Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Project Csigusz - 2001 1.8 Sportive    |   << vissza

Project Csigusz - 2001 1.8 Sportive

2018-01-06 14:40:37
JRK_

JRK_

Posztok: 150
Velünk: 1294 napja

Már közeledünk a célegyeneshez. A motor már a kocsiban, a turbo a leömlőn és mutatóban már be is került a helyére. Van még egy-két faragnivaló sajnos, de a nehezén már talán túlvagyunk smile . A szervónál kell kiügyeskedni a csövezést, hogy elférjen rendesen a turbo előtt és a turbo nyomásszabályozójának a konzolját kell átszabni, hogy a kasztnitól rendesen fel lehessen rakni, mert ott kicsit szűkös a hely. Az EGT szenzorral se megy minden simán (nyilván, miért is menne ). A leömlőn túl közel van a szenzornak kialakított hely a blokkhoz/hengerfejhez és a szenzor teste nem fér el. Kicsit alakítanak Robiék a szenzoron és a bungon amibe betekeredik, kis szerencsével el is fog rendesen férni . A kipufogóst jövőhét közepén kell időpontügyben keresnem, akkor kiderül mikor tudja vállalni a teljes rendszert és a coolerezést. Addig pedig itt van pár kép :

2017-12-31 13:17:08
boogie84

boogie84

Posztok: 1327
Velünk: 2450 napja

Válasz erre: @JRK_ #125981 

Kalappal az építéshez! Kitartást a várakozás ideje alatt! 

2017-12-31 13:07:08
JRK_

JRK_

Robiék összerakták a motort, a következő lépés, hogy visszakerüljön a motortérbe 

A turbo olajbetáphoz rendeltem kétféle adaptert. Az egyik sima átmenő, a másik a szűkítős megoldás. Elvileg az AN4 méretű olajbetáphoz nem kell szűkítő de a biztonság kedvéért inkább vettem egyet, ne emiatt álljon a dolog smile

Ha már bent van minden a kocsiban, akkor jön a kipufogó. A kipushoz traileren fog menni a kocsi, ott megkapja a végig 3"-os rendszert egy középdobbal katalizátor nélkül. Lehet megtartom a mostani vég"dob"ot, ami igazából nem is dob, csak két oldali rozsdamentes cső, ez majd kiderül a kipussal való konzultálás után smile .

Ha kész a kipufogó, akkor jön a bejáratás szívó üzemben, amint az kész már jöhet is a programozás , de ez még a jövő zenéje

2017-12-13 21:02:41
JRK_

JRK_

Válasz erre: @Ordune #125683 
Igen  de legalább (egyelőre) azt merem mondani, hogy nem rohad a kocsi 

2017-12-13 20:29:47
Ordune

Ordune

Posztok: 6985
Velünk: 3973 napja

Válasz erre: @JRK_ #125675 

Sajnos ez tipikus NB betegség. sad

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
ND 2.0 2016 RevoTop / NA 1.6 1992

2017-12-13 20:06:17
JRK_

JRK_

Válasz erre: @Silent #125681 

Azt is lehet, csak azzal az volt a bajom, hogy nagyon sokat takar :/

2017-12-13 19:40:21
Silent

Silent

Posztok: 272
Velünk: 1960 napja

Válasz erre: @JRK_ #125667 

Aha, köszi! Én A oszlopra gondolkodok egy tripla tartón, mint ahogy Hunyanak van.

2017-12-31 12:29:44
JRK_

JRK_

Csak, hogy meglegyen itt is, itt van pár kép a nyúlványról lakatolás közben. Egész a bölcső alá felnyúlt a rozsda 

A kész állapotról még nincs kép, de szépen és igényesen meg lett csinálva 

Történet:

Csak, hogy meglegyen itt is, itt van pár kép a nyúlványról lakatolás előtt és közben. Egész a bölcső alá felnyúlt a rozsda 

Csak, hogy meglegyen itt is, itt van pár kép a nyúlványról lakatolás közben. Egész a bölcső alá felnyúlt a rozsda 

2017-12-13 8:45:08
JRK_

JRK_

Válasz erre: @Silent #125665 

Nem flancoltam túl, Depo órákat vettem, a 3 együtt + az 1 DIN-es rádió helyére való tartó volt 33.090 Ft úgy, hogy ebben benne vagy 5310 Ft kedvezmény, ami most akkor jár, ha 3 Depo órát veszel. Az 1 DIN-es tartóval nem vagyok túl elégedett, mert bár fém, de nagyon puha, könnyen hajlik. 

