztalat. Ennyi a matek. Körönként 3 másodperc így is soknak számít azért. Bólya sikánt nagyon megtisztelted. Célegyenes után töröd a kanyart. Szívó 1.8-al többször mehetnél nagyobb gázzal. Oké fotelből nagy a pofám, mert most nem voltam a versenyen. De a pálya elég gyorsnak tűnt egyedüli hátsó lassító ami érdekes, de az sem vészes.

Na megvolt a kakucskupa 3. forduló. az autó gond nélkül végigment és az az igazság ,hogy egyre jobban élvezem bár lehet az is erősen befolyásol ,hogy jelenleg csak ilyen alkalmakkor ülök az autóban és piszkosul hiányzik :)

100 LE+ (de inkább a +180nm  ami számít), gátló, stabilizátor, brutál gumik és több éves verseny tapasztalat. Ennyi a matek. Körönként 3 másodperc így is soknak számít azért. Bólya sikánt nagyon megtisztelted. Célegyenes után töröd a kanyart. Szívó 1.8-al többször mehetnél nagyobb gázzal. Oké fotelből nagy a pofám, mert most nem voltam a versenyen. De a pálya elég gyorsnak tűnt egyedüli hátsó lassító ami érdekes, de az sem vészes.

100 LE+ (de inkább a +150nm  ami számít), gátló, stabilizátor, brutál gumik és több éves verseny tapasztalat. Ennyi a matek. Körönként 3 másodperc így is soknak számít azért. Bólya sikánt nagyon megtisztelted. Célegyenes után töröd a kanyart. Szívó 1.8-al többször mehetnél nagyobb gázzal. Oké fotelből nagy a pofám, mert most nem voltam a versenyen. De a pálya elég gyorsnak tűnt egyedüli hátsó lassító ami érdekes, de az sem vészes.

100 LE+ (de inkább a +150nm  ami számít), gátló, stabilizátor, lengőkar bekötés, brutál gumik és több éves verseny tapasztalat. Ennyi a matek. Körönként 3 másodperc így is soknak számít azért. Bólya sikánt nagyon megtisztelted. Célegyenes után töröd a kanyart. Szívó 1.8-al többször mehetnél nagyobb gázzal. Oké fotelből nagy a pofám, mert most nem voltam a versenyen. De a pálya elég gyorsnak tűnt egyedüli hátsó lassító ami érdekes, de az sem vészes.

2019-12-10 23:38:02
Sztif

Sztif

Válasz erre: @Hunya #139288 

Pedig ma Peti a tied meg Brankó videóit néztem youtubon ki ,hogy hol megy :D hátha megfejtem a titkot azért van jó pár rész ami full más szóval még semmi sem lehetetlen :D

aláírás

94 NA 1.8 130Le

Touge Runnerz

2019-12-10 22:23:17
Hunya

Hunya

Posztok: 5308
Velünk: 4928 napja

Na megvolt a kakucskupa 3. forduló. az autó gond nélkül végigment és az az igazság ,hogy egyre jobban élvezem bár lehet az is erősen befolyásol ,hogy jelenleg csak ilyen alkalmakkor ülök az autóban és piszkosul hiányzik smile

Ne keresd azt a 10 mp-et  A Peti egy ufó. Űrgumikkal.

Szenior, de ufó! :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2019-12-10 18:50:59
Sztif

Sztif

aláírás

94 NA 1.8 130Le

Touge Runnerz

2019-12-07 20:36:44
Sztif

Sztif

Időközben volt egy SSgti pálya nap is kakucson. Nap elején esős majd száraz majd ismét esős pályával. Elég izgalmas volt tapadás nem sok persze csak az utolsó futamom van meg ahol már esett megint. így inkább szórakozás volt mint jó köridő smile  

Vettem egy szett használt yokohama advan a048 at ez már frissebb így sajnos az E jelnek búcsút kell inteni. Mindegy úgy is mindig ott szoktam átrakni.

