Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Lisztmiata 1.8 NB 98    |   << vissza

Lisztmiata 1.8 NB 98

2019-09-15 22:07:48
Liszt

Liszt

Posztok: 969
Velünk: 1666 napja

Frissult a tablazat, van benne felnitol, teli kerektol kezdve melynyomoig minden. 

Hetvegen szeretnem felvinni Budapestre a dolgokat (valoszinu vasarnap) szoval at tudom adni szemelyesen.

aláírás

Dani 

2019-09-14 23:51:46
Liszt

Liszt

Haladok a bontassal, mar csak a belseje van hatra, holnap az is meglesz. 

Szerencsere nagyon sok dolog elment, remelem a motort is megveszi valaki es indulhatok Pestre szetdobni az alkatreszeket amik dolgozhatnak tovabb miatakban.

Itt egy lista kepekkel, hogy mi van meg elado, talan igy rendezettebb mint egyesevel feltoltogetni. 

https://docs.google.___TqI/edit?usp=sharing

Alkudni nem kotelezo, de van ahol lehet ha tobb mindent veszel, bar az arakat probaltam ugy beloni, hogy nem arulni szeretnem hanem eladni. 

Belseje meg egyben, ha kell valami keress nyugodtan.

aláírás

Dani 

2019-09-12 8:54:37
susu

susu

Posztok: 166
Velünk: 455 napja

Hadd segítsek a "gondolkodásban" , ez 9000-ig pörög: https://youtu.be/c2MTdigVyt4

aláírás

10AE

Történet:

Hadd segítsek a "gondolkodásban" ????????, ez 9000-ig pörög: https://youtu.be/c2MTdigVyt4

2019-09-11 21:52:33
Liszt

Liszt

Koszi mindenkinek, sajnos ennek az autonak mar vege es most a miatazasnak is. Meddig?
Egy off dizelt tervezek venni, de ma mar azon gondolkodtam milyen jo lenne egy 8-8500-ig forgo mx-5, szoval nem tudni meddig fogom birni :D 

Bontassal haladok szepen, tegnap kikerult a motor ma pedig a hatso resz alulrol teljesen, mar csak a tank maradt fent. Elol pedig a fekeket leszedtem, holnap lejon remelem az elso futomu es a bolcso no meg jo lenne hozzakezdeni a belsejehez is.

Hatul be volt rohadva eleg kemenyen a bal also lengokar kerekagy feloli csavarja es a felso lengokar egyik belso csavarja, amivel meg most is kuzdok. Meg jo, hogy nem vesztem ossze a futomuallitos sracokkal, h ugyan miert nem tudjak kilazitani es beallitani smile  

Diffi lejott konnyen, pedig sose volt szerelve. Mas erdekes nem tortent.

Amire mar van vevo:
sperr, tető, coolant reroute

Amire nincs:
minden mas! kiveve a huto+ventik,cooler,cooler csovezes es olajhuto kombo. Ezek szepen megsemmisultek, torzultak de nem adtak magukat konnyen, raadasul utana vegig lett locsolva igy utoljara hutovizzel es minimalis olajjal Szerbia es Romania hazafele smile )) vegre mar nem a motor nyomta ki! hahaha

hu igen, ezt nezzetek:

A turbo ami nem kormos es a downpipe aminek egy resze ugyszint nem kormos. Ott kezdett fekete lenni ahol leszukul 76-rol 60-ra es van egy vband. Utana a flexi cso szinten feher de a 60-as cso a katalizatorig fekete, majd a katalizator magja fehér. Nem tudom ezek miert vannak igy, de teny, hogy nem zabalta az olajat.

aláírás

Dani 

2019-09-09 12:01:00
padregas

padregas

Posztok: 228
Velünk: 2704 napja

Nagyon sajnálnám ha a topikod itt véget érne itt. Nyírinek annyiból igaza lehet, hogy az építésből eredő tudás és a kocsiból alkatrész maradt annyi, amihez csak egy új alapot kell venni ami sokkal hamarabb összeállna ezek után.

