Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Project Csigusz - 2001 1.8 Sportive    |   << vissza

Project Csigusz - 2001 1.8 Sportive

2018-08-15 17:09:38
JRK_

JRK_

Posztok: 150
Velünk: 1295 napja

Válasz erre: @Hiro #132204 

Szia! Kicsit lejjebb tekerve megtalálod, de bemásolom ide is..

Szia!
Elekes Péternél voltam. Azért hozzá vittem, mert szépen dolgozik és nagyon jó áron (Pesti árakhoz képest) smile
Facebookon van sok referencia
2018-08-14 7:41:11

Hiro

Posztok: 44
Velünk: 668 napja

Válasz erre: @JRK_ #127485 

Szia! Szegeden ki volt a kipufogós aki csinálta a rendszered? Köszi előre is. 

2018-05-01 17:26:23
JRK_

JRK_

Válasz erre: @Red Sun Service #130187 

Egyelőre amíg a leömlő repedt addig nem nagyon fogok menni a kocsival. Nem tudom még pontosan mikor tudjuk kivenni.

2018-05-01 16:03:39
Red Sun Service

Red Sun Service

Posztok: 971
Velünk: 2280 napja

Válasz erre: @JRK_ #130186 

Picit feszítsetek rá, és próba. Többi rendben van, gondolom szépen forgatja a kerekeket smile

aláírás Japán autókra specializálódott szerviz és tuningműhely. Felnik, fékek, futóművek, alkatrészek stb.
2018-05-01 15:48:00
JRK_

JRK_

Válasz erre: @Red Sun Service #130185 

Igen, 1 baros. Nem tudom pontosan hány tekerés van benne, de középtartományban csak az tartja a nyomást, tehát most az ebc csak kis fordulaton tartja teljesen zárva a WG-t.

2018-05-01 15:46:10
Red Sun Service

Red Sun Service

JRK_, 2018-05-01 15:26:24

Válasz erre: @Red Sun Service #130182 

Igen, GT2860RS van fenn. Kicsit nekem is úgy tűnt, mintha hamarabb is jöhetne. Van valami jó tipped? (nyilván a mapok ismerete nélkül nem nagyon lehet mit mondani ) smile

Actuator mennyire van feszítve? 1baros alapból?

aláírás Japán autókra specializálódott szerviz és tuningműhely. Felnik, fékek, futóművek, alkatrészek stb.
2018-05-01 15:26:24
JRK_

JRK_

Igen, GT2860RS van fenn. Kicsit nekem is úgy tűnt, mintha hamarabb is jöhetne. Van valami jó tipped? (nyilván a mapok ismerete nélkül nem nagyon lehet mit mondani ) smile

Történet:

Igen, GT2860RS van fenn. Kicsit nekem is úgy tűnt, mintha hamarabb is jöhetne. Van valami jó tipped? :)

Igen, GT2860RS van fenn. Kicsit nekem is úgy tűnt, mintha hamarabb is jöhetne. Van valami jó tipped? (nyilván a mapok ismerete nélkül nem nagyon lehet mit mondani :D ) :)

2018-05-01 13:54:35
Red Sun Service

Red Sun Service

Válasz erre: @JRK_ #130179 

Szerintem ennél hamarabb is meg tud lenni a nyomás, hacsak nem direkt lassítjátok. Ha jól emlékszem GT2860RS-ed van?

2018-05-01 12:42:21
JRK_

JRK_

A vasárnapi nap margójára két kép egy kevés infóval:

A kék értelemszerűen a mostani, a sárga pedig egy korábbi szívó pull, amit találtam a gépen. (a sárga AFR nem valós értéket mutat, a boost pedig a MAP, tehát abszolút nyomás, 4000nél 0.99 bar, 6800nál 0.9 bar)

Programozás után pedig jött a meglepi:

Hűlés közben körberepedt a leömlő a 4es hengernél. Tisztán látszik, hogy pont a hegesztés mentén vált szét, egyértelmű gyártási hiba. Jugoval már beszéltem, garanciában vállalja a javítást  . Reméljük minél hamarabb (de legkésőbb a Hungaroringig) újra egyben lesz a kocsi 

2018-03-06 17:51:18
JRK_

JRK_

Szép lassan halad a bejáratás, már kb 270 km került bele, ami ebben a szar időben annyira nem rossz .