A beszerelés nem tudom külön mennyibe kerülne. Vagy megcsinálom majd magam, ha kész az autó vagy odaadom a srácoknak, hogy dobják be.

2017-12-12 23:36:14
Silent

Silent

Posztok: 272
Velünk: 1960 napja
JRK_, 2017-12-12 21:58:04
...
Rendeltem RaceShopról turbonyomás, olajnyomás és olajhőfok órákat is
Mennyibe kerül a három műszer a szenzorokkal és beépítéssel? A oszlopra teszed?

Történet:

JRK_, 2017-12-12 21:58:04
...
Rendeltem RaceShopról turbonyomás, olajnyomás és olajhőfok órákat is
Mennyibe kerül a három műszer beépítéssel? A oszlopra teszed?

2017-12-12 21:58:04
JRK_

JRK_

Múlthétre elkészült a nyúlvány lakatolása, a kocsi szombaton visszakerült a srácokhoz. A hétvégén megcsinálták az üzemanyagrendszert és felrakták az új hátsó nyergeket.
Ma pedig elhoztam a blokkot és a hengerfejet a gépműhelyből. Kapott új kipufogószelepeket, mert a szakik szerint nem voltak már a legjobb bőrben.. A blokkot felfúrták, hónolták, síklapolták, a hengerfejet pedig nyomáspróbálták és teljesen felújították (és persze síklapolták). Elvileg a hétvégén átviszem a motort is és hamarosan vissza is fog kerülni a helyére 

Addig is legyen itt pár (nem túl jó) kép a Yaris csomagteréről 

Rendeltem RaceShopról turbonyomás, olajnyomás és olajhőfok órákat is, ma meg is érkeztek annyi hibával, hogy az olajnyomás helyett vÍzhőfokot kaptam, így azzal lesz még egy köröm...Elvileg holnap küldik a jó órát én meg visszajuttatom nekik a rosszat.

Ha elkészülnek a srácok a szereléssel akkor már csak kipushoz kell vinnem legyártani a kipufogórendszert és a coolerezést, aztán mehet a járatás, egyelőre szívó üzemmódban. De ez majd csak januárban lesz 

Történet:

Múlthétre elkészült a nyúlvány lakatolása, a kocsi szombaton visszakerült a srácokhoz. A hétvégén megcsinálták az üzemanyagrendszert és felrakták az új hátsó nyergeket.
Ma pedig elhoztam a blokkot és a hengerfejet a gépműhelyből. Kapott új kipufogószelepeket, mert a szakik szerint nem voltak már a legjobb bőrben.. A blokkot felfúrták, hónolták, síklapolták, a hengerfejet pedig nyomáspróbálták és teljesen felújították (és persze síklapolták). Elvileg a hétvégén átviszem a motort is és hamarosan vissza is fog kerülni a helyére 

Addig is legyen itt pár (nem túl jó) kép a Yaris csomagteréről 

Rendeltem RaceShopról turbonyomás, olajnyomás és olajhőfok órákat is, ma meg is érkeztek annyi hibával, hogy az olajnyomás helyett vÍzhőfokot kaptam, így azzal lesz még egy köröm...Elvileg holnap küldik a jó órát én meg visszajuttatom nekik a rosszat.

Ha elkészülnek a srácok a szereléssel akkor már csak kipushoz kell vinnem legyártani a kipufogórendszert és a coolerezést, aztán mehet a járatás, egyelőre szívó üzemmódban. De ez majd csak januárban lesz 

2017-11-27 19:12:32
JRK_

JRK_

Válasz erre: @Nyiri #125324 

Hehe, ezt dobta a gép 

2017-11-27 18:35:54

Nyiri

Posztok: 631
Velünk: 1258 napja

Válasz erre: @JRK_ #125323 

Ehhez csak annyit tudok hozzáfűzi, hogy fasza Yaris üléshuzata :D

2017-11-27 18:28:47
JRK_

JRK_

Ma reggel végre el tudtam menni Szabykhoz az új kuplungért. Szerintem szép lett a végeredmény, de beszéljenek a képek smile

Hétvégén elhoztam a blokkot RTeam Lacitól, aki átalakította a HF csavarokat és egy mérettel feljebb fúrta a blokkban a HF csavar furatait. Ezen kívül kifúrta és behegesztette a karterbe az olajvisszafolyót és és megcsinálta a turbo oldali visszafolyó adaptert is.

