Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    RallyPiX - Supercharged 1.8VVT Project    |   << vissza

RallyPiX - Supercharged 1.8VVT Project

2018-05-15 21:22:17
uno1

uno1

Posztok: 956
Velünk: 1786 napja

Válasz erre: @Hunya #130608 

Nekem is jól jönne ebben a színben smile hol és mennyiért  lehet ilyeneket találmi? Ebay?

2018-05-15 17:22:46
Hunya

Hunya

Posztok: 4713
Velünk: 3676 napja

Át ne húzd ezt az ülést! Pont jó az enyémbe. :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2018-05-15 15:59:34
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8324
Velünk: 4197 napja

Gratula, üdvözöllek az MP62- károsultak kicsiny klubjában! Remélem vallami ballisztikus járgány lesz a végtermék, drukkolok!

aláírás

Light Vader a Roadster bolygóról

2018-05-15 14:28:23
RallyPiX

RallyPiX

Posztok: 35
Velünk: 294 napja

Egy kis update az építéssel kapcsolatban, mert már régen volt:

Sajnos látom még a fényt a kardánalagút végén.... Mondjuk mást nem is, mivel egyelőre csak fény van ott a váltó, meg a kardántengely helyett. 

A hátsó futómű és a fékek már össze lettek rakva, diffi is a helyén. Motor folyamatban, remélem a héten már a helyére kerül és akkor jöhet az első futómű. Sajnos nagyon lassan halad az összeszerelés, mert eléggé leterhelt a szerelőm. Hungaroringre tutira nem lesz kész az autó, pedig optimistán a részvételi díjat is befizettem már. 

Majd lesz kép az egészről, de addig is egy semmitmondó részlet: 

Időközben változott a project célja, így értelmet nyernek a kovácsolt hajtókarok is. Az M45-ös szettet eladtam, hogy boldog tulajdonosa lehessek a BRP MP62-es szettnek. Nagyon komoly cucc, már a súlya is tekintélyt parancsoló. Várom már nagyon, hogy végre be legyen építve. Disznó lesz! 

Beszereztem még két Vauxhall VX220 ülést is, egyet Imitől, egyet pedig UK-ból. Sajnos barna színűek, de majd idővel át lesznek húzva feketére.

Rattila pedig átfestette az első fényszórókat feketére. Köszi innen is, nagyon szépek lettek! 

Jó lenne már bent ülni az autóban, és gyűjteni a kilómétereket az új motorral, hogy minél előbb bent lehessen az MP62. Remélem kicsit felgyorsulnak az események a következő pár hétben... Drukkoljatok!

2018-03-19 21:50:39
Ordune

Ordune

Posztok: 6153
Velünk: 3239 napja

Nagyon szexi! 

aláírás

NC1 2.0 Coupe 2007
NA 1.6 1992

(Ex: NA 1.6 1990 Supercharged)

2018-03-19 21:09:34
Hunya

Hunya

Posztok: 4713
Velünk: 3676 napja

RallyPiX, 2018-03-19 19:31:37

Válasz erre: @bandris11 #129027 

Viszlek persze, de ki is próbálhatod majd. Szólok majd úgyis, ha elkészül, legalább lesz egy ok, hogy begyere az irodába. smile  

Ilyen profi építészek mellett én már nem is posztolok. :-)

Szép lesz jó lesz hajrá!!!!

aláírás May the Fairy be with You!
2018-03-19 19:31:37
RallyPiX

RallyPiX

Viszlek persze, de ki is próbálhatod majd. Szólok majd úgyis, ha elkészül, legalább lesz egy ok, hogy begyere az irodába. smile  

2018-03-19 18:10:54

bandris11

Posztok: 251
Velünk: 2145 napja

Ha kész lesz viszel vele egy kört, mondjuk kakucson?

2018-03-19 17:37:10

bandris11

Posztok: 251
Velünk: 2145 napja

Válasz erre: @RallyPiX #129017 

Jól mutat! Szépen haladsz vele.

Ha kész lesz viszek vele egy kört, mondjuk kakucson? 

2018-03-19 14:19:10
RallyPiX

RallyPiX

A hosszú hétvége alatt míg mások lenyitott tetővel élvezték a napsütést  havat lapátoltak, addig én befejeztem minden alkatrész festését, tisztítását, valamint bepréseltem a Superpro szilenteket is. 

Ami nem lett szinterezve, azok az alkatrészek 2K-s fekete festékkel lettek lefestve alapozás után (kerékagyak, féltengelyek, kardán, fék mögötti hővédők). Az alapozás előtt mindent lekezeltem egy fedőlakkal, ami elméletileg átalakítja a rozsdában lévő zokxigént CO2-á, és és száradás után lakkréteget hoz létre a felületen, amire már mehet az alapozó. Hogy mennyire lesz tartós, majd kiderül... 

