Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Csak dumálok, csak beszélek...    »    Magyar MX-5 Klub Egyesület    |   << vissza

Magyar MX-5 Klub Egyesület

2020-01-17 13:21:03
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5160 napja

Válasz erre: @Balage76 #139658 

Köszi Balázs a választ. Alapvetően egyetértek azzal, amit írtál.

Szerintem senki nem vár/várt über professzionális mindent tudó honlapot, csak azt a pár - korábban begyűjtött - fejlesztést (blogolás a build thread-eknek, rendes telefonos verzió, okosabb kereső, rendes képfeltöltés stb), amitől 21. századi lenne az egész. És abban is igazat tudok adni, hogy aki akarja az tudja vezetni most is - az ugyan elavult - keretek között a topicját és szerintem pont ezeknek olvasótábora is van (lásd Trevor).

Én elhiszem - és az elejétől fogva mondom -, hogy ez óriás szopacs meló, amit nem haveri alapon kellene kezelni, mert ahhoz túl ingoványos az egész. Persze úgy sokkal több pénz, de részemről Rolival nagyon egyet tudok érteni, ha még nem késő, hogy az idei büdzsé jelentősebb része inkább erre fordítódjon (aztán meg évente amennyi kell a rendes fenntartáshoz) a monstre nagy rendezvény kárára akár.

Történet:

Válasz erre: @Balage76 #139658 

Köszi Balázs a választ. Alapvetően egyetértek azzal, amit írtál.

Szerintem senki nem vár/várt über professzionális mindent tudó honlapot, csak azt a pár - korábban begyűjtött - fejlesztést (blogolás a build thread-eknek, rendes telefonos verzió, okosabb kereső, rendes képfeltöltés stb), amitől 21. századi lenne az egész.

Én elhiszem - és az elejétől fogva mondom -, hogy ez óriás szopacs meló, amit nem haveri alapon kellene kezelni, mert ahhoz túl ingoványos az egész. Persze úgy sokkal több pénz, de részemről Rolival nagyon egyet tudok érteni, ha még nem késő, hogy az idei büdzsé jelentősebb része inkább erre fordítódjon (aztán meg évente amennyi kell a rendes fenntartáshoz) a monstre nagy rendezvény kárára akár.

2020-01-17 12:12:12
Balage76

Balage76

Posztok: 253
Velünk: 2442 napja

Válasz erre: @Matt #139626 

Alapvetően sosem azzal volt a problémánk, hogy mik a kifogások/problémák/jobbítási ötletek, hanem azzal ahogy ezt (alapvetően csak néhányan) kommunikálták felénk. Részemről sosem kérdőjeleztem meg senki motorsportban elért eredményét, azon a területen hozzáadott értékét, mert ez megkérdőjelezhetetlen. De hiába épít turbós motort csodálatosan, ha közben az egyesületet becsmérli, akkor nincs helye az egyesület felületein. De kérlek zárjuk le ezt, mert ez egy végtelen gumicsont. Tanultam én, tanultunk mi is az esetből.

Igen a fórum/weboldal fájó pont nekünk is, látszólag semmi sem történik, de ez így nem igaz, és erről is volt szó már párszor.

Egyrészt: Örülünk, hogy egyáltalán működik. Viccesen hangzik, de ez a valóság. Volt időszak, amikor semmilyen hozzáférésünk sem volt az egészhez. Nulla pont nulla lehetőség arra, hogy bármit is csináljunk. Ha akkor, ott beütött volna a krach, akkor kalap/kabát, minden ment volna a levesbe. Mindaz amit sok év alatt együtt összehoztunk itt.
Ez most már szerencsére nem így van. Minimális szinten, de tudjuk adminisztrálni, mondjuk eléggé kőkorszaki módszerekkel, de működik. Ha gond lenne és elszállna minden, akkor is van rendszeres mentés, vissza lehet állítani mindent ugyanilyenre mint ahogy most látod. Ez azt gondolom hogy fontos és egyben megnyugtató dolog.

Másrészt: A fórum alapvetően ugyanilyen fórum lesz akkor is, ha megújul. A háttérszolgáltatás lesz más, azért hogy modernebb és számunkra kezelhetőbb legyen. Lehetne boltot nyitni benne, átalakítani úgy mint ahogy egy profitorientált vállalkozás weboldala kinéz, építhetünk belőle űrhajót, csak az a kérdés hogy van-e ennek értelme? A facebookkal mint felülettel nyilván nem érdemes konkurálni. Lehet beleépíteni hirdetési lehetőségeket, dedikált sub-fórumokat létrehozni az Egyesülettől független (de témában kapcsolódó) vállalkozásoknak, stb... De ez itt mindíg is egy hosszútávú információmegőrző, kereshető, olvasmányos felület lesz. Mert a fórumok már csak ilyenek. 

Harmadrészt: Ha ennél a mostaninál érdemben többet szeretnénk kihozni ebből a fórumból, akkor azt valakinek dedikált időben működtetnie kell. Ez nem megy a mostani keretek közt, pusziért/jóindulatból ennyire kötött munkát senki sem fog végezni.

Negyedrészt: Nyilván orbitális méretű lyukak vannak a jelenlegi rendszeren, legyen szó biztonságról vagy GDPR-ról, de működik. Az információ, amit mindenki akar közölni, az megjeleníthető rajta. Lehetne írni a sztorikat tovább ahogy korábban. Ebből a szempontból semmi nem változott és igazából nem is fog változni. Lehet ehelyett bármilyen más kinézetű weboldal, ha nem töltjük meg mi magunk tartalommal, akkor az ugyanolyan döglött fórum lesz mint ez, most. Bár jobban belegondolva, mégsem mondanám döglöttnek, mert most is itt beszélgetünk, nem pedig a facebookon.

Ötödrészt: (és ezt most tényleg nem mentegetőzésként szeretném leírni) Sajnos iszonyú sok idő ment el azzal, hogy megpróbáljuk megújítani a fórumot baráti/haveri/szivességi alapon. Számtalanszor futottunk lyukra. Aztán újrapróbálkoztunk a következő felajánlással, stb, stb, stb... Jelenleg ott tartunk, hogy van egy kedvező árú, de piaci alapú megállapodásunk és szerződésünk a megvalósításra és Tamás grafikusa dolgozik a kinézeten. Nagyon bízunk benne, hogy hamarosan meg tudjuk mutatni mindenkinek az új fórumot.