2019-09-09 10:37:01
GPali

GPali

Posztok: 309
Velünk: 900 napja

Szívből remélem, hogy relatíve rövid időn belül visszatérsz mondjuk egy 1.8 vvt nbfl-lel és új topicot nyitsz. Szintén remélem, hogy erős leszel és azt meghagyod csótány/egyszerű/igénytelen szívónak, de az előző autódon megszerzett tudásodat hasznosítva kicsit optimalizáod azt

Relatíve rövid idő: 2020 július, Transzfogaras!

u.i.: Az elkövetkező időszakban azzal foglak idegesíteni, hogy ahányszor szembe jön velem egy jó vételnek tűnő mx5 azt egyből továbbítom is neked.

R.I.P. NCC-229

2019-09-09 10:05:38
Nyiri

Nyiri

Posztok: 596
Velünk: 1013 napja

Válasz erre: @Liszt #138157 

Őszinte részvétem Dani sad Nagyon sajnálom. Remélem lesz másik mert annyi munkát raktál bele, hogy már csak az alkatrészekből raksz össze újat. 

aláírás

______o/___/|___

2019-09-09 9:01:29
rattila

rattila

Posztok: 880
Velünk: 1686 napja

ÓHH Dani baszki sad nagyon sajnálom sadsad  

aláírás Üdv, Ati
2019-09-08 23:24:06
RallyPiX

RallyPiX

Posztok: 90
Velünk: 782 napja

Basszus! Sajnálom! A lényeg, hogy neked nem lett bajod! Fel a fejjel! 

2019-09-08 20:47:39

N0rb1

Posztok: 41
Velünk: 790 napja
Liszt, 2019-09-08 20:19:55

Szerbiaban kicsit felusztam a vizen autopalyan aztan sikerult porogni forogni es szalagkorlattal baratkozni. Legzsakok nyiltak. Nekem semmi bajom, arcomon par karc a legzsaktol de annyi. 

Kocsi mar itthon a garazsban, treleres jott rogton https://olcsoautomentes.eu/, Szerbiaba Nis alá. Rendoroktol kaptam papirt, azzal szerb hataron atengedtek, utana roman-magyar hataron mar ra se neztek milyen auto az ott.

Elol a ket nyulvany szepen arrebb ment, meg hatulja is meggyurodott, de szerintem szarabbul nez ki mint ami valojaban. A szalagkorlat magas volt nagyon, igy a lemezek hajlottak, tobbi dolog rendben kell lenni (hutoket leszamitva)

Bontas lesz, a heten szetszedem darabjaira. Aki szeretne valamit irjon nyugodtan ide/facebook/email akarmi. 

Nagyon sajnálom, rengeteg munka volt ebben az autóban...

2019-09-08 20:25:21
Hunya

Hunya

Posztok: 4960
Velünk: 4163 napja
Liszt, 2019-09-08 20:19:55

Szerbiaban kicsit felusztam a vizen autopalyan aztan sikerult porogni forogni es szalagkorlattal baratkozni. Legzsakok nyiltak. Nekem semmi bajom, arcomon par karc a legzsaktol de annyi. 

Kocsi mar itthon a garazsban, treleres jott rogton https://olcsoautomentes.eu/, Szerbiaba Nis alá. Rendoroktol kaptam papirt, azzal szerb hataron atengedtek, utana roman-magyar hataron mar ra se neztek milyen auto az ott.

Elol a ket nyulvany szepen arrebb ment, meg hatulja is meggyurodott, de szerintem szarabbul nez ki mint ami valojaban. A szalagkorlat magas volt nagyon, igy a lemezek hajlottak, tobbi dolog rendben kell lenni (hutoket leszamitva)

Bontas lesz, a heten szetszedem darabjaira. Aki szeretne valamit irjon nyugodtan ide/facebook/email akarmi. 

Oh basszus. Sajnálom!

aláírás May the Fairy be with You!
2019-09-08 20:19:55
Liszt

Liszt

aláírás

Dani