Ma hozott valamit a futár: 

És még ajándék gumicukrot is kaptam 

Egy ideje már gondolkoztam mit is vegyek, felmerült BC Racing, MeisterR, Tein és a HSD. Végül sok fórumolvasás és személyes tapasztalatok/tanácsok/ajánlások beszerzése után arra jutottam, hogy ár érték szempontjából a legjobb választás a HSD MonoPro lesz. Elöl 9kg-os, hátul 7kg-os rugók lettek. Ez a gyári ajánlása a HSD-nek is és ezt is tanácsolták nálam okosabbak smile

Pénteken délelőtt rendeltem a Driftworkstől, ma (kedden) délelőtt már meg is érkezett. Megpróbálom úgy intézni, hogy minél hamarabb beszerelésre kerüljön és beszámolok majd a véleményemről róla. Dok rosszra nem számítok .

A mostani gátlókat (KW Variant I) elviszem felújítani majd és eladósorba fognak kerülni. Azoknak a keménysége nem, csak a magassága állítható, de az sem egy rossz cucc amúgy.

Történet:

Szép lassan halad a bejáratás, már kb 270 km került bele, ami ebben a szar időben annyira nem rossz .

Egy ideje már gondolkoztam mit is vegyek, felmerült BC Racing, MeisterR, Tein és a HSD. Végül sok fórumolvasás és személyes tapasztalatok beszerzése után arra jutottam, hogy ár érték szempontjából a legjobb választás a HSD MonoPro lesz.

Pénteken délelőtt rendeltem a Driftworkstől, ma (kedden) délelőtt már meg is érkezett. Megpróbálom úgy intézni, hogy minél hamarabb  beszerelésre kerüljön és beszámolok majd a véleményemről róla, sok rosszra nem számítok .

A mostani gátlókat (KW Variant I) elviszem felújítani majd és eladósorba fognak kerülni. Azoknak a keménysége nem, csak a magassága állítható, de az sem egy rossz cucc amúgy.

Egy ideje már gondolkoztam mit is vegyek, felmerült BC Racing, MeisterR, Tein és a HSD. Végül sok fórumolvasás és személyes tapasztalatok/tanácsok/ajánlások beszerzése után arra jutottam, hogy ár érték szempontjából a legjobb választás a HSD MonoPro lesz.

Pénteken délelőtt rendeltem a Driftworkstől, ma (kedden) délelőtt már meg is érkezett. Megpróbálom úgy intézni, hogy minél hamarabb  beszerelésre kerüljön és beszámolok majd a véleményemről róla, sok rosszra nem számítok .

Egy ideje már gondolkoztam mit is vegyek, felmerült BC Racing, MeisterR, Tein és a HSD. Végül sok fórumolvasás és személyes tapasztalatok/tanácsok/ajánlások beszerzése után arra jutottam, hogy ár érték szempontjából a legjobb választás a HSD MonoPro lesz.

Pénteken délelőtt rendeltem a Driftworkstől, ma (kedden) délelőtt már meg is érkezett. Megpróbálom úgy intézni, hogy minél hamarabb beszerelésre kerüljön és beszámolok majd a véleményemről róla. Dok rosszra nem számítok .

2018-02-06 12:32:43

csabac

Posztok: 56
Velünk: 1050 napja

Válasz erre: @JRK_ #127549 

Köszönöm!

2018-02-05 11:05:28
JRK_

JRK_

Válasz erre: @csabac #127541 

Szia!

Elekes Péternél voltam. Azért hozzá vittem, mert szépen dolgozik és nagyon jó áron (Pesti árakhoz képest) smile

Facebookon van sok referencia

2018-02-05 8:48:03

csabac

Posztok: 56
Velünk: 1050 napja

Bocs, kicsit off kérdés: Melyik kipufogóshoz vitted Szegedre, és miért éppen oda? Azért kérdezem, mert én itt lakom a környéken, és ha valaki ide elhozza a gépét messziről, akkor értelmes lenne nekem is oda vinnem, ha valamire szükségem van, hiszen biztos nem véletlen az utaztatás. Ár, minőség vagy mindkettő volt, ami miatt a trailer mellett döntöttél?

Közben kíváncsian várom a topic folytatását. smile

2018-02-03 20:57:11
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8884
Velünk: 4932 napja

Az a coolercsövezés megkapó. Gratula az egészhez, biztosan menni fog mint állat.

aláírás DrasticPlastic Driver
2018-02-03 20:32:20
JRK_

JRK_

Elég sok dolog történt mióta legutóbb postoltam, de legyen itt egy kis spoiler előre:

Szóval... Az előző post óta a kocsi türelmesen várt egészen 01.22-ig, amikor is meló után elhoztam egy bérelt autómentőt és felraktuk rá Robival, hogy másnap kipufogóshoz vihessem Szegedre.

Másnap reggel hajnali négykor kelés, ötkor már indultunk. Az út nem volt túl eseménydús, félúton kis havazás, de semmi extra. Odaértünk a megbeszélt 7-re, kicsit várni kellett a srácra, 8ra már benn volt a műhelyben. Végül este 9 után valamivel tudtuk felrakni a kocsit vissza a trailerre, minden extra körrel együtt 0:30-ra értünk haza, a kocsi pedig visszakerült Robi garázsához.

Szegeden megkapta a 76-os teljes saválló rendszert és a 60-as saválló cooler csövezést. Megérte a szenvedést, nagyon szép lett és az ár is jó volt (még így utazással és autóbérléssel együtt is). Sajnos túl jó képem nincs a kipufogóról...

Szerencsére a srácok szíve megesett rajtam (meg persze már túl akartak lenni az egészen) és bevállalták, hogy még azon a héten vasárnap összerakják, indítható és használható állapotba hozzák az autót. Nos, vasárnap reggel mentem is, vittem még pár hiányzó cuccot (turbo olajbetáp vezeték, stb) és csináltam pár képet a cooler csövezésről amíg vártam rájuk:

Pár óra elteltével felkerült a turbo a végleges helyére, minden csatlakzotatnivaló csatlakoztatva lett, meg lett húzva minden csavar a kipufogóban, már csak az első indítás volt hátra.

Először gyújtás és üzemanyag befecskendezés nélkül indítóztunk, hogy felépüljön az olajnyomás és megteljen a turbo olajjal. Nem is volt semmi gond. Amikor viszont először beindult 2 problémás hangot is hallottunk. Volt egy fémes csörgés a motor elejéből és egy mélyebb kopogás hátulról.

Robi lement hallgatni alulról, ekkor látta meg, hogy a 2. lambdaszondának kialakított helyről ömlik a füst, jólvan 1 hang pipa...

A másik viszont még mindig megvolt, ez elég nagy aggodalomra adott okot. Vajon elrontottak valamit a gépműhelyben? Belever valamibe a dugó? Rossz a szelephézag? Vagy bármi más végzetes hiba van? Már a legrosszabbra gondoltunk, hogy lehet szétszedni az egészet a francba és szájkaratézni a gépműhellyel, hogy elbaszták és hozzák helyre.

Következő hallgatásra a srácok kifülelték, hogy a motor aljából és a legelejéből jön a csörgés. Elkezdtek gyanakodni, hogy a vezérlésnél lehet valami. Először levették a szíjakat és úgy indítottuk be. Jobb lett, de a hang nem szűnt meg. Ezután következett a vezérlésburkolat leszerelése és a főtengely szíjtárcsa levétele. Ekkor lett világos, hogy a jeladótárcsa ver bele az olajteknő oldalába és ennek van a csörgő hangja. Levették a tárcsát, kikalapálták, vissza és néma csönd, megszűnt a csörgés, csak a selymes motorhang maradt. Hatalmas kő esett le a szívem(ünk)ről. Nincs semmi baja, hibátlanul megy smile .

Az aznapi végleges állapot:

Mivel nem volt még megoldva a légszűrő csövezése, így nem tudtam messzire menni vele. Átálltam egy olyan helyre, ahol nem volt útban és másnap rendeltem egy flexibilis levegőcsövet, amivel mint utólag kiderült ideiglenes módon, de használhatóvá tettem. Kedden így el tudtam hozni otthonra a mélygarázsba.

Összesen eddig 51.4 km-t mentem vele. Megy a bejáratás, várom a jó időt, hogy aztán mehessen a programozás smile

Még a lefújóhoz kell egy szilikoncső (ami megvan már, csak méretre kell vágni és fel kell tenni), a kék szilikon a turbonál kicsit zavar, lehet abból is fekete lesz majd smile .

Ez a jelenlegi állapot, az építés kvázi kész (tudom, ne mondjunk ilyet, egy épített autó sosincs kész... ). Az olajhűtő még nem került fel, az a programozással egyidőben lesz beépítve, addig úgysem olyan fontos, hisz nem lesz se annyira hajtva a kocsi és túl meleg se lesz addig.

Itt is szeretném megköszönni a srácok (Robi és Ricsi) segítségét, odaadását és áldozatos munkáját. Nélkülük egészen biztos, hogy semmi nem lett volna ebből az építésből.  Örök hála!

Történet:

Elég sok dolog történt mióta legutóbb postoltam, de legyen itt egy kis spoiler előre:

Szóval... Az előző post óta a kocsi türelmesen várt egészen 01.22-ig, amikor is meló után elhoztam egy bérelt autómentőt és felraktuk rá Robival, hogy másnap kipufogóshoz vihessem Szegedre.

Másnap reggel hajnali négykor kelés, ötkor már indultunk. Az út nem volt túl eseménydús, félúton kis havazás, de semmi extra. Odaértünk a megbeszélt 7-re, kicsit várni kellett a srácra, 8ra már benn volt a műhelyben. Végül este 9 után valamivel tudtuk felrakni a kocsit vissza a trailerre, minden extra körrel együtt 0:30-ra értünk haza, a kocsi pedig visszakerült Robi garázsához.

Szegeden megkapta a 76-os teljes saválló rendszert és a 60-as saválló cooler csövezést. Megérte a szenvedést, nagyon szép lett és az ár is jó volt (még így utazással és autóbérléssel együtt is). Sajnos túl jó képem nincs a kipufogóról...

Szerencsére a srácok szíve megesett rajtam (meg persze már túl akartak lenni az egészen) és bevállalták, hogy még azon a héten vasárnap összerakják, indítható és használható állapotba hozzák az autót. Nos, vasárnap reggel mentem is, vittem még pár hiányzó cuccot (turbo olajbetáp vezeték, stb) és csináltam pár képet a cooler csövezésről amíg vártam rájuk:

Pár óra elteltével felkerült a turbo a végleges helyére, minden csatlakzotatnivaló csatlakoztatva lett, meg lett húzva minden csavar a kipufogóban, már csak az első indítás volt hátra.

Először gyújtás és üzemanyag befecskendezés nélkül indítóztunk, hogy felépüljön az olajnyomás és megteljen a turbo olajjal. Nem is volt semmi gond. Amikor viszont először beindult 2 problémás hangot is hallottunk. Volt egy fémes csörgés a motor elejéből és egy mélyebb kopogás hátulról.

Robi lement hallgatni alulról, ekkor látta meg, hogy a 2. lambdaszondának kialakított helyről ömlik a füst, jólvan 1 hang pipa...

A másik viszont még mindig megvolt, ez elég nagy aggodalomra adott okot. Vajon elrontottak valamit a gépműhelyben? Belever valamibe a dugó? Rossz a szelephézag? Vagy bármi más végzetes hiba van? Már a legrosszabbra gondoltunk, hogy lehet szétszedni az egészet a francba és szájkaratézni a gépműhellyel, hogy elbaszták és hozzák helyre.

Következő hallgatásra a srácok kifülelték, hogy a motor aljából és a legelejéből jön a csörgés. Elkezdtek gyanakodni, hogy a vezérlésnél lehet valami. Először levették a szíjakat és úgy indítottuk be. Jobb lett, de a hang nem szűnt meg. Ezután következett a vezérlésburkolat leszerelése és a főtengely szíjtárcsa levétele. Ekkor lett világos, hogy a jeladótárcsa ver bele az olajteknő oldalába és ennek van a csörgő hangja. Levették a tárcsát, kikalapálták, vissza és néma csönd, megszűnt a csörgés, csak a selymes motorhang maradt. Hatalmas kő esett le a szívem(ünk)ről. Nincs semmi baja, hibátlanul megy :).

Az aznapi végleges állapot:

Mivel nem volt még megoldva a légszűrő csövezése, így nem tudtam messzire menni vele. Átálltam egy olyan helyre, ahol nem volt útban és másnap rendeltem egy flexibilis levegőcsövet, amivel mint utólag kiderült ideiglenes módon, de használhatóvá tettem. Kedden így el tudtam hozni otthonra a mélygarázsba.

Összesen eddig 51.4 km-t mentem vele. Megy a bejáratás, várom a jó időt, hogy aztán mehessen a programozás :)

Még a lefújóhoz kell egy szilikoncső (ami megvan már, csak méretre kell vágni és fel kell tenni), a kék szilikon a turbonál kicsit zavar, lehet abból is fekete lesz majd :).

Ez a jelenlegi állapot, az építés kvázi kész (tudom, ne mondjunk ilyet, egy épített autó sosincs kész... ). Az olajhűtő még nem került fel, az a programozással egyidőben lesz beépítve, addig úgysem olyan fontos, hisz nem lesz se annyira hajtva a kocsi és túl meleg se lesz addig.