Balázs

Történet:

Válasz erre: @Matt #139626 

Alapvetően sosem azzal volt a problémánk, hogy mik a kifogások/problémák/jobbítási ötletek, hanem azzal ahogy ezt (alapvetően csak néhányan) kommunikálták felénk. Részemről sosem kérdőjeleztem meg senki motorsportban elért eredményét, azon a területen hozzáadott értékét, mert ez megkérdőjelezhetetlen. De hiába épít turbós motort csodálatosan, ha közben az egyesületet becsmérli, akkor nincs helye az egyesület felületein. De kérlek zárjuk le ezt, mert ez egy végtelen gumicsont. Tanultam én, tanultunk mi is az esetből.

Igen a fórum/weboldal fájó pont nekünk is, látszólag semmi sem történik, de ez így nem igaz, és erről is volt szó már párszor.

Egyrészt: Örülünk, hogy egyáltalán működik. Viccesen hangzik, de ez a valóság. Volt időszak, amikor semmilyen hozzáférésünk sem volt az egészhez. Nulla pont nulla lehetőség arra, hogy bármit is csináljunk. Ha akkor, ott beütött volna a krach, akkor kalap/kabát, minden ment volna a levesbe. Mindaz amit sok év alatt együtt összehoztunk itt.
Ez most már szerencsére nem így van. Minimális szinten, de tudjuk adminisztrálni, mondjuk eléggé kőkorszaki módszerekkel, de működik. Ha gond lenne és elszállna minden, akkor is van rendszeres mentés, vissza lehet állítani mindent ugyanilyenre mint ahogy most látod. Ez, azt gondolom hogy fontos és egyben megnyugtató dolog.

Másrészt: A fórum alapvetően ugyanilyen fórum lesz akkor is, ha megújul. A háttérszolgáltatás lesz más, azért hogy modernebb és számunkra kezelhetőbb legyen. Lehetne boltot nyitni benne, átalakítani úgy mint ahogy egy profitorientált vállalkozás weboldala kinéz, építhetünk belőle űrhajót, csak az a kérdés hogy van-e ennek értelme? A facebookkal mint felülettel nyilván nem érdemes konkurálni. Lehet beleépíteni hirdetési lehetőségeket, dedikált sub-fórumokat létrehozni az Egyesülettől független (de témában kapcsolódó) vállalkozásoknak, stb... De ez itt mindíg is egy hosszútávú információmegőrző, kereshető, olvasmányos felület lesz. Mert a fórumok már csak ilyenek. 

Harmadrészt: Ha ennél a mostaninál érdemben többet szeretnénk kihozni ebből a fórumból, akkor azt valakinek dedikált időben működtetnie kell. Ez nem megy a mostani keretek közt, pusziért/jóindulatból ennyire kötött munkát senki sem fog végezni.

Negyedrészt: Nyilván orbitális méretű lyukak vannak a jelenlegi rendszeren, legyen szó biztonságról vagy GDPR-ról, de működik. Az információ, amit mindenki akar közölni, az megjeleníthető rajta. Lehetne írni a sztorikat tovább ahogy korábban. Ebből a szempontból semmi nem változott és igazából nem is fog változni. Lehet ehelyett bármilyen más kinézetű weboldal, ha nem töltjük meg mi magunk tartalommal, akkor az ugyanolyan döglött fórum lesz mint ez, most. Bár jobban belegondolva, mégsem mondanám döglöttnek, mert most is itt beszélgetünk, nem pedig a facebookon.

Ötödrészt: (és ezt most tényleg nem mentegetőzésként szeretném leírni) Sajnos iszonyú sok idő ment el azzal, hogy megpróbáljuk megújítani a fórumot baráti/haveri/szivességi alapon. Számtalanszor futottunk lyukra. Aztán újrapróbálkoztunk a következő felajánlással, stb, stb, stb... Jelenleg ott tartunk, hogy van egy kedvező árú, de piaci alapú megállapodásunk és szerződésünk a megvalósításra és Tamás grafikusa dolgozik a kinézeten. Nagyon bízunk benne, hogy hamarosan meg tudjuk mutatni mindenkinek az új fórumot.

Balázs

2020-01-17 11:13:15
Balladar

Balladar

Posztok: 42
Velünk: 874 napja

Válasz erre: @Ordune #139646 

Szia! Okés köszi, szuper!

2020-01-17 7:16:22

BodaJ

Posztok: 10
Velünk: 962 napja

Válasz erre: @bagoly #139645 
Szia,

ezt most nem ertem, de ha az ellenkezojet irtad volna, akkor sem ertenem. Biztos hogy nekem akartad ezt a valaszt cimezni?

Nem azert kerdezem hogy magyarazkodj, csak kicsit fura.

Nezd, alapjaban veve nem vitazni jottem, hanem kerdest/kerdeseket feltenni.

Volt amire teljes, kimerito valaszt kaptam, es volt amire nem, de ott is valoszinuleg azert nem, mert en nem voltam ertheto.

Ebben az esetben (az en esetemben) mirol is kene hogy velemenyem legyen?

De parancsolj, a velemenyem az, hogy az mx-5 egy nagyon jol vezetheto kicsi, sportos auto. wink

A kerdes mindossze az volt (biztos vagyok benne hogy a felfogasoddal semmi problema... nem is ertem miert hivatkozik mindenki a felfogasara... mindegy), hogy aki nem tud reszt venni az evnyiton, csak mondjuk egy ausztriai turan es peldaul a hungaroringen szeretne, az megteheti e anelkul hogy nem lenne tag, de elfogad minden feltetelt, befizet, atutal, kitolt, lead... esigytovabb, de a harom darab ajanlasa tovabbra sincs/sem lesz meg, az ott lehet e a gyulekezonel?

Mindemellett nem tart igenyt sem magnesre, sem sapira, a kozos ebedet / vacsorat is sajat belatasa szerint intezne, walkie talkie-je van, amivel ra tud csatlakozni az adott frekvenciara. Es ennek ellenere termeszetesen fizetne “belepot“. Mert ez a szabaly.

(a szorakozohelyen sem azert fizetek belepot, hogy a pultnal ingyen ucsit kapjak.)

✌????

2020-01-17 7:53:47
Ordune

Ordune

Posztok: 7262
Velünk: 4577 napja

Válasz erre: @BCapelluti #139647 

1. Figyelmesen olvastam. Igen, leírtad, hogy jogunkban állt egy ilyen döntést meghozni, ugyanakkor helytelenek minősítetted azt.

Ugyanakkor az elnökség - ellentétben veled - ezt nemcsak jogszerű, de helyes döntésnek is tekinti. Szerintünk ugyanis nem vált az egyesület irányt, hiszen korábban is erre mentünk, csupán most jobban artikuláljuk azt. Ami inkább változott, hogy idén már nemcsak a mi (elnökség) általunk szervezett programokon figyelünk erre, hanem a tagok által szervezett programokon is előtérbe került ez az alapelv.

