Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Sztif 1.8 NA    |   << vissza

Sztif 1.8 NA

2019-04-18 23:52:40
Sztif

Sztif

Posztok: 99
Velünk: 622 napja

Ma voltam Montinál is végre és sikerüt egy jó beállítással jobbá tenni az autót smile

Persze az utolsó csavar kicsit nehezen adta magát de a végén azt is meggyőzték így sikerült beállítani amit szerettem volna smile Sajnos lehetőség még nem volt kipróbálni olyan igazán jó körülmények között csak egy két körforgalom vagy S kanyar jött szembe de jónak tűnik smile Most úgy érzem ezzel a Tein-el az ad008-al és ezzel a beállítással elég jó lett a futómű smile Jó lenne elnézni kakucsra vagy hungaroring vagy legalább valami jó szerpentin és kicsit hosszabban elemezni mit sikerült smile

aláírás 94 es NA 1.8 130Le
2019-04-17 15:31:04
Sztif

Sztif

Hétvégén redsun festen én is beneveztem egy teljesítmény mérésre ha már volt rá lehetőség smile

Mivel azt láttam páldának ,hogy nem igazán tudják a gyári adatot sem sok esetben a gyári mx5-ök így úgy mentem oda 90 le keréken már jó 100 felett meg örülünk mert nagyon jó ugyanis külföldi forumok szerint a 130lovas NA keréken 90-100 között szokott lenni az 1.8 NB (140le) 110 körül szokott.  Ha minden rendben van.

Én ezekkel az infókkal a hátam mögött vágtam bele a mérésbe. Kocsiba van már 220ekm DEEE így is 102.7 Whp 6970 rpm nél és 123.9 Wtq 5340 rpm-nél Azt gondolom elégedett lehetek vele szépen teljesített smile

Végül itt egy rövid videó is a mérésről

2019-04-11 22:53:06
Sztif

Sztif

Kész lett közben a felnim szürke szintert kapott és felkerültek a yokohama ad008R gumik is.

A generátort is kivettem vissza vittem a Fer-Vil-be ahol csinálták eddig nagyon rendesek voltak bemérik megnézik miért tölt túl vele az autó holnapra elvileg kész is.

Kapott négy új Denso Iridium gyertyát is az autó hát nem voltak fényes állapotban (balról 4,3,2,1 henger) amik benne voltak már és a szelepfedél tömítést is cserélni kell majd. Bár ez úgy is tervbe volt.

Végül vasárnap kiderül mennyi az annyi ugyanis bejelentkeztem a redsun festen egy teljesítmény mérésre a HUB-dynonál smile Meglátjuk mit tud a gyári NA motor smile

2019-04-02 1:54:44
Sztif

Sztif

Na fel is töltődött a videó ez a nap végén készült itt már egész jó volt a tapadás nap elején nagyon durván csúőszott a pálya. Illetve nap végére sokan elmentek így nyugodtan lehetett autózni smile

Ezenkívül mértem fogyasztást kakucs oda vissza meg a pályázás 178km 15.2L másnap a túrán 8.54 lett smile

2019-04-01 20:05:49
Sztif

Sztif

Na véget ért a hétvége az autó kibírta végig ment mind két napon ami külön öröm. Nem mondom ,hogy nem izgultam kicsit mivel már kipróbálni sem maradt idő annyit mentem vele ,hogy egy benzinkúton lemostam kívülről legalább.

De haladjunk sorjában. Mit sikerült megcsinálni vagy mit nem smile

Fék fent van HEL fém fékcsővel motul RBF660 fékolajal fékbetét maradt a félig elhasznált ferodo tárcsa ami volt. Egyrész annyira  nem volt elkopva még másrészt nem jött meg a betét amit szerettem volna így inkább megvárom. Harmadrészt amúgy se baj ha nem a vatta új fékkel megyek pályanapra egyből talán smile

Felni sem lett kész időre. Mellesleg rájöttem ,hogy én balga fel sem próbáltam a sportive fékre. Ezek után remélem jó lesz mert ha nem lesz egy eladó frissen szinterezett felnim :D így aztán az amúgy is pálya napokra használt gyári 15ös NB felni yokohama advan a048 gumi párossal mentem kakucsra. Nap elején nagyon csúszott a pálya ezekkel is de nap végére egészen jól működött mikor végre be tudott melegedni akkor elég jól tapadt smile

