Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Project Csigusz - 2001 1.8 Sportive    |   << vissza

Project Csigusz - 2001 1.8 Sportive

2017-11-18 21:14:45
simkor

simkor

Posztok: 624
Velünk: 1931 napja

Válasz erre: @JRK_ #125096 

En innen vettem felujitottat NChez

http://www.brakesint.co.uk/

2017-11-18 22:43:36
JRK_

JRK_

Posztok: 150
Velünk: 1294 napja

OK, a helyzet az, hogy szükségem van felújított vagy jó állapotú hátsó féknyergekre (nagyfék)... Itthon nem nagyon találok se Bárdiban, se Unixban, se KovácsAutónál...

John Evans árul most egy nagyfék szettet de nem tudom mennyire lehet az jó állapotban. Ezen kívül az Autolinkről és az MX5Partsról tudnék rendelni felújítottat, csak oda meg nagyon macerás és drága lenne visszaküldeni a betétdíjért a régi nyergeket...

Valakinek van valami jó forrása? smile

Történet:

OK, a helyzet az, hogy szükségem van felúított vagy jó állapotú hátsó féknyergekre (nagyfék)... Itthon nem nagyon találok se Bárdiban, se Unixban, se KovácsAutónál...

John Evans árul most egy nagyfék szettet de nem tudom mennyire lehet az jó állapotban. Ezen kívül az Autolinkről és az MX5Partsról tudnék rendelni felújítottat, csak oda meg nagyon macerás és drága lenne visszaküldeni a betétdíjért a régi nyergeket...

Valakinek van valami jó forrása? :)

2017-11-18 14:12:01
JRK_

JRK_

Nos, a helyzet úgy áll, hogy a kocsi jelenleg Ricsiéknél pihen kongóan üres motortérrel . Múlthéten kivették és szétszedték a motort, ma pedig elmentem a blokkért és a hengerfejért. Kedden viszem a blokkon az RTeamhez az egyedileg módosított hengerfejcsavarok elkészítésére, ha az kész, akkor jöhet a gépműhely.

Mint Nyirinek, nekem is megérkeztem az injektorok. Ugyanaz a 700cc-s Deatschwerks lett, nem félek attól, hogy kevés lenne vagy nem lenne vele jó az alapjárat .

Elvileg hétfőn jön az üzemanyagnyomásszabályzó és a visszafolyós injektor híd, szóval már alig kell valami, hogy komplett legyen a csomag...

Mint a szétszerelés közben kiderült a motortartó bakok kukák, így abból Mazdaspeed Competition szettet fogok venni, illetve kell egy váltókar felújító szett. Illetve az is kiderült, hogy a nyúlványok mégsincsenek közel olyan jó állapotban, mint ahogy én gondoltam. Így úgy néz ki jövőhéten elkerül a kocsi lakatoshoz, hogy amíg a motor kinn van meg legyenek csinálva a nyúlványok is.

Jövőhéten valamikor elviszem a kuplungot Szabykhoz, hogy el tudják kezdeni a 6 tollú rugós szintert. Szépen lassan kezd összeállni az építés smile

2017-11-18 14:02:53
JRK_

JRK_

Válasz erre: @RallyPiX #124503 

Az alap programmal beindult, de messze nem volt az igazi. Keresgéltem már megcsinált mapokat, abból összeollóztam egy nagyjából jó kiindulási alapot, és azt alakítottam úgy, hogy olvasgattam elég sokat a témával kapcsolatban amíg már kb jól indul hidegen és melegen is. Az alapjárathoz kicsit többet kellett szenvedni, mert a closed loop trükkös, de már az is jó kb. Figyelni kell a generátor szabályzás beállítására, mert nekem azzal is volt bajom, hogy nem akart tölteni, mert a max duty 50% volt a mostani kb 75-80 helyett.

MAP-ot mindenképp be kell kötni, bár az csak egy vákuumcső a fojtószelep utánra. IAT-t alapból tudja, ha FL a kocsid, ha NA, akkor kell bohóckodni kicsit.

Szerintem tedd be, jó ha még így megismered a cuccot.

Történet:

Az alap programmal beindult, de messze nem volt az igazi. Keresgéltem már megcsinált mapokat, abból összeollóztam egy nagyjából jó kiindulási alapot, és azt alakítottam úgy, hogy olvasgattam elég sokata témával amíg már kb jól indul hidegen és melegen is. Az alapjárathoz kicsit többet kellett szenvedni, mert a closed loop trükkös, de már az is jó kb. Figyelni kell a generátor szabályzás beállítására, mert nekem azzal is volt bajom, hogy nem akart tölteni, mert a max duty 50% volt a mostani kb 75-80 helyett.

MAP-ot mindenképp be kell kötni, bár az csak egy vákuumcső a folytószelep utánra. IAT-t alapból tudja, ha FL a kocsid, ha NA, akkor kell bohóckodni kicsit.

Az alap programmal beindult, de messze nem volt az igazi. Keresgéltem már megcsinált mapokat, abból összeollóztam egy nagyjából jó kiindulási alapot, és azt alakítottam úgy, hogy olvasgattam elég sokat a témával kapcsolatban amíg már kb jól indul hidegen és melegen is. Az alapjárathoz kicsit többet kellett szenvedni, mert a closed loop trükkös, de már az is jó kb. Figyelni kell a generátor szabályzás beállítására, mert nekem azzal is volt bajom, hogy nem akart tölteni, mert a max duty 50% volt a mostani kb 75-80 helyett.

MAP-ot mindenképp be kell kötni, bár az csak egy vákuumcső a folytószelep utánra. IAT-t alapból tudja, ha FL a kocsid, ha NA, akkor kell bohóckodni kicsit.

2017-10-26 19:45:07
RallyPiX

RallyPiX

Posztok: 96
Velünk: 1028 napja

Válasz erre: @JRK_ #121594 
Mennyire volt használható az ME221 a hozzá adott alap programmal?Hidegindítás, alapjárat rendben volt vele? Nekem is megvan már az ME221, meg az AEM wideband is, tervezem, hogy beteszem a kompi előtt, hogy megismerjem a Meite-t. MAP-ot, IAT-ot is bekötötted? 

2017-10-13 19:25:25
JRK_

JRK_

Sikerült ma előrébb jutni az olajbetáppal kapcsolatban. Keith Tannertől jött az infó (elég sok köze van a Flyin' Miatához és több könyvet is írt MX-5 tuningolással kapcsolatban), hogy AN4-es olajbetápot használnak szűkítő nélkül évek óta GT2560R, GT2554R és GT3071R turbokkal minden probléma nélkül. Ez összevág azzal amit Liszt és én találtunk kutakodás közben, de mivel voltak ellentétes vélemények is ezért tovább kerestünk. Ezzel ez a kérdés kb eldőlt. -4AN lesz az olajbetáp restrictor nélkül.

2017-10-10 19:41:41
JRK_

JRK_

Közeledik a hónap vége/jövő hó eleje, amikor Ricsiék nekilátnak a szétszedésnek és utána az építésnek smile .

Időközben megérkezett az olajhűtő és hozzá a pogácsa, tömítések, intercooler, a coolant reroute két speckó vízcsöve és a Walbro AC. Ami még kell az a kuplung (Ez majd ha a kiszedett kuplung a kezemben van, akkor jön. Stefan Zorstéktól lesz rugós szinter).

Várok még az injektorokra. Azok elvileg Reventtől jönnének és 630cc Bosch EV14-ek lennének MX-5-höz plug'n'playre alakítva és flowmatchelve. Ha hamarosan nem tudja küldeni őket, akkor más megoldás után kell majd néznem..

A kipufogó a terv szerint végig 76-os lesz, valószínűleg DinamitDobnál csináltatva. Lehet náluk fog készülni az IC csövezés is de ez még nincs eldöntve, a másik opció az a szilikon csöves megoldás.

Az még nincs teljesen tisztán a fejemben, hogy a turbo olajbetáp milyen legyen. Ahány helyen nézem annyi félét olvasok. Van aki -3AN-t használ szűkítő nélkül, van ahol -4AN szűkítővel és anélkül... A legtisztább az lenne, ha kimérnénk a nyomást a turbonál különböző méretekkel illetve szűkítővel és nélküle...

Történet:

Közeledik a hónap vége/jövő hó eleje, amikor Ricsiék nekilátnak a szétszedésnek és utána az építésnek :).