A döntés helyességének pedig semmi köze ahhoz, hogy ezt miképpen sikerült kommunikálni. Nem vagyok kommunikációs szakember, ezen a téren (is) nyilván van mit fejlődnöm. Ezt elismerve igyekeztem is Marci segítségével folyamatosan javítani a szezonnyitó beharangozóján. Azért ne felejtsük el, hogy nem egy vállalatban, vagy minisztériumban dolgozunk, azért egy 3-4 alkalommal - a jobb érthetőség miatt - átírt poszt még nem hiszem, hogy akkora hiba lenne, főleg, hogy sikerült viszonylag hamar elérni azt az állapotot, amit már a kommunikációs szakember (Marci) is jónak talált.

2. Szerinted eddig nem így volt? Szerintem igen. Azért az remélem mindenki számára világos, hogy most a szezonnyitóról beszéltünk! Szó sem volt még az éves nagytalálkozóról, aminek tervezését/szervezését majd csak februárban fogjuk tudni elkezdeni, mert akkora derül ki, hogy kapunk-e támogatást az MMH-tól. (Tavaly még arról volt szó, hogy semmiféle támogatás nem fog idén nekünk jutni, de szerencsére úgy néz ki, hogy - ugyan lényegesen kevesebbet - de azért idén is jelentős támogatást remélhetünk majd.)
Én is jobban szeretem a bandázást, mint a pályázást. Az eddig megrendezett 3 hungaroringes találkozón az első két alkalommal voltam csak fent a pályán, az elsőn 3 körre, a másodikon egy full etapra, a harmadikon pedig egyszer sem mentem fel. Sőt még a Groupama vezetéstechnikán sem vettem részt egyetlen egyszer sem, amit azért utólag kicsit bánok.

A szerves fejlődés - ami alatt feltételezem a lassú fejlődést érted - már a legelején megdőlt, hiszen az első évben lépett be az egyesület tagságának kb. a fele, pl. te is akkor lettél első találkozós friss klubtagként egyesületi alapítótag. 
Amúgy szerintem kicsit ellentmondasz magadnak, amikor a gyors létszámnövekedés ellen érvelsz, ugyanakkor a belterjesség veszélyeire hívod fel a figyelmemet.

3. Abszolút általános jelleggel írtam. A te hozzászólásaidat általában nem szoktam személyeskédének venni, ezért is igyekszem azokra érdemi válaszokat adni. Más kérdés, hogy sokszor érzem a posztjaidat, jobban fogalmazva azok egyes részeit, öncélúnak. 

Végezetül újfent elismerem, hogy nem vagyunk tökéletesek. A kommunikációnk pedig számtalan esetben csapnivaló, illetve - ami az elnökség/egyesület ügyeit illeti nem igazán rendszeres, sem túl részletes. Ennek oka viszont nem a nemtörődömség és nem is a beleszarás, hanem egyszerűen erre a sorban utolsó, de annál fontosabb dologra nem marad energia.

A magam részéről folyamatosan ellenőrzöm a FB oldalainkat. Ellenőrzöm és amennyiben mindent rendben találok hagyom jóvá az új jelentkezőket, a hirdetéseket. Válaszolok a klubbal/egyesülettel kapcsolatban érkező Facebook megkeresésekre a klubos és a privát fiókomban egyaránt. Naponta többször felnézek ide is, hogy van-e olyan kérdés, hozzászólás, ahol válaszolnom, reagálnom szükséges. A nap történéseit - amennyiben van - rendszeresen megvitatjuk az elnökséggel, akikkel a Facebook segítségével folyamatos kapcsolatban vagyunk. Azt is tudom, hogy a tagdíjat átutaltad, ugyanis rendszeresen hívom le esténként a bankot, hogy a nyilvántartásunkat frissítsem. Ma 6 jelentkező belépési nyilatkozatát, és ajánlásait nyomtattam ki, majd fűztem le, miután a tagnyilvántartásban ellenőriztem az ajánlókat, majd frissítettem is azt. Ezt követően e-mailben értesítettem a jelentkezőket a regisztrációjukról. Reggel 8-kor már válaszokat írogattam itt a honlapon, és most hajnali 1-kor még mindig itt lógok.

Összegezve igyekszünk, de nem mindig sikerül minden úgy ahogy szeretnénk, illetve sajnos nem tudunk mindenkinek mindenben megfelelni. Nekem ez utóbbi okozza a legtöbb frusztrációt.

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

Történet:

1. Figyelmesen olvastam. Igen, leírtad, hogy jogunkban állt egy ilyen döntést meghozni, ugyanakkor helytelenek minősítetted azt.

Ugyanakkor az elnökség - ellentétben veled - ezt nemcsak jogszerű, de helyes döntésnek is tekinti. Szerintünk ugyanis nem vált az egyesület irányt, hiszen korábban is erre mentünk, csupán most jobban artikuláljuk azt. Ami inkább változott, hogy idén már nemcsak a mi (elnökség) általunk szervezett programokon figyelünk erre, hanem a tagokjaink által szervezett programokon is előtérbe kerül ez az alapelv.

A döntés helyességének pedig semmi köze ahhoz, hogy ezt miképpen sikerült kommunikálni. Nem vagyok kommunikációs szakember, ezen a téren (is) nyilván van mit fejlődnöm. Ezt elismerve igyekeztem is Marci segítségével folyamatosan javítani a szezonnyitó beharangozóján. Azért ne felejtsük el, hogy nem egy vállalatban, vagy minisztériumban dolgozunk, azért egy 3-4 alkalommal - a jobb érthetőség miatt - átírt poszt még nem hiszem, hogy akkora hiba lenne, főleg, hogy sikerült viszonylag hamar elérni azt az állapotot, amit már a kommunikációs szakember (Marci) is jónak talált.

2. Szerinted eddig nem így volt? Szerintem igen. Azért az remélem mindenki számára világos, hogy most a szezonnyitóról beszéltünk! Szó sem volt még az éves nagytalálkozóról, aminek tervezését/szervezését majd csak februárban fogjuk tudni elkezdeni, mert akkora derül ki, hogy kapunk-e támogatást az MMH-tól. (Tavaly még arról volt szó, hogy semmiféle támogatás nem fog idén nekünk jutni, de szerencsére úgy néz ki, hogy - ugyan lényegesen kevesebbet - de azért idén is jelentős támogatást remélhetünk majd.
Én is jobban szeretem a bandázást, mint a pályázást. Az eddig megrendezett 3 hungaroringes találkozón az első két alkalommal voltam csak fent a pályán, az elsőn 3 körre, a másodikon egy full etapra, a harmadikon pedig egyszer sem mentem fel. Sőt még a Groupama vezetéstechnikán sem vettem részt egyetlen egyszer sem, amit azért utólag kicsit bánok.