Időközben megérkeztek a dugattyúk is, uh. a héten remélem elkezdik a motor felfúrását és az összerakást. A futómű összerakásának április 3-án áll neki a szerelő, de addig is lesz még pár dolog amit el kell intéznem, pl. kipufogó rendbetétele (Nyíritől vettem a Cobalttal egy katalizátort is, ami NB-n volt, azt kell NBFL-re áthegeszteni), a galvanizált csavarok kiválogatása, váltógomb, meg szoknya bőrözés. 

És akkor pár kép:

2018-03-07 17:15:30
RallyPiX

RallyPiX

Lassan, de biztosan haladunk az építéssel. A karosszéria munka elkészült, bent a TR Lane cső is. Nagyon gyorsan dolgozott a lakatos és szerintem jól is. 

Közben haladok én is a festegetésekkel, valamint megjöttek a Manley hajtókarok és az ACL csapágyak is, ha már lúd, legyen kövér alapon. A motorhoz megérkeztek a gyári túlméretes gyűrűk, de várom még a +0.5-ös dugattyúkat. Egy hónapja rendeltem meg őket a Miraitól, de még kb. két hét mire megjönnek. Sajnos ez a méret már szinte sehol nincs Európában (az MX5Parts szerint már nem is gyártja a Mazda, ill. az IL-en csak dugó volt), ezért Japánból tudták csak megrendelni őket. Sajnos fúrni kell a motort, és  nem biztos, hogy az első túlméret teljesen eltünteti a kopást a hengerfalból, ezért kell egyből a második túlméret. 

Eredetileg amúgy nem akartam hozzányúlni a motorhoz, de Lotusguru Miataguru Balázs javaslatára megbontottuk, hogy megnézzük a csapágyakat... Megbontás után látszott, hogy a hengerfal sajnos már kapott az élettől, valamint teljes szétszedés után a dugók sem tűntek túl jó állapotúnak és a gyűrűk is kopottak voltak... 190k van amúgy a motorban, bontva nem volt még, olajat csipegette, de nem nagyon (off dízel RS Octaviám többet eszik). Ha nem lenne később megfújva a motor, akkor nem ugrottam volna neki a motorfelújításnak (mondjuk akkor az autót sem tettem volna rendbe egyáltalán...), így viszont legalább nyugodtan alszok (főleg az erősebb hajtókarokkal ). Főtengely is meg lett mérve, szerencsére ahhoz nem kell hozzányúlni. 

A héten remélem befejezem a fékek tisztítását és festését, valamint jó lenne nekiállni már a lengőkarok szilentezésének is. Szilentből amúgy a Superpro-ra esett a választásom, mert mérnök szemmel abban több munkaóra tervezés van. Diffiben marad a gyári szilent, csak a diffitartó pogácsák lesznek kicserélve, de azok is gyári újra. 

VHT Wrinkle paint:

2018-02-28 10:07:45
Bé92

Bé92

Posztok: 25
Velünk: 386 napja

Nálam hasonló set up van, 1.8 vvt és m45. A nagyon közeli jövőben tervezem én is az me221-et. Ha bármilyen haladás lesz majd igyekszem megosztani, hátha segít smile  

2018-02-26 20:06:40
RallyPiX

RallyPiX

Ma elhoztam a csavarokat a galvanizálótól. Egy hónapig vártam rájuk, de legalább olcsó volt... Elvileg nem vállalnak bontott csavarokat, meg autóalkatrészt, de nagy nehezen mégis átvették őket. 

A futómű alkatrészek, meg a merevítők szinterezése is kész.

Jelenleg az autó lakatosnál van, mert ki lesznek javítva a nyúlványok,  kap egy alvázvédelmet, valamint bekerül az Imrétől vett TR Lane bukócső is.

2018-02-25 12:46:49
RallyPiX

RallyPiX

Topicnyitónak pár szó a projectről:

A cél egy 2001-es 1.8VVT feltöltése egy Mini Cooperről származó M45 kompival. Mivel szeretem szivatni magam, ezért a kompi beszerelése előtt lesz egy komplett futóműfelújítás, valamint egy motorgenerál pár extrával. Jelenleg a felújítás közepén járok, valamint várom az alkatrészeket a motorhoz (hogy mit pontosan, arról majd később).  A feltöltéshez már megvan minden, kivéve a csövezéseket. Igyekszem mindent dokumentálni képekkel is és feltenni ide, hogy segíthessek másokat is, hisz én is nagyon sok dolgot innen veszek. Sokminden ismerős lesz emiatt az építés során, mivel páran már kitaposták elöttem az utat, de igyekszem kipróbálni új cuccokat is (ME221, Salon Motorsport cuccok, stb.). Árakat nem nagyon akarok írni, azt magam elöl is titkolom lassan.  Építő jellegű kritikát, hozzászólást, tanácsot szívesen fogadok. Az elején még ide-oda ugrálok majd az időben, amíg a topic utol nem éri az építést. 

Így néz ki az autó jelenleg: