Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Lisztmiata 1.8 NB 98    |   << vissza

Lisztmiata 1.8 NB 98

2018-11-19 10:54:44
Liszt

Liszt

Posztok: 892
Velünk: 1361 napja

Liszt, 2018-11-12 12:48:47

radics1, 2018-11-12 12:40:43

Válasz erre: @Liszt #133590 

Forgass 360 fokot a motoron és jó helyen lesz a vezérlés :D

igen? nem neztem meg rendesen utana, de tervben van hetvege elott feltetlen. Sajna ez meg csak a masodik alkalom es elsonel csak szij le, szij vissza es happy, itt meg varat magara a boldogsag egy hetet:D

es jo helyen lett tenyleg! 

Conti szettet vettem, a szij az Continental volt, a ket gorgo pedig Koyo es GMB.

aláírás

Dani 

2018-11-19 10:53:07
Liszt

Liszt

Korkoros melegites+enyhe kopogtatas hatasara elmozdult a tarcsa(valaki tudja ennek a pontos nevet?) es kijott a stift aztan lejott szepen:

a szimeringet ugy tudtam eddig mindig konnyen kiszedni, hogy megfurom a kozepet nagyon ovatosan majd egy csavart (idealisabb egy kisebb, csak nem volt most akkora furom) beletekerek es azzal konnyen ki lehet huzni:

82-es termosztat helyett kiprobalok egy 88-ast. Remelhetoleg ez a 6 fok emelkedes az olajhon is meg fog jelenni plusz a bemelegedest is elvielg segiti.

Vezerles a helyen, igazabol minden a helyen lenne mar csak a turbohoz meno olajcso adaptere aminek az egyik vege a blokkban megy masikra meg a cso megy ra, na annak a menete valoszinuleg tonkrement. az egyik vege hasznalhatatlan, sajnos nem tudom milyen menetu a cso oldala, majd szombaton a hidraulikaboltban szerzek masikat. aztan lendkerek, kuplung, váltó és berakhato allapotban lesz.
Kezifek bovdenjet kell meg szetszedjem,  valahol ragad.

aláírás

Dani 

2018-11-12 16:40:46
Liszt

Liszt

Matt, 2018-11-12 14:53:59

Válasz erre: @Liszt #133596 

Hogy lehet megállni hogy 3000 km-t offboosttban menjen az ember fia egy turbós autóval. Én belehalnék. smile

Csak egy tanács (lehet evidencia). Új motorbejáratás iszonyat fontos lépés. FlyinMiatán, meg egy csomó helyen fent van mire kell figyelni. Nekem 80ezer feltöltött km óta egy deci olajat nem eszik.

Egyébként meg hatalmas tisztelet hogy mindent magad csinálsz.

ah nem 3000 kilometeren keresztul, volt azert benne padlozas de megtobb csorgas kozotte, Montenegroban valahogy ugy mentunk, hogy eleg voltak kis gazok mert vagy leejtos volt vagy kozel volt a kovetkezo kanyar vagy trafi:D
De volt olyan ahol lehetett nyomni, na meg hazafele mar egyedul meg egyenesebb utakon azert mas volt. Igazabol ott tudok sajat tempoban menni es ha van hely elozni egesz sort, csak ha meg sokan vagyunk akkor lepesekben megy, hogy ne szakadjunk teljesen szet.
Varos meg varos, ebben az idoben mire beerek munkahelyre addigra melegszik be az olaj sad  

Koszi ez jo info, 80 ezer km az mar egy szep szam es remenyt ad, hogy lehet akkor meg jol osszerakni motort. Mert amugy nagyon nem ez amit hallok, hanem, hogy eszi ilyen-olyan fordualton a friss motor sok embernek.
Telen szeretnek epiteni egy motort, hogy kovacsolt hajtokar legyen, akkor megint utana olvasok majd. Igazabol tavasszal megcsinaltam a Flyin Miata bejaratast, de azzal a motorommal valami osszeszerelesi problema van. Azota se szedtem szet, hogy kikerult augusztusban.

Hat valahogy muszaj volt ebbe az iranyba menni, annyi szerelo atbaszott mar es meguntam. No meg ha lenne is jo es raero szerelo a varosban, akkor meg ennyi mindent allandoan megcsinaltatni...:DD mar reg rudtancos lennek!

aláírás

Dani 

2018-11-12 14:53:59
Matt

Matt

Posztok: 2631
Velünk: 4005 napja

Válasz erre: @Liszt #133596 

Hogy lehet megállni hogy 3000 km-t offboosttban menjen az ember fia egy turbós autóval. Én belehalnék. smile

Csak egy tanács (lehet evidencia). Új motorbejáratás iszonyat fontos lépés. FlyinMiatán, meg egy csomó helyen fent van mire kell figyelni. Nekem 80ezer feltöltött km óta egy deci olajat nem eszik.