A szerves fejlődés - ami alatt feltételezem a lassú fejlődést érted - már a legelején megdőlt, hiszen az első évben lépett be az egyesület tagságának kb. a fele, pl. te is akkor lettél első találkozós friss klubtagként egyesületi alapítótag. 
Amúgy szerintem kicsit ellentmondasz magadnak, amikor a gyors létszámnövekedés ellen érvelsz, ugyanakkor a belterjesség veszélyeire hívod fel a figyelmemet.

3. Abszolút általános jelleggel írtam. A te hozzászólásaidat általában nem szoktam személyeskedének venni, ezért is igyekszem azokra érdemi válaszokat adni. Más kérdés, hogy sokszor érzem a posztjaidat, jobban fogalmazva azok egyes részeit, öncélúnak. 

Végezetül újfent elismerem, hogy nem vagyunk tökéletesek. A kommunikációnk pedig számtalan esetben csapnivaló, illetve - ami az elnökség/egyesület hügyeit illeti nem igazán rendszeres, sem túl részletes. Ennek oka viszont nem a nemtörődömség és nem is abeleszarás, hanem egyszerűen erre a sorban utolsó, de annál fontosabb dologra nem marad energia.

A magam részéről folyamatosan ellenőrzöm a FB oldalainkat. Ellenőrzöm és amennyiben mindent rendben találok hagyom jóvá az új jelentkezőket, a hírdetéseket. Válaszolok a klubbal/egyesülettel kapcsolatban érkező Facebook megkeresésekre a klubos és a privát fiókomban egyaránt. Naponta többször felnézek ide is, hogy van-e olyan kérdés, hozzászólás, aholválaszolnom, reagálnom szükséges. A nap történéseit - amennyiben van - rendszeresen megvitatjuk az elnökséggel, akikkel a ífacebook segítségével folamatos kapcsolatban vagyok. Azt is tudom, hogy a tagdíjat átutaltad, ugyanis rendszeresen hívom le esténként a bankot, hogy a nyilvántartásunkat frissítsem. Ma 6 jelentkező belépési nyilatkozatát, és ajánlásait nyomtattam ki, majd fűztem le, miután a tagnyilvántartásban ellenőriztem az ajánlókat, majd frissítettem is azt. Ezt kövtetően e-mailben értesítettem a jelentkezőket a regisztrációjukról. Reggel 8-kor már válaszokat írogattam itt a honlapon, és most hajnali 1-kor még mindig itt lógok.

Összegezve igyekszünk, de nem mindig sikerül minden úgy ahogy szeretnénk, illetve sajnos nem tudunk mindenkinek mindenben megfelelni. Nekem ez utóbbi okozza a legtöbb frusztrációt.

Ugyanakkor az elnökség - ellentétben veled - ezt nemcsak jogszerű, de helyes döntésnek is tekinti. Szerintünk ugyanis nem vált az egyesület irányt, hiszen korábban is erre mentünk, csupán most jobban artikuláljuk azt. Ami inkább változott, hogy idén már nemcsak a mi (elnökség) általunk szervezett programokon figyelünk erre, hanem a tagok által szervezett programokon is előtérbe került ez az alapelv.

2. Szerinted eddig nem így volt? Szerintem igen. Azért az remélem mindenki számára világos, hogy most a szezonnyitóról beszéltünk! Szó sem volt még az éves nagytalálkozóról, aminek tervezését/szervezését majd csak februárban fogjuk tudni elkezdeni, mert akkora derül ki, hogy kapunk-e támogatást az MMH-tól. (Tavaly még arról volt szó, hogy semmiféle támogatás nem fog idén nekünk jutni, de szerencsére úgy néz ki, hogy - ugyan lényegesen kevesebbet - de azért idén is jelentős támogatást remélhetünk majd.)

3. Abszolút általános jelleggel írtam. A te hozzászólásaidat általában nem szoktam személyeskedének venni, ezért is igyekszem azokra érdemi válaszokat adni. Más kérdés, hogy sokszor érzem a posztjaidat, jobban fogalmazva azok egyes részeit, öncélúnak. 

Végezetül újfent elismerem, hogy nem vagyunk tökéletesek. A kommunikációnk pedig számtalan esetben csapnivaló, illetve - ami az elnökség/egyesület hügyeit illeti nem igazán rendszeres, sem túl részletes. Ennek oka viszont nem a nemtörődömség és nem is a beleszarás, hanem egyszerűen erre a sorban utolsó, de annál fontosabb dologra nem marad energia.

A magam részéről folyamatosan ellenőrzöm a FB oldalainkat. Ellenőrzöm és amennyiben mindent rendben találok hagyom jóvá az új jelentkezőket, a hirdetéseket. Válaszolok a klubbal/egyesülettel kapcsolatban érkező Facebook megkeresésekre a klubos és a privát fiókomban egyaránt. Naponta többször felnézek ide is, hogy van-e olyan kérdés, hozzászólás, ahol válaszolnom, reagálnom szükséges. A nap történéseit - amennyiben van - rendszeresen megvitatjuk az elnökséggel, akikkel a Facebook segítségével folamatos kapcsolatban vagyok. Azt is tudom, hogy a tagdíjat átutaltad, ugyanis rendszeresen hívom le esténként a bankot, hogy a nyilvántartásunkat frissítsem. Ma 6 jelentkező belépési nyilatkozatát, és ajánlásait nyomtattam ki, majd fűztem le, miután a tagnyilvántartásban ellenőriztem az ajánlókat, majd frissítettem is azt. Ezt kövtetően e-mailben értesítettem a jelentkezőket a regisztrációjukról. Reggel 8-kor már válaszokat írogattam itt a honlapon, és most hajnali 1-kor még mindig itt lógok.

2020-01-17 0:17:21
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1909
Velünk: 3549 napja

Kedves Klubtársak és Brankó! ;-)

Most tapasztalom, hogy újra van élet a fórumon! Alapító tagként továbbra is maximálisan támogatom az Egyesületet!

Vannak dolgok amikkel egyetértünk és persze vannak amit máshogy látunk de hát nem vagyunk egymás klónjai! Igen, voltak és lesznek is dolgok amit máshogy gondolunk!
Szerencsétekre, mert, ha rajtam múlott volna, akkor már biztosan nem csupán  6000Ft az éves tagdíj és nem biztos, hogy a Hungaroring benne lett volna a tavalyi naptárban!