Üveg ablakos tető is a helyén de ez sem sima ügy ugyanis az NA szélfogó nem fér el. Nem lehet le föl csukni a tetőt csak ha kiveszem mert az üveg ablak nem tud lefeküdni a helyére :/ Itt még dolgozom a megoldáson sad

Bekerült a Tein ezzel nem volt gond simán a helyére ment jól is viselkedett még mindig imádom

Short shifter is bekerült illetve a váltó toronyba is lecseréltem az olajat ugyan az ment bele mint a váltóba 95ml Illetve megzsíroztam ahol kellett.

Futómű persze nem lett állítva de ezt valahogy sejtettem is pedig ezt kéne nagyon a kocsi el is megy jobbra meg hát passz mi ,hogy van. Most ,hogy a kocsi nagyjából megvan be is jelentkezek Montihoz smile

Kipufogó fronton maradt a gyári leömlő katalizátor helyén egy csöndesebbik DE-Cat van onnan pedig a Cobalt a végéig. Persze mint kiderült ahogy felraktuk a kipufogót és mozgattuk az volt a gyári hővédőnek az utolsó rúgás és alapjáraton jelezte én bizony nem akarok itt lenni. Vasárnapra ezt már orvosoltuk és le is vettük smile Eredmény nem csörög de legalább jó meleg lesz a lábtér. Majd kell bandázsolni. Illetve a Cobalt vég is csinált magának egy kis extra helyet ezt a kakucsring után vettem észre :D Hang viszont egész jó lett bár nem mondanám kifejezetten hallknak mostmár de nekm tetszik

Szélvédőbe bele se kezdtünk így az is tolódik valamikorra.

Eur2 konverter kikerült. Illetve a hőszenzorja még bent van a fűtőradiátorhoz menő csőben. Vizet nem akartam leengedni így az most ott marad úgy is majd lesz még ott is válltozás akor kiveszem addig meg elfér ott.

Olajakat cseréltünk Váltóba/difibe motul gear competition 75W140 keült Fék/kuplung motul RBF660 lett Motor már volt cserélve nem régen ott egyébként Xado 5W40 van jelenleg.

Szóval ezeket sikerült/nem sikerült megcsinálni. Összeségében jó volt a hétvége tetszett az autó már most is de van még pár apróság amivel kell foglalkozni.

Jah igen a túrán úgy néz ki meghalt a fesz szabályzóm is ez azért öröm mert a generátor kb 2 hónapja volt felújítva így vehetem ki és vihetem vissza :/ 

Lesz majd videó pár körömről a ringen de még fel kéne tölteni őket addig is itt van pár kép. smile

2019-03-24 19:22:35
Sztif

Sztif

Válasz erre: @Steel #135720 

Igen ha gyári lenne valószínű én se bajlódnék vele de ez egy utólagos cucc ilyen 30-40 e között lehet venni.  Egy kis extra elektronika szabályozza és s hűtővíz hőfoka szerint cselekszik. Valahogy nekem ebben nincs nagy bizodalmam így ebbe. Ezért kerül ki. 

2019-03-24 18:40:44
Steel

Steel

Posztok: 916
Velünk: 1968 napja

Válasz erre: @Sztif #135718 

Annyit tennék hozzá, ha szabad, hogy ez a levegőbefúvásos-emissziócsökkentős megoldás az RX8-ban is megvan gyárilag. Hidegindításkor 1-2 percig szokott működni. Van, aki kiiktatja, én nem éreztem hátrányát.

2019-03-24 17:42:36
Sztif

Sztif

Hmm jó rég nem írtam ide semmit. Most aztán így van mit pótolni. Sikerült közben a honosítás igaz a rendszám méretével voltak nehézséget ... Nem értem miért olyan komolikált és nehéz B kis kocka rendszámot adni... Mindegy ez nem ide tartozik a lényeg ,hogy megvan a magyar rendszám.

Közben Történt egy motor olajcsere is Xado 5W40-et kapott ettől a hidrotőkék elhalgattak öröm bódogság egy ideig sajnos azóta újra elő jön :/ Amitől idegbajt kapok fejben már meg is van a fejcsere :D 1.8 NB hengerfejet szeretnék rárakni ugye az már lapkás így örökre megoldja a gondot. Nem mellesleg elvileg pár extra lovat is nyer az autó. Meglátjuk de ha már nem cinceg öröm bódogság lesz nekem.