Időközben megérkezett az olajhűtő és hozzá a pogácsa, tömítések, intercooler, a coolant reroute két speckó vízcsöve és a Walbro AC. Ami még kell az a kuplung (Ez majd ha a kiszedett kuplung a kezemben van, akkor jön. Stefan Zorstéktól lesz rugós szinter).

Várok még az injektorokra. Azok elvileg Reventtől jönnének és 630cc Bosch EV14-ek lennének MX-5-höz plug'n'playre alakítva és flowmatchelve. Ha hamarosan nem tudja küldeni őket, akkor más megoldás után kell majd néznem..

A kipufogó a terv szerint végig 76-os lesz, valószínűleg DinamitDobnál csináltatva. Lehet náluk fog készülni az IC csövezés is de ez még nincs eldöntve, a másik opció az a szilikon csöves megoldás.

2017-08-21 19:16:01
JRK_

JRK_

Ma elmentem Jugohoz a dolgok nagyjáért:

Még hiányzik azért pár dolog.a teljesség igénye nélkül:

• Fittingek és olaj/vízcsövek
  • Intercooler
  • Olajhűtő
  • Kuplung
  • Injektorok
  • Coolant reroute
  • Tömítés szett
2018-01-29 10:02:23
JRK_

JRK_

Szépen lassan kezd beindulni a dolog. A lakatolás és fényezés már egy ideje megvan, most így fest a gép:

Korábban már megvettem az AEM szélessávú lambdát és a héten megkérkezett az ME221 ECU is:

Amint megjön hozzá a programozó kábel, már rakom is be a kocsiba egy alap programmal és a WB Lambdával együtt.

Továbbá úton van még "néhány" dolog ami beépítésre fog kerülni (de azok csak később majd) smile

Történet:

Szépen lassan kezd beindulni a dolog. A lakatolás és fényezés már egy ideje megvan, most így fest a gép:

Korábban már megvettem az AEM szélessávú lambdát és a héten megkérkezett az ME221 ECU is:

Amint megjön hozzá a programozó kábel, már rakom is be a kocsiba egy alap programmal és a WB Lambdával együtt.

Továbbá úton van még "néhány" dolog ami beépítésre fog kerülni (de azok csak később majd) :)

2017-05-25 16:33:42
JRK_

JRK_

Ma megérkeztek a felnik végre smile

A kocsi most lakatosnál van, remélem hamar végez vele és dobhatom is fel az új felniket! Addig is itt egy kép smile

2017-05-18 22:21:04
JRK_

JRK_

Válasz erre: @gzugzu #119300 

Igen, én is így vagyok vele smile Igyekszem majd minden említésre méltó mozzanatról jól beszámolni smile

2017-05-18 21:57:23
gzugzu

gzugzu

Posztok: 830
Velünk: 2982 napja

Válasz erre: @JRK_ #119295 
Hajrá-hajrá! Határozottan jobban néz ki így gyáriasan, mint a Fast&Furious sytle. Még úgy is, hogy még nem egyszínű. wink

2017-05-18 21:47:17
Liszt

Liszt

Posztok: 972
Velünk: 1912 napja

wow, hajra! irjal sokat smile  erdekes lesz tutira

aláírás

Dani 

2017-05-18 21:46:27
JRK_

JRK_

Válasz erre: @Ordune #119294 

Sziasztok!

Mondják, hogy minden kezdet nehéz. Hát ez természetesen ebben az esetben is így van smile

Adott egy nagyon racsingos bodykittel szerelt 1.8 Sportive, jó áron volt, jónak tűnt, megvettem. Úgy voltam vele, hogy pikk-pakk visszaalakítom majd gyárira, jó áron eladom a tuning cuccokat róla, aztán jöhet az őrület. Hát mostanra sikerült eljutni odáig, hogy már minden karosszériaelem gyári, rajta de még nyilván nem egyszínű. A kocsit persze úgy árulták, hogy minden rozsda kijavítva és lekezelve + alvázvédelem meg minden amit akarsz, hát persze ahova bontás nélkül nem látsz be, ott az úgy is volt...nagyjábük. Amint lekerült az oldalszoknya, rögtön látszott, hogy mindkét küszöböt lakatolni kell, a nyúlványok nem tűnnek rossznak, de lehet azokat is kezelni kell majd.