Kezdem unni, hogy már többször bizonygatnom kellett, hogy nem azért mondtam le az elnökségi tagságomról mert nem értettem mindennel egyet Tomiékkal, hanem azért mert  úgy éreztem, hogy önző módon már nem tudok annyi munkát/időt beletenni, mint amit szükségesnek gondoltam hozzá az elkövetkezendő időszakban és persze ott volt a helyemre Eőry Gabi is, aki az alapítás óta legalább annyit dolgozott az Egyesületben, ha nem többet mint bármelyik elnökségi tag! Nagyon örültem, hogy átvette a helyem!

SMX Tomi után csak annyit szeretnék hozzáfűzni:

9 éve, hogy regisztráltam a miata.hu-ra és pár hónap olvasgatás után vettem is egy NB-t. Elképzelhető, hogy ha nincs ez az oldal és ennek köszönhetően a KLUB, akkor már lehet, hogy másik "élmény" autóra váltottam volna! Rengeteg értékes barátot és ismerőst köszönhetek ennek! Számomra nagyon fontos a miata.hu és továbbra is támogatok mindent ami ennek az oldalnak az életben-tartásával és fejlesztésével kapcsolatos! Legyen ez most a legfontosabb feladata az Egyesületnek is  és majd ez után jöhet a sokadik Hungaroringes találkozó megszervezése! Ebben számíthattok rám!

aláírás

Black Sushi

2020-01-17 1:09:11
Ordune

Ordune

Válasz erre: @BCapelluti #139648 

Igazad van, elnézést kérek!
Valóban félreértettem a dolgot, mert Marci csokis posztját az egyesület alapításával kötöttem össze és nem a csúszkával.

Mondjuk patás ördögnek nem festettelek le, de elfogadom a költői túlzást a megbántottságod miatt érzett frusztráltság okán. smile

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

Történet:

Valóban félreértettem a dolgot, mert azt hittem Marci csokis posztját az egyesület alapításával kötöttem össze és nem a csúszkával.

Mondjuk patás ördögnek nem festettelek le, de elfogadom a költői túlzást a megbántottságod miatt érzett frusztráltság miatt. :)

Valóban félreértettem a dolgot, mert Marci csokis posztját az egyesület alapításával kötöttem össze és nem a csúszkával.

Mondjuk patás ördögnek nem festettelek le, de elfogadom a költői túlzást a megbántottságod miatt érzett frusztráltság miatt. :)

2020-01-17 0:14:28
BCapelluti

BCapelluti

Posztok: 371
Velünk: 1628 napja

Válasz erre: @basti #139632 
Kérlek kattintsd végig annak a kérdésnek az előzményeit. köszi! wink

2020-01-17 0:09:10
BCapelluti

BCapelluti

Válasz erre: @Lillusz #139623 
Nem tudtam, hogy véleményt megfogalmazni, vagy kérdezni sem szabad, mert az az elnökség támadása, bomlasztás. Eddig abban a hitben voltam, hogy az egyesület egy demokratikus intézmény, ahol a tagoknak van lehetőségük kérdezni, véleményüket kifejteni. Ezek szerint rosszul tudtam. A korábbi bejegyzésemben semmi destruktív nem volt.

Segíts kérlek, hogy az elmúlt félévben milyen romboló kommentjeim voltak. Ha egy is van ilyen, akkor elnézést kérek.

Akkor most hadd fogalmazzam meg építő jelleggel a javaslatomat: az elnökség kezdjen érdemben és proaktívan kommunikálni a tagokkal, és ne a felvetések minősítgetésével legyen elfoglalva. (Pl. save the date előbb a tagoknak, majd utána a  klub felületeire)

(Valószínűleg a közgyűlés hatáskörével kapcsolatos kérdésem előzményeit nem kattintottad végig, ezért arra a megjegyzésedre nem érdemben reagálok.)

Én nem minősítettem senkinek a tevékenységét. A másként gondolkodó ellenségként beállítása szerintem csúszós lejtő... Legalábbis a tragikus történelmi tapasztalatok erre utalnak. Szeretném megérteni, hogy mi a célod azzal, hogy bomlasztónak, rombolónak és támadónak nevezel? Mit szeretnél ezzel elérni, mert személy szerint én ezt nem értem és szomorú és csalódott vagyok miatta. 

2020-01-17 0:09:00
BCapelluti

BCapelluti

Ordune, 2020-01-16 8:29:45

Válasz erre: @BCapelluti #139620 

Ez egy igencsak cinikus kérdés, ami a valós eszmecserére kevésbé, viszont a hangulatkeltésre (legalábbis az enyémre) kiválóan alkalmas. Az ilyenek miatt vagyunk frusztráltak, idegesek és ilyenek miatt lépünk/írunk néha meggondolatlanul helytelent.

De mint írtam, dolgozunk magunkon, ezért a cinizmusodat nem felvéve a válaszom az, hogy a csúszkát csak Gram csinálhatja vissza, aki ezidáig elzárkózott mindennemű együttműködéstől az oldallal kapcsolatban.

Olvasd kérlek vissza az előzményeket! Marci megkérdezte, miért nincs csúszka. Erre Te azt válaszoltad, hogy "Azt még Gram tüntette el, és miután ő programozta az oldalt, csak ő tudná visszavarázsolni." Erre Marci: "Adjunk neki csokit, hogy csinálja vissza :DD" Amire Te: "Az Egyesület közgyűlése csinálhatja csak vissza." Én ekkor voltam bátor visszakérdezni, hogy "A Gram által eltüntetett csúszkát is csak a közgyűlés csinálhatja vissza?"

Hogy ez cinikus volt-e, nem tudom. Ahogyan azt sem, hogy én vagyok e frusztráltságotok oka. Azt viszont igen, hogy fordított esetben - vagyis, ha egy tartalmilag hibás válaszomra visszakérdeznél, és én erre minden indok nélkül patás ördögnek festenélek le az egész közösség előtt - én már bocsánatot kértem volna Tőled...

2020-01-17 0:08:34
BCapelluti

BCapelluti

Válasz erre: @Ordune #139621 
1. Kérlek, olvasd figyelmesen, mit írtam. Nem azt mondtam, hogy az elnökségnek nem volt joga ilyen döntést meghozni, hanem azt, hogy szerintem nem volt helyes. Sőt, nem is a döntés érdemét vitattam, hanem a meghozatal módját. Az egyesülési jog gyakorlása nekem azt is jelenti, hogy az egyesület tagsága rendszeresen tájékoztatást kap az őket érintő kérdésekről, és - még kimondani is szörnyű - azokkal kapcsolatban lehet álláspontja. Megbocsáss, de az elnökség és a tagság között nincs rendszeres és felépített kommunikáció. Január első napjaiban a klub felületein jön egy save the date, benne több félreérthető, hosszabb magyarázkodással pontosított információval. Nyilván nem volna lehetetlen a tagoknak e-mailt küldeni arról, hogy az elnökség így döntött. Mindezt pedig azért kérdeztem meg itt, mert még 2-3 hónapig nem lesz lehetőségem a közgyűlésen feltenni. Van még bennem pár kérdés, de azokat inkább visszanyelem, mert nem szeretném az elnökséget frusztrálni.

És, ha már demokrácia. Szerintem - és ezzel lehet, hogy teljesen egyedül vagyok - azokat a kérdéseket, hogy milyen irányba menjen az egyesület és a klub, nem biztos, hogy helyes öt embernek eldöntenie. Mondom, jog szerint megteheti az elnökség de egy százpárfős egyesületben nem biztos, hogy illő és üdvös.

2.  Szerintem ez nem egy részleteiben végiggondolt megoldás. Önmagában azzal nincs semmi bajom, hogy az egyesületi tagok a létszámlimites rendezvényeken "előjogokat" kaphatnak. Azt írod, hogy "Szerinted nem kutya-kötelessége egy szervezet vezetésének, az általa és a tagok tagdíjából (is) szervezett eseményen a tagságot előnyben részesíteni?" De igen. Eddig nem így volt? 

Biztosan rosszul látom, de szerintem egyetlen olyan rendezvény van, amelynek nagyon nyitottnak és befogadónak kellene lenni, ez pedig a Nagytalálkozó. Nekem az első találkozásom a közeggel az első ringes találkozó volt. Hatalmas élmény volt minden szempontból, és azóta gyűjtöm a miatás barátokat. Elmondhatatlan élmény magyaremikszötösnek lenni. De ehhez az kell, hogy legyen minden évben legalább egy olyan rendezvény, ahová minden nővérünket és testvérünket meghívjuk. Nyilván nem lehet 3-5-800 fős pályanapot szervezni. Nyilván sokan vannak, akiknek az ilyen alkalmak kizárólag a pályázást jelentik, nekem viszont minden egyebet is. Sőt, nekem a bandázás része sokkal fontosabb. Nekem a tavalyi szezonnyitón a közös vacsora volt a csúcspont. Ha ezeket az alkalmakat elengedjük, belterjesek leszünk, nem tudunk majd kívülről új embereket megszólítani. 

Minden más rendezvénynél nekem akár az is elfér, hogy egyesületi rendezvényen csak egyesületi tagok vehetnek részt, vagy a nem tagok csak az egyesületi tagok előjelentkezése után a szabad helyekre szállhatnak be, magasabb részvételi díjért.

Hogy mi bajom egy esetleges tömeges belépéssel? Pusztán az, hogy szerves fejlődés híve vagyok.

3. Nagyon remélem, hogy ezt csak általános jelleggel, nem az én kérdésem alapján írtad. Legnagyobb sajnálatomra háromból öt elnökségi tag ugyanis pont így reagált. Illetve nem, mert kihagytam a "trollá/felforgatóvá" minősítést mint szokásos reakciót...

Még válaszolok a többi megszólításra, de én ezt a témát lezárom. Szomorú vagyok amiatt, hogy láthatóan minden felvetést személyesnek vesztek, ami nekem nem célom, nem bántani/megbántani akartalak benneteket. A tagdíjat pedig már január első napjaiban átutaltam.

2020-01-17 0:07:51
Ordune

Ordune

Balladar, 2020-01-16 23:43:56

Szezonnyitón tudom beszerezni a kitöltött ajánlásokat, előbb nem! Ha kitöltöm a Jelentkezési lapot, elküldöm nektek, befizetem a tagdíjat a kiadott időpontig(február végéig), akkor már a szezonnyitón és annak minden programján is teljes jogu egyesületi tag ként vehetek részt ?  (a 3 ajánlást csak a sznyitón tudom kitöltetni.)

Szia! Igen, pontosan erről van szó.

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2020-01-16 23:56:33
bagoly

bagoly

Posztok: 897
Velünk: 2182 napja

Válasz erre: @BodaJ #139639 
A fene sem magyarázkodik. Az én felfogásom nem gyenge, sőt kifejezetten jó. Az látom, hogy nincs véleményed semmiről, mindent megértesz, támogatsz, elítélsz, sőt az ellenkezőjét is. 

aláírás

A túrázás fárasztó, de 60 felett jobb, mint a nő.

2020-01-16 23:43:56
Balladar

Balladar

Posztok: 42
Velünk: 874 napja

Sziasztok!

Én valahogy átsiklottam ezen az egyesületi tagságon de sebaj.

Szóval! Egyesületi tag szeretnék lenni és el is küldöm a jelentkezési lapot valamint a tagdíjat is elutalom! Megszerzem a 3 ajánlási lapot kitöltve(levadászom a tagokat smile &nbsp wink

DE a kérdésem a következő (már feltették ezt a kérdést csak a nagy kakaskodásban elmaradt a válasz)!

Szezonnyitón tudom beszerezni a kitöltött ajánlásokat, előbb nem! Ha kitöltöm a Jelentkezési lapot, elküldöm nektek, befizetem a tagdíjat a kiadott időpontig(február végéig), akkor már a szezonnyitón és annak minden programján is teljes jogu egyesületi tag ként vehetek részt ?  (a 3 ajánlást csak a sznyitón tudom kitöltetni.)

Mert ha nem akkor február 11-én megyek Pestre és akkor szükségem lesz 3 tagra aki kitölti az ajánlás lapot smile ) Persze ebben az esetben a részleteket leegyeztetnénk.

Légyszi-légyszi válaszoljatok mielőtt folytatjátok a kakaskodást. Köszike!!

Én szerintem tök jól csináljátok amit csináltok! Becsülöm a rengeteg időt és energiát amit beleraktok, pusztán a Miata  iránti szeretet miatt! Le a kalappal!!

2020-01-26 14:39:09
Tomka

Tomka

Posztok: 52
Velünk: 2319 napja

Sziasztok,

Eddig nem szólaltam meg, de most úgy érzem, hogy néhány dolgot rendbe kellene rakni a fejekben. Nem leszek népszerű, de őszintén kezd elég lenni a sok nagy hangú, toporzékoló kislányból, aki csak kritizálni tudja azokat, akik tesznek valamit az MX-5 Klubért és az Egyesületért.

