Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Szerbia, Montenegro, Albania    |   << vissza

Szerbia, Montenegro, Albania

2018-11-07 17:29:56
bagoly

bagoly

Posztok: 740
Velünk: 1027 napja

Válasz erre: @SPety #133549 

Irigyellek, gyönyörű lehetett. Mi sokat jártunk arra, motorral, Ferivel, de sajnos már mindent elleptek a buszos turisták (a duvadak). Az Albán tengerpart már horror ár, de a belső rész még normális (csak ott szar az út), és ott még tudnak birkát sütni. Van pár jó címem, ha kell, szívesen átadom a tavaszi menetre.

aláírás

A túrázás fárasztó, de 60 felett jobb, mint a nő.

2018-11-07 16:38:51
Liszt

Liszt

Posztok: 892
Velünk: 1361 napja

Na jo latni Kotort meg az oblot nem olyan paras idoben is! :D 
Albaniaban milyen volt a kozlekedes?

aláírás

Dani 

2018-11-07 14:14:03
SPety

SPety

Posztok: 393
Velünk: 2470 napja

SPety, 2018-11-05 17:17:43

Sziasztok!

Daniéktól kapva az ötleten, pár nap alatt eldöntöttem, hogy kimegyek a Balkánra én is. Alap koncepció az volt, hogy 5 napot leszek kint, de végül 6 nap lett és 5 ország:-D Bár ha előbb indultam volna, akkor lehet még megfejelem jó pár nappal. okt. 29.-én indultam neki és nov. 3.-án értem haza :-) kb 3300km-t mentem.
Szerbiát leszámítva az útjaik baromi jók voltak, igaz akadt hely ahol 5x km után elfogyott az út és vissza kellett fordulnom, de nem bántam csöppet sem :-D A 3 számjegyű útjaikon előfordulhat ilyen, viszont a többi ültetett NC-vel is simán teljesíthető. 1-2x ért csak le az alja, mert lezárták az utat mivel teljesen újra cserélték és kerülni kellett, ahol volt egy kis földút :-) Mind ez Albániában volt, de sok helyen Boszniában és Montenegróban is építik az új utakat :-)

1. nap a kijutásról szólt. Budapestről indulva elmentem Szarajevóba. Itt olyan 3x€ volt Hostelben a szállás, de parkolást is kellett fizetni ami 10-20€/ éjszaka.
https://goo.gl/maps/XP2Cwz6hVvE2

2. nap már ki is kapcsoltam az autópálya és fizető utakat :-D 
Szarajevóból indulva Mostar és Dubrovnikon keresztül Niksic volt a cél. Na itt sikerült elfogynia az útnak. A térképen majd látszik. Mostarban egy kis város nézés, nem kellett fizetni a parkolásér, de kint voltak az automaták és működtek is. Dubrovnikban még a Naplementét is sikerült megnéznem nagyon csodás volt. Innen már sötétben indultam a szállásomra Niksicbe.
https://goo.gl/maps/LjqFjq1Qt542

3. nap ugyan itt volt a szállásom 20€/ éjszaka volt. Szerintem tűrhető áron. Kotor öböl és a város valamint Montenegró tenger parti városai volt az ulticél. Kotorban úgy sütött a nap, hogy a vár megmászása elég izzasztó egy buli volt :-)
https://goo.gl/maps/bvXzp1Lkuqy

4.napra az volt a terv elmegyek Albániába is :-) Durres volt a cél. Itt 35€/ éjszaka volt a szállás a belvároshoz közel. A út Montenegrón keresztül nagyon csodás volt :-D Olyan szép kanyonban, hogy csak ajánlani tudom. Itt sikerült az útlezárást kifognom mikor Tiranet kerültem el. Itt ami nagyon szép az az R18-as út és onnan tartva Podgorica felé. De Albánián keresztül is a tájat néztem végig :-D
https://goo.gl/maps/yYY4zQj7EGM2