A kocsiban egyébiránt van egy KW Variant 1 futómű, K&N Typhoon szűrő és kétoldali kipufogó.

Mint a nevéből gondolhatjátok a nagy terv az a turbosítás:

GT2560R + ME221 fog (remélhetőleg minél hamarabb) bekerülni minden hozzájuk tartozó sallanggal együtt. Felmerült még az etanol üzem, de azon még agyalok, hogy bevállaljam-e. Természetesen emellé a turbo mellé, már kovácsolt hajtókar és az ahhoz tartozó cuccok dukálnak. Ezen kívül gondolkozom a futómű Tein Street Advance Z-re cserélésén.

De mielőtt nagyon előreszaladnék a legfontosabb a lakatolás és a fényezés, hogy végre szép legyen, aztán pedig egy fékszett, mert a mostani bár nem vészes, de szinte minden fékezésnél sír smile

Amit viszont már megrendeltem az az új kerékszett hozzá. Történetesen kap egy bronz 8x15-ös JR5-t Westlake gumikkal. (ami lehet, hogy csak a lakatolás és fényezés után kerül fel)

És néhány kép az eddigi progressről a teljesség igénye nélkül (időrendben): http://imgur.com/a/DyVwU

Történet:

Sziasztok!

Mondják, hogy minden kezdet nehéz. Hát ez természetesen ebben az esetben is így van :)

Adott egy nagyon racsingos bodykittel szerelt 1.8 Sportive, jó áron volt, jónak tűnt, megvettem. Úgy voltam vele, hogy pikk-pakk visszaalakítom majd gyárira, jó áron eladom a tuning cuccokat róla, aztán jöhet az őrület. Hát mostanra sikerült eljutni odáig, hogy már minden karosszériaelem gyári, rajta de még nyilván nem egyszínű. A kocsit persze úgy árulták, hogy minden rozsda kijavítva és lekezelve + alvázvédelem meg minden amit akarsz, hát persze ahova bontás nélkül nem látsz be, ott az úgy is volt...nagyjábük. Amint lekerült az oldalszoknya, rögtön látszott, hogy mindkét küszöböt lakatolni kell, a nyúlványok nem tűnnek rossznak, de lehet azokat is kezelni kell majd.

A kocsiban egyébiránt van egy KW Variant 1 futómű, K&N Typhoon szűrő és kétoldali kipufogó.

GT2560R + ME221 fog (remélhetőleg minél hamarabb) bekerülni minden hozzájuk tartozó sallanggal együtt. Felmerült még az etanol üzem, de azon még agyalok, hogy bevállaljam-e. Természetesen emellé a turbo mellé, már kovácsolt hajtókar és az ahhoz tartozó cuccok dukálnak. Ezen kívül gondolkozom a futómű Tein Street Advance Z-re cserélésén.

De mielőtt nagyon előreszaladnék a legfontosabb a lakatolás és a fényezés, hogy végre szép legyen, aztán pedig egy fékszett, mert a mostani bár nem vészes, de szinte minden fékezésnél sír :)

Amit viszont már megrendeltem az az új kerékszett hozzá. Történetesen kap egy bronz 8x15-ös JR5-t Westlake gumikkal. (ami lehet, hogy csak a lakatolás és fényezés után kerül fel)

És néhány kép az eddigi progressről a teljesség igénye nélkül (időrendben)

Sziasztok!

Mondják, hogy minden kezdet nehéz. Hát ez természetesen ebben az esetben is így van :)

De mielőtt nagyon előreszaladnék a legfontosabb a lakatolás és a fényezés, hogy végre szép legyen, aztán pedig egy fékszett, mert a mostani bár nem vészes, de szinte minden fékezésnél sír :)

És néhány kép az eddigi progressről a teljesség igénye nélkül (időrendben)

Sziasztok!

És néhány kép az eddigi progressről a teljesség igénye nélkül (időrendben): http://imgur.com/a/DyVwU

2017-05-18 21:44:42
Ordune

Ordune

Posztok: 6985
Velünk: 3973 napja

Ez a topik Csigusz projektnek jött lètre, fogadjátok szeretettel! 

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
ND 2.0 2016 RevoTop / NA 1.6 1992

Történet:

Ez a topik Csigusz projektjènek jött lètre, fogadjátok szeretettel!