Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Találkozók, események    »    SAVE THE DATE - 2018 Nagy Találkozó Hungaroring 05.26-27.    |   << vissza

SAVE THE DATE - 2018 Nagy Találkozó Hungaroring 05.26-27.

2018-06-07 14:56:44
Nabis

Nabis

Posztok: 33
Velünk: 349 napja

Válasz erre: @Ordune #131119 

Ez ugyan az, amit wetransferről le lehet tölteni és a facebook chaten lett belinkelve?

2018-06-07 8:29:03
Szani

Szani

Posztok: 199
Velünk: 2789 napja

Sok időm nem volt fotózni, de néhány kép ömlesztve részemről is:

hungaroring miata 2018

2018-06-06 23:31:33
csabihal

csabihal

Posztok: 1555
Velünk: 1723 napja

Válasz erre: @Ordune #131119 

Köszönjük!!!!

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2018-06-06 23:03:04
Ordune

Ordune

Posztok: 6203
Velünk: 3386 napja

A fotós képeit feltöltöttem a Google Drive-omba, kellemes szemezgetést! smile

https://drive.google___Ds0WRzk6KnI52gTnsNLY

aláírás

NC1 2.0 Coupe 2007
NA 1.6 1992

(Ex: NA 1.6 1990 Supercharged)

2018-06-02 12:21:48

nickesh

Posztok: 5
Velünk: 157 napja

Friends,

I would like to thank you on behalf of the MX-5 Club Poland. That was a great track day and the legendary Hungaroring remains one of our favourit race tracks in Europe.

Organizators made an astonishing job to synchronize so many drivers together on one track at the same time. It's amazing that there were no misunderstandings, time collisions and all cars raced fluently all day long. Congratulations, guys!

I can reveal that the polish team wasn't just a bunch of random guys. Most of them were Miata Challenge drivers (turning laps around 2:20s that week). They were all truly impressed of how careful and concious all hungarian drivers were on the track. This is not something we commonly see around but this is definatelly what we allways put first - safety. None of us took a risk of overtaking untill he was sure he has been noticed and will be let to pass.

As for the youtube film that Oszi bácsi mentioned here - the film is not about a frustration - it is about how safely and maturely everyone behaved on Hungariring! smile

We will surely come back in the next year. You are most than welcome to ask anyone of us to take you for a ride on a passenger's seat. This is the rule number three of polish Miata Challenge series: noone can refuse knowledge sharing (just after rules number one and two: the safety and the safety).

Once again, big thanks to all of you. That was a great weekend!

Történet:

Friends,

I would like to thank you on behalf of the MX-5 Club Poland. That was a great track day and the legendary Hungaroring remains one of our favourit race tracks in Europe.

Organizators made an astonishing job to synchronize so many drivers together on one track at the same time. It's amazing that there were no misunderstandings, time collisions and all cars raced fluently all day long. Congratulations, guys!

I can reveal that the Polish team wasn't just a bunch of random guys. Most of them were Miata Challenge drivers (turning laps around 2:20s that week). They were all truly impressed of how careful and concious all hungarian drivers were on the track. This is not something we commonly see around but this is definatelly what we allways put first - safety.

As for the youtube film that Oszi bácsi mentioned here - the film is not about a frustration - it is about how safely and maturely everyone behaved on Hungariring! :)

We will surely come back in the next year. You are most than welcome to ask anyone of us to take you for a ride on a passenger's seat. This is the rule number three of Miata Challenge series: noone can refuse knowledge sharing (just after rules number one and two: the safety and the safety).

Friends,

I can reveal that the Polish team wasn't just a bunch of random guys. Most of them were Miata Challenge drivers (turning laps around 2:20s that week). They were all truly impressed of how careful and concious all hungarian drivers were on the track. This is not something we commonly see around but this is definatelly what we allways put first - safety.

As for the youtube film that Oszi bácsi mentioned here - the film is not about a frustration - it is about how safely and maturely everyone behaved on Hungariring! :)

We will surely come back in the next year. You are most than welcome to ask anyone of us to take you for a ride on a passenger's seat. This is the rule number three of Polish Miata Challenge series: noone can refuse knowledge sharing (just after rules number one and two: the safety and the safety).

