Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    RallyPiX - Supercharged 1.8VVT Project    |   << vissza

RallyPiX - Supercharged 1.8VVT Project

2018-09-15 13:58:18
Hunya

Hunya

Posztok: 4767
Velünk: 3799 napja
RallyPiX, 2018-09-13 10:04:30

Nincsen rózsa tövis nélkül... Már megint Még mindig a szervó miatt szívok. Úgy látszik ez az én keresztem. Tegnap reggel szétszakadt a szervópumpa szíja, ami ledobta a  kompiról is a szíjat, meg a generátor szíjból is egy bordát ledarált.Megette a szervópumpa tárcsája a szíj fogait, mert valószínűleg nem tudja a szíj rendesen forgatni a pumpát, mert valahol dugulás van a rendszerben. Jobb ötletem nincs a problémára. Újra kéne építeni az egész rendszert, akkor talán megoldódik a probléma. A felújítás során a szervórendszer kimaradt a sorból, viszont a kormányművön minden cső ki lett cserélve, másfél éve. Egyelőre kicserélem a generátor szíjat, meg visszarakom a kompiét, aztán hadd szóljon. 

Hidegen indítva az első pár száz méteren még van szervó amúgy, aztán elmegy. A kompi miatt nem hallottam ,hogy csúszna a szíj, de mivel ledarálta, ezért csúszott folyamatosan. Kb. 300km-t bírt így ki. 

Van viszont jó hír is! Hunya ránézett az MS3-ra, és logoltunk is kicsit tegnap előtt. 0.7bar volt a max, amit töltött a kompi, és már 3600-nál megvolt a 0.6! Szóval nem lett rossz. 

Épp most nézegetem a logokat: 5.8 sec a 60-120, ami kb. a 220 LE lehet. :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2018-09-13 10:04:30
RallyPiX

RallyPiX

Posztok: 51
Velünk: 418 napja

Nincsen rózsa tövis nélkül... Már megint Még mindig a szervó miatt szívok. Úgy látszik ez az én keresztem. Tegnap reggel szétszakadt a szervópumpa szíja, ami ledobta a  kompiról is a szíjat, meg a generátor szíjból is egy bordát ledarált.Megette a szervópumpa tárcsája a szíj fogait, mert valószínűleg nem tudja a szíj rendesen forgatni a pumpát, mert valahol dugulás van a rendszerben. Jobb ötletem nincs a problémára. Újra kéne építeni az egész rendszert, akkor talán megoldódik a probléma. A felújítás során a szervórendszer kimaradt a sorból, viszont a kormányművön minden cső ki lett cserélve, másfél éve. Egyelőre kicserélem a generátor szíjat, meg visszarakom a kompiét, aztán hadd szóljon. 

Hidegen indítva az első pár száz méteren még van szervó amúgy, aztán elmegy. A kompi miatt nem hallottam ,hogy csúszna a szíj, de mivel ledarálta, ezért csúszott folyamatosan. Kb. 300km-t bírt így ki. 

Van viszont jó hír is! Hunya ránézett az MS3-ra, és logoltunk is kicsit tegnap előtt. 0.7bar volt a max, amit töltött a kompi, és már 3600-nál megvolt a 0.6! Szóval nem lett rossz. 

2018-09-10 16:01:14
RallyPiX

RallyPiX

Jujj de régen frissítettem a topicot! Elöljáróban annyit, hogy bent a kompi, programozást leszámítva kész az autó. De ne szaladjunk előre ennyivel. 

Ott hagytam abba a történetet, hogy felújítás után elhoztam az autót, de a szervó nem volt az igazi (konkrétan nem működött). Ennek, ha minden igaz megvan már az oka. A felújítás során elég sokat állt, és valamelyik cső (szerintem a hosszú hűtő) eldugult valamivel (rozsdával?). Ez a dugulás aztán elindult, ami persze két pumpát is kinyírt rövid távon. Ezt sajnos még nem sikerült orvosolni. 