Egyébként meg hatalmas tisztelet hogy mindent magad csinálsz.

2018-11-12 12:48:47
Liszt

Liszt

radics1, 2018-11-12 12:40:43

igen? nem neztem meg rendesen utana, de tervben van hetvege elott feltetlen. Sajna ez meg csak a masodik alkalom es elsonel csak szij le, szij vissza es happy, itt meg varat magara a boldogsag egy hetet:D

aláírás

Dani 

2018-11-12 12:46:50
Liszt

Liszt

Gyéé, 2018-11-12 9:13:15

Jó világosak a gyertyáid...viszont az új motor valóban ígéretesen tisztának tűnik.

Ilyen targetekkel mentem most 3000 km-t, de nem sokat volt boostban, aztan ket hete meg csak padlozas se volt es tuti, h 100-110 kpa-tol fentebb nem jart a varosban igy.  Nem tudom mikor lehet azt mondani, h karosan szegeny a keverek kruzingban, EGT-t figyelem, ebben az idoben most megall 780 korul 130-nal is.
Boostban pedig talan lehetne meg kicsit szegenyebb is? de szerintem az nem szegeny, csak hat nem sokat volt ott hasznalva. 

Ja remelem ez mar nem fogja enni v legalabb folytatodik a tendencia es kevesbe eszi mint a mostani :D 

aláírás

Dani 

2018-11-12 12:40:43
radics1

radics1

Posztok: 413
Velünk: 2027 napja

aláírás e-mail:radics1@freemail.hu
2018-11-12 9:13:15
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8416
Velünk: 4380 napja

Jó világosak a gyertyáid...viszont az új motor valóban ígéretesen tisztának tűnik.

aláírás

Light Vader a Roadster bolygóról

2018-11-12 0:05:41
Liszt

Liszt

Szombaton befejeztem a masodik motortarto allvany elkesziteset. Szuper lett, egyszerubb igy, hogy mindket motort allvanyon tudom csavarozgatni. Kartert leszedtem, letakaritottam korbe es felraktam a masikat amibe mar be lett hegesztettve a visszafolyo a turbo miatt. Garazs kitakarit, kocsival beall, meg elkezdtem szetszedni alul meg leengedni olajat, vizet aztan elfaradtam 11-re igy befejeztem.

Ez az angol motor, valami 70-80 merfold van benne. Sokkal tisztabb mint az elozo 176 ezer kilometeres hasznalt, magyar:

Gyertyai, passz, hogy mennyi km utan:

Szelepfedel alatt is szep, legalabbis nekem, mert meg nem lattam sokat. De na, tisztanak tunik:

Eddig a jo dolgok voltak, de ma megakadtam kicsit mar estehez kozeledve mert a vezerles mintha nem ott lenne ezen a motoron ahol kene neki. Fotengelynel jo helyen van, de a vezermutengelyek pont fejjel lefele vannak. Rosszul raktak volna vissza a kerekeket? Elvileg ez a motor jart igy Angliaban:

Na mindegy, olvasgatok a heten aztan hetvegen neki ugrok ujra es mar remelem bekerul a motor es be is fog indulni. Kicsit kar volt ma kiszedni a mostanit :DD igy vehetek berletet buszra..na de legalabb annak a gyertyairol is tudok loni kepet:

Kopogas erzekelohoz kell szerezzek a heten valami becsavaro fejet amivel nyomatekra tudom huzni. Motortarto bakokbol az angollal erkezok fognak visszamaszni az autoba, jobb allapotban vannak. Enyem mar kezdett elszakadni. 

Ja igen, ez a kis szar se akart kijonni, de kap majd meg tobb hőt:

(internetes kep, nincs cometic gasketem :D ) 

aláírás

Dani 

2018-11-06 21:38:49
Liszt

Liszt

es a kerekek is megerkeztek a motortartohoz. Azt hiszem ha koran kezdem a szombatot, mondjuk penteken, akkor bele fog ferni a hetvegebe, de nem vagyok benne 100%-ig biztos. Sietni meg nem szeretek, meg is csak hetvege smile

aláírás

Dani