Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Csak dumálok, csak beszélek...    »    Hatósági tapasztalatok    |   << vissza

Hatósági tapasztalatok

2021-03-05 14:14:53

Ozzie54

Posztok: 4
Velünk: 235 napja

Hölgyek, Urak! Fontos: ha lejár a jogsitok érvényessége, mindenképpen a lejárat időpontja (a születésnapotok) UTÁN menjetek el orvosi vizsgálatra. Ugyanis 70 éves kor alatt a jogosítvány érvényessége a születési dátumhoz van kötve, az orvosi érvényessége X év, de napra pontosan. Azaz: ha pl. március 9-én születtetek és 5-én mentetek orvoshoz, akkor az okmányiroda az előző évi március 9-et írja majd be érvényességként, buktatok egy évet! (70 év fölött már mindenképpen az orvosi dátumától számít az érvényesség, ami két év, nincs ez az őrület a születési dátummal...) Ez az egész egy baromi nagy marhaság, én épp most faragtam rá. Szépen kiokosítottak a kormányablakban - utólag sad

2017-05-11 19:55:45
Oszi bácsi

Oszi bácsi

Posztok: 216
Velünk: 3717 napja

Ausztria autópálya Sankt Pöltennél 100-as táblánál 120-szal, 1 hét múlva levél tört magyarsággal 60 Euró bírsággal.

2017-05-11 0:52:08
bagoly

bagoly

Posztok: 894
Velünk: 2097 napja

Tűrhető gyorshajtási bírság Szlovákiában, úton a március 25-i találkozóra. Én kértem elnézést indulóban a sebesség miatt, megúsztam a felével. Azt hittem szerencsém volt, de ami Szerbiában történt... A déli határ előtt 120 helyett 154-el bemértek, leintettek. Eddig ok, van ez így.  A bírság 2500 dinár ( 6700,- Ft), nálunk 30000-el nyitnak. A probléma csak az, hogy nincs helyszínbírság, csekk, posta, bank, vissza a sünhöz, és visszakapod a papírjaidat. (Péntek délután ez necces, várhatsz hétfőig.) De voltam olyan címeres marha, hogy itthon felejtettem a jogosítványomat. Elsőre a szokott: bocs, de ez nagyon gyors kocsi, bejött, kis bírság, de az iratok? Volt olyan eget rengető jóindulat, hogy a zsaru ajánlotta föl: ha feleség jogsija itt van, arra ráverik a bagó bírságot, és húzhatunk. Nála sem volt, nincs mit tenni, bíróság. Ha elküldi valaki faxon a jogsi fénymásolatát, mehetünk tovább. Én sem tudtam hol van, a kutya meg nem tud faxolni (nincs is) Summázva: A minimum felét verte rám a nagyon csúnya, festett vörös bírónő, azzal, ha hazaérek, és visszaküldöm a másolatot, visszaadják a lét. Meglátjuk, de a velem együtt lekapcsolt Svájci rendszámú BMW szerbül beszélő, de inkább hőbörgő sofőrjét is behozták, pedig nem ment sokkal többel, mint én. A maximumot vágták rá. Ennek a kocsinak kisugárzása van. Ha sietsz, és megcsípnek, bocsánatkérés, udvarias, csibészes mosoly, és a minimumot verik rád. A másik véglet, a kíváncsi sün, hatalmi helyzetből kíváncsi a kocsidra. Na, ezt gyorsan és durván kell lerendezni. Szívesen felajánlom feleségem óraadó segítségét. 17 évig tanított egy túlnyomóan kisebbségi faluban, 42 kg, de szerintem az albán vámosok mai napig szedik az aszpirint, és rémülten emlékeznek az Ági által adott magyar nyelvtanfolyamra.

Trondheimtől a Merzouga oázisig, Angerstől Isztambulig bejött a fentiekben leírt eljárás. Talán csak a Burgerlandi zsaruknál nem minden, mert néhányuk zsigerből utálja a magyar kocsikat.Mindegy, de ha valakinek ez a kis szösszenet megspórol 10-20 €-t, már megérte koptatni az ujjam.

aláírás

A túrázás fárasztó, de 60 felett jobb, mint a nő.