Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    LULu, a 90-es NA topikja    |   << vissza

LULu, a 90-es NA topikja

2018-05-29 8:09:24
simii16

simii16

Posztok: 112
Velünk: 1156 napja

Válasz erre: @b_ricsi #130903 
Házi gyártmány. Radics Ákos készítette, a saját autójában volt. Most újra lett hegesztve, meglátjuk mit bír. T2 talpa van, ha minden igaz. Ha ismét reped, akkor keresnem kell rá valami más megoldást, szóval észben tartom, köszönöm!

2018-05-28 14:03:45
b_ricsi

b_ricsi

Posztok: 272
Velünk: 1784 napja

Válasz erre: @simii16 #130892 

milyen leömlőd van? Tudok segíteni kraken beszerzésében, azzal már nemigen lesz probléma a közeljövőben, csak tudni kellene hogy milyen talppal rendelkezik a turbód. 

2018-05-28 12:02:18
simii16

simii16

Egy kis feljegyzés a 2018-as Hungaroringen megrendezett Nagy Találkozóról:

A szervezésről:
Le a kalappal a szervezők előtt, szerintem sikerült felülmúlni a tavalyi évi találkozót is. Úgy érzem gördülékenyebben haladt az egész, kevesebb volt a sorban állás. Köszönjük szépen!

Az autóról:

Felkészülésként került a motorba friss olaj, 10W40-es Liqui Moly ment bele. Beszereltük az olajszűrő alá az adaptert és az olajhőfokmérő műszert. A diffi is új olajat kapott.

Az eseményt nem úsztuk meg hiba nélkül. Tartottam tőle, hogy a szett leggyengébb pontja, a leömlő nem fogja bírni a strapát és sajnos be is igazolódott a félelmem. Lett rajta egy kisebb repedés. Érzésre is gyengébben tolt az autó kigyorsítások alkalmával, mert nem volt meg az addigi, teljes töltőnyomásom, így tűnt fel a hiba. Egyből tudtam merre kell keresni az okát.

Ezt leszámítva jól teljesített az autó. Olajhőfok 120-ig szökött fel, legalábbis többet nem láttam, hogy mutatna az óra. Vízhőfok is stabil volt (gyári műszer szerint). Sem olaj, sem víz nem fogyott. Fogyasztás nem érdekes, de a szintjelző szerinti több mint fél tank a négy futam (108 km) alatt oda lett. smile
A gumikkal (Uniroyal Rainsport 3) továbbra is nagyon meg vagyok elégedve, nem csúszkáltam velük, szinte meg sem nyikkantak.
Elég hosszú féktávokat vettem, nem feszegettem a határokat, nem akartam túlvállalni magam.
A legjobb köridőm így 2:31 lett Racechrono-val mérve. Szerintem van az autóban is tartalék, de főként a sofőr a szűk keresztmetszet. smile

Vasárnap ki is szereltem a leömlőt és át lett hegesztve majdnem az összes varrat. A héten újra síkoltatom és megy vissza a helyére. Utolsó esélyt kapja.

2018-05-16 12:23:30
simii16

simii16

Idő hiányában kicsit lemaradtam a topikkal, bár nem is volt sok történés az autóval.

A legkisebb első fék helyére felköltözött egy 255-ös tárcsa-nyereg kombó egy NB-ről. A féknyergek alapos tisztítás után kaptak egy kis fekete festéket, új tömítéseket, porvédőket. Fékbetétből Ferodora esett a választás, tárcsából pedig Nipparts márkát kaptam azonnal. Egyébként Nipparts betétekkel vettem át az autót és teljesen meg voltam elégedve velük.
A hátsó féknyergek is szét lettek szedve egy kis tisztítás-újrakenés céljából

.

Egy szabad délelőttön nekiálltam megtakarítani a tetőt, mert nagyon koszos volt már. Azt viszont nem gondoltam volna, hogy ennek nem is ilyen a színe valójában. 

A nyár közeledtével aktuális lett az olajhőfok kérdése. Rendeltem mérőórát és szenzort hozzá, illetve kaptam egy adaptert is a szűrő alá. Hungaroring előtt még beszerelésre kerül, aztán meglátjuk az olajhűtő szükségességét. Vagy gondoltam esetleg 5W50-es olajra váltani, nem tudom ez mennyire jó ötlet. Valakinek tapasztalat, érvek-ellenérvek?

Az autó egyébként továbbra is szuperül, hiba nélkül teljesít. Bár túl sokat nem mentem vele, de azért becsúszott egy kirándulás a Bükkben. Olyan 2000+ km van eddig benne feltöltés óta.

2018-03-27 10:58:55
simii16

simii16

Egy kis update:

Köszönjük a szezonnyitót a szervezőknek, nagyon jól éreztük magunkat!

Az időjárás sajnos nem tette lehetővé, hogy ránézzük a gyújtástáblára még a találkozó előtt, így kissé félve indultam neki, de semmiképp nem akartam kihagyni. Ennek ellenére tökéletesen teljesített az autó, hiba nélkül zártuk a napot.
Illetve ez nem teljesen igaz, mert az egy éve felkerült Bosal hátsódobom totál széthullhatott belülről a hang alapján, amit hallat. Nem új keletű a dolog, mert mióta felkerült a turbó egyre zörgősebbé vált (1000km körül járunk..).
A Gyéé-től vásárolt Uniroyal Rainsport 3-asok viszont nagyon jól tapadtak, ez pozitív.

Remélhetőleg még egyszer nem tér vissza a tél, szóval valamelyik hétvégére be tudjuk tervezni a programozást. Egy Phormula KS-4 típusú műszer fogja figyelni a kopogást:

Vasárnap pedig sikerült beszereznem egy pár féknyerget 255mm-es tárcsákhoz. Némi felújítás után helyet cserélnek a gyári, legkisebb fékekkel.
Kérdés, hogy mennyire jó megoldás csak az első fékek méretének növelése? Van-e valami hátránya ennek a felállásnak, szükséges-e hozzá a hátsókat is cserélni? Valakinek tapasztalat esetleg?

2018-02-12 20:21:36
Liszt

Liszt

Posztok: 905
Velünk: 1388 napja

Gyéé, 2018-02-12 19:21:20

Azért a gyujtás és a benzin tuningja egymástól nem tekjesen független dolog. Lehet kompenzálni egyikből a másik határait, a gyujtás belövése után érdemes visszatérni még a benzintáblára.

alapvetően teljesen nem értek az egészhez csa arra emlékszem, hogy a becsörgés helyein dúsítva lehet kicsit ügyeskedni még.

ahogy neztem eddig nem nagyon lehet felgazra programozni a greddy blueval mert ott meg kuzd a gyari vezerlovel, de lehet tevedek. 
padlon szepen 12.0-t celoztuk meg vegig, neha lemegy 11.9-re epp ahogy kedve tartja :D  elvileg ennek igy biztonsagosnak kellene lennie.
12.6 volt amugy amikor elkezdtuk vasarnap allitgatni es durvan gyengebbnek erzodott ugy mint 12.0-án.

Meg regebben Kristoffal az enyemen hallgattunk kopogast, de ott volt ugye gyarilag erzekelo amit fulesre lehetett kotni es a nagy motorzaj mellett kihallatszott a kopogas ha elhuztuk a gyujtast de kb csak megkerestunk egy pontot 3 ezer fordulat kornyeken es ott teszteltunk aztan visszabb vettuk 3 fokkal. Utana meg csak vegig hallgattuk a gyorsitasokat, h sehol ne legyen olyan hang amit kopogasnak veltunk elotte. Kis nyomassal (0.3 jobb esetben) nem volt gondom. 
Na de itt nincs NA-nal gyarilag, ami be lett rakva az meg fura hangokat produkalt, szoval valaki hozzaerto kell majd, jo fullel meg gyakorlattal.

aláírás

Dani 

2018-02-12 19:21:20
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8429
Velünk: 4407 napja

Azért a gyujtás és a benzin tuningja egymástól nem tekjesen független dolog. Lehet kompenzálni egyikből a másik határait, a gyujtás belövése után érdemes visszatérni még a benzintáblára.

alapvetően teljesen nem értek az egészhez csa arra emlékszem, hogy a becsörgés helyein dúsítva lehet kicsit ügyeskedni még.

aláírás

Light Vader a Roadster bolygóról

2018-02-12 18:02:15
simii16

simii16

Válasz erre: @Liszt #127819 

Lehet a gyujtas reszet inkabb rabizom egy szakertore, ahogy beszeltuk is. 

A benzintabla viszont tokeletes lett. Koszi szepen!! 

Történet:

Válasz erre: @Liszt #127819 

Lehet a gyujtas reszet inkabb rabizom egy szakertore, ahogy beszeltuk is. 

A gyujtastabla viszont tokeletes lett. Koszi szepen!! 

2018-02-12 17:58:16
simii16

simii16

Válasz erre: @Nyiri #127814 

Igen, nem hittem volna magam sem, hogy ilyen jo lesz. Köszönöm! 

2018-02-11 20:16:43
Liszt

Liszt

Posztok: 905
Velünk: 1388 napja

Tenyleg eleg szuper. Jol megindul es valahogy nem hagyja abba erzesre, pedig a nyomas visszaesik magasabb tartomanyban de tol szepen.
Sajnalom is, hogy a gyujtashoz nem tudok igazan hozzaszolni mert lehet akkor meg tudnank finomitani. 

aláírás

Dani