Jelenleg nem állunk túl jól átraktam a Momo kormányt a levehető NRG agyal és hozzá a Bride ülést. Végre imádom nekem nagyon sokat jelent komfortba sokkal jobban elfér a lában nem csapja a huzat úgy a fejem nagyon jó. A ki be szállás nem a legsimább de ha már bent vagy világbajnok.

Most hétfőn kezdődik egy nagyobb etap szezonnyitóra meglátjuk ,hogy mit sikerül belőle :/

Tervek:

NBfl nagy fék kompletten fő munkahengerrel 4 nyereg tárcsa fékcső még nem tudom mi lesz betétet redneltem bele Hawk HP+-t előre hátra tárcsa is még kérdéses. De valami csak lesz. smile Fékolaj Motul RBF660 lesz

Az előző képeken látható felniket leadtam szinterezni elvileg az is pont a héten vagy jövőhéten lesz kész drukkoljunk ,hogy meglegyen smile Ezt még fel is kéne gumizni már itt vár egy szett yokohama advan AD08 195/50 méretben. Megállni és kanyarodni szerintem így már a kocsi jól fog tudni smile

NBfl tetőt felrakni a mostani is jó de plexi ablakos nekem az üveg nagyon bejött könnyebb vele az élet smile

Tein flex Z futómű berakása szerintem nem kell részletezni most ültető rugó gyári gátló páros van....

Short shifter van aki nem szereti van aki igen én imádom még rövidebb lesz az amúgy is nagyon jó váltó út

Kéne egy futóművet is állítani na ez a gyenge pont félek nagyon ,hogy nem lesz idő elmenni Monti-hoz pláne ,hogy nem merek bejelentkezni mert ha közbe jön valami az cumi.

Cobalt kipufogó felrakása mert hát legyen már valami hangja is smile

Sajnos az eus matrica felrakásánál észre vettem ,hogy a szélvédő bal alsó sarka mozog gondolom nem jól sikerült berakni. Ki kell venni és ha minden jól megy csak vissza rakni amit nem bánnék mert gyári Mazda szélvédő.

Van az autóban egy utolagos EUR2 konverter. Németből volt az autó ott számít nagyon adózás miatt. Én ezt inkább kiveszem maradjon a gyári elektronika. Utána olvastam egy kis kompresszor fúj levegőt a szívósorba amíg 35fokra melegszik a víz ha jól emlékszem. Ezzel nő az alapjárat és elősegíti a katalizátor hamarabb felmelegedését. Ami nem tetszik egy gyufásdoboznyi valami beleszól a gyári rendszerbe szerintem nem kifinomult. Illetve a légtömegmérő tudtán kívül megy extra levegő a motorba amitől én szerintem abban az időben szegény a keverék nem drasztikusan de gyanítóm ez is segít a hamarabb melegedéshez kipufogó szinten. Mindegy vissza térnék a gyárira.

Illetve jó lenne olajat cserélni a váltóba difibe fék ugye alap mert cserés lesz mindennel. Illetve a kuplung olajaát is lecserélném.

Ezek lennének egy hét alatt meglátjuk mennyire tartható a terv. 

Jövőben ami marad tutira és nagyon megakarom csinálni.

Az említett 1.8 NB hengerfej csere. Itt kicsit szépíteni is akarok szívósor szépítés szelepfedél festés stb...

Coolant rerute. Na ez még hátra marad idén tervezek több pályanapot meglátogatni remélem sikerül de ehhez ez mindenképp kéne ha a hengerfej lent lesz pláne pont jó lenne.

Bal hátsó rész roszdátlanítás sajnos van egy kis hibája itt az autónak még nnem vészes talán de jó lenne még idén megcsinálni de szerintem ez a szezon után lesz mert nem akarok autó nélkül maradni smile

Amikor fényezve lesz a hátulja csomi ajtót is cserélni akarom szereztem egy féklámpásat az kerül majd fel.

Hirtelen ennyi aztán meglátjuk

2018-08-14 17:22:20
Sztif

Sztif

Sziasztok

Úgy éreztem illik nyitnom az új szerzeménynek egy új oldalt ha már ilyen messziről került haza :D Első körben leírom ,hogy is jutottam hozzá aztán szépen sorban próbálom a történéseket mindig összefoglalni smile

Alig egy hete ,hogy megmásztuk Daniékkal a transfogarast és kicsit körbejártuk Romániát. Jött egy lehetőség egy „új” MX5 re. Forumon árult András egy szépnek/jónak látszó 1.8 NA-t Miután előtte pár nappal segített gumit intézni szintén romániából gondoltam miért is ne… Kicsit körbe kérdezem az autót is. Így aztán meg is láttam benne a fantáziát mivel régóta szerettem volna 1.8 ba ülni. Jelenleg 1.6 90le NA val közlekedek. Ami nem rossz de mivel az 1.8 elég ritka meg hát erősebb is lényegesen csak jobb lenne :D

Na szóval meg is beszéltük ,hogy nem ő hanem egy kedves barátja  Mihai szeretné a kocsit eladni. Ami Continestiben található. Na gondoltam alakul Romániából is kevesen vesznek autót Magyarországra :D és akkor még kb ennél messzebb már nem is mehetnék hiszen ez a fekete tenger partja. De hát semmi gond mivel ha már ott vagyunk lehetne ebből a kalandból nyaralás is :D (meghát asszonynak mennyivel jobban fest,hogy kicsim mit szólnál egy tengerparti kikapcsolódáshoz?? Mint ,hogy na gyere veszünk még egy mazdát 1100km-re innen) így is lett Vasárnap hajnalban indult a gépünk Bukarestbe. Onnan András erős segítségével autóval mentünk a kis ezüst nyíl irányába. Ahová vasárnap délután meg is érkeztünk. Gyors körbenézés beszélgetés a tulajjal próbakör. Ezek után mit volt mit tenni nem tudtam otthagyni J Le is papíroztuk kifizettük. Ezek után ettünk egy jó pizzát még Mihai éttermében ha már helyben voltunk. Utána még segítettek megvenni a román útdíjjat és innentől magunk maradtunk. Itt jött egy kis pihenés ahol igyekeztünk minél több időt a vízben tölteni ha már itt vagyunk és ilyen meleg van. Közbe András tanácsolta ,ha nem időre megyünk ne a pályán menjünk bukarestig. Inkább menjünk Galac felé így sokkal élvezetesebb utakon fogunk menni. Így is lett így végig főutakon mentünk illetve egy elég jó kis szerpentinen sikerült átmennünk a hegyeken. Én nagyon élveztem. Ez után Nagyszebenben szálltunk meg. Elég fáradtan érünk ide hiába indultunk reggel így is azért este 9 re sikerült a szállást megtalálni. Ez után egy gyors vacsora és irány az ágy. Viszont már itt fortyogott bennem ha már itt vagyunk és el is mentünk a híres 7C nevezetű út mellett mi tart vissza ,hogy megmásszuk??? Másnap kicsit ugyan később indultunk mint gondoltuk és hát igen nem is haza felé :D Irány a transfogaras teteje J Szerencsére most sokkal tisztább idő volt viszont kb 2x annyian voltak mint mikor elsőnek voltunk. Azért így is nagyon élveztük. Ettünk egy finomat a fenti étterembe Aztán el is indultunk lefelé közbe még pár kép kis elmélkedés a kilátáson. Majd búcsú és most már tényleg sipirc haza. Hazafelé hosszú unalmas autópálya következett. Itt már azért alig vártam ,hogy haza érjek.

Ámbár azért kecskeméti éjszakai életbe még így is belecsöppentünk J Hajnal 2-re sikerült haza érni összesen 1480km sikerült a kocsival megtenni 8.09-es átlaggal. Amit én teljesen jónak gondolok. Meg hát amúgy sem ez motivált a vásárláskor J Szóval ez volt a mi kis első történetünk az új jövevénnyel. Most kis pihenő aztán honosítás és irány valami szerpentin. wink

A végén még szeretném megköszönni Andrásnak a rengeteg segítséget úgy mindenben  Gábornak ,hogy elvitt minket az autóig és persze Mihai-nak ,hogy tényleg jó azt autó és nem potyára mentünk 

Összességében egy érdekes kis kalandon vagyunk túl és nagyon örülök ,hogy ilyen jó társaság vagyunk