5. napra azt terveztem, hogy vissza megyek Montenegróba közel a Szerb határhoz, hogy utolsó napra már csak a haza út legyen. Ugyan azon az úton indultam vissza Montenegró irányába csak nem Podgorica felé mentem át a határon hanem északabbra. Na itt ami található 2.pont ott elfogyott a tükörsima aszfalt út amin autót alig lehetett látni, csak az út szélén dolgozókét :-) Olyat lehetett autózni ott, hogy nem győztem élvezni és gyönyörködni a tájban meg az útban :-D Akkora poén ért azon a ponton. 2db kis fahíd aztán kb. 500m a határig földes köves út és határnál kézzel írták a dolgokat, de mindent amit lehetett kinyíttak az Albán határőrök :-D ja és kérték a zöldkártyát. Az mindenképp legyen nálatok.
Innen tovább haladva hallgattam a javaslatokra a P4-es és a P5-ös utakat végigkocsikáztam :-) Nem volt rossz élmény. Aki akar az tud P! és P5 találkozásánál kötélpályán csúszni. 3 cég üzemelteti, a zöld a leghosszabb. Azt már tavaly egy terepjárós verseny keretében kipróbáltuk :-D 20€ volt akkor. Innen elmentem az előtte lévő nap elágozójáig és visszafordulva az aznapi szállásomig. Itt ismét 20€/ éjszaka volt a szállás.
https://goo.gl/maps/kcj7ZNKQbN32

6.nap keresztül Szerbián, na az már nem volt annyira jó út. Szép tükörfényes fehér aszfalt mindenhol foltozva. Na itt baromi sz.. volt az út, de még a főútak minősége is rossz volt. Az autópálya volt tűrhető. Viszont a határ átkelésnél több mint 1,5 órát kellett várnom. A határtól nem BP-re mentem, hanem Ajkára és utána BP-re, ezért lehet kevesebb km, ha összeadjátok.
https://goo.gl/maps/8MAsAkv8Xtz

Összegezve baromi szép helyeken jártam, de még tavasszal biztos visszamegyek. Közben jött pár ötlet, hogy a köves utakat és a hegyeket is be kellene járni, de ez már egy másik sztori.

Az üzemanyag árak jóval a magyarországi felett van. Montenegróban 1,37€ a benzin, Albániában is közel a 440-460Ft-höz átszámítva. Szerbiában is kb. 420-430Ft. Talán Bosznia volt közelebb a 400Ft-höz.

Képeket majd kicsit később csatolok, mert azok még nincsenek elrendezve. Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett. :-D

Ígéretemhez mérten itt a link ahol láthatók a képek és a videók :-) Pár selfi is belekerült :-) Az utolsó sok videó az az Albániában készült a Montenegrói határig. Ott látszik az út minősége és a táj szépsége :-D
https://photos.app.goo.gl/tPigh7KspLQnJxjZ7

2018-11-05 17:17:43
SPety

SPety

Posztok: 393
Velünk: 2470 napja

Sziasztok!

Daniéktól kapva az ötleten, pár nap alatt eldöntöttem, hogy kimegyek a Balkánra én is. Alap koncepció az volt, hogy 5 napot leszek kint, de végül 6 nap lett és 5 ország:-D Bár ha előbb indultam volna, akkor lehet még megfejelem jó pár nappal. okt. 29.-én indultam neki és nov. 3.-án értem haza :-) kb 3300km-t mentem.
Szerbiát leszámítva az útjaik baromi jók voltak, igaz akadt hely ahol 5x km után elfogyott az út és vissza kellett fordulnom, de nem bántam csöppet sem :-D A 3 számjegyű útjaikon előfordulhat ilyen, viszont a többi ültetett NC-vel is simán teljesíthető. 1-2x ért csak le az alja, mert lezárták az utat mivel teljesen újra cserélték és kerülni kellett, ahol volt egy kis földút :-) Mind ez Albániában volt, de sok helyen Boszniában és Montenegróban is építik az új utakat :-)

1. nap a kijutásról szólt. Budapestről indulva elmentem Szarajevóba. Itt olyan 3x€ volt Hostelben a szállás, de parkolást is kellett fizetni ami 10-20€/ éjszaka.
https://goo.gl/maps/XP2Cwz6hVvE2

2. nap már ki is kapcsoltam az autópálya és fizető utakat :-D 
Szarajevóból indulva Mostar és Dubrovnikon keresztül Niksic volt a cél. Na itt sikerült elfogynia az útnak. A térképen majd látszik. Mostarban egy kis város nézés, nem kellett fizetni a parkolásér, de kint voltak az automaták és működtek is. Dubrovnikban még a Naplementét is sikerült megnéznem nagyon csodás volt. Innen már sötétben indultam a szállásomra Niksicbe.
https://goo.gl/maps/LjqFjq1Qt542

