Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    Csavargás...kötetlenül    |   << vissza

Csavargás...kötetlenül

2018-05-16 10:33:53
bagoly

bagoly

Posztok: 665
Velünk: 845 napja

Válasz erre: @nrtomi #130557 
Összes km 1160, /380+160+260+360 megosztásban/. Benzinár: Szlovénia, Ausztria hajszállal több mint itthon, Olaszország horrorár. Szállás: 35,-€ (szuper app, minden nélkül, itt a vacsora maradéka volt a reggeli), 50,-€, 60,-€ (olyan reggelikkel, hogy estig nem kellett semmi). 8-11€ étteremben, nagy adag húsétel, pisztráng (Ági kedvence). Kobaridban, a "piceri"-ában 15,-€ 1 sör, fél l bor, 1 db sonkás, gombás, articsókás vékony pizza, kb 45 cm átmérővel.

aláírás

A túrázás fárasztó, de 60 felett jobb, mint a nő.

2018-05-16 10:15:13
bagoly

bagoly

Válasz erre: @Silent #130550 
Már beszéltünk erről, de Ti mindig dolgoztok. Persze, ha jól meggondolom, amikor kezdtem építeni az egzisztenciát, nálam is ment a 12 óra, még hétvégén is. Ez az igazi boldogság! Mindenki irigyel mindenkit azért, ami vagy már, vagy még nincs meg neki.

A Ringen keress meg, majd egyeztetünk.

aláírás

2018-05-13 23:02:18
nrtomi

nrtomi

Posztok: 48
Velünk: 237 napja

Válasz erre: @bagoly #130547 

Egy esetleges hosszabb beszámolót is szívesen venné (n)k. Hány km lett végül, és a kinti árak milyenek?

Köszi előre is! smile

2018-05-13 17:44:43
Silent

Silent

Posztok: 205
Velünk: 1226 napja

Válasz erre: @bagoly #130547 

Valamikor dumálhatnánk ezekről a túra tapasztalatokról. smile

2018-05-13 16:21:42
bagoly

bagoly

Az 5-én meghirdetett szlovén-olasz-osztrák csellengés véget ért, hazaértünk. Az időjárás néha szórakozott, de hát nem motoron ültünk. Ami kimaradt: a Mangart. Sajnos le volt zárva, gondolom a hó miatt. A többi viszont szuper volt. Ha valakit érdekel néhány jó szálláscím, Snovik, Caporetto, Rosental központi részén, szívesen megadom.

aláírás

2018-05-07 16:11:06
Taishikan

Taishikan

Posztok: 596
Velünk: 905 napja

Válasz erre: @bagoly #130348 

Ez egy gyönyörű tájakon átvezető túra, nagyon irigyellek érte. Vagyis inkább veled örülök. Az Isonzó (Soca) völgye lenyűgöző.

Sajnos most nekem teljesen reménytelen, hogy beleférjen, júliusig a legtöbbször a hétvégén is munka van, leginkább nem is itthon. sad Ha meg épp nem, akkor igyekszem a családdal lenni. Így most csak élekben növeljük a konvoj létszámát. smile Jó utat!

aláírás

大使館

Történet:

Ez egy gyönyörű tájakon átvezető túra, nagyon irigyellek érte. Vagyis inkább veled örülök. Az Isonzó (Soca) völgye lenyűgöző.

Sajnos most nekem teljesen reménytelen, hogy beleférjen, nyárig a legtöbbször a hétvégén is munka van, leginkább nem is itthon. :( Ha meg épp nem, akkor meg próbálok a családdal lenni. Így most csak élekben növeljük a konvoj létszámát. :) Jó utat!

Sajnos most nekem teljesen reménytelen, hogy beleférjen, nyárig a legtöbbször a hétvégén is munka van, leginkább nem is itthon. :( Ha meg épp nem, akkor igyekszem a családdal lenni. Így most csak élekben növeljük a konvoj létszámát. :) Jó utat!