Friends,

I can reveal that the Polish team wasn't just a bunch of random guys. Most of them were Miata Challenge drivers (turning laps around 2:20s that week). They were all truly impressed of how careful and concious all hungarian drivers were on the track. This is not something we commonly see around but this is definatelly what we allways put first - safety. None of us took a risk of overtaking untill he was sure he has been noticed and will be let to pass.

We will surely come back in the next year. You are most than welcome to ask anyone of us to take you for a ride on a passenger's seat. This is the rule number three of Polish Miata Challenge series: noone can refuse knowledge sharing (just after rules number one and two: the safety and the safety).

Friends,

I can reveal that the Polish team wasn't just a bunch of random guys. Most of them were Miata Challenge drivers (turning laps around 2:20s that week). They were all truly impressed of how careful and concious all hungarian drivers were on the track. This is not something we commonly see around but this is definatelly what we allways put first - safety. None of us took a risk of overtaking untill he was sure he has been noticed and will be let to pass.

We will surely come back in the next year. You are most than welcome to ask anyone of us to take you for a ride on a passenger's seat. This is the rule number three of polish Miata Challenge series: noone can refuse knowledge sharing (just after rules number one and two: the safety and the safety).

2018-06-01 21:46:52
Timon

Timon

Posztok: 61
Velünk: 2475 napja

Ha joltudom 2 profi fotos volt az esemenyen egyikojuk fotoit mar megtalaltam it a posztok kozt de a masiket meg nem.

Nemartana egy foto video tarolo hogy nekeljen komentekkozt keresgelni.

Vagy lehet van is csak nemtudok rola.

Heelp

aláírás innen vagyok: www.youtube.com/watch?v=C6doVaI8N9c&feature=player_embedded
2018-06-01 17:32:14
nrtomi

nrtomi

Posztok: 50
Velünk: 384 napja

Csak egy pöppet megkésve írok a találkozóról! :D

Nagyon élveztem a rendezvényt, szuperül meg volt szervezve minden. A pályázás jó időnként volt, lehetett pihenni rendesen, tesztvezetés, tanpálya, minden volt smile

A második napi túra szintén nagyon élvezetes volt, főleg, hogy utána még elnéztünk Dobogókőre is.

Még sok ilyet, és köszi a szervezést! wink

2018-06-01 13:18:23
Hunya

Hunya

Posztok: 4770
Velünk: 3822 napja

HSztif, 2018-06-01 13:02:26

Érdekes ,hogy mindenki az erőt hozza fel mint csoportosítás smile

Szerintem ez pont nem számít itt illetve nyílván számít mert az jó ha van sok :D de nem a fő.

Ugyan is egy erős autó az egyenesbe kigyorsításon gyorsabb ott meg pont a legkevésbé veszélyesen tud előzni gond nélkül elengedni is ott a legjobb.

Viszont nézzük az én példám egy 90 lovas NA-m van tein futómű a048 semi slick-el voltam pályán. Kanyarba féktávon estem rá az autókra egyenesbe meg ha nem engedett el az illető kb senkit nem tudtam megfogni :D így vagy féktávon kell beesni ami azért ha nem figyel a másik lehet necces vagy ha úgy van kanyarba előzni. Szóval szerintem egy a gyors lassabb kör ez jó csak simán a vezetőknek kell eldönteni ki melyikbe tartozik érzése szerint. Egy pályán többet hoz ,hogy mennyire ismered mennyire vagy bátor milyen futómű és milyen gumi van az autón. Véleményem szerint. smile

Viszont ha már ezt jól leírtam hozzá teszem ,hogy ez ugye nem pálya nap volt. Szóval ha valaki feltart 1-2 kanyarba nem kell a hajad tépni mert ez most nem feltétlen a köridőről szólt smile  

Viszont látom több felvétel is készült sisakra szerelt kamerával :D az első körbe én is így mentem fel gond nélkül a másodikba kiszúrták és le is vetették :D Többiek ezt ,hogy úszták meg? Szimplán szerencse? :D

Ha észrevették, leszedették. Nem mindenkinek vették sajnos észre, pedig hivatalosan nem volt engedélyezett.. Ezt engedjük el.

Egyébként jó a megközelítés, nem pályanapról beszélünk.

2 db fontos lessons learned van:

- Aki csak kicsit is jobban páyanapnak veszi, mint találkozónak, szólnunk kell neki. Nyilván ez szubjektív, de az a kisebb gond. Fő a biztonság. Ehhez majd kell a visszajelzés Tőletek, ott helyben. Utólag már veszett fejsze...

- A következő ilyen eseményen csinálunk lassú és gyors kört, onnantól mindenki magának eldönti mit szeretne. Nem lóerő, hanem egyéninevezés alapján. Duplán lesz a felsorakozó, szóval majd oda tudtok állni, ahová jól esik.

Köszi az észrevételeket mindenkinek!

aláírás May the Fairy be with You!
2018-06-01 13:02:26
Sztif

Sztif

Posztok: 59
Velünk: 435 napja

Érdekes ,hogy mindenki az erőt hozza fel mint csoportosítás smile

Szerintem ez pont nem számít itt illetve nyílván számít mert az jó ha van sok :D de nem a fő.

Ugyan is egy erős autó az egyenesbe kigyorsításon gyorsabb ott meg pont a legkevésbé veszélyesen tud előzni gond nélkül elengedni is ott a legjobb.

Viszont nézzük az én példám egy 90 lovas NA-m van tein futómű a048 semi slick-el voltam pályán. Kanyarba féktávon estem rá az autókra egyenesbe meg ha nem engedett el az illető kb senkit nem tudtam megfogni :D így vagy féktávon kell beesni ami azért ha nem figyel a másik lehet necces vagy ha úgy van kanyarba előzni. Szóval szerintem egy a gyors lassabb kör ez jó csak simán a vezetőknek kell eldönteni ki melyikbe tartozik érzése szerint. Egy pályán többet hoz ,hogy mennyire ismered mennyire vagy bátor milyen futómű és milyen gumi van az autón. Véleményem szerint. smile

Viszont ha már ezt jól leírtam hozzá teszem ,hogy ez ugye nem pálya nap volt. Szóval ha valaki feltart 1-2 kanyarba nem kell a hajad tépni mert ez most nem feltétlen a köridőről szólt smile  

Viszont látom több felvétel is készült sisakra szerelt kamerával :D az első körbe én is így mentem fel gond nélkül a másodikba kiszúrták és le is vetették :D Többiek ezt ,hogy úszták meg? Szimplán szerencse? :D

2018-06-01 8:05:19
Timon

Timon

Válasz erre: @Oszi bácsi #130989 

Nekem se volt gondom veluk de tenyleg a csoportositas mindenkinek jotetvolna megis egy gyari NA egy tuningolt NC elen zero esely

aláírás innen vagyok: www.youtube.com/watch?v=C6doVaI8N9c&feature=player_embedded
2018-06-01 7:05:03
Balage76

Balage76

Posztok: 236
Velünk: 1250 napja

Autók a Ringen... A szombati nap újabb videója tőlem arról, hogy hogyan köröztetek.
Később jön majd még egy a parádékörről.

Hang nélküli, ha valaki szeretné felhasználni, újravágni, megzenésíteni, akkor szívesen elküldöm az eredeti fájlt (4k felbontás, 9,6GB).

Linkeljétek nyugodtan bárhova.

2018-05-31 23:25:13
Timon

Timon

Válasz erre: @kabel15 #130859 

Hol vanak a kepek megosztva?

Vanak nekem is, feltoltenem a kozosbe ha van olyan

2018-05-30 20:46:54
BekeT

BekeT

Posztok: 11
Velünk: 733 napja

Válasz erre: @Silent #130953 
Ez érdekelne engem is. Az enyém lett a 215-ös rajtszám, de csak mialatt regisztráltam még hárman érkeztek. Kicsivel 11:00 után. A parádéra a célegyenesben 150 és 160 közötti létszám sorakozott fel, Hunya kolléga számolása szerint.