3. nap ugyan itt volt a szállásom 20€/ éjszaka volt. Szerintem tűrhető áron. Kotor öböl és a város valamint Montenegró tenger parti városai volt az ulticél. Kotorban úgy sütött a nap, hogy a vár megmászása elég izzasztó egy buli volt :-)
https://goo.gl/maps/bvXzp1Lkuqy

4.napra az volt a terv elmegyek Albániába is :-) Durres volt a cél. Itt 35€/ éjszaka volt a szállás a belvároshoz közel. A út Montenegrón keresztül nagyon csodás volt :-D Olyan szép kanyonban, hogy csak ajánlani tudom. Itt sikerült az útlezárást kifognom mikor Tiranet kerültem el. Itt ami nagyon szép az az R18-as út és onnan tartva Podgorica felé. De Albánián keresztül is a tájat néztem végig :-D
https://goo.gl/maps/yYY4zQj7EGM2

5. napra azt terveztem, hogy vissza megyek Montenegróba közel a Szerb határhoz, hogy utolsó napra már csak a haza út legyen. Ugyan azon az úton indultam vissza Montenegró irányába csak nem Podgorica felé mentem át a határon hanem északabbra. Na itt ami található 2.pont ott elfogyott a tükörsima aszfalt út amin autót alig lehetett látni, csak az út szélén dolgozókét :-) Olyat lehetett autózni ott, hogy nem győztem élvezni és gyönyörködni a tájban meg az útban :-D Akkora poén ért azon a ponton. 2db kis fahíd aztán kb. 500m a határig földes köves út és határnál kézzel írták a dolgokat, de mindent amit lehetett kinyíttak az Albán határőrök :-D ja és kérték a zöldkártyát. Az mindenképp legyen nálatok.
Innen tovább haladva hallgattam a javaslatokra a P4-es és a P5-ös utakat végigkocsikáztam :-) Nem volt rossz élmény. Aki akar az tud P! és P5 találkozásánál kötélpályán csúszni. 3 cég üzemelteti, a zöld a leghosszabb. Azt már tavaly egy terepjárós verseny keretében kipróbáltuk :-D 20€ volt akkor. Innen elmentem az előtte lévő nap elágozójáig és visszafordulva az aznapi szállásomig. Itt ismét 20€/ éjszaka volt a szállás.
https://goo.gl/maps/kcj7ZNKQbN32

6.nap keresztül Szerbián, na az már nem volt annyira jó út. Szép tükörfényes fehér aszfalt mindenhol foltozva. Na itt baromi sz.. volt az út, de még a főútak minősége is rossz volt. Az autópálya volt tűrhető. Viszont a határ átkelésnél több mint 1,5 órát kellett várnom. A határtól nem BP-re mentem, hanem Ajkára és utána BP-re, ezért lehet kevesebb km, ha összeadjátok.
https://goo.gl/maps/8MAsAkv8Xtz

Összegezve baromi szép helyeken jártam, de még tavasszal biztos visszamegyek. Közben jött pár ötlet, hogy a köves utakat és a hegyeket is be kellene járni, de ez már egy másik sztori.

Az üzemanyag árak jóval a magyarországi felett van. Montenegróban 1,37€ a benzin, Albániában is közel a 440-460Ft-höz átszámítva. Szerbiában is kb. 420-430Ft. Talán Bosznia volt közelebb a 400Ft-höz.

Képeket majd kicsit később csatolok, mert azok még nincsenek elrendezve. Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett. :-D

2018-11-05 16:45:30
Liszt

Liszt

Válasz erre: @canna #133508 

Azt mondjak 3x olcsobb mint Horvatorszag.  
Bookingon tudsz nezni arakat szallasra, van sok fele, meg gondolom nem mindegy, hogy melyik reszere foglalsz az orszagnak. Ostrog monostor mellett Koliba nevu helyen 42 ezer volt 2 fore reggelivel egyutt 5 ejszakara. Ettol van olcsobban es dragabban is,  itt azert volt jo mert leiras szerint 24 oras a recepcioja szoval tudtunk elso nap erkezni barmikor. 
Benzin meg attol fugg mennyit mesz, a 100-as 1.45 euro/liter volt. 

aláírás

Dani 

2018-11-05 15:41:38

canna

Posztok: 28
Velünk: 175 napja

Hello!

Nagyon jól néz ki! Annyit szeretnék megkérdezni, hogy kb mennyiből jön ki egy ilyen túra?

2018-11-01 10:06:47
Liszt

Liszt

Par kep Montenegrorol es Albaniarol, szuper utak! 