2018-05-06 23:35:43
bagoly

bagoly

Most igazolták vissza a szállást Csesky Krumlovban 05.21-24-ig (3 éjszaka) egy csillagtúra lehetőségeként. Itt nincs határtalan szabadság a szállásnál, csak az úton, és a kocsmaválaszásnál. 

Ha Valakit érdekel, Európa egyik gyöngyszeme, önmagában is megér több napot, de a környék sem akármilyen.

Mivel ez nem vonaltúra, nincs limit, akit érdekel, foglaljon szállást, akármennyien lehetünk, a környék bejárása szabadon választott. 

Pension U Galerie, elérhetőség: penzion@gafa. Mi itt foglaltunk, de a városban ami nem kocsma, az szállás.

aláírás

2018-05-06 23:22:58
bagoly

bagoly

Válasz erre: @Silent #130379 
Mi folyton tekergünk, éppen ma este vitattuk meg F1-el a Trabantba rakott Mózes-kosarat, a motor háztetőn tisztába tett, most 34 éves fiatalember dolgait (neki is van már 3 gyereke), igaz, még mosandó textil-pelussal... Szóval jól elvoltunk. Aztán jött a "kicsi", most 31 éves, onnan "csak" 2 unoka, aki szorongott a Skoda hátsó ülésén, mert a J1 a kutyáé volt..... Ezt a bandát képzeld el együtt! Van min röhögni, ha bármi eszünkbe jut!

Az összefutás már több, mint időszerű, de hol lesznek az ifjak? 

aláírás

2018-05-06 21:31:28
Silent

Silent

Válasz erre: @bagoly #130353 

Most nem, de ha leérettségiztek végre akkor bármikor.
Esetleg az Öreg favágóban összefuthatunk valamikor féluton valami Vértesbeli tekergésen.

2018-05-05 22:48:48
bagoly

bagoly

Válasz erre: @Silent #130350 
Most jössz, vagy nem? Nagyon kíváncsi vagyok már a képes feledre.

aláírás

2018-05-05 20:44:46
Silent

Silent

Jó értelemben most irigyellek. Főnökömmel ma tekeregtünk kötetlenül 23 km-t miután leadtuk anyósnál a srácokat kicsit, aztán hazafelé még egy fagyi is belefért. Valami csoda folytán, a 40 perces kiruccanás után még állt anyósnál a ház.

2018-05-05 19:27:27
bagoly

bagoly

A személyre szabott évadnyitónk (langalló evés Vigántpetenden + Balaton-part) megvolt csütörtökön. Az ilyen útjainkra senki nem szokott ráérni, még hétvégén sem, de miután végigélveztem a Fórum erkölcsi-etikai tartalmú hozzászólásait, úgy gondoltuk, hogy az alulról építkezés és a közösségi élet egy tégláját én is leraknám: 05.10-én, csütörtökön Főnökömmel (aki nem nős, annak nincs) elindulunk egy 4 napos útra, a Szlovén, Olasz, Osztrák hármas határ körül. Útiterv nagyjából, szállások szintén. Nem foglalunk. Az ilyen utakat mindig édes kettesben csináltuk, a totál szabadság jegyében, motoron, vagy Ferivel.

Győrtől-Győrig 1000-1100 km. Vrsics hágó, Soca (Isonzó) völgye, Kobarid (Caporetto), Mangart, Rosental... és ami még közte van.

Úgy gondoljuk, hogy szezon előtt 3 szoba mindig akad, ezért limitált részvételi számban (mi ketten +4 fő, mindegy hány kocsival) tudnánk elképzelni az utat. Ha van érdeklődő, a részleteket Velük pontosítjuk.

Találkozás Zalabaksán, a Betyártanya étteremben, 11 órakor, korai ebéd, vagy késői reggeli.Ha Valakit érdekel, mihamarabb írjon.

aláírás