A következő témákat érintem:

1. MX-5 Klub és az MX-5 Egyesület
    1. Valószínűleg mindenki emlékszik még a halmaz és a részhalmaz fogalmára általános iskolából. Az MX-5 Egyesület részhalmaza az MX-5 Klubnak és nem fordítva!
    2. Az Egyesület azt jelenti, hogy emberek összeállnak (egyesülnek), hogy közösen csináljanak valami olyat, amit egyébként nem csinálnának. Pont ez történik az MX-5 Egyesületben is. Olyat akar az a 100+ személy csinálni, amit nagyobb körben nem kap meg. Valami mást vagy többet akar.
    3. Az Egyesület nem szolgáltató cég. Az Egyesületben dolgozni kell azért, hogy Másnak és Neked is jó legyen. Ha MX-5 Szolgáltató Kft. lenne az egyesület helyett, akkor Te befizeted a szolgáltató által kért pénzt, Ő pedig szolgáltat Neked. Persze előtte kifizeti az embereit, félre tesz egy kis hasznot is, aztán ami marad, abból add Neked valami olyat, amire Te vágytál, amikor befizetted a pénzt.
    4. Az MX-5 Egyesületben senki nem kap pénzt a munkájáért, ÉRTED teszi amit tesz és örül annak, ha boldognak lát.  Persze magának az Egyesületi létnek is vannak működtetési  költségei, ami nem kerülhető ki. Erre is kell a pénzed.
    5. Az MX-5 Egyesületnek nem az a célja, hogy embert juttasson a Holdra, vagy annak adjon bármit, aki nem Egyesületi tag. Az a legfontosabb célja, hogy annak adjon boldogságot, élményt, emléket stb. aki annak tagja.
  2. Egyesületi tagság
    1. Az Egyesületbe be lehet és az Egyesületből ki lehet lépni. Semmi nem kötelező. Ha tetszik és akarsz érte tenni belépsz, ha nem tetszik, kilépsz.
    2. A tagságnak elvárása, hogy az Egyesület értelmes programokkal, eseményekkel, emlékekkel halmozza el rendszeresen a tagjait.
    3. A tagnak az a feladat és kötelessége, hogy az előző pontban leírtakat maximálisan támogassa, tudásával, képességével, kapcsolatrendszerével  segítse az Egyesületet.
    4. Az tagnak kötelessége az Egyesületet pénzzel is (tagdíjjal) támogatni, időben. (Ugye emlékszel, hogy ingyen nem működtethető az egyesület.)
  3. Elnökség
    1. Az Elnökséget azért választja a tagság, hogy a napi ügyes-bajos feladatokat legyen ki koordinálja, legyen felelőse az Egyesület működtetésének. Ja és lehessen számon kérni valakin (valakiken), ha nem a tagság képviseletét, kérését, kívánságát valósítja meg az Egyesület.
    2. Az elnökség megbízatása 3 évre szól. Le lehet váltani, vagy meg lehet hosszabbítani a megbízatásukat, de tagként csak olyat ajánlj aki aktívan és rendszeresen csinált is már valamit az Egyesületért. Attól, hogy valaki nagy hanggal tud kiabálni az nem biztos, hogy a kapanyelet is megfogja amikor kell, ha érted mire gondolok.
  4. Közgyűlés
    1. A tagoknak az a fóruma, ahol kialakíthatják, hogy közösen mit is szeretnének a jövőben csinálni, mit várnak el az elnökségtől, merre haladjon az Egyesület.
    2. A tagoknak kötelességük részt venni a közgyűlésen. Tudod, aki nincs ott, annak nincs abba beleszólása, hogy miért ezt vagy miért azt csinálja az Egyesület.
    3. A tagoknak kötelességük AKTÍVAN részt venni a közgyűlésen. A “sült hal”-nak szintén nincs joga kritizálni. 
  5. Költségek
    1. Sajnos az Egyesület üzemben tartásának is vannak költségei, de szerencsére nem profitorientált szervezet. Azaz, amit befizetsz annak a nagy részét visszakapod.
    2. Ha nem fizetsz, kizárnak. (Legalább is remélem, ingyenélőkre nincs szükség)
    3. Ha fizetsz az Egyesület életben marad, működik, törekszik a vállalt programok, események, emlékek leszállítására. 
    4. A nem egész 14 liter E5-ös 100-as benzin árának befizetése nem gondolom, hogy megerőltető, főleg ha az autó üzemben-tartásának költségeivel hasonlítjuk össze. Lehet ezen sírni, nyivákolni, de akinek majma van, legyen pénze banánra is. Ráadásul senki nem kötelez arra, hogy tagja legyél az Egyesületnek.
  6. Programok
    1. Bárki szervezhet programokat, az MX-5 Klub vagy az MX-5 Egyesület tagjainak. Ez nincs megtiltva és nem is lesz.
    2. Amennyiben az MX-5 Egyesülettől bármilyen hozzájárulást kér a szervező (pl. mágnestábla az autókra, nagy teljesítményű rádió stb.) az Egyesület abban az esetben tudja és akarja támogatni a programot, ha az az Egyesületi tagoknak szól. Hiszen az Ő pénzükből lesz finanszírozva a kérés.
    3. Ha van ötleted, kapcsolatrendszered egy-egy megvalósítandó programhoz, ajánld fel, tegyél az Egyesületért. Hidd el 100x-san fogod visszakapni.
  7. Támogatás/Felajánlás
    1. Az Egyesületet nem csak a tagok, hanem bárki/bármi más is támogathatja. Gondolkozz! Keresd a lehetőségeket a támogatókra. Minél több a támogató, annál jobb/nagyobb/professzionálisabb eseményeket tud az Egyesület csinálni.
    2. Nem csak a pénzbeli támogatás a támogatás. Szervezz, légy rendező, lebonyolító, túra szervező, vegyél részt az Egyesület életében. 
    3. Ajánld fel a tudásod, segítsd az aktív tagokat. (teszteld majd az új weboldalt, járj le túra útvonalakat és oszd meg másokkal, stb.) 

Végezetül, mielőtt kommentelnéd a fentieket, sem a pozitív, sem a negatív kritika nem érdekel, csak egy dolog, hogy TE MIT TESZEL A JÖVŐBEN AZ EGYESÜLETÉRT, azt írd a kommentbe.

Köszönöm, hogy elolvastad. Megbántani senkit nem akartam, ez mindig is távol állt tőlem. Csináljunk közösen egy jó szezont!

Történet:

Sziasztok,

Eddig nem szólaltam meg, de most úgy érzem, hogy néhány dolgot rendbe kellene rakni a fejekben. Nem leszek népszerű, de őszintén kezd elég lenni a sok nagy hangú, toporzékoló kislányból, aki csak kritizálni tudja azokat, akik tesznek valamit az MX-5 Klubért és az Egyesületért.