És egyben így néz ki most a szajré:

Holnap reggel pedig viszem az blokkot, hengerfejet, hajtókarokat, dugókat és az egész mindenséget a gépműhelybe, hogy elvégezzék rajta az összes pogány sámánista rituálét amit csak tudnak és visszakapjam összeszerelve kovácsolt belsővel, megfelelő illesztéssel és minden földi jóval smile

A gépműhely amúgy a Lalee által ajánlot Adler Gépműhely lesz. Teljes HF felújítás, henger fúrás-hónolás, blokk és HF síklapolás és összeszerelés vár rá. Meglátjuk mennyi idő lesz a mutatvány, 2 hétre minimum számítok.

Ami még nincs a kezemben: 

Lefújószelep - úton van race-shopból

MazdaSpeed Competition motortartó bak - úton van angol ebayről, bontatlan eredeti

Váltókar felújító gumik/bushing - úton van MX5Partsról

A két hátsó felújított nyereg nagyon gyorsan (3 nap alatt) jött meg a Brakes International ebay boltjából. Igényes, teljesen újszerű:

Illetve beszereztem még mostanában egy Suzuki Maruti ablakmosótartályt is:

A következő post valószínűleg az ementálivá rohadt nyúlványok lakatolásának elkészültekor lesz, bár lehet, hogy valami csoda folytán a gépműhely nyeri a versenyt. Meglátjuk smile

Történet:

Ma reggel végre el tudtam menni Szabykhoz az új kuplungért. Szerintem szép lett a végeredmény, de beszéljenek a képek :)

Hétvégén elhoztam a blokkot RTeam Lacitól, aki átalakította a HF csavarokat és egy mérettel feljebb fúrta a blokkban a HF csavar furatait. Ezen kívül kifúrta és behegesztette a karterbe az olajvisszafolyót és és megcsinálta a turbo oldali visszafolyó adaptert is.

És egyben így néz ki most a szajré:

Holnap reggel pedig viszem az blokkot, hengerfejet, hajtókarokat, dugókat és az egész mindenséget a gépműhelybe, hogy elvégezzék rajta a pogány sámánista rituálét amit csak tudnak és visszakapjam összeszerelve kovácsolt belsővel :)

A gépműhely amúgy a Lalee által ajánlot Adler Gépműhely lesz. Teljes HF felújítás, henger fúrás-hónolás, blokk és HF síklapolás és összeszerelés vár rá. Meglátjuk mennyi idő lesz a mutatvány, 2 hétre minimum számítok.

Ami még nincs a kezemben: 

Lefújószelep - úton van race-shopból

MazdaSpeed Competition motortartó bak - úton van angol ebayről, bontatlan eredeti

Váltókar felújító gumik/bushing - úton van MX5Partsról

A két hátsó felújított nyereg nagyon gyorsan (3 nap alatt) jött meg a Brakes International ebay boltjából. Igényes, teljesen újszerű:

Illetve beszereztem még mostanában egy Suzuki Maruti ablakmosótartályt is:

A következő post valószínűleg az ementálivá rohadt nyúlványok lakatolásának elkészültekor lesz, bár lehet, hogy valami csoda folytán a gépműhely nyeri a versenyt. Meglátjuk :)

2017-11-21 20:28:20
JRK_

JRK_

Válasz erre: @simkor #125097 

Köszi végül én is tőlük rendeltem csak eBayen keresztül smile

Ma reggel elvittem a kuplungot Szabykhoz, elvileg csütörtökre elkészül. Meló után pedig leadtam a blokkot RTeam Lacinál, hogy átalakítsa a HF csavarok furatait és az új csavarokat, ő is azt mondta, hogy csütörtökre legkésőbb kész lesz vele, plusz megcsinálja a karterbe az olajvisszafolyót.