Egyetlen gond az volt, h most sok trafis rendor volt Montenegroban, egyszer ki is szedtek de elengedett minket. Sok a 50,60-as indokolatlan tabla szoval utana mar nem mertem nyomni neki, pedig 90-100 az teljesen kenyelmes annyira jok az utak es kanyarodnak smile Tavasszal nem volt ennyi, nem tudom most miert. 
Alban hatar utan, mar mikor visszafele jottunk akkor is megallitottak, nem tudtak milyen orszag a H :D Az a fajta megallitas mikor mar engedne tovabb, ott mesz el elotte es akkor hirtelen leint. Na de beszeljenek a kepek, szep orszag, rengeteg latnivaloval es jo arak. 

Cetinje utan Kotor szerpentin felé:

Zabjlak - Pluzine kozti P14 nevu (helyszinen P1,P2 van a tablakra kiirva) 1900 meterre felmeno "kis" ut:

Albania, SH20:

aláírás

Dani 

2018-05-06 0:11:16
Liszt

Liszt

Sziasztok!

Montenegroban jartunk par miataval 4 napos hetvegen, gondoltam megosztom ha esetleg valakinek kedve tamad vagy mar nezelodott arra akkor mindenkeppen erdemes. 

Szerbian keresztul mentunk, kicsit feltem tole mert nem jartam meg sose arra de igazabol ugy atsuhantunk, hogy csak na. Autopalya kapus rendszeru (nem szoktunk palyazni de itt az idomegtakaritas miatt azon mentunk, igaz nem hosszu), ami uj dolog volt raadasul utolag, hogy neznek atlagsebesseget a kapuk kozott es az alapjan buntetnek. Na nem mintha a megengedett 120 km/h felett erdemes lenne menni, nem olyan jo az aszfalt.

Itt a teljes utvonal:

https://trips.furkot.com/ts/GCDZEi

Oda es vissza is volt Szerbiaban ket szakasz amin egy orara kb belassultunk 60-ra de az osszes tobbi hely jo volt. Neha elvitt a waze, de meg mindig mertekekkel jobb a navi resze szerintem mint a google mapsnek. Legalabb ilyenkor van lehetoseg nem csak a fout menti dolgokat szemugyre venni. Az utak minosege hol milyen, szerintem osszessegeben jok voltak, volt ahol tokeletes volt ahol kicsit rosszabb de azokbol volt a kevesebb.

Reggel indultunk Asotthalomrol aztan este 22.30-ra mar Montenegroban voltunk Zabljak telepulesen. Visszafele mar gyorsabban tudtunk haladni, nem alltunk meg peldaul enni aztan rajonni, hogy bizony nem hoz a csaj kajat hiaba rendeltunk :D Apro nyelvi nehezsegek. Na meg az se segitett, hogy a Szerb-Montenegro hatar montenegroi reszen atgurultam 30-cal, neztem en korbe de sorompo nyitva volt, szembe meg zarva ahol jottek be es ott kertek is az iratot. Rosszul gondoltam, hogy atmehetek :D tobbieket mar megallitottak, aztan visszagurultam. Itt is eltelt egy kis ido, de vegul gond nelkul megusztuk.

Na es innen jon az erdekes es szep resz. Montenegro utjai csodasak, szelesek es tokeletesek, legalabbis amiken mentunk. Zabljakbol Ostrog monostorig majd onnan a fovaros es vissza Lovcen ahol kocsival fel lehet menni majdnem a tetejeig es csodas a kilatas. Persze ezek vegig kanyargos, szuper utak :D Forgalom alig volt, nagyjabol mindig tudtunk kedvunk szerint haladni.

Kotor feletti szerpentin kimaradt sajnos, de van miert visszamenni igy. Harmadik napon vegig mentunk a part menti uton Ulcinjig ahol furodtunk egy kicsit aztan irany Albania es a hatar menti Rrapsh szerpentin amit az alabbi fotokon lathattok:

Innen pedig vissza Zabljak megint csak szuper kanyargos reszen. Nagyon hangulatos volt este mar olyan iveken menni ahol bal olalt szikla vagy esetleg kicsit az ut felett is jobb oldalt pedig erdo, az ut pedig jol autozhato. Ez igy osszeadva..mar indulnek is vissza!

Egy a lenyeg, az utvonalat nyugodt szivvel ajanlom, szallasok vannak minden felek bookingon. Az emberek mind a harom orszagban kedvesek voltak nagyon, a taj pedig egyszeruen gyonyoru smile  

aláírás

Dani