A következő témákat érintem:

1. MX-5 Klub és az MX-5 Egyesület
    1. Valószínűleg mindenki emlékszik még a halmaz és a részhalmaz fogalmára általános iskolából. Az MX-5 Egyesület részhalmaza az MX-5 Klubnak és nem fordítva!
    2. Az Egyesület az jelenti, hogy emberek összeállnak (egyesülnek), hogy közösen csináljanak valami olyat, amit egyébként nem csinálnának. Pont ez történik az MX-5 Egyesületben is. Olyat akar az a 100+ személy csinálni, amit nagyobb körben nem kap meg. Valami mást vagy többet akar.
    3. Az Egyesület nem szolgáltató cég. Az Egyesületben dolgozni kell azért, hogy Másnak és Neked is jó legyen. Ha MX-5 Szolgáltató Kft. lenne az egyesület helyett, akkor Te befizeted a szolgáltató által kért pénzt, Ő pedig szolgáltat Neked. Persze előtte kifizeti az embereit, félre tesz egy kis hasznot is, aztán ami marad, abból add Neked valami olyat, amire Te vágytál, amikor befizetted a pénzt.
    4. Az MX-5 Egyesületben senki nem kap pénzt a munkájáért, ÉRTED teszi amit tesz és örül annak, ha boldognak lát.  Persze magának az Egyesületi létnek is vannak működtetési  költségei, ami nem kerülhető ki. Erre is kell a pénzed.
    5. Az MX-5 Egyesületnek nem az a célja, hogy embert juttasson a Holdra, vagy annak adjon bármit, aki nem Egyesületi tag. Az a legfontosabb célja, hogy annak adjon boldogságot, élményt, emléket stb. aki annak tagja.
  2. Egyesületi tagság
    1. Az Egyesületbe be lehet és az Egyesületből ki lehet lépni. Semmi nem kötelező. Ha tetszik és akarsz érte tenni belépsz, ha nem tetszik, kilépsz.
    2. A tagságnak elvárása, hogy az Egyesület értelmes programokkal, eseményekkel, emlékekkel halmozza el rendszeresen a tagjait.
    3. A tagnak az a feladat és kötelessége, hogy az elöző pontban leírtakat maximálisan támogassa, tudásával, képességével, kapcsolatrendszerével  segítse az Egyesületet.
    4. Az tagnak kötelessége az Egyesületet pénzzel is (tagdíjjal) támogatni, időben. (Ugye emlékszel, hogy ingyen nem működtethető az egyesület.)
  3. Elnökség
    1. Az Elnökséget azért választja a tagság, hogy a napi ügyes-bajos feladatokat legyen ki koordinálja, legyen felelőse az Egyesület működtetésének. Ja és lehessen számon kérni valakin (valakiken), ha nem a tagság képviseletét, kérését, kívánságát valósítja meg az Egyesület.
    2. Az elnökség megbízatása 3 évre szól. Le lehet váltani, vagy meg lehet hosszabbítani a megbízatásukat, de tagként csak olyat ajánl aki aktívan és rendszeresen csinált is már valamit az Egyesületért. Attól, hogy valaki nagy hanggal tud kiabálni az nem biztos, hogy a kapanyelet is megfogja amikor kell, ha érted mire gondolok.
  4. Közgyűlés
    1. A tagoknak az a fóruma, ahol kialakíthatják, hogy közösen mit is szeretnének a jövőben csinálni, mit várnak el az elnökségtől, merre haladjon az Egyesület.
    2. A tagoknak kötelességük részt venni a közgyűlésen. Tudod, aki nincs ott, annak nincs abba beleszólása, hogy miért ezt vagy miért azt csinálja az Egyesület.
    3. A tagoknak kötelességük AKTÍVAN részt venni a közgyűlésen. A “sült hal”-nak szintén nincs joga kritizálni. 
  5. Költségek
    1. Sajnos az Egyesület üzemben tartásának is vannak költségei, de szerencsére nem profitorientált szervezet. Azaz, amit befizetsz annak a nagy részét visszakapod.
    2. Ha nem fizetsz, kizárnak. (Legalább is remélem, ingyenélőkre nincs szükség)
    3. Ha fizetsz az Egyesület életben marad, működik, törekszik a vállalt programok, események, emlékek leszállítására. 
    4. A nem egész 14 liter E5-ös 100-as benzin árának befizetése nem gondolom, hogy megerőltető, főleg ha az autó üzemben-tartásának költségeivel hasonlítjuk össze. Lehet ezen sírni, nyivákolni, de akinek majma van, legyen pénze banánra is. Ráadásul senki nem kötelez arra, hogy tagja legyél az Egyesületnek.
  6. Programok
    1. Bárki szervezhet programokat, az MX-5 Klub vagy az MX-5 Egyesület tagjainak. Ez nincs megtiltva és nem is lesz.
    2. Amennyiben az MX-5 Egyesülettől bármilyen hozzájárulást kér a szervező (pl. mágnestábla az autókra, nagy teljesítményű rádió stb.) az Egyesület abban az esetben tudja és akarja támogatni a programot, ha az az Egyesületi tagoknak szól. Hiszen az Ő pénzükből lesz finanszírozva a kérés.
    3. Ha van ötleted, kapcsolatrendszered egy-egy megvalósítandó programhoz, ajánld fel, tegyél az Egyesületért. Hidd el 100x-san fogod visszakapni.
  7. Támogatás/Felajánlás
    1. Az Egyesületet nem csak a tagok, hanem bárki/bármi más is támogathatja. Gondolkozz! Keresd a lehetőségeket a támogatókra. Minél több a támogató, annál jobb/nagyobb/professzionálisabb eseményeket tud az Egyesület csinálni.
    2. Nem csak a pénzbeli támogatás a támogatás. Szervezz, légy rendező, lebonyolító, túra szervező, vegyél részt az Egyesület életében. 
    3. Ajánld fel a tudásod, segítsd az aktív tagokat. (teszteld majd az új weboldalt, járj le túra útvonalakat és oszd meg másokkal, stb.) 

Végezetül, mielőtt kommentelnéd a fentieket, sem a pozitív, sem a negatív kritika nem érdekel, csak egy dolog, hogy TE MIT TESZEL A JÖVŐBEN AZ EGYESÜLETÉRT, azt írd a kommentbe.

Köszönöm, hogy elolvastad. Megbántani senkit nem akartam, ez mindig is távol állt tőlem. Csináljunk közösen egy jó szezont!