Miután leraktam az autót gyanus volt ,hogy valahol fogy a víz igazam is lett sajnos a fűtésradiátorra mennő egyik vízcső eresztett. Mindegy már régebben rendeltem egy szett szilikont persze nem mindent cseréltem ki akor.... mit mondjak akkor se véletlen rendeltem smile Most elvileg az is jó de úgy rávolt gyógyulva a régi cső a radiátorra alig jött le amit sajnos kicsit a radiátor is szenvedett és a csöcs kicsit ovális lett :/ Mindegy legalább nem folyik.

Ezenkívül a nagyobb hűtő miatt nem fért el a gyári szívócsonk  így levágtam róla középen azt a müanyag dobozkát. Van aki szerint hangot fogja le van aki szerint alacsony fordulaton ad kis erőt.... Na én egyiket se vettem észre most ,hogy nincs :D Egy ismerősöm a lyukat bemüanyagozta így volt nincs. smile

Holnap kakucs kupa ismét már nagyjából bepakoltam meglátjuk ,hogy sikerül smile

aláírás

94 NA 1.8 130Le

Touge Runnerz

2019-10-30 13:55:10
Sztif

Sztif

Kakucs ring kupa 1. Forduló

Régebb óta szerettem volna menni már tetszettek a videók a hangulat lehet menni pályán van időmérés tök jól hangzik smile Egyedül ami kellemetlen a bazi hideg :D De mivel az első forduló még októberben van és szerencsésen jó időben hát miért ne smile

Verseny előtti este mint írtam szétszedtem az autót ha már megvan az új hűtő menjünk azzal alapon smile Kicsit aggódtam ,hogy tuti most megy szét valami vagy a duck tape mellett falsot fog szívni de végül nem volt gond végig ment az autó gond nélkül smile

Gumiból volt egy garnitúra nagyon sokat használt nem túl friss yokohama advan a048-am ami elvileg a puha tehát "S" keverék. Gondoltam én ez ide tökéletes lesz. Na hát nagyon nem lett az csúszkáltam drifteltem de időre nagyon nem mentem... :/ Szabad edzésen már éreztem ,hogy ez nagyon nem jó de többiek is panaszkodtak végül is hideg van. Jött ez első futam és mentem egy nem túl jó 2:20:9 es időt kicsit változtattunk a gumi nyomáson az edzéshez képest jobbnak is éreztem de még mindig nem az igazi de hibáztam is így gondoltam lesz ez jobb. Jött a második futam 2:21:2 . Itt már nagyon agyaltam ,hogy mit kéne csinálni. Végül úgy döntöttem ,hogy veszteni való nincs felrakom azt a semi slicket amivel amúgy haszbálom az autót ez egy friss garnitúra yokohama advan ad08. Elméletileg ez kicsit gyangébb de mivel ez nincs szarrá kopva és frisebb jobb lehet. Jobb is lett ezzel mentem egy 2:19.1 et itt kicsit bánkódtam ,hogy miért nem ezzel kezdtem de mindegy legközelebb nem agyon használt gumival megyek smile  

Élménybe amúgy nekem bejött jókat beszélgettem ugyan sokat nem lehet itt menni de azért így se volt rossz elsőre pláne ,hogy nagyon szép idő volt smile Bár hajnalba mikor felkeltem kicsit aggódtam a hatalmas ködbe és vagy 5 fokba milyen lesz :D De délután már szép idő volt smile Végül pár kép és egy video a legjobb körömről.

aláírás

94 NA 1.8 130Le

Touge Runnerz

2019-10-29 19:56:12
Sztif

Sztif

Ismét jelentkeznék történésekkel 

Szóval fékcsere közben észre vettem ,hogy a jobboldali első alsó gömbfejem kb hulla :/ mindegy féket azért körbe kicseréltem mentem egy óvatos próba kört jó lett örülés. Következő szerelésre veszek gömbfejet is. Illetve berakom a hűtőt mert arra nem volt már idő.