A bejáratás viszonylag simán ment, leszámítva azt, amikor Győrben egy négysávos út közepén leállt az autó, mert megadta magát a vezérműtengely jeladó a nagy melegben. Most már azt mondom, hogy szerencsére. Hogy miért? Mindjárt kiderül. Amúgy jó, hogy bent a bukócső, mert annál fogva tudtam tolni a kocsit... Aznap még párszor megismételtem ezt a mutatványt, amíg eljutottam vele a garázsomba. A jeladót kicseréltem, viszont mikor beindult a motor, valami éktelenül elkezdett kalapálni a motortérben. Hirtelen azt hittem, hogy kinyírtam a motort, ezért kétségbeesetten hívtam a szerelőmet. Kiderült, hogy a főtengely szíjtárcsát fogó 4 csavarból 2 egyszerűen eltörött. A kettő, ami tartotta még, azok is oda voltak. Ennek két oka volt. Egyrészt nem a megfelelő szilárdságú csavar lett oda visszatéve, másrészt a tárcsa is ütött kicsit, mert egyenetlen volt rajt a festék, ami kicsit eltartotta. És, hogy miért szerencse, hogy megadta magát a vezérműtengely jeladó? Mert így megállt az autó, mielőtt elszabadult volna a szíjtárcsa, magával víve mindent... A javítás viszonylag egyszerű volt, mert amúgy is kellett volna cserélni a kompihoz a tárcsát, meg a felfogatást. Így már legalább az is megvolt. 

Ezeket leszámítva nagyon jól ment az autó az összerakás után, és nem volt vele semmi probléma, így július végén letámasztottam Szilasi Balázshoz, aki nekiállt a BRP kit berakásának. Egyből az első körben kiderült, hogy a kompi szíjfeszítője beleér a szervó szíjfeszítőjébe. Ennyit a P&P megoldásról :-) Balázs megoldotta ezt (IS). Egy NA feszítő esett áldozatul, amiből gyári felfogatást varázsolt a szervópumpának. Ezen kívül még az injektorok okoztak elég nagy izgalmat. Sajnos az egyikről kiderült a bevizsgálás során, hogy nem szállít elég üzemanyagot. Fél napig lett ultrahanggal tisztítva, mire elindult. Remélem többet nem lesz vele baj. Szórási képre amúgy mindegyik tökéletes volt, és teljesen nyitott állapotban 1,5%-on belül voltak tisztítás nélkül is, de 20-40ms között kivezérelve elég nagy volt az egyiknél az eltérés. Tisztítás után helyreállt a rend. 

Ezen kívül a kompi szíjfeszítője volt még, ami nagyobb fejtörést okozott, de Balázs természetesen azt is megoldotta. Összességében nagyon-nagyon elégedett vagyok a munkájával. Tényleg mindent úgy csinált, hogy szerelhető legyen a későbbiekben is, és természetesen megbízható legyen a konstrukció. 

Szeptember 5-én tudtam elhozni tőle az autót. Hunya előtte beállította az MS3-at, hogy használható legyen. Köszönöm szépen a segítséget még egyszer! 

Az első kis kört azért remegő lábbal tettem meg, de gondolom ez érthető. Nagyon izgultam, hogy milyen lesz, nem okoz-e csalódást az autó. Hát... azt kell, hogy mondjam, hogy nem okozott csalódást még úgy sem, hogy nagyon óvatosan mentem csak vele. Az a hang... Atyaúristen. Nagyon tetszik. A lefújó szelep is hatalmasat szól. Ezzel már nem lehet a városban elbújni. Nagyon sokan elismerően átpillantanak komolyabb autókból is, és már nem csak az óvódások fordulnak meg utána az utcán. :-) 

Jah, a szervó még mindig nem működik, de most már nem is érdekel. :-) Majd télen megnézzük mi lehet vele. Addig is kihasználom még a jó időt, és megyek vele amennyit csak tudok.  

Ami még hátravan tavaszig: 

- Új tető

- Küszöbök, sárvédőív lakatolás. Még egy évet már sajnos nem bír ki a küszöb. 

- Be kellene már tennem a Speedster üléseket végre

- Új felni+gumi

Bízom benne, hogy megbízható lesz az autó hosszú távon is. Hatalmas élmény vezetni, még így óvatosan is. Addig amíg nincs rendesen progizva, nem kenem el neki. 

2018-06-28 9:53:05
RallyPiX

RallyPiX

Válasz erre: @bandris11 #131507 
6 hónapig Gyárvárosban állt, úgyhogy nem véletlen a hasonlóság. :-)