Na eljött a következő alkalom új gömbfej megvan irány ki apumhoz jelenleg nála tartom az autót amíg az utcánk aszfaltozása nem készül el.... Kocsi felemel szétszed hát a gömbfej sehogy nem jön ki kalapálom mint a harkály de semmi. Jó feladom veszek hozzá kiütővillát inkább berakom a hűtőt. Szétszedem de nem jó mert ez NB hűtő gyors email ezés és Jugo mondta rendel másikat és kicseréli. Na mondom ez így nem az én napom de sebaj innen csak jobb lehet.

Következő alkalommal már kiütő villával kb 2p alatt ki is jött a gömbfej (miért nem így kezdtem...) ki is cseréltem aztán próba kör minden rendben jó lesz. Fék is szépen kopik össze egyre jobb. 

Közben mivel nagyon hiányzott a pályázás neveztem kakucs kupára is de az majd a következő posztban. smile

Végül így mentem a szezonzáróra amit nagyon élveztem előtte nagyon rég tudtam menni az autóval hosszabb úton nagyon hiányzott már. Ugyan akkor azért igyekeztem haza mert még be akartam rakni az alu hűtőt még az nap mivel másnap megyek kakucsra. Ez egy nagyon jó ómen szerintem egy működő autót szétszedni verseny előtti este mindig jó ötlet szerintem :D A hűtő szerencsére teljesen plug and play semmi gond már elég gyorsan is ment minden. Viszont a gyári müanyag szívósor közepén van egy kis "tartály" Na az így már nem fér el. Szóval én azt onnan le is vágtam egy ideiglenes megoldással szépen befoltoztam a lyukat ducktape powwwweeer. :D Bepakoltam és vartam a másnap reggelt smile

aláírás

94 NA 1.8 130Le

Touge Runnerz

2019-10-04 10:57:48
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5075 napja

Válasz erre: @Sztif #138603 

Asszem innen rendeltem anno.

http://www.tuningaru___.php?id_category=193

2019-10-04 0:04:37
Sztif

Sztif

Válasz erre: @Matt #138594 

Ha a kipuff oldalit leveszed még egy ott van a másik oldalt smile De őszintén inkább én is olyan megoldást keresek ahol marad :/ neked a kemény gumi tartó az ilyen?

aláírás

94 NA 1.8 130Le

Touge Runnerz

2019-10-03 13:07:45
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5075 napja

Válasz erre: @Sztif #138589 

Jaja, detto, én azért a vonószemet nem akarom kidobni, akkor tuti szükség lenne rá. smile

3 keménygumival felfogatva is ilyen szépen kalapál a jobbos kanyarokban.

https://youtu.be/Aqm1vXRwfvo?t=49

Én azon agyalok, hogy csináltatok rá egy gyáriszerű véget, egyrészt hogy ne legyen feltűnő a rend éber őreinek, másrészt meg hátha az nem ér hozzá a vashoz.

Történet:

Jaja, detto, én azért a vonószemet nem akarom kidobni, akkor tuti szükség lenne rá. :)

Jaja, detto, én azért a vonószemet nem akarom kidobni, akkor tuti szükség lenne rá. :)

https://youtu.be/Aqm1vXRwfvo?t=49

2019-10-03 9:29:54

Nyiri

Sztif, 2019-10-03 1:06:39

Válasz erre: @Matt #138576 
Köszi eddigi legjobb köröm amúgy :D duma közbe koncentráltam is :D

Igen sajnos belever de nem a lököst éri el illetve ott már a helyet kiigazította magának (megolvadt a feles rész :D) Ahogy észre vettem a vonószembe ütődik bele. Engem is nagyon zavar már néztem a keményebb tartó gumikat ezekszerint ez zsákutca sad Vagy valamennyit segített azért? Nekem ötletnek az jött még ,hogy vagy teljesen leveszem a jobb oldali vonószemet vagy csak kicsit flexel igazítok rajta szerintem kicsit levágok/csiszolok belőle akkor már nem ütne bele. De egyenlőre még nincs megoldásom sad

Nekem mindig akkor vannak a legjobb köreim amikor nem koncentrálok. sad